آکادمیا کافه
فرم DS-160 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: فرم DS-160 (/Thread-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: فرم DS-160 - M1KE - 09-11-2015

@AmirHasanzadeh

اینطور نیست که اگر سپاه بوده باشین صد در صد رد کنند ولی به هر حال حساسیت بیشتری دارند. موردی نداره نیروی زمینی و هوایی رو انتخاب کنید.

RE: فرم DS-160 - فرید - 09-11-2015

(09-11-2015, 01:03 PM)AmirHasanzadeh نوشته: سلام دوستان، ممنون میشم راهنماییم کنید

در قسمت سربازی، اگر کسی تو سپاه خدمت کرده باشه، branch of service، رو باید بنویسه سپاه؟ یا مثلا نیروی زمینی یا هوایی؟

یه سوال دیگه! اینکه میگن روی خدمت تو سپاه خیلی حساس هستند، مفهومش اینه که کلا به دانشجوهایی که سپاه خدمت کردن ویزا نمیدن؟ اگه اینطوریه واقعا، چاره چیه؟

ممنون از راهنماییتون

سلام
نیروی زمینی یا هوایی بهتر بنویسی
اینطور که از تجربه دوستان مشخص شده تقریبا تمام کسانی که خدمت در سپاه بودند و درجه داشتن ویزاشون رد شده. کسانی که ویزا گرفتن یا پنهان کردن یا در موارد نادر افیسر اشتباه کرده. تعداد کسانی که اطلاعاتشون در این زمینه هست خیلی کم هست و نمیشه خیلی کلی گفت که مثلا اگر نیروی دریایی بوده کسی تونسته ویزا بگیره و این موضوع تاثیر داره یا نه. یا اینکه کسری خدمت موثر یا نه. شاید در اینده این مشکل حل بشه ولی فعلا این قضیه وجود داره.
بخاطر همین خیلی ها غیر از امریکا کشورهای دیگر و هم مدنظر داشتند.

RE: فرم DS-160 - AmirHasanzadeh - 10-11-2015

سلام خدمت دوستان،

در قسمت سفرهای خارجی، آیا سفر به اربیل عراق (کردستان عراق) که هیچ ویزایی نمیخواد و فقط یه مهر توی پاسپورت خورده، باید تو فرم بنویسیم؟؟؟
موضوعی که هست اینه که تو پاسپورت مهرش خورده "جمهوری کردستان عراقی" ولی توی لیست کشورها تو فرم، فقط عراق رو میشه انتخاب کرد (البته طبیعیه چون به عنوان کشور مورد تأیید بین الملل نیست)
یه سوال اساسی تر اینکه کلا پاسپورت قبلی رو میگیرن چک میکنن تو مصاحبه؟

ممنون از راهنماییتون
سپاس صد چندان اگه خیلی زود بهم پاسخ بدید

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - poormaz - 16-01-2016

سلام دوستان یه مساله ای برای من پیش اومده.
من برای شرکت در یه کنفرانس در تاریخ 19 ژانویه وقت سفارت گرفتم. اولش فکر میکردم که هزینه سفر رو بیشترشو خودم باید بدم و فقط هزینه بلیط رو اونا میدن. برای همین توی فرم ds160 چون دو گزینه همزمان برای انتخاب نداشت من گزینه self  رو زدم. بارکد رو گرفتم و وقت سفارتم رو کانفیرم کردم. اما حالا همین دیروز استاد بهم گفت که دانشگاه تقبل کرده حتی پول غذا رو هم برای تو فراهم میکنه ( در برگه دعوتنامه ازطرف دانشگاه هم همینو نوشته) . منم چون نمیخواستم تداخلی بوجود بیاد و دروغ گفته باشم رفتم یک فرم دیگه پر کردم اما متاسفانه متوجه شدم که نمیشه همون وقت سفارت در 19 ژانویه با بارکد جدید تطبیق بدم. حالا سوالم اینه که هر دو confirmation code  رو پرینت کنم و ببرم سفارت؟ یکی از دوستان بهم گفت هر دو رو نبرم و فقط برم اونجا توضیح بدم.
به نظرتون چکار کنم؟
با تشکر

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - poormaz - 16-01-2016

@Babak
@Torkan
میشه نظرات شما رو برای سوال بالا بدونم؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - Torkan - 16-01-2016

(16-01-2016, 03:16 PM)poormaz نوشته: سلام دوستان یه مساله ای برای من پیش اومده.
من برای شرکت در یه کنفرانس در تاریخ 19 ژانویه وقت سفارت گرفتم. اولش فکر میکردم که هزینه سفر رو بیشترشو خودم باید بدم و فقط هزینه بلیط رو اونا میدن. برای همین توی فرم ds160 چون دو گزینه همزمان برای انتخاب نداشت من گزینه self  رو زدم. بارکد رو گرفتم و وقت سفارتم رو کانفیرم کردم. اما حالا همین دیروز استاد بهم گفت که دانشگاه تقبل کرده حتی پول غذا رو هم برای تو فراهم میکنه ( در برگه دعوتنامه ازطرف دانشگاه هم همینو نوشته) . منم چون نمیخواستم تداخلی بوجود بیاد و دروغ گفته باشم رفتم یک فرم دیگه پر کردم اما متاسفانه متوجه شدم که نمیشه همون وقت سفارت در 19 ژانویه با بارکد جدید تطبیق بدم. حالا سوالم اینه که هر دو confirmation code  رو پرینت کنم و ببرم سفارت؟ یکی از دوستان بهم گفت هر دو رو نبرم و فقط برم اونجا توضیح بدم.
به نظرتون چکار کنم؟
با تشکر

من نظر خودم رو میدم دوست عزیز چون این مساله ویزای امریکا رو دوستان به حدی بزرگ کردن در این چند سال اخیر که میشه گفت حکم مرگ و زندگی رو گرفته و تصمیم با خود شماست.
شما مگر واسه 19 ژانویه با همون ds قبی تاییدیه نگرفتید؟
شما در نهایت با یک ds تشریف میبرید سفارت و اونها هم توضیحی در مورد اینکه دو تا ds پرکردین نخواهند خواست. اونها فقط یک ds تایید شده از شما خواهند خواست و اون ds هم ds ی نیست جز ds ی که شما وقت سفارت و محل سفارت رو باهاش تعیین کردین. من با نظر دوستتون کاملا موافقم و مطمینا هیچ مشکلی در این مورد پیش نمیاد. به نظرم حتی اینکه چرا self زدین در حالی که هزینه رو دانشگاه میده رو هم نمیپرسن ازتون.
ولی اگر نگرانی زیادی دارین خیلی راحت با اون دی اس قدیمی وقت سفارت گرفتین با هر دو تا فرم قدیم و جدید را با خودتون داشته باشید و این مورد رو بهشون توضیح بدید. ولی باز تا جایی که یادم میاد با اون ds ی که وقت رو گرفتین باید حاضر بشین سر مصاحبه و کیستون رو هم با اون تعقیب میکنید.

بااحترام،
ترکان

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - MaMi - 17-01-2016

(16-01-2016, 03:16 PM)poormaz نوشته: سلام دوستان یه مساله ای برای من پیش اومده.
به نظرتون چکار کنم؟
با تشکر

شما تا قبل از مصاحبه میتونید به تعداد نامحدود!! فرم DS پر کنید، فقط در زمان مصاحبه باید یکی از اون Confirmation های فرم DS رو ببرید (یعنی همون فرم DS که نهایی و مدنظرتون هست).

RE: فرم DS-160 - nasim1234 - 12-02-2016

دوستان در فرم DS160 جایی که پرسیده at least two contacts in your country of residence   اسم استادای ایران رو میشه زد؟
یا یه فرد دیگه رو بزنیم که کلا شغلش آزاد بوده مثلا؟ Smile
چون اساتید رو که من کامل نمیدونم سوابقشن رو.
سوابق این فرد هم چک میشه؟ من یه مقدار دچار وسواس شدم. ببخشید دیگه

RE: فرم DS-160 - iman7 - 12-02-2016

(12-02-2016, 07:16 AM)nasim1234 نوشته: دوستان در فرم DS160 جایی که پرسیده at least two contacts in your country of residence   اسم استادای ایران رو میشه زد؟
یا یه فرد دیگه رو بزنیم که کلا شغلش آزاد بوده مثلا؟ Smile
چون اساتید رو که من کامل نمیدونم سوابقشن رو.
سوابق این فرد هم چک میشه؟ من یه مقدار دچار وسواس شدم. ببخشید دیگه

اگه استاد کارش بی خطر بوده اشکال نداره ولی لزومی هم به استاد بودنش نیست. قرار هم نیست شما کامل کسی رو بشناسی.
تو AA نقل قول شده که اپلیکنت را در مورد این دو نفر سوال و جواب کردن ولی خیلی حساس نشید شما. اگه ظاهرا چیز حساسی تو رزومه نداره اسمشو بزنید.

RE: فرم DS-160 - nasim1234 - 12-02-2016

(12-02-2016, 11:16 AM)iman7 نوشته: اگه استاد کارش بی خطر بوده اشکال نداره ولی لزومی هم به استاد بودنش نیست. قرار هم نیست شما کامل کسی رو بشناسی.
تو AA نقل قول شده که اپلیکنت را در مورد این دو نفر سوال و جواب کردن ولی خیلی حساس نشید شما. اگه ظاهرا چیز حساسی تو رزومه نداره اسمشو بزنید.

بله من اسم استادم رو نوشتم نهایتا. چون با هم مقاله داریم و خب احتمالا یه نگاه به پروفایلش میشه. بعید میدونم کارش حساس باشه.
ممنون به هر حال Smile