آکادمیا کافه
سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-I-20)

صفحات 1 2

سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Babak - 02-02-2011

لطفا سوال‌های خود در مورد زمان دریافت I-20 از دانشگاه را در این موضوع مطرح نمایید.

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Pejman - 03-06-2011

تو مدتی که نتیجه پذیرش بهمون اطلاع داده شده و منتظر رسیدن I-20 هستیم، چه کارهایی رو در رابطه با سفارت می شه انجام داد؟ در ضمن داخل ایمیل پذیرش SEVIS CODE هم نوشته شده.
می شه SEVIS رو پرداخت کرد و وقت سفارت گرفت؟ اگر امکان پذیر هست، با توجه به مشکلات پست به ایران و احتمال دیر رسیدن I-20 آیا این کارها توصیه می شه؟
ممنون.

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Babak - 03-06-2011

در گذشته که می‌شد این کار رو کرد و اگر می‌تونید وقت سفارت رو موقعی بگیرید که به احتمال خیلی زیاد I-20 به دست‌تون رسیده، به نظرم این کار رو بکنید، چون وقت سفارت گرفتن کار ساده‌ای نیست و ممکنه اگر منتظر رسیدن I-20 بشید دیر بشه.
تجربه من مربوط به ۵-۶ سال پیشه، اگر دوستان دیگه اخیرا اقدام کردند خوبه که تجربه‌اشون رو بگن.

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Nimaa - 13-12-2011

(03-06-2011, 11:01 PM)Pejman نوشته: تو مدتی که نتیجه پذیرش بهمون اطلاع داده شده و منتظر رسیدن I-20 هستیم، چه کارهایی رو در رابطه با سفارت می شه انجام داد؟ در ضمن داخل ایمیل پذیرش SEVIS CODE هم نوشته شده.
می شه SEVIS رو پرداخت کرد و وقت سفارت گرفت؟ اگر امکان پذیر هست، با توجه به مشکلات پست به ایران و احتمال دیر رسیدن I-20 آیا این کارها توصیه می شه؟
ممنون.
تجربه من مربوط به اکتبر و نوامبر 2011 هست. از زمانی که دانشگاه برای صدور I20 من شروع به کار کرد تا روزی که I20 برای ارسال به ایران آماده شد، 35 روز طول کشید. در این مدت تماسهای من با دانشگاه فقط با این پاسخ روبرو میشد که بخش زیادی از پروسه صدور I20 در خارج از دانشگاه انجام میشه و ما اطلاع نداریم چه موقعی آماده میشه. اینم بگم که بعضی دانشگاهها دو هفته ای این نامه رو صادر میکنن.
من در این زمان از سفارت وقت نگرفتم و به نظرم اشتباه کردم. شما 40 روز رو پیش بینی کنین و وقت بگیرین. وقتی هم I20 صادر شد، اسکنش رو برام ارسال نکردن تا بتونم وقت فوری درخواست بدم. فقط شماره Sevis ID رو بهم دادن که به دردم نخورد. یادتون باشه که همه بسته های پست سفارشی به ایران نمیرسن. من برای اینکه دچار دردسر نشم در این بازه زمانی در مورد ارسال بسته از آمریکا به ایران تحقیق کردم. بهترین راهی که پیدا کردم این بود: ارسال از آمریکا به دوبی با DHL، و بعدش ارسال از دوبی به ایران با یه شرکت پستی ایرانی که نمیدونم قوانین اجازه بردن اسم این شرکت رو به من میدن یا نه. من اسمش رو نمیگم اما بسیار معروف هست. خود این شرکت آدرس یک شرکت پستی رو در دوبی به من دادن و وقتی بسته من به دوبی رسید من شماره پیگیری DHL رو بهشون دادم و بسته من رو دو روز بعد در تهران تحویل دادن. کلاً از آمریکا به ایران شد 5 روز. بعد از اون من با کلی دردسر وقت فوری رو درخواست دادم و خیلی شانسی بهم وقت دادن. در حالی که اگر از اول میدونستم 40 روز طول میکشه و وقتهای سفارتها پر میشن، از اول یه وقت برای 50 روز بعد از روزی که صدور I20 شروع شد وقت میگرفتم.
موفق باشین

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Torkan - 24-09-2013

دوستان با تجربه خواهشا کمک کنین
دانشگاه این رو گفت واسه من ایا دیر نمیشه واسه کلاسایی که 10 ژانویه شروع میشن؟!!
با در نظر گرفتن شرایط غیر ایده ای!
Our office will not begin to issue I-20s for Spring 2014 until after the first week of October as we are currently processing fall 2013 student files. You will be notified when your I-20 has been issued.
بااحترام

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - M1KE - 24-09-2013

اگر در هفته اول اکتبر I20 شما آماده بشود شما می توانید تقریبا برای یک ماه بعد از آن وقت اضطراری بگیرید. البته بسته به اینکه از چه سفارتی اقدام کنید و اینکه چه مقدار وقت خالی داشته باشند ممکن است کمی جلو و عقب شود ولی به طور متوسط می شود روی همان یک ماه بعد حساب کرد. با این حساب شما 2 ماه بین زمان مصاحبه تا زمان شروع کلاس ها وقت خواهید داشت که برای یک فرد خوش شانس زمان زیاد و برای یک فرد بدشانس زمان کمی است! دلیل آن هم مشخص است کلیرنس یک دانشجو بین صفر روز تا یک سال ممکن است متغیر باشد و در نتیجه اصلا نمی شود گفت این زمان برای شما کافی است یا خیر. می بایست متوسط بازه زمانی کلیرنس و همین طور زمانی که سفارت موردنظر وقت خالی دارد را نگاه کنید تا برآوردی تقریبی از شانس رسیدنتان به کلاس ها به دست آورید. برای نمونه سفارتی مثل آنکارا به طور متوسط 50-40 روزه ویزا می دهد و اگر شما از متوسط دانشجویان بدشانس تر نباشید مشکلی نخواهید داشت.

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Torkan - 24-09-2013

(24-09-2013, 08:07 PM)'M1KE' نوشته: اگر در هفته اول اکتبر I20 شما آماده بشود شما می توانید تقریبا برای یک ماه بعد از آن وقت اضطراری بگیرید. البته بسته به اینکه از چه سفارتی اقدام کنید و اینکه چه مقدار وقت خالی داشته باشند ممکن است کمی جلو و عقب شود ولی به طور متوسط می شود روی همان یک ماه بعد حساب کرد. با این حساب شما 2 ماه بین زمان مصاحبه تا زمان شروع کلاس ها وقت خواهید داشت که برای یک فرد خوش شانس زمان زیاد و برای یک فرد بدشانس زمان کمی است! دلیل آن هم مشخص است کلیرنس یک دانشجو بین صفر روز تا یک سال ممکن است متغیر باشد و در نتیجه اصلا نمی شود گفت این زمان برای شما کافی است یا خیر. می بایست متوسط بازه زمانی کلیرنس و همین طور زمانی که سفارت موردنظر وقت خالی دارد را نگاه کنید تا برآوردی تقریبی از شانس رسیدنتان به کلاس ها به دست آورید. برای نمونه سفارتی مثل آنکارا به طور متوسط 50-40 روزه ویزا می دهد و اگر شما از متوسط دانشجویان بدشانس تر نباشید مشکلی نخواهید داشت.

خیلی ممنون دوست عزیز
پس شما با زمان بندی افراد واسه ترم بهار هم اشنایید
منظورم اینه که به نظر شما وقت اضطراری گرفتنش نیاز میشه؟
چون تا اونجا که میدونم سفارت به نسبت پذرفته شدگان و حتی مسافران تابستانی خیلی کم میشه یا نه؟
بله درست فرمودید سفارت انکارا مد نظره
یه سوال ؟
این 40 تا 50 روز رو که گفتین اخه من دوستی داشتم که رفت ترکیه و سفارت گفت نمیدونم کارت هتل رو بده و فلان و موند انکارا و 4 یا 5 روزه ویزاش اومد!
البته بازم میگم دقیق نمیدونم چون اون زمون زیاد تو فکر این کار نبودم ولی فک کنم موند و 1 هفته ای برگشت با ویزا سال پیش بود پاییز!
بااحترام

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - M1KE - 24-09-2013

البته اطلاعات من مربوط به حدود یک سال پیش هست. ولی در کل سفارت های آمریکا در تابستان سرشون بیشتر شلوغ هست چون هم خیلی از دانشجویان برای ترم پاییز در حال گرفتن وقت و انجام مصاحبه هستند و هم خیلی ها برای سفر و توریستی درخواست می دهند. ولی در پاییز و زمستان سرشون خلوت تر میشه. سال گذشته اگر شما از سفارت آمریکا در آنکارا درخواست وقت اضطراری می کردید تقریبا برای یک ماه بعد وقت آزاد داشتند. در مورد کلیرنس هم همونطور که گفتم کاملا شانسی هست. ممکن هست شما در همون روز مصاحبه خدای نکرده اصلا رد شوید! ممکن هم هست همونجا افسر تصمیم بگیره که شما رو کلیر کنه و در نتیجه خیلی سریع ویزا رو بگیرید و ممکن هم هست تیک مربوط به همه گزینه ها از رشته حساس گرفته تا اینکه سربازی کجا بودین و چرا روی این موضوع کار می کنید و خیلی موارد دیگه رو بزنه و پرونده شما ماه ها در واشنگتن و خود سفارت اینطرف و اونطرف بشه... این قسمتش دیگه دست شما نیست. شما تنها کاری که می تونید انجام بدین این هست که در اولین فرصت که I20 شما به دستتون رسید وقت بگیرید و دیگه بقیه اش خیلی قابل پیش بینی نیست. فقط در مورد هر سفارت می تونید با توجه به تجربه افراد دیگه یک تخمینی از زمان متوسط کلیرنس داشته باشید که در مورد آنکارا همون حدود 50-40 روز هست.

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Mohsen1190 - 17-05-2015

سلام برای من I-20 را May 6 2015 صادر کردن و امروز May 17 2015 به دستم رسید. شروع ترم تو I-20 زدن May 18 2015 یعنی فردا. یعنی من کلا یه روز وقت دارم. سوالم اینه که اصلا این I-20 به دردم میخوره؟ میتونم باهاش برا ویزا اقدام کنم؟

RE: سوال‌‌ها در مورد زمان دریافت I-20 - Babak - 18-05-2015

(17-05-2015, 12:08 PM)'Mohsen1190' نوشته: سلام برای من I-20 را May 6 2015 صادر کردن و امروز May 17 2015 به دستم رسید. شروع ترم تو I-20 زدن May 18 2015 یعنی فردا. یعنی من کلا یه روز وقت دارم. سوالم اینه که اصلا این I-20 به دردم میخوره؟ میتونم باهاش برا ویزا اقدام کنم؟

یعنی شما می‌خواهید تازه با این I-20 وقت بگیرید و برای ویزا اقدام کنید؟ در این صورت به نظر من دیگه این I-20 فایده نداره، مگر این که از دانشگاه نامه‌ای بگیرید که دانشگاه بگه شما اگر تا ۲-۳ ماه دیگه هم برسید مشکلی نیست.
ضمنا بد نیست نگاهی به موضوع گرفتن وقت سفارت امریکا با یک I-20 و انجام مصاحبه با یک I-20 دیگه هم بیاندازید.