آکادمیا کافه
تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%B4%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - mahmod - 29-03-2014

سلام به همه دوستان
اگر کسی بخواد سال دوم دبیرستانو تو رشته تجربی جهشی بخونه یعنی تو تابستون سال اول دبیرستان و کتاب های اماده شده هم داشته باشه یعنی کتابهای کلاس دومی های رو که میرن سومو بگیره به نظر شما شانسی برای قبولی داره و در اینده اگر با معدل بالای 18 قبول شد برای گرفتن فاند برای کارشناسی به مشکل نمیخوره

RE: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - M1KE - 29-03-2014

به نظرم با همون سیستم معمولی پیش برید راحت تر می تونید معدل تون رو بالا نگه دارید اگر از نظر درسی به خودتون فشار بیارین این احتمال وجود داره که نتیجه خوبی حاصل نشه. برای نمونه در دانشگاه معمولن دانشجوها ترمی 18-17 واحد بر می دارند من یک ترمی 24 واحد --که سقفش بود-- برداشتم و همون ترم کمترین معدل رو در دوران تحصیلم به دست آوردم!

با سیستم عادی که پیش برین هم می تونید به راحتی معدل تون رو بالا نگه دارید و هم اینکه برای بهبود زبان خودتون وقت بگذارید که خیلی در بحث پذیرش و موفقیت در دانشگاه های خارج از کشور تاثیر گذار هست. 

پینوشت: به شرطی که وقت آزادتون رو مثل برادرزاده من برای بازی های کامپیوتری و پلی استیشن نگذارید! زمانی که من همسن شما بودم یک چیزی بود به اسم آتاری ما خودمون رو با اون سرگرم می کردیم!

RE: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - mahmod - 29-03-2014

(29-03-2014, 09:54 PM)'M1KE' نوشته: به نظرم با همون سیستم معمولی پیش برید راحت تر می تونید معدل تون رو بالا نگه دارید اگر از نظر درسی به خودتون فشار بیارین این احتمال وجود داره که نتیجه خوبی حاصل نشه. برای نمونه در دانشگاه معمولن دانشجوها ترمی 18-17 واحد بر می دارند من یک ترمی 24 واحد --که سقفش بود-- برداشتم و همون ترم کمترین معدل رو در دوران تحصیلم به دست آوردم!
با سیستم عادی که پیش برین هم می تونید به راحتی معدل تون رو بالا نگه دارید و هم اینکه برای بهبود زبان خودتون وقت بگذارید که خیلی در بحث پذیرش و موفقیت در دانشگاه های خارج از کشور تاثیر گذار هست. 
پینوشت: به شرطی که وقت آزادتون رو مثل برادرزاده من برای بازی های کامپیوتری و پلی استیشن نگذارید! زمانی که من همسن شما بودم یک چیزی بود به اسم آتاری ما خودمون رو با اون سرگرم می کردیم!

ممنون بابت اطلاعاتتون
نه اتفاقا قبلا همه وقتم سربازی بود ولی از امسال که میخوام درس بخونم برا خارج کلا هفته ای شاید یه psبزنم بازم ممنون

(29-03-2014, 09:54 PM)'M1KE' نوشته: به نظرم با همون سیستم معمولی پیش برید راحت تر می تونید معدل تون رو بالا نگه دارید اگر از نظر درسی به خودتون فشار بیارین این احتمال وجود داره که نتیجه خوبی حاصل نشه. برای نمونه در دانشگاه معمولن دانشجوها ترمی 18-17 واحد بر می دارند من یک ترمی 24 واحد --که سقفش بود-- برداشتم و همون ترم کمترین معدل رو در دوران تحصیلم به دست آوردم!

ببخشید ولی به نظرتون این کار بده
مثلا کتابهای سال دومو در تابستون بخونیم بعد اگه با معدل بالا18.80قبول سدیم خوب سال بعدش میریم سوم اگرم قبول نشدیم کتابهای دومو پیش مطالعه کردیم  و برای سال تحصیلی مون خوبه

RE: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - M1KE - 30-03-2014

فقط موضوع معدل نیست. افرادی که جهش تحصیلی می کنند گاهی در مقطع بعد دچار افت تحصیلی میشن. دلیلش هم اینه که چیزهایی که آدم در طولانی مدت یاد می گیره در حافظه طولانی مدت آدم ذخیره میشه ولی چیزهایی که آدم در مدت زمان کوتاهی یاد می گیره ممکنه بعد از مدت کوتاهی هم فراموش بشه. مثلا فردی که زبان رو در عرض 5 سال یاد گرفته 5 سال هم طول می کشه تا اونها رو فراموش کنه ولی فردی که در یک مقطع 3 ماهه نشسته به صورت بکوب زبان خونده اگر تمرین نداشته باشه بعد از 3 ماه هم اونها رو فراموش می کنه. ذهن آدم در یک حدی ظرفیت داره که در مدت کوتاه مسائل رو وارد حافظه طولانی مدت خودش کنه. مگر اینکه واقعا اون فرد یک نابغه باشه و خیلی از توانایی های ذهنی بالایی برخوردار باشه. برای فردی که در حد معمول از استاندارد بقیه همکلاسی هاش بالاتره بهتره که با همون سیستم نرمال و معمولی بالا بره.

جدای از این مورد باید این رو هم در نظر بگیرید که افرادی که جهش تحصیلی می کنند باید با افرادی همکلاس بشن که یک سال از نظر سنی از اونها بزرگتر هستند و این در سنین نوجوانی گاهی مشکلاتی رو ایجاد می کنه و یک جور بلوغ زودرس و هل دادن آدم به درون بزرگترها هست.

بهتره این موارد رو با مشاور تحصیلی مدرسه تون هم مشورت کنید. ولی به نظر من این که با همون سیستم معمولی پیش برین و همیشه در کلاس خودتون که هم سن و سالتون هستند شاگرد اول باشین بهتر از اینه که برین قاطی یک سری افراد که بزرگتر از شما هستند و احتمال افت تحصیلی وجود داشته باشه. تابستون رو هم با خیال راحت به یادگیری زبان و مطالعه کتاب های تحصیلی که علاقه دارین و گهگاهی هم به تفریح بگذرونید.

RE: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - reza_1st - 30-03-2014

بیشتر از این نمی‌تونم با مایک عزیز موافق باشم، واقعیت اینه که این وسوسه جلو افتادن تو زندگی با جهشی خوندن همیشه برای کسایی که تواناییش رو تو خودشون می‌بینن وجود داره، ولی واقعیت اینه که بنظر من فایده‌هاش کمتر از ایرادهاشه. زندگی فقط درس خوندن و یا در ادامه‌ش کار کردن نیست که با یه سال جهشی خوندن بتونیم فکر کنیم پس یه سال جلو افتادیم. فقط تو یه چیز جلو رفتیم، بیشتر باعث می‌شه یه بخشی از زندگی نامتقارن رشد کنه، و از طرف دیگه، نگران اینکه جلو نمی‌افتین اگه جهشی نخونین نباشین. تو زندگی خیلی چیزها وجود داره که لازمه براش وقت گذاشت و تو اونا هم پیشرفت کرد که مایک گفتن اونایی رو که مستقیماً تو ادامه تحصیل و زندگی تو خارج کمکتون می‌کنه، و من اصرار کنم رو زبان و زبان و زبان، مسئله فقط یه امتحان زبان دادن و گرفتن نمره خوب نیست، که اگه آدم متمرکز کار کنه کار 3-4 ماهه، مسئله اینه که مایی که تو محدوده 20 سالگی، حالا شاید هم 2 سال زودتر یا 4 سال دیرتر می‌ریم به یه کشور با زبان متفاوت، درهرحال زبانمون خوب نیست، تعارف هم نداره، هرچند خیلی وقتا بنظر هم بیاد خیلی خوب حرف می‌زنیم و همه‌چی رو هم می‌فهمیم، ولی آخرش اون مهارتی که تو بحث کردن و قانع کردن و فهموندن منظور به فارسی داریم و به این راحتی‌ها پیدا نخواهیم کرد، برای همین بنظر من زبان خوندن به همراه آشنایی با فرهنگ کشوری که می‌خواین برین یه تلاش که انتها نداره و هرچی بیشتر روش وقت بذارین، تاثیر مستقیم و مشخصی رو موفقیت بعدیتون برای زندگی تو اون کشور داره، پس روی زبان خوندن وقت بذارین و مطمئن باشین در دراز مدت، تاثیرش بیشتر از 1 سال جهشی خوندنه تو موفقیتتون. و حتی موارد دیگه که مستقیماً به تحصیل مربوط نمی‌شه ولی مهارت‌ها و تجربه‌های مفیدیه تو زندگی، مثل ادبیات و هنر و ... روی اونها هم وقت بذارین به اندازه البته و با لحاظ اولوبت‌ها. اینکه تو یه زمینه خیلی جلو بریم، لزوماً نتیجه خوبی نداره. بجز اینکه شرایط خیلی ویژه‌ای باشه، مسیر زندگی رو متعادل جلو رفتن معمولاً نتیجه بهتری داره..
موفق باشین.

RE: تاثیر جهشی خواندن در دبیرستان - مهمان - 09-10-2015

سلام ولی به نظر من فردی توانایی هم رنگ شدن با محیط رو داشته باشه و ارتباط عمومی بالایی داشته باشه جهشی خوندن نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه...و ذهن انسان فراتر از اون چیزی که فکر میکنیم هست...