آکادمیا کافه
هزینه زندگی در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: هزینه زندگی در آمریکا (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

هزینه زندگی در آمریکا - Cortex - 02-02-2011

بحث در این مورد بسیار وسیع و سلیقه ای است، و بستگی تام به وضعیت مالی فرد دارد. حال آنکه بطور متوسط چقدر در ماه/سال خرج زندگی در آمریکا است، در این تاپیک بحث خواهد شد.

لطفاً نظرات خود را موثق بیان کنید.
با تشکر

RE: هزینه زندگی در آمریکا - farhad - 13-06-2011

خوب بابک جان

طبق مثالی که شما گفتی که حقوق یک فرد با گرفتن مدرک دکترا د پیدا کردن کار تا 120000$ دلار هم در سال می تونه باشه که 35% اون بخاطر مالیت کسر می شه

که می شه 42000$ دلار و چیزی که باقی می مونه 78000$ در سال است و این می شه ماهی 6500

البته بقول خودتون در یک ایالت با هزینه های بالاتر و در ضمن بخشی هم به هزینه وام مسکن کنار بگزاریم

فکر نمی کنم بیشتر از 4000 دلار بمونه

ایا واقعا با این مقدار اصولا همان زندگی ایده ال را هم می شه داشت حتی اگر حساب کنیم فرد مجرد است

اخه دوستان که می خوان برن گاها دیده می شه که می گن قبل برید دندانپزشکی و دکتر و ... که هزینه درمان اونجا خیلی بالاست

حتی یکی از دوستان هم گفته بود که بخاطر یک سرم وصل کردن 1000 دلار واسش هزینه داشته

ایا با این هزینه های بالا درمانی و هزینه های بالاتر در یک ایالت پر هزینه تر به سبب موقعیت کاری ایا واقعا چیزی برای زندگی ایده ال هم می مونه

یا بهتر بگم یک فرد کقدر باید بطور خالص در ماه داشته باشه تا یک زندگی خوب برای یک فرد مجرد و در شرایط معمولی از نظر خرج کرد را ایجاد کنه

البته این رو هم در نظر بگیرید که همیشه شرایط اینطور نیست و مثلا با تاهل هزینه ها بالاتر هم میره

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Babak - 13-06-2011

شما با فرض این که ماهیانه ۶۵۰۰ دلار به طور خالص داشته باشید، می‌تونید زندگی خوب و مرفهی داشته باشید. درسته که هزینه‌های درمانی در امریکا بالاست، اما شما وقتی کار می‌کنید بیمه بسیار خوبی هم دارید و اگر چه مثلا هزینه یک سرم وصل کردن ممکنه ۱۰۰۰ دلار باشه، اما چیزی که شما پرداخت می‌کنید بیشتر از ۵۰ دلار نیست. ویزیت پزشک متخصص حدود ۳۰۰ دلار هست، ولی با بیمه مناسب چیزی حدود ۲۰ دلار می‌شه. البته این رقم بسته به بیمه متفاوته، ولی حدودا همچین رقمی می‌شه. شرکت‌های بزرگ همگی برای کارمندانشون بیمه مناسب می‌گیرند و معمولا هزینه بیمه یا قسمت اعظم هزینه بیمه رو هم خودشون می‌دن و شما چیزی از جیب نمی‌پردازید. در نتیجه با همچین درآمدی حتی در شهرهای گرون امریکا هم می‌شه زندگی خوبی در حد متعارف داشت.

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Karim - 13-06-2011

(13-06-2011, 05:45 AM)Babak نوشته: شما با فرض این که ماهیانه ۶۵۰۰ دلار به طور خالص داشته باشید، می‌تونید زندگی خوب و مرفهی داشته باشید. درسته که هزینه‌های درمانی در امریکا بالاست، اما شما وقتی کار می‌کنید بیمه بسیار خوبی هم دارید و اگر چه مثلا هزینه یک سرم وصل کردن ممکنه ۱۰۰۰ دلار باشه، اما چیزی که شما پرداخت می‌کنید بیشتر از ۵۰ دلار نیست. ویزیت پزشک متخصص حدود ۳۰۰ دلار هست، ولی با بیمه مناسب چیزی حدود ۲۰ دلار می‌شه. البته این رقم بسته به بیمه متفاوته، ولی حدودا همچین رقمی می‌شه. شرکت‌های بزرگ همگی برای کارمندانشون بیمه مناسب می‌گیرند و معمولا هزینه بیمه یا قسمت اعظم هزینه بیمه رو هم خودشون می‌دن و شما چیزی از جیب نمی‌پردازید. در نتیجه با همچین درآمدی حتی در شهرهای گرون امریکا هم می‌شه زندگی خوبی در حد متعارف داشت.

بابك جان پس با اين حساب خدايي نكرده واسه مشكلات حاد پزشكي مانند جراحي شايد بد نباشه كه افراد بيان ايران! مثل محمد پسر خوانند معروف حبيب كه واسه جراحي قلب اومد بيمارستان ميلاد تهران ،
راستي ،در ايران ملت با 3 هزار تومان سرم وصل ميكنن و واسه بهترين فوق تخصص هم كه فوقش 10 دلار تازه بدون بيمه پرداخت مي كنند!از درو ديوار شهر هم داره تابلو فوق تخصص ميباره

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Babak - 13-06-2011

بعضی‌ها که بیمه خوب ندارند یا عمل جراحی زیبایی و امثال این‌ها که بیمه پرداخت نمی‌کنه می‌خوان انجام بدن، به کشورهای دیگه می‌رن، اما با بیمه این هزینه‌ها خیلی هم زیاد نیست. به هر صورت طبیعیه که با درآمدهای بالاتر در امریکا هزینه‌ها هم بالاتر باشه.

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Nasim67 - 14-06-2011

سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون بابک جان.
یه سوال دیگه؟کسایی که صرفا در محافل آکادمیک باقی می مونن و به استخدام شرکتی در نمی آن چطور؟منظورم از لحاظ پوشش بیمه ای است.آیا بیمه برای این افراد هم واقعا جوابگوی هزینه های درمانی و ... هست یا نه؟
این سوالو ازین بابت میپرسم که خوب تو کشور ما اساتید دانشگاه مبالغ بسیار پایینی حقوق دریافت می کنند و اگر دارایی هم از آن ها می بینیم همه از طریق کارهای خارج از دانشگاه بدست اومده.در آمریکا شرایط متفاوت است یا خیر؟
ممنون

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Babak - 15-06-2011

در امریکا شرایط متفاوته و معمولا استادها تحت پوشش بیمه دانشگاه هستند. حتی شما اگر دانشجو باشید و RA یا TA داشته باشید هم تحت پوشش بیمه دانشگاه خواهید بود.
درآمد استادها هم نسبت به متوسط جامعه پایین نیست. استادها در امریکا معمولا برای ۹ ماه از سال حقوق دریافت می‌کنند و برای سه ماه تابستون اگر فاند داشته باشند می‌تونند از فاند خودشون به خودشون حقوقی معادل حقوق سایر ماه‌های سال رو پرداخت کنند.

RE: هزینه زندگی در آمریکا - HAMMAN - 15-06-2011

دانشجویی حساب کنید...حدودا چقدر باید برای هر ماه کنار بذاریم

هنوز مونده تا دکترا بگیریم و بخایم روی درامد استادی حساب باز کنیم

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Aboozar - 15-06-2011

سلام. من سعی میکنم لیستی از هزینه های اجباری و انتخابی رو در زیر بیارم. من در ایالت گران نیوجرزی زندگی میکنم. تنها در شهر های بزرگ کلیفرنیا یا نیوبورک سیتی ممکن است از این مقادیر گران تر باشد، بنابراین میتوانید حدودا این مقادیر را مکسیمم در نظر بگیرید. در ضمن من متاهل هستم و ۱ فرزند هم دارم.

هزینه های اجباری:
۱) مسکن: ۱ اتاق ۳۵۰ تا ۷۵۰، عموما ۵۰۰ تا ۶۰۰ (همه اعداد به دلار آمریکا). آپارتمان ۱ خوابه ۹۵۰ تا ۱۵۰۰، عموما ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ آپارتمان دو خوابه ۱۱۰۰ تا ۱۸۰۰، عموما ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ (دقت کنید در ایالت های دیگر ممکن است حتی کمتر از نصف این مبالغ باشد.) این مبالغ شامل قبوض و اینترنت، حدود میانگین ماهی ۶۰ تا ۱۵۰ ، است.
۲) خورد و خوراک: مجرد ۲۵۰ تا ۵۰۰، عموما ۳۰۰. متاهل (خودتان غذا درست کنید) ۱۰۰ تا ۲۵۰ برای هر نفر، عموما ۳۰۰ برای یک زن و شوهر
۳) ارتباط (موبایل): ماهی ۴۰ تا ۱۲۰، بسته به سرویس انتخابی

هزینه های انتخابی (متغیر):
۱) خودرو: خرید یک خودرو مناسب ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ برای دست دوم و ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نو (یک بار هزینه)، بنزین ۸۰ تا ۱۵۰ در ماه، تعویض روغن و فیلتر تقریبا هر ۳ ماه یک بار ۳۰ تا ۵۰، رجیستریشن سالی حدود ۱۵۰، بیمه (اجباری) ماهی ۴۰ تا ۱۵۰ بسته به سابقه رانندگی و خلاف و ...
۲) لباس: مشابه ایران در شرایط عادی، در شرایط حراج تا یک سوم قیمت های ایران هم کم میشود... (البته قیمت های ایران قبل از سوبسید ها ۱۳۸۹)
۳) کتاب و لوازم التحریر: کتاب معمولا توسط کتابخانه ، دانشگده ، دوستان و اساتید میتوان تهیه کرد. اگر نه برای هر کتاب ۵۰ تا ۳۰۰ عموما متوسط ۱۰۰، با احتساب ۶ کتاب در سال حدود ماهی ۵۰. لوازم التحریر ارزان تر از ایران.
۴) لپ تاپ (حتما توصیه میکنم از آمریکا بخرید): حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برای پی سی و ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ برای مک (مشخصات متعارف... وگرنه تا ۵۰۰۰ دلار هم هست!)
۵) تفریحات: رستوران ۸ تا ۲۵ (برای هر نفر)، سینما ۸ تا ۱۶، موزه ۵ تا ۲۰ (خیلی روزها و مکان ها رایگان)، تور کامل نیویورک سیتی حدود ۱۰۰ دلار
۶) رفت و آمد عمومی: اتوبوس مسیر کوتاه ۲.۵ تا ۵ مسیر طولانی ولی نه بیشتر از ۱۰۰ مایل ۸ تا ۱۵. مترو ۵ تا ۲۵ بسته به مسیر
۷) مراقبت پزشکی: بیمه دانشگاه برای مجرد یا خانواده (در دانشگاه ما راتگرز فرقی ندارد) ۱.۵ درصد حقوق دریافتی (حدود ماهی ۲۵ تا ۳۰ دلار). با این بیمه هر بار به هر نوع بیمارستان یا پزشک مراجعه شود فقط ۱۵ دلار توسط بیمار پرداخت میشود هر چند که خدمات متعددی انجام شود. برای بستری شدن اورژانسی هم ۵۰ دلار.
۸) مراقبت از کودک: داستان مفصلی است ولی برای پوشک و شیر خشک به علاوه چکاپ مرتب ماهانه حدود ۸۰ تا ۱۵۰

امیدوارم این ریز هزینه ها به عزیزان کمک کند با واقع بینی بیشتری هزینه های خود را برآورد کنند. اگر چیزی را از قلم انداخته ام بفرمایید تا در حد معلومات پاسخ بدم.

RE: هزینه زندگی در آمریکا - Karim - 16-06-2011

(15-06-2011, 10:44 PM)Aboozar نوشته: سلام. من سعی میکنم لیستی از هزینه های اجباری و انتخابی رو در زیر بیارم. من در ایالت گران نیوجرزی زندگی میکنم. تنها در شهر های بزرگ کلیفرنیا یا نیوبورک سیتی ممکن است از این مقادیر گران تر باشد، بنابراین میتوانید حدودا این مقادیر را مکسیمم در نظر بگیرید. در ضمن من متاهل هستم و ۱ فرزند هم دارم.

هزینه های اجباری:
۱) مسکن: ۱ اتاق ۳۵۰ تا ۷۵۰، عموما ۵۰۰ تا ۶۰۰ (همه اعداد به دلار آمریکا). آپارتمان ۱ خوابه ۹۵۰ تا ۱۵۰۰، عموما ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ آپارتمان دو خوابه ۱۱۰۰ تا ۱۸۰۰، عموما ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ (دقت کنید در ایالت های دیگر ممکن است حتی کمتر از نصف این مبالغ باشد.) این مبالغ شامل قبوض و اینترنت، حدود میانگین ماهی ۶۰ تا ۱۵۰ ، است.
۲) خورد و خوراک: مجرد ۲۵۰ تا ۵۰۰، عموما ۳۰۰. متاهل (خودتان غذا درست کنید) ۱۰۰ تا ۲۵۰ برای هر نفر، عموما ۳۰۰ برای یک زن و شوهر
۳) ارتباط (موبایل): ماهی ۴۰ تا ۱۲۰، بسته به سرویس انتخابی

هزینه های انتخابی (متغیر):
۱) خودرو: خرید یک خودرو مناسب ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ برای دست دوم و ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نو (یک بار هزینه)، بنزین ۸۰ تا ۱۵۰ در ماه، تعویض روغن و فیلتر تقریبا هر ۳ ماه یک بار ۳۰ تا ۵۰، رجیستریشن سالی حدود ۱۵۰، بیمه (اجباری) ماهی ۴۰ تا ۱۵۰ بسته به سابقه رانندگی و خلاف و ...
۲) لباس: مشابه ایران در شرایط عادی، در شرایط حراج تا یک سوم قیمت های ایران هم کم میشود... (البته قیمت های ایران قبل از سوبسید ها ۱۳۸۹)
۳) کتاب و لوازم التحریر: کتاب معمولا توسط کتابخانه ، دانشگده ، دوستان و اساتید میتوان تهیه کرد. اگر نه برای هر کتاب ۵۰ تا ۳۰۰ عموما متوسط ۱۰۰، با احتساب ۶ کتاب در سال حدود ماهی ۵۰. لوازم التحریر ارزان تر از ایران.
۴) لپ تاپ (حتما توصیه میکنم از آمریکا بخرید): حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برای پی سی و ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ برای مک (مشخصات متعارف... وگرنه تا ۵۰۰۰ دلار هم هست!)
۵) تفریحات: رستوران ۸ تا ۲۵ (برای هر نفر)، سینما ۸ تا ۱۶، موزه ۵ تا ۲۰ (خیلی روزها و مکان ها رایگان)، تور کامل نیویورک سیتی حدود ۱۰۰ دلار
۶) رفت و آمد عمومی: اتوبوس مسیر کوتاه ۲.۵ تا ۵ مسیر طولانی ولی نه بیشتر از ۱۰۰ مایل ۸ تا ۱۵. مترو ۵ تا ۲۵ بسته به مسیر
۷) مراقبت پزشکی: بیمه دانشگاه برای مجرد یا خانواده (در دانشگاه ما راتگرز فرقی ندارد) ۱.۵ درصد حقوق دریافتی (حدود ماهی ۲۵ تا ۳۰ دلار). با این بیمه هر بار به هر نوع بیمارستان یا پزشک مراجعه شود فقط ۱۵ دلار توسط بیمار پرداخت میشود هر چند که خدمات متعددی انجام شود. برای بستری شدن اورژانسی هم ۵۰ دلار.
۸) مراقبت از کودک: داستان مفصلی است ولی برای پوشک و شیر خشک به علاوه چکاپ مرتب ماهانه حدود ۸۰ تا ۱۵۰

امیدوارم این ریز هزینه ها به عزیزان کمک کند با واقع بینی بیشتری هزینه های خود را برآورد کنند. اگر چیزی را از قلم انداخته ام بفرمایید تا در حد معلومات پاسخ بدم.
درود،
1-درآمد ماهیانه بطور متوسط چقدر است؟2- آیا امکان کار جنبی و درآمد بیشتر وجود دارد؟
3-آیا امکان پس انداز هم وجود دارد یا خیر؟
4-در مورد خدمات پزشکی آیا بخش خصوصی و دولتی هست مانند ایران؟ یعنی آیا کیفیت درمان بسته به میزان پرداخت شما است؟
5-در مورد اجاره منزل ؟آیا بالا شهر و پایین شهر وجود دارد؟این هزینه ها مربوط به کدام نقاط یک شهر است؟
یک سوا ل غیر مرتبط با عنوان تاپیک: خدمات پزشکی و درمانی چقدر از نظر کیفیت با ایران تفاوت دارد؟

ممنون از اطلاعات شما