آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C)

صفحات 1 2

سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - javad90 - 26-02-2014

سلام. از اونجایی که موضوع مرتبطی در این باره ندیدم این تاپیک رو ایجاد کردم.
من برای پاییز 2014 ( starting October 2014 ) قصد اپلای دارم. با توجه به اطلاعات موجود در وب سایت دانشگاه تاریخ ددلاین 31 may ذکر شده است. البته این تاریخ تنها برای این دانشگاه بوده و سایر دانشگاه های آلمان ددلاین هایی متفاوتی( مثلا 30 april ) دارند. در حال حاضر در حال آماده سازی مدارک لازم برای اپلای( برای خودم و همسرم ) و خوندن زبان هستم.
نقل قول:مدارک مورد نیاز برای اپلای
Required application documents:
Online application form, transcript of records of bachelor's degree or equivalent (certified copy), curriculum vitae, statement of motivation in English, passport-sized photo, passport (copy), English language certificate (if applicable), and a proof of health insurance.

با توجه به اینکه در بخش پست مدارک جزوه آکادمی در رابطه با زمان ارسال ذکر شده است:
نقل قول:
بعد از تکمیل مدارک خواسته شده هر دانشگاه، باید آنها را به وسیله پست به مقصد دانشگاه بفرستید. مدارک باید قبل از زمان تعیین شده برای دانشگاه (Deadline) فرستاده شوند.

حالا با توجه به اینکه تهیه این مدارک ( مثلا پاسپورت خودم به خاطر سربازی یا مدارک دیپلم و ... ) زمانبر بوده و قطعا طول میکشه، سوالی برام در رابطه با زمان اپلای بوجود اومده. قبل از طرح سوالم متن ذکر شده در وب سایت دانشگاه رو ببینید.
نقل قول:
The application period for the winter semester 2014/15 starts on 1 January 2014 and ends on 31 May 2014. Applications may be submitted at any time before the closing date at midnight on 31 May 2014.

در وب سایت دانشگاه فقط ذکر شده قبل از این تاریخ باید درخواست سابمیت شده باشه. به نظرم منظورشون فرم آنلاین هست! ولی از اونجایی که در چند جا صحبت های متفاوتی شنیدم برام این سوال ها پیش اومده که:
  1. آیا باید تا همین 31 may تمام مدارک مورد نیاز به دستشون رسیده باشه؟ ( میدونم ممکنه جوابتون این باشه که با دانشگاه مکاتبه کنید ولی چون نیاز به مکاتبه با 8 دانشگاه بود گفتم اول از دوستانی که تجربه بیشتری دارن جویا بشم. )
  2. اگه جواب مثبت باشه یعنی من باید تو april امتحان زبانم رو داده باشم تا با حساب یک ماه تاخیر به دستشون برسه؟ درسته؟
  3. اگه جواب منفی باشه یعنی بعد از اون زمان هم وقت برای ارسال مدارک هست. خب معمولا چقدر وقت هست؟
  4. در ثبت نام آنلاین آیا نیاز به آپلود مدرک خاصی هست، مثلا نمره زبان رو اون موقع میپرسن یا نه؟
  5. روال عمومی برای توصیه نامه اساتید در آلمان به چه صورته؟ ایمیل مستقیم میخوان یا نامه مهر و موم شده یا ... ؟

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - Shihan - 26-02-2014

(26-02-2014, 05:58 AM)'javad90' نوشته: سلام. از اونجایی که موضوع مرتبطی در این باره ندیدم این تاپیک رو ایجاد کردم.
من برای پاییز 2014 ( starting October 2014 ) قصد اپلای دارم. با توجه به اطلاعات موجود در وب سایت دانشگاه تاریخ ددلاین 31 may ذکر شده است. البته این تاریخ تنها برای این دانشگاه بوده و سایر دانشگاه های آلمان ددلاین هایی متفاوتی( مثلا 30 april ) دارند. در حال حاضر در حال آماده سازی مدارک لازم برای اپلای( برای خودم و همسرم ) و خوندن زبان هستم.
با توجه به اینکه در بخش پست مدارک جزوه آکادمی در رابطه با زمان ارسال ذکر شده است:
حالا با توجه به اینکه تهیه این مدارک ( مثلا پاسپورت خودم به خاطر سربازی یا مدارک دیپلم و ... ) زمانبر بوده و قطعا طول میکشه، سوالی برام در رابطه با زمان اپلای بوجود اومده. قبل از طرح سوالم متن ذکر شده در وب سایت دانشگاه رو ببینید.
در وب سایت دانشگاه فقط ذکر شده قبل از این تاریخ باید درخواست سابمیت شده باشه. به نظرم منظورشون فرم آنلاین هست! ولی از اونجایی که در چند جا صحبت های متفاوتی شنیدم برام این سوال ها پیش اومده که:
  1. آیا باید تا همین 31 may تمام مدارک مورد نیاز به دستشون رسیده باشه؟ ( میدونم ممکنه جوابتون این باشه که با دانشگاه مکاتبه کنید ولی چون نیاز به مکاتبه با 8 دانشگاه بود گفتم اول از دوستانی که تجربه بیشتری دارن جویا بشم. )
  2. اگه جواب مثبت باشه یعنی من باید تو april امتحان زبانم رو داده باشم تا با حساب یک ماه تاخیر به دستشون برسه؟ درسته؟
  3. اگه جواب منفی باشه یعنی بعد از اون زمان هم وقت برای ارسال مدارک هست. خب معمولا چقدر وقت هست؟
  4. در ثبت نام آنلاین آیا نیاز به آپلود مدرک خاصی هست، مثلا نمره زبان رو اون موقع میپرسن یا نه؟
  5. روال عمومی برای توصیه نامه اساتید در آلمان به چه صورته؟ ایمیل مستقیم میخوان یا نامه مهر و موم شده یا ... ؟

1- شما بهتره کارت رو به روزهای اخر نذاری و قبل از اون تاریخ مدارک و حداقل نیازهای دانشگاه رو برطرف کنی.
2- بله. البته نمره زبان جزو حداقل های المانه و بهتره روی اون دقیق کار کنید زیرا حداقل نمره زبان بسیار مهمه.
3- این مورد تنها در حیطه وظیفه دانشگاه و بخش admission می باشد و اونها ضرب الاجل رو تعیین میکنن.
4- بله. اما ازت مدرکی نمیخوان که تاییدش رو ارائه کنی. فقط اینکه چه ازمونی و چه نمره ای. (البته برخی application form این مورد رو نداره)
5- عموماً برای دوره فوق و دکتری روال بصورت عادیه. مگر دانشگاه یا دپارتمان خاصی که ازتون بخوان.

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - javad90 - 26-02-2014

ممنون از پاسختون ولی هنوز جواب این سوال رو نگرفتم.
  • آیا باید تا ددلاین یعنی 31 may تمام مدارک کاغذی ذکر شده به دانشگاه رسیده باشه؟

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - Shihan - 26-02-2014

(26-02-2014, 01:55 PM)'javad90' نوشته: ممنون از پاسختون ولی هنوز جواب این سوال رو نگرفتم.
  • آیا باید تا ددلاین یعنی 31 may تمام مدارک کاغذی ذکر شده به دانشگاه رسیده باشه؟
بله. اون تاریخ دیگه غیر قابل تغییره و باید مدارکت به بخش بین الملل دانشگاه قبل اون تاریخ برسه.

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - javad90 - 04-03-2014

سلام. چند تا سوال دیگه برام پیش اومده. از اونجایی که من و همسرم با هم میخوایم برای پذیرش اقدام کنیم و هر کدوممون یه شرایط متفاوت رو از ابتدا تا الان داشتیم، واقعا سخته. تقریبا همه مدارک من بجز پاسپورت آماده شده و برای همسرم مدرک دیپلم مونده!

تو مدارکی که تو پست اول گفتم که دانشگاه میخواد کپی پاسپورت هم هست. از اونجایی که دانشگاه به دلیل اینکه هنوز وضعیت فارغ التحصیلی من رو مشخص نکرده نامه ای به نظام وظیفه نمیده که بتونم بقیه کارای گذرنامه رو انجام بدم و با توجه به ددلاین دانشگاه هایی که مشخص کردم ( 15may )، و محاسبه زمان دو سه هفته ای صدور گذرنامه و سایر مشکلات پیش بینی نشده ممکنه که تا اون زمان گذرنامه آماده نشه که کپی اون رو بفرستم.

نکته دیگه در رابطه با مدرکی با عنوان گواهی قبولی در کنکور هست که هنوز سراغش نرفتم. اونم ظاهرا یکی دو هفته طول میکشه تا آماده بشه ( که خود اون هم دربارش سوال هست ). برای زبان هم میخوام 12 april رزور کنم که با حساب یه ماه تا ارسال کارنامه مشکلی پیش نیاد.

حالا سوالات من Smile
  1. به نظرتون برای گذرنامه چیکار کنم؟
  2. این گواهی قبولی کنکور برای من که دانشگاه آزاد خوندم به چه صورته؟ البته اون موقع سراسری هم قبول شده بودم. تازه تو دانشگاه آزاد هم بعد از سه سال خوندن انتقالی به یه دانشگاه دیگه گرفتم. یه سری گفته بودن نمیخواد، یه سری هم گفته بودن باید بری سازمان مرکزی. شما می دونید؟
  3. برای همسرم که کاردانی خونده، گواهی قبولی تو کاردانی مد نظره یا قبولی کارشناسی؟
  4. اصلا این مدرک گواهی کنکور تو این نیازهای اولیه دانشگاه برای اپلای نیست. پس این صحبت هایی که در موردش میشه ماله کجاست؟ سفارت این گواهی رو میخواد؟
  5. با توجه به اینکه برای تهیه این مدارک چند روزی از وقتم گرفته میشه و همینطوری هم حدود 40 روز تا امتحان زبان فرصت هست و تازه چند روزیه که شروع به خوندن زبان کردیم. آیا تو این فرصت کم می تونیم در حد نمره 90 به بالا بگیریم؟ میدونم جوابتون اینه که بسته به شخص فرق میکنه ولی میخوام نظرتون رو بدونم. ریسکش زیاده یا نرماله؟
  6. با توجه به این شرایطی که توضیح دادم و توضیحات قبلی شانس موفقیتمون برای رسوندن مدارک و گرفتن پذیرش چقدره؟ اصلا با توجه به این شرایط تلاش برای ترم پاییز 2014 کار درستی هست یا به نظرتون برای ترم بعدش یعنی تابستان 2015 اقدام کنیم (که فرصت خوندن بیشتری برای زبان داریم و مدارکمون ردیف شده)؟

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - Shihan - 04-03-2014

(04-03-2014, 12:28 AM)'javad90' نوشته: سلام. چند تا سوال دیگه برام پیش اومده. از اونجایی که من و همسرم با هم میخوایم برای پذیرش اقدام کنیم و هر کدوممون یه شرایط متفاوت رو از ابتدا تا الان داشتیم، واقعا سخته. تقریبا همه مدارک من بجز پاسپورت آماده شده و برای همسرم مدرک دیپلم مونده!
تو مدارکی که تو پست اول گفتم که دانشگاه میخواد کپی پاسپورت هم هست. از اونجایی که دانشگاه به دلیل اینکه هنوز وضعیت فارغ التحصیلی من رو مشخص نکرده نامه ای به نظام وظیفه نمیده که بتونم بقیه کارای گذرنامه رو انجام بدم و با توجه به ددلاین دانشگاه هایی که مشخص کردم ( 15may )، و محاسبه زمان دو سه هفته ای صدور گذرنامه و سایر مشکلات پیش بینی نشده ممکنه که تا اون زمان گذرنامه آماده نشه که کپی اون رو بفرستم.
نکته دیگه در رابطه با مدرکی با عنوان گواهی قبولی در کنکور هست که هنوز سراغش نرفتم. اونم ظاهرا یکی دو هفته طول میکشه تا آماده بشه ( که خود اون هم دربارش سوال هست ). برای زبان هم میخوام 12 april رزور کنم که با حساب یه ماه تا ارسال کارنامه مشکلی پیش نیاد.
حالا سوالات من Smile
  1. به نظرتون برای گذرنامه چیکار کنم؟
  2. این گواهی قبولی کنکور برای من که دانشگاه آزاد خوندم به چه صورته؟ البته اون موقع سراسری هم قبول شده بودم. تازه تو دانشگاه آزاد هم بعد از سه سال خوندن انتقالی به یه دانشگاه دیگه گرفتم. یه سری گفته بودن نمیخواد، یه سری هم گفته بودن باید بری سازمان مرکزی. شما می دونید؟
  3. برای همسرم که کاردانی خونده، گواهی قبولی تو کاردانی مد نظره یا قبولی کارشناسی؟
  4. اصلا این مدرک گواهی کنکور تو این نیازهای اولیه دانشگاه برای اپلای نیست. پس این صحبت هایی که در موردش میشه ماله کجاست؟ سفارت این گواهی رو میخواد؟
  5. با توجه به اینکه برای تهیه این مدارک چند روزی از وقتم گرفته میشه و همینطوری هم حدود 40 روز تا امتحان زبان فرصت هست و تازه چند روزیه که شروع به خوندن زبان کردیم. آیا تو این فرصت کم می تونیم در حد نمره 90 به بالا بگیریم؟ میدونم جوابتون اینه که بسته به شخص فرق میکنه ولی میخوام نظرتون رو بدونم. ریسکش زیاده یا نرماله؟
  6. با توجه به این شرایطی که توضیح دادم و توضیحات قبلی شانس موفقیتمون برای رسوندن مدارک و گرفتن پذیرش چقدره؟ اصلا با توجه به این شرایط تلاش برای ترم پاییز 2014 کار درستی هست یا به نظرتون برای ترم بعدش یعنی تابستان 2015 اقدام کنیم (که فرصت خوندن بیشتری برای زبان داریم و مدارکمون ردیف شده)؟
1- تنها راهش همون فشار روی دانشگاه مبدا هست که وضعیت شما روشن بشه بعد هم نظام وظیفه!!
2- گواهی قبولی رو برخی از دانشگاهها نیاز دارن. نه همه و نه سفارت! این بستگی به این داره کدوم دانشگاه بخواهی اقدام کنی. مثلاً وایمار، برلین، اشتوتگارت و فرانکفورت میدونم نیاز دارن
3- ایشون که باید از ابتدا تحصیل کنند. المان مدرک کاردانی رو قبول نداره!!!
4- در بند 2 عرض کردم.
5- این بستگی به همت خودت داره. مسلم بدون که اگر معدلت پایینه رو نمره بالای 6.5 یا 90 وقت بزار البته بستگی به بک گراند  زبانت هم داره.
6- من توصیه ام اینکه با شتاب و عجله کاری رو انجام ندی. بهتره وقتی همه مدارک در دستته با خیال اسوده اقدام کنی.

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - javad90 - 04-03-2014

(04-03-2014, 01:50 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
3- ایشون که باید از ابتدا تحصیل کنند. المان مدرک کاردانی رو قبول نداره!!!
یعنی چی اونوقت[img]images/smilies/huh.gif[/img]
یعنی الان که داره کارشناسی میخونه و ترم آخره از نظر آلمانیا رو هواست!؟ یکم بیشتر توضیح میدین

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - anis - 24-06-2015

سلام لطفا من راهنمایی کنید که برای ترم زمستان کی باید مدارکم اماده کنم لطفا راهنمایی کنید من میخوام برای این ترم اپلای کنم

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - Shihan - 24-06-2015

(24-06-2015, 01:44 PM)anis نوشته: سلام لطفا من راهنمایی کنید که برای ترم زمستان کی باید مدارکم اماده کنم لطفا راهنمایی کنید من میخوام برای این ترم اپلای کنم

ممکنه برخی از دانشگاهها هنوز فرصت داشته باشند، اما تقریباً ماه گذشته تمام شده و فرصت برای سال دیگه است.

RE: سوالات مرتبط با زمانبندی اپلای - anis - 25-06-2015

میشه بیشتر راهنماییی کنید یعنی برای ترم زمستان باید از الان اپلای میکردم ...من میخواستم برای المان و ایتالیا اقدام کنم