آکادمیا کافه
رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - mona - 02-12-2015

(02-12-2015, 10:57 AM)Babak نوشته: فکر نمی‌کنم کسی بتونه با قطعیت به این سوال شما پاسخ بده، ولی اگر صرف حدس زدن باشه، من فکر نمی‌کنم که مشکلی ایجاد کنه. ضمن این که همون طور که دوستان گفتند، شانس هم در گرفتن ویزا و کلیرنس تاثیر زیادی داره و گاهی اوقات افراد با شرایط سوال برانگیز تونسته‌اند ویزا بگیرن و کلیر بشن و برعکسش هم وجود داشته. به همین خاطر به نظر من بهتره که نگران این موضوع نباشید ولی در عین حال چه کار مشکل‌داری از نظر ویزای امریکا کرده باشید و چه نکرده باشید، بهتره که پذیرش از یک کشور دیگه رو به عنوان گزینه دوم داشته باشید.

این قانون فقط در کشور آمریکا فقط اعمال میشود ؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Babak - 03-12-2015

(02-12-2015, 11:42 AM)mona نوشته: این قانون فقط در کشور آمریکا فقط اعمال میشود ؟

تا اونجا که من اطلاع دارم، امریکا در این زمینه سخت‌گیری می‌کنه و این موضوع جز مواردی بوده که در سال‌های اخیر و به دنبال سخت‌تر شدن تحریم‌ها اضافه شده. من از شرایط کشورهای دیگه چندان مطلع نیستم، ولی حدسم اینه که سخت‌گیری‌ای در این زمینه نداشته باشند.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Atlantis - 04-01-2016

با سلام و عرض احترام

من لیسانس مهندسی شیمی هستم. سوالم از حضورتون اینه که با این اوصاف که درمورد رشته های حساس ذکر شد، آیا اپلای برای یه پروگرام نانوتکنولوژی مثل Nanoscience & Microsystems Engineering در دانشگاه های امریکا صرفا هدر دادن وقت و هزینه اپلیکیشن هست و اساسا آفیسر سفارت خنده‌ش میگیره از این مورد؟!
در صورت پذیرش دانشگاه اما ریجکت شدن ویزا، آیا این موضوع شانس قبول شدن در ویزای سال بعد در رشته غیرحساس رو هم از بین خواهد برد؟

ممنونم

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - iman7 - 05-01-2016

(04-01-2016, 08:41 PM)Atlantis نوشته: با سلام و عرض احترام

من لیسانس مهندسی شیمی هستم. سوالم از حضورتون اینه که با این اوصاف که درمورد رشته های حساس ذکر شد، آیا اپلای برای یه پروگرام نانوتکنولوژی مثل Nanoscience & Microsystems Engineering در دانشگاه های امریکا صرفا هدر دادن وقت و هزینه اپلیکیشن هست و اساسا آفیسر سفارت خنده‌ش میگیره از این مورد؟!
در صورت پذیرش دانشگاه اما ریجکت شدن ویزا، آیا این موضوع شانس قبول شدن در ویزای سال بعد در رشته غیرحساس رو هم از بین خواهد برد؟

ممنونم

سلام
مهندسی شیمی به دلیل کاربردهاش و شباهت هاش با مکانیک تا حدودی حساس حساب میشه. اما در مورد نانوتکنولوژی هرچند توی Technology Alert List -TAL هم هست اما من دیدم کیس هایی که ویزا گرفتن و لزوما منجر به ریجکت نمیشه. به هر حال ریسک رو بالا میبره.
بهتره توی خود مهندسی شیمی توی یه زمینه عام با حساسیت کمتر پذیرش بگیرید و ریسک رو کم کنید. سابقه ریجکت هم برای دفعات بعد اثر منفی داره اما باز هم 100% نیست که حتما ریجکت بشه. کلا سری که درد نمی کنه دستمال نبندید.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - mehrnazz - 03-02-2016

سلام عزیزان

میشه در مورد مهندسی پزشکی هم کسی چیزی بگه تا چه حد حساسه این رشته. حالا من چیکار کنم

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - میرافشار - 25-04-2016

باسلام
من رشته دکترای مدیریت تکنولوژی پذیرش دارم.
ولی چند مقاله مدیریتی مرتبط با ن ف ت و نان و دارم . همچنین یک کتاب که ناشر آن پ ژوه ش گ اه ص ن ع ت ن ف ت هست.
با توجه به اینکه پایان نامه ارشدم ارزیابی ریسک پروژه های بیوتکنولوژی بوده. آیا امکان گیر دادن به مقالات یا کتاب من و یا پایان نامه ام هست؟؟

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - bahar456 - 03-05-2016

سلام

من رشته فوقم برق قدرت بوده الان برای پروگرام Informatics and computing فاند گرفتم. جز موارد talداریم:  Supercomputing, hybrid computing،  نظرتون رو میشه بگین. ممنون میشم چون میخوام برای سفارت برنامه ریزی کنم.... ممنونم

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Torkan - 03-05-2016

(03-05-2016, 03:26 AM)bahar456 نوشته: سلام

من رشته فوقم برق قدرت بوده الان برای پروگرام Informatics and computing فاند گرفتم. جز موارد talداریم:  Supercomputing, hybrid computing،  نظرتون رو میشه بگین. ممنون میشم چون میخوام برای سفارت برنامه ریزی کنم.... ممنونم

دوست عزیز سوالتون منحصرا در مورد چی هست؟ کدوم سفارت؟
زیاد فرقی ندارن همشون میرین به کلیرنس. در ضمن دلیلی نداره همه مواردی که در tal هست بند 212 بخوره. شما هر سفارتی برید کلیرنس رو خواهید خورد. آنکارا امن تر ولی کلیرنسش طولانی تره. اگر طولانی بودن کلیرنس مساله ساز نمیشه براتون برید انکارا وگرنه دبی.

بااحترام،
ترکان

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - bahar456 - 03-05-2016

سلام. بسیار بسیار ممنون از ج. 
بله سوالم در مورد انتخاب سفارت هست. میشه با توجه به رزومه زیر بفرمایین و اینکه چرا ارمنستان نه؟
فاند TAگرفتم
6 مقاله  انرژی نو
سربازی معاف پزشکی
کار شرکت خصوصی5سال 
تدریس 8کلاس
 -------
جوابتون کمک بزرگی بهم میکنه.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - iman7 - 03-05-2016

(03-05-2016, 03:26 AM)bahar456 نوشته: سلام

توی TAL مثلا Urban design , Biomedical Engineering هم هست. اولی هر سال کلی ادم دارن ویزا میگیرن. به خلطر یه اسم لزوما رد نمی کنن.  تا اونجایی که من رصد کردم سفارت ها جدیدا فرق خاصی ندارن.
دومی رو هرچی فکر کردم نفهمیدم چطوری میشه حساس باشه. 
فکر کنم ریشه در ترسهای دوران کودگی و یا ناخوداگاه تنظیم کننده فهرست TAL داشته!