آکادمیا کافه
کار در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: زندگی در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: کار در ایتالیا (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

کار در ایتالیا - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک به شرایط کار کردن در ایتالیا و وضعیت کار در این کشور می پردازیم

RE: کار در ایتالیا - Mohammad - 07-02-2011

اطلاعاتی در مورد وضعیت کار در ایتالیا :

http://studenttravel.about.com/od/workabroadbycountry/qt/workitaly.htm

http://www.financejobsabroad.it/default.asp?page=italy/career+advice/rules+%26+regulations

دوستان عزیزی که در ایتالیا هستید، یا اطلاعات مفیدی در این زمینه دارید لطفا نظرات و تجربیات خود را در مورد کار در ایتالیا و قوانین موجود برای دانشجویان را در اختیار سایر دوستان قرار دهید.

RE: کار در ایتالیا - Shihan - 29-06-2012

در خصوص وضعیت کار در کشور ایتالیا که به 2 دسته دانشجویی و full time تقسیم میشه:

کارهایی که می تونید در ایتالیا و یا هر نقطه اروپا داشته باشید فقط باید مدرک بین المللی هر رشته ای که می خواهید در آن کار کنید رو بگیرید کارهایی مثل آموزش زبان انگلیسی ( حقوق ساعتی 8 تا 12 یورو)، نگهداری کودکان، کار در هتل، رستوران و ...

1- Teach English and Work Abroad in Italy with a TEFL TESOL Certification
2- Paid Childcare Work in Italy 2010
3- Jobs in all Hotel Domains in Italy
4- Au Pair / Nanny Positions in Italy
5- Paid Jobs in Italy
6- Au Pairs Needed in Italy

تقریبا هر کاری که بخوای بکنید باید یه مقدار ایتالیایی بلد باشید. حتی خود دانشگاه هم که کار دانشجویی میده، نگاه کردم تمام دانشجوهای خارجی که گرفتن، ایتالیایی در حد قابل قبول بلدن. تو خود سایت دانشگاه هم زده که ویزا دانشجویی حداکثر سالی ۱۴۴۰ یا همچین چیزی ساعت کار قانونی مجازش هست و حدوداْ هفته ای ۲۰ ساعت میشه البته الان با این ریاضت اقتصادی برونو مونتی (نخست وزیر) کار وضعیتش بد شده.

RE: کار در ایتالیا - Shihan - 29-06-2012

gold tips for getting a job in italy

Successful way of getting a job:
- Speculative applications are very common. Use a very formal style for your letter and include impressive references with your open application.
- Personal contacts are the best way to a job. An introduction of a well-known person will be very effective, because in Italy the emphasis is more on whom you know, than on what you know (although as a foreign job seeker the right qualifications are essential, even if you have some distant Italian relatives).

An Italian application
- The application consists of a typed CV and a short typed letter.
- The CV is in chronological order and about two pages long.
- Your personal details should include your date and place of birth, your nationality, your telephone number and your civil status.
- The style of the letter is stately and official. Explain briefly why you want the job, they will ask more in-depth questions during the interview.
- Three or four interviews are not uncommon and you should bring copies of references and diplomas to the first interview.

RE: کار در ایتالیا - سحر درویش - 06-09-2013

سلام
میخواستم بدونم که من به عنوان کسی که شیرینی پزی بلدم آیا میتونم اونجا تا قبل از پیدا کردن شغل مورد علاقه ام در منزل شیرینی بپزم و در دانشگاه به عنوان شیرینی خانگی بفروشم؟؟؟؟؟؟
برای انجام این جور کارها نیاز به گرفتن مجوز و غیره هست؟؟؟؟؟؟ نا گفته نمانه که واقعا خوشمزه میشن[img]images/smilies/wink.gif[/img]
من همچنین ساخت تیزر و .......نیز انجام میدم آیا میشه امیدوار بود که در اونجا در یک شرکت تبلیغاتی کار پیدا کنم؟؟؟؟[img]images/smilies/huh.gif[/img]
مرسی از راهنماییتون

RE: کار در ایتالیا - halandoon - 13-09-2013

(06-09-2013, 02:33 AM)'سحر درویش' نوشته: سلام
میخواستم بدونم که من به عنوان کسی که شیرینی پزی بلدم آیا میتونم اونجا تا قبل از پیدا کردن شغل مورد علاقه ام در منزل شیرینی بپزم و در دانشگاه به عنوان شیرینی خانگی بفروشم؟؟؟؟؟؟
برای انجام این جور کارها نیاز به گرفتن مجوز و غیره هست؟؟؟؟؟؟ نا گفته نمانه که واقعا خوشمزه میشن[img]images/smilies/wink.gif[/img]
من همچنین ساخت تیزر و .......نیز انجام میدم آیا میشه امیدوار بود که در اونجا در یک شرکت تبلیغاتی کار پیدا کنم؟؟؟؟[img]images/smilies/huh.gif[/img]
مرسی از راهنماییتون

نیاز به مجوز دارید برای شیرینی پزی؛ برای استخدام هم نیاز به زبان ایتالیایی دارید؛ مردم اینجا انگلیسی بلد نیستند!. :-)

[برش] زندگی در ایتالیا - shanai - 28-07-2014

دوست عزیز واقعا ممنونم از راهنماییتون یه سوال باقی موند برام ما که زن و شوهر هستیم و اینجا من بیکارم الان و شوهرم شغل ازاد مغازه اجاره کرده در مورد بورس شرایطش چطور چون نمیتونیم زیاد هزینه کنم همون 4000 تا و اونجام رو کار کردن حساب کردیم .

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - saaaaam - 28-07-2014

(28-07-2014, 12:29 AM)'shanai' نوشته: دوست عزیز واقعا ممنونم از راهنماییتون یه سوال باقی موند برام ما که زن و شوهر هستیم و اینجا من بیکارم الان و شوهرم شغل ازاد مغازه اجاره کرده در مورد بورس شرایطش چطور چون نمیتونیم زیاد هزینه کنم همون 4000 تا و اونجام رو کار کردن حساب کردیم .

سلام دوست خوبم
ببخشید من جواب می دهم! در کشور ایتالیا اصلا رو کار کردن حساب نکنید! باید زبان ایتالیایی کامل مسلط باشید و بعد از پیدا کردن کانکشن خوب با مردم بتونید کار ساده ای بگیرید. من پیشنهاد می کنم یا بورس بگیرید برین یا کلا ایتالیا تشریف نبرید
والا این چند سال اخیر خوب بورس داده ایتالیا به ایرانی ها برنامه ریزی روی بورس کنید نه هزینه شخصی!
نهایت پیشنهاد می کنم به فنلاند هم فکر کنید در فنلاند میتونید در شهرهای تورکو و یا هلسینکی اگر دانشجو باشید کار خدماتی بگیرید و هزینه خودتان را تامین کنید. البته در حد زندگی دانشجویی! 

موقعیت و شانس کار درایتالیا - pira - 09-08-2014

(09-08-2014, 01:50 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوب
اگر شما با زبان ایتالیایی اشنایی دارید پیشنهاد می کنم رشته زبانشناسی در دانشگاه های ایتالیا اغدام کنید اگر از طریق مدرسه ایتالیایی ها اغدام کنید مراحل پذیرش و بورسه شما را پیگیری می کنند در شهر فلورانس یکی از دوستانم این رشته تحصیل می کنند و بورس کامل هم گرفتند البته معدل لیسانس کمتری از شما داشتند
سلام سام دوست جدید
نه متاسفانه ایتالیایی بلد نیستم ولی خوشبختانه زبان آموز سریعی هستم . خیلی ممنونم از راهنمائیتون خیلی امیدوارم کرد . از حالا پیگیر خواهم بود [img]images/smilies/smile.gif[/img]
فقط یک سوال .دوستتون مقاله داشتند؟ آیا از وضعیت موقعیت شغلی برا این رشته در ایتالیا اطلاعی دارین؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای گرفتن کمک هزینه (فاند) پیشنهاد می‌کنید؟ - saaaaam - 09-08-2014

'pira dateline='' نوشته:
سلام سام دوست جدید
نه متاسفانه ایتالیایی بلد نیستم ولی خوشبختانه زبان آموز سریعی هستم . خیلی ممنونم از راهنمائیتون خیلی امیدوارم کرد . از حالا پیگیر خواهم بود [img]images/smilies/smile.gif[/img]
فقط یک سوال .دوستتون مقاله داشتند؟ آیا از وضعیت موقعیت شغلی برا این رشته در ایتالیا اطلاعی دارین؟
دوست خوبم 
ایشان ۱۰ سال پیش لیسانس گرفته بودن فقط سوابق کاری داشتن اونم بدون بیمه 
ایشان یک یا دو ترم ایتالیایی در مدرسه ایتالیایی ها رفته بود . در مورد شغل اصلا فکرشم نکنید ایتالیا فقط برای تحصیل عالی هست و موقعیت کاری زیادی نداره 
تنها در صورتی کار خواهید کرفت که ایتالیایی مسلط باشید