آکادمیا کافه
آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - shubizkumbuli - 12-04-2015

(12-04-2015, 04:52 PM)'Soltaan' نوشته: یکی از دوستان منم رفته پیش دکتر راهواریان و ایشونم گفته دی یا پارس.

اوکی ممنون. پس اجازه بدید جمع بندی کنم. گویا قانونا دو تا بیمارستان مورد اطمینان هستند.

دکتر راهوریان: حق انتخاب بین دی و پارس
دکتر فرخی: بیشتر بیمارستان پارس.
دکتر ابراهیمی راد: بیشتر بیمارستان دی.
دکتر پورمند: بیمارستان پارس یا دی. چون خودشون اونجا هستند.
دکتر مقصودیان: بیشتر بیمارستان پارس.

این تجربیات بچه ها بود. حتما موقعی که زنگ میزنید وقت میگیرید بپرسید بیمارستان کجا میشه رفت برای آزمایشات.
بهتره که این اطلاعاتی که گذاشتم دبل چک یشه. برای همین اگر وقت گرفتید و زنگ زدید نتایج رو اینجا اعلام کنید تا فیکسش کنیم و به تاپیکی که پست های مهم توش هست انتقال داده بشه.
با تشکر از همکاری بی نظیر همه بچه ها

(12-04-2015, 02:36 PM)'helenkh' نوشته: سلام دوستان عزیز
تجربه خانواده سه نفری ما با آقای دکتر رضا فرخی
تاریخ گرفتن ایمیل مدیکال 16 مارچ یا 25 اسفند
تاریخ مراجعه به دکتر 25 مارچ یا 5 فروردین
در مراجعه اولیه که البته خیلی هم شلوغ نبود چون زود رفته بودیم معطلی زیادی نداشتیم. فرمهای مربوط رو امضا کردیم و دکتر سوال و شرح حال از سابقه جراحی ها و بیماریها و داروهایی که مصرف میکنیم پرسیدن.
که در مورد پسرم که 7 ساله هست و تالاسمی مینور داره (و بعد معلوم شد نداره)خواستن آزمایشات قبلیس رو ببریم تا مجبور به خون گیری نشن.
در همون روز توی بیمارستان آپادانا من و همسرم آزمایش خون و ادرار و پسرم هم فقط ادرار داد و نکته جالب این بود که خانمی که اونجا ظرفهای نمونه رو میدادن سه تاش رو باهم ندادن و اول یکی رو میدادن تحویل که میگرفتن بعدی رو میدادن.
هزینه آزمایشها 193 هزار تومان شد.
عکس از قفسه سینه در بیمارستان پارس برای من و همسرم با کمترین معطلی و با مبلغ 150 هزار تومان انجام شد.
مدارک لازم برای مراجعه فقط اصل پاسپورتها و فرم مدیکال بود.
تاریخ مراجعه بعدی 10 فروردین بود که جواب آزمایشها و عکسها حاضر شده بود و موقع معاینه بود. 220 دلار برای من و همسرم و 75 دلار برای پسرم پرداخت شد. معاینه شکم از زیر لباس و تنفس و قلب و تیروئید و چشم انجام شد.
در زمان معاینه من دکتر عزیز با پنچه های طلاییشون متوجه شدن که تیروئیدم بسیار بزرگه و پرسیدن سابقه؟ منم گفتم چندسال پیش کم کاری و دارو
و دقیقا اینجا بود که تازه داستان مدیکال ما آغاز شد. دکتر سونوگرافی و آزمایش تکمیلی دادن و تاکید بر گرفتن ریپورت از دکتر معالج خودم کردن. 
سونوگرافی از تیروئید در 11 فروردین در بیمارستان پارس با ساعتها انتظار و مبلغ 58 هزارتومان و آزمایش با مبلغ 78 هزار تومان انجام شد. یه کپی از جواب سونو رو به من دادن برای دکتر خودم.
در تاریخ 15 فروردین دکتر غدد خودم با دیدن جواب سونوگرافی و تیروئید پرگره بنده تجویز اکید نمونه برداری FNA  دادن که همون روز با التماسهای بنده در مرکز مورد اعتماد انجام شد که این قسمتش رو واقعا مسلمان نشنود کافر نبیند. و همه استرس من بابت این که حالا کانادا به کنار یه دردی چیزی نداشته باشم در عنفوان جوانی از هستی ساقط شم یهو.
جواب پاتولوزی 19 فروردین حاضر شد و گزارش پزشک نمونه بردار و همه سونوگرافی ها و آزمایشها در تاریخ 22 فروردین برای دریافت ریپورت پزشک معالج برده شد که ایشون تشخیص دادن فقط فعلا دارو لازمه و پیگیری چهار ماه اینده و واقعا مرحمت کردن و ریپورت رو فارسی نوشتن و من رو مجبور به مراجعه به دالترجمه نمودن و همه اینها در همان تاریخ 22 فروردین به دکتر فرخی رسید.ایشون گفتن نباید مشکلی ایجاد بشه علی القاعده اما ممکنه همه چیز رو مربوط به فالوآپ 4 ماه بعد کنه اداره
مهاجرت. خودشون هم گفتن 10 الی 15 روز بعد مدیکال رو ارسال میکنن.
نکته مهم این بود که تاریخ امضا و مراجعه ما به دکتر ملاک 30 روز فرصت مدیکال هست نه زمان ارسال یا رسیدن به ویزاآفیس.
در کل برخورد ایشون خوب و منطقی بود و همیشه هم در دسترس بودند اما به افرادی که استرس زیادی دارن و نگران زمان ارسال مدیکالشون هستن به هیچ هنوان توصیه شون نمیکنم چون کوچکترین عجله ای ندارن در این مورد.
ببخشید اگر طولانی شد.

سلام خوبید؟

در مورد تالاسمی چجوری متوجه شدند که ندارن ایشون؟ دوباره آزمایش گرفتن؟

در مورد دوستانی که پست این دوست عزیز رو یخونند باید بگم که دکتر فرخی مطب خودشون در بیمارستان آپادانا هست در خیابان سپهبد قرنی و برای همین آزمایش خون و ادرار رو همون جا میگیرند و برای عکس ریه میفرستند بیمارستان پارس. دچار بد فهمی نشن. حتی ایشون تو مطب خودشون هم تا به حال سابقه داشت خون گیری و تست ادرار رو بگیرند  به ندرت و در ساعت هایی که آزمایشگاه بنا به دلایلی پذیرش نکرده. این طور شنیدم.

شما تو سوابق اعلام نکرده بودید که کم کاری داشتید قدیم؟ اگر فهمیدن ناراحت نشدن که چرا نگفتید؟

در مورد معطلی دکتر فرخی من هم دیدم تو عید چون تنها دکتر بودند خیلی سرعت پایین بود. ولی روزی که من وقت گرفتم به ایشون محترمانه گفتم چون استرسی هستم میشه این رو تضمین کنید که در اولین فرصت میفرستید و ایشون دلیل عجله رو پرسیدند و باز تو جملات بعدی بهتر بهشون فهموندم محترمانه که اگر زود میفرستی میام. ایشون هم گفتن تا فلان تاریخ (3 4 روز بعد) با یادآوری شما میفرستم. سر قولشون هم موندن. ایشون موبایل خودشون رو گذاشتن و خیلی راحت میتونید تلفنی با ایشون حرف بزنید و کلا آدم پیچیده ای نبود. من کلا راضی بودم و موردی ندیدم. کلا مقایسه دکتر ها فقط موقعی امکان پذیره که یک نفر به پیش همشون بره و مضاف بر اون چند بار تو زمان های مختلف بره.

در صورتی که اگر عید نبود و دکتر های دیگه هم تشریف داشتند من خودم به شخصه حتما پیش دکتر پورمند میرفتم و به هیچ وجه هم به دکتر راهوریان نمی رفتم. اینا رو با توجه به تجربیات همه از 2008 تا 2015 گفتم. گرچه همون طور که میبینید از دکتر فرخی هم خیلی راضی بودم.

کم نبودند کسایی که مدیکالشون بعد از یک سال منقضی شده بود و سری دوم از همون دکتر اول راضی تر یا نا راضی تر بودند. به طوری که نظرشون کامل برگشته بود نسبت به طرف.

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - Soltaan - 12-04-2015

(12-04-2015, 05:53 PM)'shubizkumbuli' نوشته:
سلام خوبید؟
در مورد تالاسمی چجوری متوجه شدند که ندارن ایشون؟ دوباره آزمایش گرفتن؟
در مورد دوستانی که پست این دوست عزیز رو یخونند باید بگم که دکتر فرخی مطب خودشون در بیمارستان آپادانا هست در خیابان سپهبد قرنی و برای همین آزمایش خون و ادرار رو همون جا میگیرند و برای عکس ریه میفرستند بیمارستان پارس. دچار بد فهمی نشن. حتی ایشون تو مطب خودشون هم تا به حال سابقه داشت خون گیری و تست ادرار رو بگیرند  به ندرت و در ساعت هایی که آزمایشگاه بنا به دلایلی پذیرش نکرده. این طور شنیدم.
شما تو سوابق اعلام نکرده بودید که کم کاری داشتید قدیم؟ اگر فهمیدن ناراحت نشدن که چرا نگفتید؟
در مورد معطلی دکتر فرخی من هم دیدم تو عید چون تنها دکتر بودند خیلی سرعت پایین بود. ولی روزی که من وقت گرفتم به ایشون محترمانه گفتم چون استرسی هستم میشه این رو تضمین کنید که در اولین فرصت میفرستید و ایشون دلیل عجله رو پرسیدند و باز تو جملات بعدی بهتر بهشون فهموندم محترمانه که اگر زود میفرستی میام. ایشون هم گفتن تا فلان تاریخ (3 4 روز بعد) با یادآوری شما میفرستم. سر قولشون هم موندن. ایشون موبایل خودشون رو گذاشتن و خیلی راحت میتونید تلفنی با ایشون حرف بزنید و کلا آدم پیچیده ای نبود. من کلا راضی بودم و موردی ندیدم. کلا مقایسه دکتر ها فقط موقعی امکان پذیره که یک نفر به پیش همشون بره و مضاف بر اون چند بار تو زمان های مختلف بره.
در صورتی که اگر عید نبود و دکتر های دیگه هم تشریف داشتند من خودم به شخصه حتما پیش دکتر پورمند میرفتم و به هیچ وجه هم به دکتر راهوریان نمی رفتم. اینا رو با توجه به تجربیات همه از 2008 تا 2015 گفتم. گرچه همون طور که میبینید از دکتر فرخی هم خیلی راضی بودم.
کم نبودند کسایی که مدیکالشون بعد از یک سال منقضی شده بود و سری دوم از همون دکتر اول راضی تر یا نا راضی تر بودند. به طوری که نظرشون کامل برگشته بود نسبت به طرف.

مشکل راهواریان چیه؟ چون اولا من تو اسپردشیت می بینم از سی و نه نفر فقط یک نفر بهشون سه داده و بقیه چهار و پنج دادن و از طرفی تاریخ انجام و ارسال مدیکالو که می بینم میبینم خیلی منظم و با برنامه دکتر مدیکالا روفرستاده. از طرفی این دوست منم که پیشش رفته بود ازش راضی بود و قبل از ارسالم یه ای میل رسید ارسال به این دوست ما زده بود.
شما چیزی شنیدی از ایشون؟

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - helenkh - 12-04-2015

سلام
بله ببخشید من پیش فرضم این بود که همه میدونن دکتر فرخی بیمارستان آپادانا هستن.
در مورد تالاسمی ایشون جواب آزمایش ها و الکترولیز رو که دیدن گفتن خیلی خفیفه و بیشتر کم خونی به نظر میاد از نظر ایشون تا تالاسمی و آزمایشی نگرفتن ولی به هرحال مدارک رو اسکن کردن و به همراه نظر خودشون قرار شد بفرستند.
توی سوالها پرسیدن در حال حاضر چه بیماری دارید و  چه دارویی مصرف میکنید و من چون سالها قبل یه دوره لووتیروکسین مصرف میکردم اصلا یادم نبود و بعد از معاینه که پرسیدن و گفتم اصلا برخوردی نکردن و موردی نداشت.

(12-04-2015, 07:35 PM)'Soltaan' نوشته:
مشکل راهواریان چیه؟ چون اولا من تو اسپردشیت می بینم از سی و نه نفر فقط یک نفر بهشون سه داده و بقیه چهار و پنج دادن و از طرفی تاریخ انجام و ارسال مدیکالو که می بینم میبینم خیلی منظم و با برنامه دکتر مدیکالا روفرستاده. از طرفی این دوست منم که پیشش رفته بود ازش راضی بود و قبل از ارسالم یه ای میل رسید ارسال به این دوست ما زده بود.
شما چیزی شنیدی از ایشون؟

من 230 صفحه تجربیات مدیکال بچه ها رو راجع به پزشک ها خوندم.

در مورد ایشون بیشتر نظر این بود که ایشون وسواسی هستند و زیاد به متخصص ارجاع میدن. واقعا هم این طور بود.

تنها مزیت نسبی این بود که اگر فشار کسی خیلی لب مرز بود براش کمتر میزدند که گیر نخوره. حداقل برای 5 نفر دیدم این کار رو کرده بودند.

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - Nooshafarin - 15-04-2015

درود و وقت بخیر.
جهت اطلاع دوستان، پرونده مدیکال من و خانواده ام روز 5 ایپریل پیش دکتر فرخی بسته شد و پیرو پیگیری های من، امروز ایشون تماس گرفتن و گفتن که امروز 15 ایپریل پرونده رو فرستادن و تا شب رسید رو برام ایمیل می کنن.

سبز باشید و سربلند.

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - nazanin5879 - 20-04-2015

دوستان من مدیکال پیش دکتر ابراهیمی رفتم اگر مشکل خاصی دارین که نمیخواهید دیده شود من ایشان را توصیه نمی کنم چون بسار دقیق هستن و تا همه چیز درست نباشه  قضیه کش پیدا میکند این توصیه من است در ضمن از لحاظ رفتاری هم خشک و سرد هستند
در ضمن حتما حتما برای ازمایش ادرار کلی کلی اب بخورید قبلش و گر نه به مصیبتی که ما دچار شدیم شما هم گرفتار میشد

RE: آزمایش های مدیکال برای صدور ویزای کانادا - fafarpj - 24-04-2015

سلام
يه مشورت داشتم دوستان
سه شنبه مراجعه كردم به دكتر پورمند و بيمارستان پارس
ديروز تماس گرفت گفت تو ادرار يك واحد خون بوده و گلبول هاي سفيد هم بالا بوده كه اين يعني عفونت هيچ علائم از بيماري هم ندارم توي عيد دچار انفولانزا شدم مي گم شايد چون هنوز كمي سرفه دارم به خاطر همين بوده
خيلي نگران شدم
مي خوام ازمايش رو تجديد كنم فقط نگرانم نتيجه دوباره همين باشه چي كار كنم به نظرتون؟

[برش] تجربیات مراجعه به دکترهای مورد اعتماد کانادا برای انجام آزمایشات مدیکال کانادا - Bretta - 04-05-2015

دوستان اگه اسم مارو گذاشتن نیروی متخصص خواستم یه نکته ای بگم که شاید خالی از عریضه نباشه!
شاید سوال  کنید چه دلیلی داره تو این بازار مکاره اقای رحمانی اینقدر خوش برخورد و کار راه انداز باشه؟
اول صحبتم بگم ایشون مرد شریف و خوبی هستن Smile و بسیار با ایشون خوش و بش کردم در حین پروسه ازمایش و X-Ray
ولی داستان از این قراره که هزینه ازمایش حدودا 75 تومان هستش و هزینه عکس X-Ray   یه چیزی حدود 55 تومن هستش که ایشان 75 تومان می گیرن و این اختلاف برای پست ریپورت به مطب دکتر هستش.
ولی باید خدمتون عرض کنم که ایشون برای پست هر ریپورت یه آژانس یا پیک نمی گیرن و شاید باور نکنید یه سود اساسی از قبال کسایی که میرن پیششون مدیکال انجام می دن عایدشون می شه و از خداشونه که ماها بریم اونجا...
نوش جونشون باشه این سود با توجه به کمک و زحمتی که برای بچه ها می کشن، ولی دوست داشتم اگه مطلب رو می خونن بدونن منم اونقدر حواسم به ریز جزییات هستش که بدونم داستان چیه Smile
شما هم حلال کنید اون 20 تومن رو دوستان Smile
ولی بیشتر بحثم اینه کاش هممون بدون پول اخلاقمون خوب و هدفمون کمک کردن باشه...
ممنون.
ویرایش توسط Andre به دلیل حذف quote

RE: تجربیات مراجعه به دکترهای مورد اعتماد کانادا برای انجام آزمایشات مدیکال کانادا - shubizkumbuli - 04-05-2015

(04-05-2015, 02:46 AM)'Bretta' نوشته:
دوستان اگه اسم مارو گذاشتن نیروی متخصص خواستم یه نکته ای بگم که شاید خالی از عریضه نباشه!
شاید سوال  کنید چه دلیلی داره تو این بازار مکاره اقای رحمانی اینقدر خوش برخورد و کار راه انداز باشه؟
اول صحبتم بگم ایشون مرد شریف و خوبی هستن Smile و بسیار با ایشون خوش و بش کردم در حین پروسه ازمایش و X-Ray
ولی داستان از این قراره که هزینه ازمایش حدودا 75 تومان هستش و هزینه عکس X-Ray   یه چیزی حدود 55 تومن هستش که ایشان 75 تومان می گیرن و این اختلاف برای پست ریپورت به مطب دکتر هستش.
ولی باید خدمتون عرض کنم که ایشون برای پست هر ریپورت یه آژانس یا پیک نمی گیرن و شاید باور نکنید یه سود اساسی از قبال کسایی که میرن پیششون مدیکال انجام می دن عایدشون می شه و از خداشونه که ماها بریم اونجا...
نوش جونشون باشه این سود با توجه به کمک و زحمتی که برای بچه ها می کشن، ولی دوست داشتم اگه مطلب رو می خونن بدونن منم اونقدر حواسم به ریز جزییات هستش که بدونم داستان چیه Smile
شما هم حلال کنید اون 20 تومن رو دوستان Smile
ولی بیشتر بحثم اینه کاش هممون بدون پول اخلاقمون خوب و هدفمون کمک کردن باشه...
ممنون.

سلام
ای کاش این پست رو اینجا نمیذاشتید چوون مربوط به تاپیک تجربیات مراجعه به دکتر نمیشه.
در ضمن شما اگر به بیمارستان دی تشریف ببرید برای همین خدمات ازتون 55 تومن میگیرند.
همون طور که بالاتر یکی از دوستان  گفتند در بیمارستان دی برای x-ray گفتند خدمات الکترونیک سفارت : 55000
در ضمن من و شما نمیدونیم تو چه فرمتی باید تحویل اداره مهاجرت بشه؟ شاید ریپورت یا تشریفات خاصی می خواد؟ به هر حال شما هر جوری حساب کنید کار اضافه بر سازمان هست و این که چیز اضافه ای بگیرن خلاف نیست. مخصوصا چنین چیزی تو بیمارستان خصوصی اون هم جلوی اون همه کارمند کار مخفیانه ای نیست و اصلا مشخص نیست که این پول تو جیب ایشون میره یا بیمارستان؟!
در آخر یادآوری می کنم که من جزئیات کارای اون قسمت رو نمیدونم و حتی نمیدونم 55 هست یا 75. ولی میدونم که این پولی نیست که مخفیانه و یا به خلاف گرفته شده باشه که بخوام ایشون رو حلال کنم. اتفاقا میگم اگر این پول تو جیب خودشون رفته نوش جونشون و گواره وجودشون که انقدر مودبانه و سریع کار ما رو راه انداختن.
ویرایش توسط Andre به دلیل درخواست کاربر