آکادمیا کافه
شانس پذیرش از دانشگاه های ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ترکیه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
+---- موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه های ترکیه (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

شانس پذیرش از دانشگاه های ترکیه - mehdi_88 - 03-02-2014

سلام دوستان
من کارشناس ارشد مهندسی زلزله هستم - فرغ التحصیل دانشگاه ازاد - با معدل 15 و بدون مقاله ای.اس.آی
با فرض اینکه بنده بتونم در آزمون های آلس - تومر و او.دی.اس نمره خوبی کسب کنم آیا امید قبولی در دکتر سازه در دانشگاه اژه یا کارادنیز را دارم یا نه
خواهش میکنم شما منو راهنمایی فرمایید. 
از لطفتون ممنونم

RE: شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - sam1700 - 04-02-2014

منم همین سوال رو دارم
لیسانس : 13.67
فوق سازه هم : 15
زبان و gre هم ندارم ولی حداقل رو میارم 
کجاها میتونم پذیرش با فاند برای دکترا بگیرم؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - rulany - 05-02-2014

شما براي پذيرش در مقطع دكترا نيازي به دادن امتحان تومر و يا آلس نخواهيد داشت.شما بايد نمره ي رياضي آزمون GRE رو بالاي 165 بگيرين تا بتونين شانس داشته باشين.چون معدلتون خيلي بالا نيست و اين ميتونه مشكل ساز باشه.همچنين ساير شرايط رزومه مثل مقاله و سابقه كار بسيار تاثير گذار هست.

[برش] تحصیل در ترکیه - elahe_gh64 - 21-02-2014

دوستان سلام. من تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی به نظرم جذاب و مفید اومد.
من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم و قصد گرفتن پذیرش از دانشگاههای دولتی ترکیه ترجیحا استانبول رو دارم بخ موسسات و کسانی که اطلاعات داشتن خیلی مراجعه کردم اما هنوز خیلی سردرگم هستم. با دیدن این سایت فکر کردم شما میتونید کمکم کنید. ممنون میشم .
راستش شرایط من اینجوریه که لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/16 و کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 31/18 . 11 مقاله کنفرانس بین المللی و داخلی رو دارم که به زبان فارسی هست. دو مقاله کنگره بین المللی که در ترکیه برگزار شد و به زبان انگلیسی. یک مقاله ISC در ترکیه چاپ شد به زبان انگلیسی. یک مقاله علمی پژوهشی داخلی  و همکار در یک طرح ملی . نمره زبان ندارم اما میتونم فشرده در عرض چند ماه کسب کنم . میخوام بدونم الان که پذیرش ها شروع شده امکان این هست من با این شرایط بتونم پذیرش بگیرم و نمره زبان رو بعدا بهشون بدم؟ و اینکه به نظرتون با توجه به رشتم که با مردم سرو کار داره من با داشتن نمره تومر بهتر میتونم پذیرش بگیرم یا آیلتس؟ چون در هر صورت یه دوره چند ماهه باید برم و برام فرقی نداهر گرفتن هر کدوم از اینها. به من گفتن اولویت با زبان ترکی هست اگر بتونی راحتتره آیا این صحت داره؟
خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

RE: شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - saeide-72 - 06-04-2014

سلام و خسته نباشین .
یکی میشه یه زحمتی برام انجام بده ؟؟؟؟؟؟؟
خودم از سایت اصلی چیز زیادی نفهمیدم اما میشه یکی ببینه پذیرش برای رشته مدیریت توی دانشگاه حاجت تپه زبان ترکی هستش ؟ و اینکه چه چیزایی میخواد ( آزموناش : آیلتس و آلس و اینا )  برای مقطع ارشد .
درضمن آیا بورس نمیکنن خودمم آذریم .
سپاس .....................................

RE: شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - minoomy - 09-06-2014

(21-02-2014, 06:21 PM)elahe_gh64 نوشته: دوستان سلام. من تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی به نظرم جذاب و مفید اومد.
من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم و قصد گرفتن پذیرش از دانشگاههای دولتی ترکیه ترجیحا استانبول رو دارم بخ موسسات و کسانی که اطلاعات داشتن خیلی مراجعه کردم اما هنوز خیلی سردرگم هستم. با دیدن این سایت فکر کردم شما میتونید کمکم کنید. ممنون میشم .
راستش شرایط من اینجوریه که لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/16 و کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 31/18 . 11 مقاله کنفرانس بین المللی و داخلی رو دارم که به زبان فارسی هست. دو مقاله کنگره بین المللی که در ترکیه برگزار شد و به زبان انگلیسی. یک مقاله ISC در ترکیه چاپ شد به زبان انگلیسی. یک مقاله علمی پژوهشی داخلی  و همکار در یک طرح ملی . نمره زبان ندارم اما میتونم فشرده در عرض چند ماه کسب کنم . میخوام بدونم الان که پذیرش ها شروع شده امکان این هست من با این شرایط بتونم پذیرش بگیرم و نمره زبان رو بعدا بهشون بدم؟ و اینکه به نظرتون با توجه به رشتم که با مردم سرو کار داره من با داشتن نمره تومر بهتر میتونم پذیرش بگیرم یا آیلتس؟ چون در هر صورت یه دوره چند ماهه باید برم و برام فرقی نداهر گرفتن هر کدوم از اینها. به من گفتن اولویت با زبان ترکی هست اگر بتونی راحتتره آیا این صحت داره؟
خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

سلام دوست عزیز...من هنوز خودم پذیرش نگرفتم ولی انقد که چندماهه درگیر این استانبول تکنیکم فک میکنم بتونم راهنماییون کنم!
شرایطتون بنظر من برای آمریکا و اروپا هم خیلی خوبه چه برسه به ترکیه باز من نمیدونم بقیه دانشجوهای رشته شما چطورین چون پذیرش دادن مقایسه ایه ولی به احتمال ۹۹٪ میتونم بگم با کله شمارو قبول میکنن! درمورد مدرک زبانم من به هزارجا ایمیل زدم و پرسیدم و فقط یکیشون بهم جواب داد که تا وسطای شهریور که شروع کلاساس وقت داریم برای ارائه مدرک زبان..و اینکه مدرک ترکی بگیرین بهتره یا انگلیسی باید نگا کنین که زبان تدریس چطوره ولی من بجز دانشگاه استانبول تکنیک و خاورمیانه اکثرا دیدم هر دو رو میخوان بازتو شرایط هر دانشگاهی برای هر رشته جدا جدا مینویسن که چی میخوان..
امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کنم ‎Smile‎ موفق باشین

RE: شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - minoomy - 09-06-2014

درمورد بورس گرفتنم یه چیزی بگم! دو حالت داریم یا اسکالرشیپه که دانشگاهای خصوصی راحت میدن ولی دولتیا چون شهریه آنچنانی هم ندارن چندان تمایل نشون نمیدن ولی از ترم دو به بعد با شرایط خاصی میشه گرفت که فقط شهریه دانشگاهو پوشش میده...
حالت دوم فاند کامله که برای ارشدا ۱۵۰۰ و برای دکترا ها ۱۸۰۰ لیر تو ماهه..این فاند رو شما در ازای کار کردن روی پروژه میگیرید.سایتی که تمام پروژه های صنعتی ترکیه رو میتونید توش ببینید اسمش توبیتاکه tubitak اگه اشتباه نکرده باشم! شما اول باید ببینید اصلا رشته شما تو این سایت معرفی شده یا نه اگه بود میتونید با هماهنگی با یه استاد از دانشگاه مقصدتون یه پروژه رو امنتخاب کنین که اگه بتونید بگیریتش درواقع بورس شدین و روش کار میکنین...ولی زیاد نگران نباشین چون دانشگاهای دولتی که زیاد گرون نیستن و از امسالم اجازه کار به دانشجوها دادن و اگه یه تا یه ترم ساپورت مالی بشین بعدش میتونین راحت کار کنین و از پس هزینه ها بربیاین...البته اینکه شرایط کار پیدا کردنش چطوره خودمم نمیدونم! ازونجا که رشته من اصلا بورس خور نیس خودمو به کار دلخوش کردم! ولی حدودا با یکو نیم میلیون ماهی میشه تو استانبول راحت زندگی کرد ینی تقریبا هزار لیر

شانس پذیرش از دانشگاههای ترکیه - mahsaaa - 04-07-2014

با سلام
لطف بفرمایید من را با شرایط تحصیلی که دارم ، در خصوص شانس پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری سازه در ترکیه و اینکه در کدام دانشگاه باید اقدام به پذیرش کنم، راهنماییم کنید
لیسانس مهندسی عمران و کارشناسی ارشد مهندسی زلزله از دانشگاه سراسری
معدل کارشناسی : 16
معدل کارشناسی ارشد : 18
دو مقاله ISI
هنوز هم در امتحان زبان شرکت نکردم

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های ترکیه - sam1700 - 06-10-2014

لیسانس عمران
13.67
فوق سازه
15
سابقه کار مرتبط : 1.5 سال
کوانت gre رو میتونم بیارم - ندادم ولی فعلا
مقاله هم اگه لازم باشه یه دونه داخلی
شانس پذیرش در دانشگاه های ترکیه رو دارم ؟
با فاند ؟ بدون فاند؟
برای دکترا میخوام

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های ترکیه - Shihan - 09-10-2014

(06-10-2014, 11:10 PM)'sam1700' نوشته: لیسانس عمران
13.67
فوق سازه
15
سابقه کار مرتبط : 1.5 سال
کوانت gre رو میتونم بیارم - ندادم ولی فعلا
مقاله هم اگه لازم باشه یه دونه داخلی
شانس پذیرش در دانشگاه های ترکیه رو دارم ؟
با فاند ؟ بدون فاند؟
برای دکترا میخوام

Dear Applicant

Unfortunately, you have no chance to get any fund from some good universities in Turkey with your educational background in my opinion it is better to reform your resume with publishing on good papers and take a high score in english language then try for many universities in EU not only in Turkey