آکادمیا کافه
برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mana - 19-03-2014

دوستاناین تاپیکو به وجود اوردم چون یکی از دغدغه های خودمه یه نگاه اجمالی هم تو فروم کردم و چنین بحثی ندیدم.میخوام بدونم چجور میشه دغدغه ی خانواده رو کمتر کرد که بتونن رضایت بهتری نسبت به این موضوع نشون بدن.به خصوص برای خانمها.این موضوع بین خانواده هایی که تا حدودی سنتی هستن بیشتر تنش ایجاد میکنه.چطور میشه خیالشون رو راحتتر کرد!!!!! شما چطور این موضوع رو جا انداختین؟

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - nanock - 19-03-2014

تا چند سال قبل که موضوع رفتن در حد فرضیه بود، خانواده میگفتن برو ما هم میام یه دو روز مسافرت و حال و هوایی عوض میکنیم تو هم عاقبت به خیر میشی و پول میفرستی و از این حرفا......[img]images/smilies/cool.gif[/img]
حالا که تازه دارم واسه اساتید ایمیل میفرستم و دیدن که موضوع جدیه و میخوام تیر ماه تافل بدم یه جوری موضع گرفتن که خودم از رفتن می ترسم[img]images/smilies/huh.gif[/img]...یه جورایی دیگه امیدی واسه رفتن ندارم که هیچ دکترا دادم تا شاید حداقل این شانس داخل رو دیگه از دست ندم.... کار به جایی کشیده که گفتن سال بعد همین موقع واست یه همسر پیدا میکنیم تا موندگار بشی....پدر برزگم که داشت دستی دستی منو مزدوج میکرد[img]images/smilies/biggrin.gif[/img].... من همیشه قدردان خونواده هستم و تقریبا هیچ جوری نمیتونم اونی که میخوام رو تحمیل کنم[img]images/smilies/sad.gif[/img] به هرحال من خودم الان در هاله ای از ابهام قرار دارم

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mana - 19-03-2014

دقیقا مشکل همین برخوردای ضد و نقیضه که ادمو سرد و گرم میکنه.چون فکر رفتن یه فکر جدیه و ما هم داریم وقت میذاریمو زحمت میکشیم ولی جدا از تلاش ما رضایت و حمایت خانواده خیلی مهمه.منم موندم چجور میشه یه کاری کرد که هی سرد و گرم نکنن ما رو و دلشون راضی بشه[img]images/smilies/angel.gif[/img]

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - roshanak25 - 19-03-2014

سلام دوستان.
به نظرم میتونید بشینین از اهدافتون براشون بگین و توضیح بدین که اون اهداف اینجا محقق نمیشن و... از دلایلتون برا رفتن براشون بگین، چیزهایی که اینجا اذیتتون میکنه، مزیتهایی که اونور براتون داره و...
یکی از نگرانیهایی که خانواده ها دارن (بخصوص خانواده خانمها) اینه که وضعیت جامعه و قوانین و برخورد با دانشجو رو با اینجا مقایسه میکنن و میگن من دخترمو رو چطور تنهایی بفرستم اون سر دنیا! اگه مشکلی براش پیش بیاد کی به دادش میرسه و... میتونید در مورد قوانین کشورهایی که بیشتر مدنظرتون هست (مخصوصا قوانین مربوط به مسائل اجتماعی) تحقیق کنید و خانوادتون رو مطلع کنین تا تفاوتها رو ببینن!! همچنین نقل قول تجربیات دانشجویان ایرانی خارج از کشور میتونه برای کاهش نگرانیهاشون مفید باشه.
حالا خانواده ها در برخورد با این مسائل متفاوت هستن و این برخورد به خیلی عوامل بستگی داره، که یکی از این عوامل اینه که تا اینجا خودتون رو چطور شناسوندین به خانوادتون؟ آیا خانوادتون شمارو بعنوان فردی میشناسن که همیشه به کمک کسی احتیاج داره؟ آیا تابحال سعی کردین مشکلی مهم رو به تنهایی حل کنین؟ آیا تا بحال شده از رفتار شما در رابطه با مسئله ای شگفت زده بشن و احساس کنن که بزرگ شدین و میتونین روی پای خودتون بایستین؟ اگر جواب مثبت هست پس میتونین با یادآوری اون موارد بهشون اطمینان خاطر بدین که میتونین دور از اونها و بدون کمکشون زندگی کنین. اگر جواب منفی هست، خب دیر نشده! میتونین بهشون ثابت کنین که توانایی زندگی مستقل رو دارین Smile
تجربه کاری هم خیلی مهم به نظرم در اینجور موقعیتها Wink

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - nanock - 20-03-2014

یه نکته بگم شاید مفید باشه..... حال و هوای این روزای منه
1-من معدلم در دوره کارشناسی و ارشد چنگی به دل نمی زنه ولی تمام سعی خودم رو میکنم تا نشون بدم که این نمره حق من نیست....
2-خونواده وقتی این تلاش رو میبینن میگن داریم میبینیم که تو شاگرد زرنگی و به دلایلی نمیتونی نمره بگیری.. قبول
3-میگم اونور آب اینطوری نیست..شایسته سالاری هست...بسته به تلاشی که میکنی نمره میگیری و اگه تلاش زیادی بکنی و حتی نتیجه ای نگیری ازت قدر دانی میشه و این تلاش به هدر نمیره....میگم اونور حداقل یک فرصت بهت داده میشه که حرف بزنی و از خودت دفاع کنی...
4-میگن باور نمیکنیم...میگم چرا؟....میگن پسر فلانی رفت خارج گم و گور شد...میگم کجای خارج؟ طرف مثل من بود؟ واسه درس رفته بود؟ تحصیل کرده بود؟....میگن از تو زرنگ تر بود!!!...میگم زرنگ یعنی چی؟... تعریفشون همون تعریف معمول زرنگ در داخل هست.... میگم این زرنگ بازیها توی درس و دانشگاه اونجا جا نداره... اگه تلاش نکنی و زحمت نکشی تورو میندازه تو اقیانوس اطلس، عقلشو از دست نداده که بخواد به مفت خور جماعت فاند بده..... میگن باور نمیکنیم به کسی بابت درس پول نمی دن
5- میگم بفرما این دوتا از دوستام که هردوتاشون تو آمریکا هستن... ازشون نگرانی های شما را پرسیدم و اینم جوابشون... میگن پسر این اینترنته اونم ایرانیه، هرطور بخواد مینویسه، ما باور نمیکنیم.... میگن پسر خامی، جوونی، نمیفهمی، درد غربت ندیدی،...میگم الله اکبر... میگن پاشو برو وگرنه بووووووووق.....
6- دو روز بعد بابام میاد میگه:" پسر امروز یکی اومد مغازه از دوستای قدیمم بود ... بچه محل هم بودیم.... پسرعموش رفته بود آمریکا.... گفتم از اون چه خبر؟.. گفت بیچاره داره اونجاش میسوزه از بس کار کرده...اگه اونجا خاله اش بهش سرپناه نده کارتون خواب میشه... 25میلیون میخواد فقط بیاد ایران.... اونقدر گرونه که پول دوا درمونش هم نمیشه....." دیدی پسر گفتم اونا همش خواب و خیاله.. اگه اینجا بد باشه حداقل دونفر هستن که باهاشون درد دل کنی و یه چاره ای بکنی... بری که چی... سربازی داری باید برگردی... مرد باید سربازی بره...
7- میگم پدر من مادر من، این مملکت درس خون نمیخواد یه چیز دیگه میخواد، شما به من دزدی یاد ندادین، زحمت کشیدین من هم شب و روز ندارم و دارین میبینین که زودتر از 2شب نخوابیدم... چشام داره در میاد از بس دارم مزخرفات میخونم ... خدارو یکصدهزار مرتبه شکر بند پ هم نداریم که با دیپلم بریم رئیس بشیم... هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند....
8- نظر شما چیه؟

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mana - 20-03-2014

والا تقریبا همین حرفا رو در ورژن دخترونه به منم میگن.من نمیدونم این همه مورد شکست خورده یهو از کجا پیدا میشه و دقیقا میشینن با خانواده ی من حرف میزنن[img]images/smilies/undecided.gif[/img] من هر چی از مزایا بگم اخرش هم میگن اینا همش حرفه.خدایی برنامه های ماهواره هم بدتر کرده.پدر من وقتی بفرمایید شامو[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] میبینه میگه دیدی اینا همشون داغونن.تو میخوای بری اینجوری شی؟؟!!!!! در ضمن یه فکر غلطی یه رایجه اینه که دختر بره اونطرف امنیت نداره.من میگم بابا اینجا که بدتره.میگن فکر کن یکی تو خونه ی خودش نتونه کاری کنه بعد میتونه بره تو خونه همسایه؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا همفکر  کردن تو یه مسایلی یکم مشکله.

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mahnaz103 - 20-03-2014

دست کسی که این تاپیک رو راه انداخته درد نکنه Smile خدا خیرش بده Smile من همش فکر میکردم تو این دنیا فقط این خانواده ی من هستند که به رفتن من همیشه گیر میدن، نگو کلا جماعت ایرانی اخلاق و افکارشون همینه Big Grin 
واقعا حس میکنم همدرد زیاد دارم ...خوشحال شدم Big Grin

هیچ کس تنها نیست....آکادمیا کافه Big Grin

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mahmod - 20-03-2014

(20-03-2014, 12:58 PM)'mana' نوشته: والا تقریبا همین حرفا رو در ورژن دخترونه به منم میگن.من نمیدونم این همه مورد شکست خورده یهو از کجا پیدا میشه و دقیقا میشینن با خانواده ی من حرف میزنن[img]images/smilies/undecided.gif[/img] من هر چی از مزایا بگم اخرش هم میگن اینا همش حرفه.خدایی برنامه های ماهواره هم بدتر کرده.پدر من وقتی بفرمایید شامو[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] میبینه میگه دیدی اینا همشون داغونن.تو میخوای بری اینجوری شی؟؟!!!!! در ضمن یه فکر غلطی یه رایجه اینه که دختر بره اونطرف امنیت نداره.من میگم بابا اینجا که بدتره.میگن فکر کن یکی تو خونه ی خودش نتونه کاری کنه بعد میتونه بره تو خونه همسایه؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا همفکر  کردن تو یه مسایلی یکم مشکله.

خدا رو شکربه ما پسرا گیر نمیدن  فقط مادرا یکم گریه زاری میکنن  حد اقل نمیگن پسرا امنیت ندارن اونور

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mahnaz103 - 20-03-2014

(20-03-2014, 04:24 PM)'mahmod' نوشته:
خدا رو شکربه ما پسرا گیر نمیدن  فقط مادرا یکم گریه زاری میکنن  حد اقل نمیگن پسرا امنیت ندارن اونور

برا ما که کسی گریه زاری نمیکنه Big Grin همیشه این مادران که پسرشونو تحویل میگیرند( تفاوت فاحش بین رابطه ی مادر ودختر و مادر و پسر Big Grin)
به نظر من به دلیل کم بودن اطلاعات خانواده از تحصیل وزندگی واقعی در خارج از کشور، بابت مسائل امنیت چه برای دختر چه برای پسر نگرانی دارند! شاید خیلی خوب باشه که ماها اطلاعات خانواده رو بالاتر ببریم راجع به این جور مسائل و همچنین نحوه ی ارتباط با خانواده بعد از رفتن از ایران! شاید خیلی از خانواده ها فکر کنند که بعد از رفتن بچه شون دیگه راه ارتباطی نیست و سالی یبار میتونن بچه شون رو ببینن و ....(اللخصوص مادرها) در صورتی که همین اسکایپ رو اگه معرفی بشه میبنن که خیلی راحت شبانه روزی میتونن بچه شون ، محیط زندگیش و غیره رو به صورت مجازی ببینند Smile یکی از مشکلات خانواده دوست من از این طریق حل شد! آگاه سازی خیلی مهمه Smile

RE: برخورد خانواده ها با فکر رفتن شما به خارج از کشور - mahmod - 20-03-2014

(20-03-2014, 04:43 PM)'mahnaz103' نوشته:
برا ما که کسی گریه زاری نمیکنه Big Grin همیشه این مادران که پسرشونو تحویل میگیرند( تفاوت فاحش بین رابطه ی مادر ودختر و مادر و پسر Big Grin)
به نظر من به دلیل کم بودن اطلاعات خانواده از تحصیل وزندگی واقعی در خارج از کشور، بابت مسائل امنیت چه برای دختر چه برای پسر نگرانی دارند! شاید خیلی خوب باشه که ماها اطلاعات خانواده رو بالاتر ببریم راجع به این جور مسائل و همچنین نحوه ی ارتباط با خانواده بعد از رفتن از ایران! شاید خیلی از خانواده ها فکر کنند که بعد از رفتن بچه شون دیگه راه ارتباطی نیست و سالی یبار میتونن بچه شون رو ببینن و ....(اللخصوص مادرها) در صورتی که همین اسکایپ رو اگه معرفی بشه میبنن که خیلی راحت شبانه روزی میتونن بچه شون ، محیط زندگیش و غیره رو به صورت مجازی ببینند Smile یکی از مشکلات خانواده دوست من از این طریق حل شد! آگاه سازی خیلی مهمه Smile

اره واقعا همینطوریه  اگه بتونیم خوانواده هارو اگاه کنیم تا مثل زمان عصر حجر فکر نکنن خیلی راحت تر میتونیم قانعشون کنیم تا با مسئله خارج اگاه بشن
درود