آکادمیا کافه
برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: سفر برای گرفتن ویزای آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-pick-up-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2

برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - Babak - 02-02-2011

لطفا سوال‌های خود در مورد برداشتن ویزا از آنکارا را در این موضوع مطرح نمایید.

[جداشده] وضعیت کلیرنس 2012 (آنکارا) - Behnoush - 21-07-2012

(21-07-2012, 11:05 AM)Saeid نوشته: و من هم اینک دیروز کلیر شدم.
مصاحبه 18 جون-تاریخ ارسال سوالات به سفارت 21 جون- تاریخ کلیر 20 جولای
شرایط: دکتری فول فاند مکانیک- سر بازی هم رفته بودم.
الان من چه روزی میتونم برم برا پیکاپ؟؟ سفارت فقط 5شنبه ساعت 2 تا 2:30 پاسپورت رو تحویل میگیره. درست میگم؟؟
پاسپورت رو اگر 5 شنبه بگیرن چه روزی تحویل میدن؟؟ شنبه یا 1 شنبه.....من میخام پرواز برگشت هم بگیرم.....چه کنم در این مورد؟
تبریک میگم Smile
برای پیکاپ باید حتما یه روز پنج شنبه برید. پاسپورت رو معمولا شنبه تحویل میدن ولی من خودم محض اطمینان پرواز رفت رو 5شنبه صبح و برگشت رو دوشنبه صبح گرفته بودم. وقتی میرید باجه ups رسید بگیرید ازش بپرسید کی میرسه دستتون معمولا یه حدودی میگن. از سایت ups هم میتونید بسته رو ردگیری کنید زمانی که بنویسه sent out for delivery تا چندساعت بعد میرسه دستتون. فقط روزی که قراره پاسپورت رو بیارن هتل بمونید چون به شخصی غیر از خودتون تحویل نمیدن.
موفق باشید

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - m.ost - 08-08-2012

سلام
من به سفارت ایمیل زدم و پرسیدم که آیا میشه روزی به غیر از پنجشنبه برای دادن پاسپورت به سفارت اقدام کرد. جواب دادن که بله در ماه آگوست میتونین در هرروز کاری بین ساعت 2 تا 2:30 به سفارت مراجعه کنین:
You may come in any work day except Turkish and American Holidays at 14:00-14:30 in August if you see your number posted at the Embassy website

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - m.ost - 14-08-2012

برای گرفتن ویزا بعد از اینکه کلیر شدیم من شنیدم که 120 روز وقت داریم. با توجه به تاریخ شروع ترم جدید و اینکه اگه ویزا سینگل باشه 90 روز وقت داریم برای ورود به آمریکا مشکلی نیست اگر با یک فاصله دو سه ماهه بریم ویزا رو بگیریم؟ سفارت ایرادی نمیگیره؟ (مثلا ریکلیر بخوریم)

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - Babak - 14-08-2012

تا اونجا که من می‌دونم police clearance در امریکا یک سال اعتبار داره، در نتیجه در طول این ۱۲۰ روز که شما فرصت برداشتن ویزا رو دارید، کلیرنس نباید باطل بشه و قانونا شما باید بتونید هر موقع در طی این ۱۲۰ ویزا رو بردارید، اما در مورد سفارت بیشتر از اون که به قانون بشه استناد کرد، باید به تجربیات دوستان مراجعه کرد. من شنیدم (از منبع نه چندان موثق) که بعضا اگر خیلی دیر مراجعه کنید، ممکنه ریکلیر بخورید، اما نمی‌دونم که این موضوع صحت داره یا خیر.

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - Pejman - 14-08-2012

تا جایی که من هم شنیدم بهتره بیشتر از دو ماه از زمان اعلام کلیر شدن تا زمان پیکاپ طول نکشه. طبیعتاً هر چه زمانش کمتر باشه ریسک ریکلیر خوردن کمتره (حالا به قول بابک جان واقعاً هم معلوم نیست چقدر این حرف درسته، ولی برای اطمینان بد نیست آدم فرض رو بر این بذاره که درست هست) شما همین الان هم کلیر بشید، اگر اوایل اکتبر پیکاپ کنید (کمتر از دو ماه دیگه)، تا سه ماه بعدش که می شه اوایل ژانویه، می تونید وارد آمریکا بشید و در نتیجه زمان مناسبی وارد خواهید آمریکا خواهید شد.

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - m.ost - 13-10-2012

امروز ساعت 11:30 ویزای من اومد هتل. هتل ما نزدیک بود برای همین زود اومد فکر کنم. همونطورکه بهنوش عزیز توضیح داده وقتی وضعیت بسته sent out for delivery شد یک مدت بعدش میرسه دستتون. من به پذیرش هتل هم سپردم که احیانا اگر زودتر اومد و تو لابی نبودم بهم بگه. ولی به محض اینکه وضعیت بسته تغییر کرد رفتم پایین و 5 دقیقه بعد اومد. دو ماه از زمان کلیرنس من گذشته بود و هیچ مشکلی پیش نیومد. عین زمان مصاحبه هست. من ساعت 1:15 دم در سفارت بودم و رفتم تو. ولی ساعت 3:15 نوبتم رسید و خیلی ها که دیرتر اومده بودن زودتر حتی رفتند. حدود 2 که خودش گفته اونجا باشید خوبه. برگه زرد، I 20 جدید و پاسپورت رو گرفت و شماره داد. بعد هم که نوبتم شد I 20 رو پس داد و رفتم UPS. اونجا هم گفتن شنبه میاد بین 10 تا 4. حتما هتل بمونید و ریسک نکنید برین بیرون چون فقط به خود فرد تحویل داده میشه.
مصاحبه من رو میتونین در نتایج مصاحبه آنکارا بخونین. 16 تا سوال رو نفرستاد برام. در ضمن ویزای من مالتیپل هست.

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - rostin - 31-03-2013

سلام
آیا کسی در نیمه دوم فروردین 1392 قصد عزیمت به آنکارا برای دریافت ویزای کانادا دارد؟

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - samira.ahmadi - 16-11-2013

با سلام
ممنون میشم دوستانی که برای پیکاپ ویزا به ترکیه رفتند در مورد جزییات دریافت ویزا توضیح بدهند. مثلا سفارت چند روز و چگونه پس از تحویل پاسپورت تماس میگیره تا پاسپورتمون رو تحویل بده؟

RE: برداشتن (pick up) ویزا از آنکارا - Torkan - 28-11-2013

(16-11-2013, 01:21 PM)'samira.ahmadi' نوشته: با سلام
ممنون میشم دوستانی که برای پیکاپ ویزا به ترکیه رفتند در مورد جزییات دریافت ویزا توضیح بدهند. مثلا سفارت چند روز و چگونه پس از تحویل پاسپورت تماس میگیره تا پاسپورتمون رو تحویل بده؟

دوست عزیز روزهای 5 شنبه ساعت 2 الی 2:30 میرین سفارت تا پاستون رو بدین
معمولا دو روز بعد اگه پست yenishehir ptt رو انتخاب کرده باشین که شنبه ها بازه میتونین ویزاتون رو برین  بگیرین
البته مواردی بوده که تا دوشنبه هم طول کشیده
اگه درجا ویزا گرفتین که باز همونجا پاس رو میدین و منتظر ایمیل میمونین تا بیاد که کی امادس
خود سفارت میگه 3 الی 5 روز کاری