آکادمیا کافه
فرم DS-160 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: فرم DS-160 (/Thread-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: فرم DS-160 - Torkan - 23-01-2014

(23-01-2014, 07:55 PM)'pbh_206' نوشته:
سلام، چند تا سوال در مورد پر کردن فرم DS-160 دارم که ممکنه تکراری باشن اما برای اطمینان می پرسم. ممنون میشم کسایی که اطلاع دارن راهنماییم کنن.

1. Passport Book Number کجای پاسپورت نوشته؟ اصلا ما داریم یا باید Does not apply بزنم؟

2. Have you made specific travel plans؟ باید گزینه Yes بزنم یا No ؟

3. تاریخ Intended arrival date رو باید دقیقا همون تاریخ نوشته شده توی I-20 بنویسم یا چند روز زودتر؟

4. پسرخاله من حدود 4 ماهه که اونجا مشغول به تحصیله، بخاطر همین باید جواب این سوال(Do you have any other relatives in the United States) رو Yes بزنم؟

5. توی قسمت Primary Occupation چون تا حالا جایی مشغول به کار نبودم Not Employed رو انتخاب کردم.درسته دیگه؟ حالا توی Box که پایین باز شده نوشته Explain . معمولا چه جور توضیحی توی این قسمت می نویسن؟ باید توضیح بدم که بعد از تحصیل مشغول به چه فعالیت های غیر شغلی بودم یا دلیل اینکه کار نکردم رو باید براشون توضیح بدم؟ 

6. در قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above؟ غیر از آخرین مدرک تحصیلیم آیا نیاز هست که مشخصات پیش دانشگاهی،دیپلم و راهنمایی رو هم بنویسم؟

7. در قسمت Have you ever served in the military؟ وقتی که Yes رو میزنم، چند تا کادر باز میشه. توی کادر Branch of service باید چی نوشت دقیقا؟

من تو پیج های قبلی دیدم یکی از بچه ها نوشته که کادر Branch of service رو اینجوری پر کرده : "Mandatory military service" و اسمی از محل خدمتش نیاورده. به نظر شما مشکلی پیش نمیاد اگه توی این کادر به جای مشخص کردن محل خدمت همچین چیزی نوشت؟

8. توی کادر Military Specialty هم دیدم بعضی از بچه ها نوشته بودن که خالیش بزارین و اصلا چیزی توش ننویسین. شما هم همین نظر رو دارین؟

9. توی قسمت Provide a List of Languages You Speak ،این Language name رو باید نوشت Farsi یا Persian ؟

10. این سوال هم مربوط به DS-160 نمیشه اما تو فرم های دیگه بهش برخوردم. وقتی در مورد Nationality سوال می پرسه باید نوشت Iranian یا Persian ؟

ممنون

1- خیر. فقط passport number رو باید بزنید. passport book number نداره پاسپورت های صادره در ایران. فکر کنم خودشونم یه نوع گذاشته بودن توی فرم واسه راهنمایی. Does not applyرو باید بزنید.
2- اگه برنامه ای واسه مسافرات هنوز نگذاشته اید باید no رو بزنین. چون اگر بزنید YES کلی اطلاعات دیگه از جمله تاریخ برگشت باید بدید.
3- همون شروع ترم یعنی زمانی که توی اون فرم i-20 اومده رو مینویسن معمولا. البته شما میتونی یک هفته زودتر هم بزنی که البته زیاد مهم نیست و فرقی نداره.
4- این رو تحقیق کنید. خیلی ها می گن چون در این حالت پسرخاله شما اونجا وضعیتش اقامت نیست نزدنش بهتره که حساسیت ایجاد نشه. بعضی هم میگن باید زد! من خودم باشم میزنم چون اگه بفهمن شک میکنن. خوب اگر پسرخالتون دانشجوس و هیچ مشکلی نداره زیاد نگران نباشین.
متاسفانه سوال هم به نوعی کامل نیست: مثلا منظورش از اینکه فامیل دارین فامیل درجه یک هستش؟ و منظورش از فامیل دارین یعنی کسی که سیتیزن هستش؟ یا .. و ..
5- اگر کار نکرده اید خوب بنویسید خودتون رو اماده تحصیل میکردید مثلا دادن تافل و جی ار ای و مقاله و ....
فقط راستش رو بنویسید که سفارت با کسی شوخی نداره.
6- راستش من خودم دبیرستان رو هم نوشتم و فکر کنم نام مدرسه و ادرسش رو هم خواسته بود از من! شما هم حوصله به خرج بده و بنویس با توجه به تفاوت سیستم آموزشی در دو کشور. حداقل دبیرستان رو بنویسید.
7- اگر سربازی س نبودین که حتماً Branch رو بنویسید و حساسیت ایجاد نکنید. یه موقع هست س... بودید و می خواهید مخفی کنید که باز هم این طوری بنویسید بیشتر حساسیت زا هستش....
دقت کنید زیاد فرقی نداره چی بنویسید چون دقیقا اولین چیزی که تو سفارت ازت میخوان کارت سربازی هستش و نحوه رفتن به سربازی یا کفالت یا ....یعنی احوال پرسی رو اگه مذکر باشید با این جمله که سربازی کجا بوده شروع میکننSmile
اصلا مخفی نکنید چیزی رو...
8- Specialty رو هم مربوط به کار شما تو زمان خدمت هست.. می تونید یه چیز safe بزنید... مثلاً office work و یا ....
9 - باز زیاد فرقی نداره. شما persian بزن.
10 - قطعا iranian چون کشوری با ملیت های مختلف هستش و زبان های مختلفSmile
پ.ن: کلا ببینید بهتره همه چر رو راستش رو بنویسید چون اگر چیزی رو مخفی کنید اونا هم بفهمند ولو اینکه هیچ مشکلی نداشته باشه اون مورد باعث میشه بی دلیل مشکوک بشن و کلیرنستون طولانی تر بشه. (این رو اگه کلیرنس خوردین خواهید دید که انواع خیال بافی ها سراغ هر کی کلیرنس خورده میاد!.)
بااحترام

RE: فرم DS-160 - submarine - 10-02-2014

با درود خدمت مدیران و دوستان عزیز
من تازه با این فروم  آشنا شدم و بسیار سپاسگزارم از مطالب مفیدش
درمورد پر کردن فرم ds-160 چندتا سئوال دارم ، اگه بزرگواری کنین و پاسخ بدین سپاسگزار میشم . من قصد دارم برای ویزای توریستی آمریکا اقذام کنم و البته هیچ ذوست و آشنایی هم اونجا ندارم

1- Have you made specific travel plan?  من که میخوام با ویزای توریستی برم باید بگم yes یا no ? آیا اگه یه برنامه سفر بچینم و ارائه بدم آیا تاثیر مثبتی در روند اخذ ویزا داره؟
2- Contact Person Name in the U.S من کسیو اونجا ندارم ، چی باید جواب بدم؟
3-Intended Date of Arrival  باید تاریخ دقیق بگم یا حدودی کفایت میکنه؟

4-  Address where you will stay in the U.S باید هتل رزرو کنم حتما قبلش ؟ کسی رو هم اونجا ندارم . چی باید بگم؟

با تشکر از بذل توجه شما بزرگواران

RE: فرم DS-160 - M1KE - 10-02-2014

1- می تونید یک پرواز رو به صورت اینترنتی تعیین کنید و ساعت های رفت و برگشت اون رو پرینت بگیرید که مشخص باشه رفت و برگشت شما تقریبا چه روزهایی خواهد بود و مدت اقامت شما چند روز هست. نیازی نیست حتما بلیت رو خریداری کنید همین که صفحه مربوط به اطلاعات پرواز رو پرینت بگیرید به نظرم کافی هست چون مشخص نیست ویزا داده بشه و خودشون هم می گن که تا قبل از گرفتن ویزا برای این چیزها پول قطعی خرج نکنید.

2- یک هتلی رو در جایی که قراره برین پیدا کنید و شماره تلفن اون رو بدین.
3- حدودی باشه کفایت می کنه. ترجیحا کمی عقب تر بیاندازید که اگر بررسی ها و برنامه ریزی ها قدری به تاخیر افتاد به مشکل نخورید.
4- در سایت های مثل Booking.com اسم هتل هایی رو که در منطقه موردنظرتون هست رو پیدا کنید و صفحه مربوط به رزرو اونها رو هم پرینت بگیرید بدون اینکه وارد مرحله آخر که پرداخت هست بشین و اونها رو هم با خودتون ببرید و بگین قصد دارین در اینجا اقامت داشته باشید. شماره اون هتل رو هم با جستجو کردن عنوانش در اینترنت پیدا کنید چون تا جایی که یادم باشه سایت Booking.com اطلاعات تماس هتل رو تا زمانی که پرداخت انجام نشه در اختیار نمی گذاره. شماره و اسم هتل رو به عنوان فرد موردنظر ارائه بدین.

RE: فرم DS-160 - elgl - 14-02-2014

سلام و درود خدمت دوستان عزیز. ممنون از راهنمایی هاتون توی پروسه پر کردن فرم.
می خواستم به اطلاع دوستانی که برای ویزای توریستی اقدام کردن و قبلا فرم گرین کارت آمریکا را پر کردن برسونم که ما دقیقا همین شرایط را داشتیم و توی فرم این مورد را ذکر کرده بودیم. خوشبختانه هم من و هم همسرم تونستیم از سفارت ترکمنستان ویزای توریستی بگیریم. اصلا توی مصاحبه چیزی در این مورد نپرسیدن و ما هم چیزی نگفتیم.
برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم. شاد باشید.

RE: فرم DS-160 - k120 - 23-02-2014

سلام دوستان عزیز. چند تا سوال در مورد فرم DS-160 دارم لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم:

1- national identification number تو پوورپوینت آموزشی این فرم گفته بود does not apply  بزنید اما تو پستا دیدم همون شماره ملی گفتین، واسه اطمینان همون شماره ملی یه دیگه؟

2- monthly salary من که دانشجوام و سرکار نمیرم اینو چی باید بزنم؟ اصلا باید چیزی بنویسم یا باز همون داز نات اپلای؟ اگه یه رقمی رو بخوام بنویسم چقدر حدودا مینویسن دانشجوا؟

3- have you belonged to, contributed to or worked for any professional, social or charitable organization?  اینو هم میتونم حق التدریسی کار کردم بنویسم هم ننویسم کدومش تاثیر مثبت تری داره فک میکنید؟

4- Briefly describe your duties?  اینروو چی باید بنویسیم؟ واسه کسایی که شاغلند این معنی پیدا میکنه اما واسه من که دانشجوام یعنی از ریسرچام بگم؟!!

5- Do you have any specialized skill or training such as firearms, nuclear, biological or chemical experiences? من جزء واحدهای درسیم بیولوژی مولکولی سلول های یوکاریوت بوده مثلا حالا اینو باید yes بزنم؟ اگه آره حساسیت ایجاد میکنه دیگه نه؟

6- have you intend to study in us?  قرار یه ریسرچ کار کنیم اینو yes بزنم دیگه؟

ممنون میشم از هر کسی که به این سوالات پاسخ بده.

RE: فرم DS-160 - Leopold - 23-02-2014

تا جایی که من میدونم:
1- شماره ملی تون وارد کنید.
2- همون Does not apply.
3- ننویس دردسر میشه.
4- این فکر کنم اگه بزنید که شاغل بودید میاره. لطفا توضیح میدید در کدوم بخش DS-160 بود. 
5- فکر میکنم منظور مهارت های عملی هست بهتره چیزی نیارید حساسیت ایجاد میکنه.
6- اگه قراره ویزای دانشجویی بگیری آره.

ممنون لئوپولد عزیز

سوال سه رو که گفتین ننویسم دردسر میشه. تو ریزنمرات کورسشو ببینن اشکالی نداره؟ به اضافه اینکه تو لینکداین هم بیولوژی مولکولی بیشترین اندورس رو خورده بودم هرچند حذفش کردم از پروفایلم.
4- رو من از پوورپوینت آموزشی درآوردم هنوز خودم به اون قسمت فرم نرسیدم. حتما همینی هست که شما میگید و واسه شاغل ها بوده.

متشکرم

راستش مطمئن نیستم ولی فکر نمیکنم آفیسر وقت داشته باشه ریزنمرات یکی یکی چک کنه. مثلا آفیسر دبی ریزنمرات من و تعدادی از دوستان اصلا چک نکرد. اگر هم چک کنه میتونید بگید که من برداشتم از سوال این بوده که آیا کار تجربی در این زمینه داشتم یا خیر. ضمنا پروفایل linkedin تون هم کلا حذف کنید Smile
سایر دوستان هم لطفا نظر بدهند.
(23-02-2014, 09:57 PM)'k120' نوشته: ممنون لئوپولد عزیز
سوال سه رو که گفتین ننویسم دردسر میشه. تو ریزنمرات کورسشو ببینن اشکالی نداره؟ به اضافه اینکه تو لینکداین هم بیولوژی مولکولی بیشترین اندورس رو خورده بودم هرچند حذفش کردم از پروفایلم.
4- رو من از پوورپوینت آموزشی درآوردم هنوز خودم به اون قسمت فرم نرسیدم. حتما همینی هست که شما میگید و واسه شاغل ها بوده.
متشکرم

ممنون دوست عزیز. postal zone/zipe code همون کد پستیه رو بزنم دیگه؟ آخه تو پاورپوینته گفته بود داز نات اپلای بزنید.

پروفایل لینکداین رو کلا حذف کنم بعد اگه کلییرنس بهم بخوره برن همه چیو درآرن که میفهمن به تازگی حذف کردم مشکوکتر میشه، نمیشه؟

همون Does not apply بزنید.
(23-02-2014, 10:52 PM)'k120' نوشته: ممنون دوست عزیز. postal zone/zipe code همون کد پستیه رو بزنم دیگه؟ آخه تو پاورپوینته گفته بود داز نات اپلای بزنید.

مگه بیکارن این چیزها رو چک کنن Big Grin شما بذارید باشه تا خیالتون راحت تر باشه هر چند اگه واقعا بخوان این چیزها را چک کنن همون قسمتی را که حذف کردید هم متوجه میشن. نگران این چیزها نباشید.
(23-02-2014, 10:54 PM)'k120' نوشته: پروفایل لینکداین رو کلا حذف کنم بعد اگه کلییرنس بهم بخوره برن همه چیو درآرن که میفهمن به تازگی حذف کردم مشکوکتر میشه، نمیشه؟