آکادمیا کافه
نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در دوبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در دوبی (/Thread-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%A8%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در دوبی - Babak - 02-02-2011

لطفا نتایج، تجربیات و سوال‌های خود در مورد مصاحبه‌ی سفارت در دوبی را در این موضوع مطرح نمایید.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۱ - mahyarelc - 23-06-2011

درود
تاریخ مصاحبه 21 ژوئن 2011

ساعت 5:30 توی صف جلوی کابین سفید حاضر بودم، حدود 35-30 نفر ایرانی قبل من اومده بودن!(2 سری صف هست...یکی برای ایرانیا، یکی غیر ایرانیا)؛ تا اینکه یکی از ایرانیان عزیز به چندنفری که تازه اومده بودن گفتن باید اسممونو روی یک کاغذ سفید بنویسیم...از ما انکار و ایشون اصرار!...آخر سر منم رفتم اسممو نوشتم و همین موضوع باعث شد حدود 10-15 نفری عقب بیفتم!! (آخر حرکت من در آوردی بود این حرکت که گفتن باید اسم بنویسیم)
نکته ی قابل توجه حضور کثیر متقاضیان ویزای توریستی بود(اکثرا دونفره)...شاید من 7-8 نفر دانشجو دیدم در کل!
علتش بخاطر این آزانسی های محترمه...یک لیدر تور اومده بود داشت برای افرادی که آورده بود اونجا برای مصاحبه میگفت که قبلا 40-50 تا وقت میگرفته آژانسشون..حالا 7-8 تا بیشتر نمیشه گرفت متاسفانه(با قیافه ی کاملا حق به جانب!)...خواستم یه عرض ارادتی بکنم بهش؛ گفتم شاید گفتمان اول صبح جالب نباشه!!
از دو نفر که باهم اومده بودن از طریق آزانس پرسیدم، گفتن دوبی از همه ارزونتره... 2 نفرشون رو 170 تومن گرفته بوده آزانس
ساعت 7:10 در کابین سفید باز شد و بعد مدتی رفتم تو. بهشون گفتم که با ایمیل وقت گرفتم (چون پیشفرض اینه وقت معمولی گرفتین و اون لیست رو چک میکنن)...تو این مرحله پاسپورت، پرداخت Sevis، فیش پرداخت پول ویزا و کپی I-20 چک شد
بعد از مدتی صبر رفتم تو ساختمون سفارت (درحقیقت کنسولگری)، 3-4 بار چک امنیتی شدم و بعد به سالن مصاحبه وارد شدم
باجه های 8-9-10 مدارک رو با پاسپورت رو بررسی میکردن؛ شماره اولیه رو هم میدادن
بعد باجه 1 انگشت نگاری میکنه، پاسپورتا رو میگیره و شماره میده (پاسپورت رو نگه میدارن، بعد انجام مصاحبه تحویل میدن)
کار انگشت نگاریم ساعت 9:10 تموم شد و باید فقط منتظر اعلام شماره برای انجام مصاحبه میشدم

باجه های 4-5-7 مصاحبه برای ایرانیان بود...باجه های 2-3 برای غیر ایرانیان
باجه 7 (امریکایی) اکثرا برای توریستی ها بود...باجه 5 (امریکایی) برای توریستی و دانشجویی...باجه 4 (فکر کنم ژاپنی) اکثرا دانشجویی
ساعت 10:45 شماره من روی تابلوی الکترونیکی نمایان شد...با باجه 4..جناب قد بلند امریکایی!
شرح مصاحبه :

من : سلام
آفیسر: سلام. حال شما چطوره
من : ممنون...حال شما چطوره
آ: خوب.ممنون....چجوری این دانشگاه رو پیدا کردی؟
م: به فلان رشته علاقه داشتم، research interest ام به اینجا میخورد...با استاداش تماس گرفتم گفتن اپلای کن و (دیگه نگذاشت حرف بزنم)
آ: خب، چه دانشگاههای دیگه ای اپلای کردی
م: Amherst و Nebraska Lincoln...ولی جفتشو ریجکت شدم!
آ: انتخابهای بهتری بودن از این یکی
م: بله، درسته
آ: من خونوادم تو نبراسکا زندگی میکنن جای خوبیه...البته دنور هم شهر خوبیه که میخوای بری...فوتبالشون خوبه!
م: فوتبال؟ منظورتون کدوم فوتباله؟!!
آ: فوتبال اصلی...فوتبال امریکایی... من خوشم میاد ازش
م: من خوشم نمیاد!!.. من از soccer خوشم میاد
آ: نه، من خوشم نمیاد از soccer!...خب کی فارغ التحصیل شدی
م: حدود 1 سال پیش
آ: چی کار میکردی از اون موقع
م: برای امتحانات زبان (GRE و IELTS) خودمو آماده میکردم، کنارشم کار میکردم
آ: چی کار
م : تو این شرکت این کارا رو میکردم
آ: CV رو داری ببینم؟
م: نه...ولی job offer از همین شرکت دارم اگه میخواین چک کنین
آ: آره بده ببینم..........خب توضیح بیشتر بده که چیکار میکردی اونجا
م: (توضیح شاید یکم تخصصی)
آ: دانشگاهت کجا بوده؟
م: فلان
آ: کجا هست؟
م: اینقدر با تهران فاصله داره
آ: تهران زندگی میکنی؟
م: بله
آ: خب فاند که نداری
م: bank statement رو بدم؟
آ: بله (من BS رو برای دوسال برده بودم..یکی حساب خودم یکی برای پدرم...ولی به نظرم اصلا نگاه نکرد درست!)
آ: Transcript رو هم بده....(به نظ میرسید پیش فرضش اینه باید ببینه مدرک رو..الکی یک ورقی زد و بهم پس داد!)

بعد شروع به نوشتن یه چیزی کرد...بعد یکی دو دقیقه گفت تقاضای شما approved شد...CV و Research plan رو میل کن به این آدرس
منم ارش پرسیدم که ریسرچ پلن باید official باشه یا نه...اونم گفت میتونه باشه یا نباشه...هرچی توضیح بیشتر توش باشه بهتره که چی کارا میخوای بکنی
تشکر کردم و خداحافظی

چند نکته فقط: دوبی هواش افتضاحه...جهنم رو شرجی کنید به دوبی میرسید!!...به نظرم آقایون اصلا فکر کت شلوار کروات رو نکنید...کسی اونطوری نمیاد!!...من خودم پیرهن نسبتا اسپرت بودم
مثل من گول نخورید اگه کسی گفت اسم بنویس رو کاغذ و از این کارها (از این حرکات خودجوش!!)
روز مصاحبه من تا اونجا که بودم به جز یک دانشجو فکر کنم به بقیه ok دادن
البته روز قبلش اوضاع شاید بدتر بوده...یکی از دانشجوها دکترا فول فاند مکانیک از virginia tech بود، بدون فامیل تو امریکا، بخاطر نظر شخصی مصاحبه کننده reject شده بود (خودش میگفت شاید بخاطر اینکه زیاد حرف میزدم و توضیح میدادم)

اینم نظر شخصیم:
خیلی احتیاج به اشتیاق زیاد نیست... به نظرم بعضی دوستان میخوان overconfidence داشته باشن؛ مثلا من شخصا ترجیح دادم از hello sir استفاده کنم تا hi, how you doing
قیافه و تیپ به نظرم اصلا مهم نیست (مگه اینکه خیلی مورد عجیبی باشه که تو همین تهرانم همه آدمو نگاه کنن!!)...گفتم که پیرهنم اسپرت بود؛ موهام هم نسبتا به هم ریخته !!!
رفتن ساعت 5-5:30 بهتر از ساعت 7 صبحه...انتظارتون تو سالن خیلی بیشتر میشه...قبلشم که گرما فوران میکنه!

نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - TINA - 29-04-2012

سلام،

این وبسایت خیلی‌ به من کمک کرد تا بدونم چه مرحله ای رو باید روز مصاحبه طی کنم، اینه که خودمو موظف میدونم منم تجربه هفته پیشمو به اشتراک بذارم،
من وقت urgent گرفتم، یه هفته طول کشید تا به ایمیلم جواب دادن، ولی‌ واقعا به موقع appointment بهم دادن، ۲۴ اپریل، روز مصاحبه، بعد از اینکه وارد سالن اصلی‌ شدیم، اول یه کانتری کپی‌ ای-۲۰ و اپلیکیشن و payment bill رو ازم گرفت، بعد منو فرستد برای انگشت نگاری، بعد هم منتظر شدم تا شمارم خونده شه، تقریبا ۲ساعتی‌ طول کشید، آخر سر یه افیسری که چهره کاملا آمریکایی‌ داشت ولی‌ به زبان فارسی ۱۰۰% مسلط بود با من مصاحبه کرد. ازم پرسید فارسی ترجیح میدی یا انگلیسی من هم انگلیسی رو انتخاب کردم، سوالاتی که ازم پرسید در مورد خانواده، ، شغلم، انگیزه برای انتخاب این دانشگاه و انگیزه برای انتخاب این رشته بود، و اینکه انگلیسی رو از کجا یاد گرفتم.منم به همه سوالات کاملا صادقانه جواب دادم، حتا نگفتم می‌خوام برگردم کشورم یا می‌خوام بمونم آمریکا . در نهایت یه لحظه ریزنمراتم رو ورق زد و بهم برگردوند.دیگه هیچ مدرکی‌ ازم نخواست، بعد پرسید تا کی دوبی‌ هستی‌، ، منم گفتم تا آخر هفته. گفت ویزات قبول شده، همین الان پاستو بده به آفیسی که کنار ورودی است، تا ۲ روز دیگه سر بزن بیبین ویزات آمادست یا نه. اگه هم نخواستی میتونی‌ برگردی ایران، پاستو برامون پست کنی‌، که من هم موندم. من ۳شنبه وقت مصاحبم بود، ۵شنبه رفتم سفارت که ببینم پاسپورتم آمادست، مسولِ تحویل پاس یه آقای هندی بود، کلی‌ معطل کرد ، بعد گفت وقت اداری تموم شده نمی‌تونیم پاستو به پست تحویل بدیم می‌مونه برای ۱شنبه. بعد دید من خیلی‌ مشتاقم زودتر بگیرم پاسم رو گفت ۲۰۰ دلار بدی می‌تونم پاستو بهت بدم، منم چاره ای نداشتم، و پولو دادم و پاسمو همون ۵شنبه تحویل گرفتم.

در هر حال خدا رو شکر کل پروسه ویزا گرفتن من ۲روز بیشتر طول نکشید. اون روز هم یک عالمه ایرانی‌ بودن که هم برای ویزا دانشجویی و هم از طریق توریستی اقدام کرده بودن و به همه برگ زرد دادن، یعنی‌ همه قبول شدن، شاید فقط یک نفر نگرفت که اونم نقص مدارک داشت

Good Luck to U ALLLLLLL!!!! Big Grin

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - Pejman - 29-04-2012

سلام تینا جان، تبریک می گم بابت گرفتن ویزا.

لطف می کنید در مورد رشته تون و مقطع تحصیلی و وضعیت فاندتون توضیح بدید؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - TINA - 30-04-2012

(29-04-2012, 10:05 AM)Pejman نوشته: سلام تینا جان، تبریک می گم بابت گرفتن ویزا.

لطف می کنید در مورد رشته تون و مقطع تحصیلی و وضعیت فاندتون توضیح بدید؟
مرسی، خیلی‌ متشکرم،

من مدرک معماری از دانشگاه آزاد داشتم،و برای مستر Financial Economics تو Ohio University اپلای‌ کرده بودم، توی فرم I-20 من هیچی‌ راجع‌ به فاند ذکر نشده بود، چون ۳ هفته بعد از صدور I-20 بهم اعلام کردن که ۹۰% فاند بهم تعلق میگیره.
و از اونجایی‌ که آفیسر هیچ مدرکی‌ از من نخواست، اصلا نفهمید که من فاند دارم. و کیس من بدونِ فاند برسی‌ شد

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - Pejman - 07-05-2012

دوستان برای دبی بردن حساب بانکی با گردش حساب اجباریه؟ اگر بدون گردش ببریم فقط اثر بدی می ذاره یا کلاً قبول نمی کنن؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - mahyarelc - 08-05-2012

(07-05-2012, 09:58 PM)Pejman نوشته: دوستان برای دبی بردن حساب بانکی با گردش حساب اجباریه؟ اگر بدون گردش ببریم فقط اثر بدی می ذاره یا کلاً قبول نمی کنن؟
پارسال که من رفتم نمیخواست transaction رو...من فقط statement برده بودم
البته دبی رو میگن سعی کنین بیشتر ببرین (مثلا من کاور 2 سال رو برده بودم) ولی تو 2 تا statement جدا (یکی به اسم خودم، یکی پدرم...بهتره اینحوری باشه فکر کنم تا اینکه پول زیادی تو یه B.S باشه) که اگه آفیسر گیر داد یه چیزی تو دست وبالم باشه! (البته نخواست!)
الان سایتشو دیدم هم چیزی در مورد transaction ننوشته : http://dubai.usconsulate.gov/student_visas.html

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - Pejman - 13-06-2012

من همین الان از سفارت اومدم. برگ زرد بهم داد و وارد مرحله کلیرنس شدم. همه چیز خوب بود و مصاحبه در حد 3-4 دقیقه بود. خیلی از مدارک و سوالاتی که خودم رو براش آماده کرده بودم رو هم ازم نخواست و نپرسید. در اولین فرصت شرحش رو می نویسم. در ضمن آماری که من امروز داشتم از دانشجوهای ایرانی اینا بود:

1- آقا - لیسانس به دکترا مکانیک - فول فاند - کلیر خورد
2- آقا - دکترا کامپیوتر - فول فاند - کلیر خورد (ایشون فارسی مصاحبه شد!!)
3- خانم - فوق لیسانس برق - بدون فاند - کلیر خورد
4- آقا - دکترا مکانیک - فول فاند - کلیر خورد
5- خانم - ویزای همسر F2 (شوهر ایشون در آمریکا دانشجوی دکترا بود) - بدون کلیر ویزاش قبول شد.

خلاصه ریجکتی نداشتیم. یه سری غیر ایرانی غیر دانشجو هم بودند که هیچ کدوم ریجکت نشدند. یه سری کلیر خوردند، یه سری هم نخوردند. ممنونم از دوستانی که کمک کردند.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - ahmadpashaei - 13-06-2012

(13-06-2012, 11:05 AM)Pejman نوشته: من همین الان از سفارت اومدم. برگ زرد بهم داد و وارد مرحله کلیرنس شدم. همه چیز خوب بود و مصاحبه در حد 3-4 دقیقه بود. خیلی از مدارک و سوالاتی که خودم رو براش آماده کرده بودم رو هم ازم نخواست و نپرسید. در اولین فرصت شرحش رو می نویسم. در ضمن آماری که من امروز داشتم از دانشجوهای ایرانی اینا بود:

1- آقا - لیسانس به دکترا مکانیک - فول فاند - کلیر خورد
2- آقا - دکترا کامپیوتر - فول فاند - کلیر خورد (ایشون فارسی مصاحبه شد!!)
3- خانم - فوق لیسانس برق - بدون فاند - کلیر خورد
4- آقا - دکترا مکانیک - فول فاند - کلیر خورد
5- خانم - ویزای همسر F2 (شوهر ایشون در آمریکا دانشجوی دکترا بود) - بدون کلیر ویزاش قبول شد.

خلاصه ریجکتی نداشتیم. یه سری غیر ایرانی غیر دانشجو هم بودند که هیچ کدوم ریجکت نشدند. یه سری کلیر خوردند، یه سری هم نخوردند. ممنونم از دوستانی که کمک کردند.
با تبریک پژمان جان
افسر آدمو نمیتوسونه که نفسمون بند بیاد؟ جدی نگاه نمیکنه؟ البته من کلا آدم با اعتماد به نفسی هستم ولی بازم تو اون موقعیت آدم حول می کنه یکمی!!راجع به احساستم قبل ،در حین و بعد از مصاحبه بگو.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در دوبی در سال ۲۰۱۲ - Pejman - 13-06-2012

خب یه کمی مفصل تر توضیح بدم:

من صبح ساعت 5:15 دم در سفارت بودم! البته خیلی زود رسیدم و فکرش رو نمی کردم انقدر زود برسم. به هر حال قبل از من فقط یه خانم غیر ایرانی اونجا بود و به تدریج کم کم مردم اومدند. فکر کنم 6 هم می رسیدم نسبتاً خوب بود. چون سر جمع تا اون موقع فکر کنم 10-12 نفر اومده بودند.

یه صف تشکیل دادیم و تا ساعت 7 که درها باز شد، بیرون در سر پا وایساده بودیم. هوا خیلی گرم بود و شر شر عرق می ریختم همونجا. به هر حال رفتیم تو (موقع ورود پاسپورت و پرینت تایید وقت سفارت رو می خوان) اسکن بدن و اینها در داخل ساختمان انجام شد. موبایل رو هم تحویل دادیم.

رفتیم یه سالن دیگه و اونجا بهمون شماره دادن و منتظر نشستیم تا بر اساس همون صف اولیه مدارک رو تحویل دادیم. پرینت تاییده DS-160، تاییدیه پرداخت Application Fee سفارت، پرینت پرداخت SEVIS FEE، پاسپورت، کپی I-20 و CV رو اینجا ازمون گرفتند و بعد رفتیم برای انگشت نگاری.

بعد از انگشت نگاری دونه دونه شماره ها رو می خوندند و مصاحبه ها رو انجام می دادند. شماره ها جایی نمایش داده نمی شه و فقط با بلندگو خونده می شه. خیلی هم سریع شماره رو می خوند و دو سه بار همه ما ایرانی های اونجا به شک افتادیم چه شماره ای رو خونده. البته بچه هم زیاد بود اونجا و صدا خوب نمی اومد. به هر حال حواستون باشه. شماره ها رو اینطوری می خوند: one O one to window five (مثلاً)

آفیسر یه آقای میان سال بود و سلام و احوال پرسی کرد و شروع کرد به پرسیدن سوالات (- یعنی آفیسر، + یعنی من):

- قراره بری فلان دانشگاه؟ + بله - برای فوق لیسانس؟ + نه دکترا (من نمی دنم چرا اینا رو می پرسه، تو فرم DS-160 و I-20 هست دیگه!)
- چرا اینجا رو انتخاب کردی؟ + نزدیک بودن زمینه تحقیقاتی من و استادا و همینطور رنکینگ دانشگاه.
- به چه زمینه های تحقیقاتی علاقه داری؟ + توضیح دادم.
- جای دیگه اپلای کردی؟ کجاها؟ از کدوما پذیرش گرفتی؟ جواب دادم (آفیسر همینطوری داشت تایپ می کرد و در کل مصاحبه همه اش چشمم به مانیتور بود و تایپ می کرد، اصلاً منو نگاه نمی کرد)
- سربازی رفتی؟ + نه معاف شدم - چرا معاف شدی؟ + پزشکی - مشکلت چیه؟ + توضیح دادم.
- کی هزینه هات رو می ده؟ + پدرم اسپانسرم هست و البته خودم هم کمی پس انداز دارم.
- Banks Statement رو نشون بده. + دادم بهش و نگاه کرد و تحویل داد (قابل توجه اینکه BS مجموع من با نرخ دلار دولتی تقریباً یک و نیم برابر هزینه های نوشته شده تو I-20 بود).
- پدرت چی کار می کنه؟ + توضیح دادم.
- خودت چی کار می کنی؟ از کِی کار می کنی؟ شرکتی که کار می کنی مهندسی است؟ + همه رو توضیح دادم.

برگ زرد رو بهم داد و گفت مراحل Administrative Processing در مورد شما باید انجام بشه. این شماره Case Number شماست، و تو سایت چک کنید. گفتم چقدر طول می کشه؟ گفت بستگی داره، مورد به مورد فرق می کنه. در ضمن گفت CV و Research Plan رو به این آدرس ایمیل کن. گفتم استاد ندارم که RP بنویسه، گفت خودت بنویس و بفرست.

کل مدارک و سوالات اینا بود. فکر کنم 3-4 دقیقه طول کشید.

در کل محیط اونجا آدم رو آروم می کنه و برخوردها خیلی مودبانه و محترمانه هست. سعی کنید به حرف کسانی که الکی استرس می دند گوش ندید. با آرزوی موفقیت برای همه دوستانی که در آینده مصاحبه خواهند داشت.