آکادمیا کافه
رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - ahmadpashaei - 05-06-2014

سلام دوستان
رشته مهندسی نقشه برداری حالا تو گرایشهای RS و GIS جزو رشته های حساس هست؟ RS در زمینه نقشه برداری فضایی و کارهای پردازش تصویری برای خواندن نقشه های فضایی هست و البته کاربردهای غیرنظامی بسیاری داره و یکیش هم نظامی هست.یعنی علم استخراج اطلاعات از اشیای زمینی به صورت غیر مستقیم و به وسیله سنجنده های روی ماهواره ها هستش.کاربردهای غیر نظامی مثل هواشناسی،محیط زیست،جنگلی،کشاورزی،زمین شناسی،منابع آب، و نقشه برداری و برنامه ریزی شهری داره که در شهرداری ها و فرمانداری ها و ... استفاده میشه.
همچنین GIS سیستم اطلاعات مکانی (جغرافیایی) هست و قادر هست داده های مربوط به موقعیت مکانی پدیده ها رو به همراه اطلاعات توصیفی اونها به صورت یکپارچه نگهداری استفاده کنه(در بسیاری زمینه ها مثل زیست،جنگلداری،آمایش سرزمین)
حالا کسی چیزی می دونه یا میتونه حدسی بزنه؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Torkan - 06-06-2014

من احمد جان یه نکته بگم:
خودم بر این باورم بعضی وقتا ماها سخت میگیریم راجع به یه چیزی. مثلا فلان چیز خطریه. یه روز یارو! اومد به من گفت من فقط یه مقاله داشتم فقط در اون زمینه خاص و رد شدم! پروژه کارشناسی من هم دقیقا عین اون بود اقا حالا بیا جمعش کن. به سفارت هم گفته بودم همه چی رو از سیر تا پیازش. کلیر شدم من!
این نظر من هستش که بعضی مسایل هستند که واقعا فرای حساس بودن رشته هست واسه رد کردن فرد. مثلا احساس میکنن این فرد به درد نمیخوره!! میان بهونه میکنن...البته بماند هوافضا رو مثلا!!
مثلا فردی میشناسم باور کن 8 تا مقاله توپ داشت و مطمینم واسه امریکا حداقل از نظر علمی کمک میکرد. اصلا هم قصد برگشت نداشت که بگیم اینا میترسن که نکنه وااااااااااااای تکنولوژی رفت و ... ردش کردن به راحتی.
در نهایت توصیه من: خودت اگر احساس میکنی این زمینه کمی تا قسمتی ابری هستش! پس راحت بذارش کنار.کوچکترین شکی کردی ولش کن! بابا جان بعد اومدن هر کاری میتونی بکنی. سختش تا اینجا اومدنه اینجا هر زمینه ای دوست داشتی با هر استادی برو کار کن. نمونه اش دوست خود من در فیزیک. قرار بود قدیمیترین مدلهای کوانتوم رو مثلا کار کنه الان رفته هسته ای هستش رو در میاره!![img]images/smilies/wink.gif[/img]

بااحترام

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - M1KE - 06-06-2014

RS یا Remote Sensing یا همون سنجش از راه دور همونطور که در این فهرست اشاره کردم جزو فناوری های حساس هست. با این حال برداشت من اینه که منظورشون کار با "تجهیزات" مربوط به سنجش از راه دور و طراحی و کار با اونها بوده تا اینکه کار با نقشه ها یا داده هایی که توسط اون تجهیزات اندازه گیری شده. چون در بیشتر موارد دانشجوهای رشته نقشه برداری یا به طور کلی دیگر گرایش های مرتبط با مهندسی عمران، اطلاعات ماهواره ای یا شکل های دیگه سنجش از راه دور رو با استفاده از نرم افزارهایی مثل GIS مورد تجزیه و تحلیل قرار میدن تا یک سری نقشه هایی رو برای اون اطلاعات تولید کنند ولی در اغلب موارد خودشون به طور مستقیم در طراحی یا کار با اون ابزارها سر و کار ندارند. در واقع رابطه ابزارهای سنجش از راه دور با مهندسان نقشه برداری تا حد زیادی مثل رابطه دوربین عکاسی هست و عکاس یا هم که ماشین و راننده.

از این نظر اگر در یکی از گرایش های نقشه برداری و روی موضوع های مرتبط با سنجش از راه دور یا سیستم های اطلاعات جغرافیایی کار کنید به نظرم "در نهایت" کلیر میشین و احتمال رد شدن به این واسطه پایین هست ولی نکته در اینجاست که افسر سفارت ممکنه با این توضیحات و تقسیم بندی هایی که من کردم آشنایی نداشته باشه و به صرف دیدن واژه هایی مثل Remote Sensing پرونده رو برای بررسی بیشتر به واشنگتن بفرسته. در این صورت ممکنه مدت زیادی بررسی پرونده طول بکشه تا مشخص بشه که اون فرد در پروژه اش با خود تجهیزات به طور مستقیم سر و کار نداره ولی همونطور که گفتم به نظرم در نهایت اگر مشکل دیگه ای نباشه فرد کلیر میشه.
(05-06-2014, 03:32 PM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام دوستان
رشته مهندسی نقشه برداری حالا تو گرایشهای RS و GIS جزو رشته های حساس هست؟ 
حالا کسی چیزی می دونه یا میتونه حدسی بزنه؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - m2000 - 23-07-2014

سلام
[align=right]فاند 
DARPA برای ویزا مشکل ساز میشه؟

من می خوام دکتری برای رباتیک(دویدن ربات) اقدام کنم، از بدشانسی همه ربات ها فاندشون DARPA

به نظرتون چیکار میشه کرد؟
سپاس
[align=right] 

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Leopold - 23-07-2014

سلام، اکثر اساتید دانشگاه های آمریکا که در زمینه ربات های پادار (بخصوص Gait Planning) کار میکنن فانداشون از دارپا تامین میشه و اخیرا هم یک مسابقه ای به اسم DARPA Robotics Challenege هر ساله برگزار میشه که خیلی از دانشگاه ها درگیر این پروژه شدند. DARPA مخفف Defence Advanced Research Projects Agancy هست و همون Defence کافیه که گرفتن ویزا رو با مشکل مواجه کنه. نه تنها روبات های پادار بلکه اسپانسر اکثر روبات های موبایل حساس هستند مگر اینکه بخواید روی Surgerical Robots کار کنید که معمولا فاندشون از National Institutes of Health تامین میشه. به نظرم بهتره بحث ویزا و پذیرش فعلا از هم جدا کنید و تمرکزتون بذارید روی پذیرش، بعدا که پذیرش گرفتید راه واسه گرفتن ویزا زیاده Smile
در مورد زمینه کاریتون هم تعداد استادهایی که تو این زمینه کار میکنن محدوده و اکثرا هم تو دانشگاه تاپ مثل میشیگان، کارنگی ملون و ... فعال هستند که خودتون میدونید چه رزومه ای واسه پذیرش میخوان. خودتون محدود به این فیلد نکنید.
(23-07-2014, 01:17 AM)'m2000' نوشته:
سلام

فاند 
DARPA برای ویزا مشکل ساز میشه؟
من می خوام دکتری برای رباتیک(دویدن ربات) اقدام کنم، از بدشانسی همه ربات ها فاندشون DARPA
به نظرتون چیکار میشه کرد؟
سپاس

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - sepinaz - 02-08-2014

(06-06-2014, 03:27 AM)'M1KE' نوشته: RS یا Remote Sensing یا همون سنجش از راه دور همونطور که در این فهرست اشاره کردم جزو فناوری های حساس هست. با این حال برداشت من اینه که منظورشون کار با "تجهیزات" مربوط به سنجش از راه دور و طراحی و کار با اونها بوده تا اینکه کار با نقشه ها یا داده هایی که توسط اون تجهیزات اندازه گیری شده. چون در بیشتر موارد دانشجوهای رشته نقشه برداری یا به طور کلی دیگر گرایش های مرتبط با مهندسی عمران، اطلاعات ماهواره ای یا شکل های دیگه سنجش از راه دور رو با استفاده از نرم افزارهایی مثل GIS مورد تجزیه و تحلیل قرار میدن تا یک سری نقشه هایی رو برای اون اطلاعات تولید کنند ولی در اغلب موارد خودشون به طور مستقیم در طراحی یا کار با اون ابزارها سر و کار ندارند. در واقع رابطه ابزارهای سنجش از راه دور با مهندسان نقشه برداری تا حد زیادی مثل رابطه دوربین عکاسی هست و عکاس یا هم که ماشین و راننده.
از این نظر اگر در یکی از گرایش های نقشه برداری و روی موضوع های مرتبط با سنجش از راه دور یا سیستم های اطلاعات جغرافیایی کار کنید به نظرم "در نهایت" کلیر میشین و احتمال رد شدن به این واسطه پایین هست ولی نکته در اینجاست که افسر سفارت ممکنه با این توضیحات و تقسیم بندی هایی که من کردم آشنایی نداشته باشه و به صرف دیدن واژه هایی مثل Remote Sensing پرونده رو برای بررسی بیشتر به واشنگتن بفرسته. در این صورت ممکنه مدت زیادی بررسی پرونده طول بکشه تا مشخص بشه که اون فرد در پروژه اش با خود تجهیزات به طور مستقیم سر و کار نداره ولی همونطور که گفتم به نظرم در نهایت اگر مشکل دیگه ای نباشه فرد کلیر میشه.

ممنون! پس ارزش داره کسی که رشتش مهندسی نقشه برداری - سنجش از دور هست و پروژه ی ارشدش در زمینه ی استخراج اطلاعات از ماتریس پراکنش برای آمریکا اقدام کنه؟ در مورد کانادا؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - M1KE - 02-08-2014

این قضیه رو از ابعاد مختلفی بهش نگاه کرد. برای برخی افراد خود پدیده آمریکا یا کانادا رفتن (یا هر کشور دیگری) مهمتر از کار کردن روی موضوعی هست که بهش علاقه دارند و روی انتخاب موضوع انعطاف پذیری زیادی دارند. طبیعتا برای این نوع افراد قانون دفع ضرر محتمل حکم می کنه که به سمت مواردی که حتی به احتمال کم ممکنه شانس گرفتن ویزاشون رو کم کنه یا اون رو با تاخیر مواجه کنه نروند. از سوی دیگه دسته دومی از افراد وجود دارند که انعطاف پذیری کمی روی موضوع پژوهشی تون دارند و به شرطی حاضرند به کشور موردنظرشون برن که حتما روی موضوع مورد علاقه شون کار کنند. این افراد باید تا حد امکان بتونند افسر سفارت و بقیه مجموعه اثرگذار بر روند ویزادهی رو متقاعد کنند که موضوع کاریشون مشکلی نداره که طبیعتا کار سخت تری هست.

موضوع RS همونطور که گفتم اگرچه به شکلی در فهرست بهش اشاره شده ولی با توضیحاتی که در پست قبلی در موردش دادم، توجیه کردن اینکه مشکل خاصی نداره و شما به عنوان مهندس نقشه بردار با طراحی تجهیزاتش به طور مستقیم سر و کار ندارید، نباید خیلی سخت باشه. مگر اینکه بگین براتون اینکه روی چه موضوعی کار کنید هیچ فرقی نمی کنه که طبیعتا من هم میگم روی موضوعاتی کار کنید که در فهرست بهش هیچ اشاره ای نشده باشه.

یک دسته سومی هم وجود دارند که در ابتدا مثل گروه اول اقدام می کنند ولی وقتی وارد آمریکا شدند سعی می کنند موضوعشون رو عوض کنند. اینکه تا چه حد شدنی باشه به قابلیت های شما و انعطاف پذیری موضوع کاری استاد بستگی داره و نمیشه با اطمینان گفت شدنی هست ولی به هر حال یک گزینه ای هست.

(02-08-2014, 08:07 AM)'sepinaz' نوشته:
ممنون! پس ارزش داره کسی که رشتش مهندسی نقشه برداری - سنجش از دور هست و پروژه ی ارشدش در زمینه ی استخراج اطلاعات از ماتریس پراکنش برای آمریکا اقدام کنه؟ در مورد کانادا؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - linkdoon - 06-08-2014

سلام،
من رشته کارشناسی معدن و ارشد نفت بودم، الان برا دکترا فاند دارم تو رشته ژئوفیزیک (مربوط به کار آب)، به نظرتو رشته ارشدمو تو رزومه بنویسم همون معدن ایرادی داره؟
ممنون

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - M1KE - 06-08-2014

می تونید هر چیزی رو که علاقه نداشتین در رزومه نیارین ولی نمی تونید چیزهایی رو که میارین اشتباه یا غیر واقعی باشه. اگر یک زمانی مشخص بشه که اطلاعات اشتباه بوده، سابقه تون خیلی خراب میشه. اینکه یک رشته ای در زمینه انرژی باشه لزوما به معنی رد ویزا نیست و زمینه پژوهشی هم بررسی میشه. زمینه پژوهشی دکتراتون به نظر نمیاد خیلی حساس باشه و به همین دلیل نباید مشکل بغرنجی از این نظر برای ویزا بوجود بیاره.

(06-08-2014, 09:38 PM)'linkdoon' نوشته: سلام،
من رشته کارشناسی معدن و ارشد نفت بودم، الان برا دکترا فاند دارم تو رشته ژئوفیزیک (مربوط به کار آب)، به نظرتو رشته ارشدمو تو رزومه بنویسم همون معدن ایرادی داره؟
ممنون

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - linkdoon - 08-08-2014

ممنون از پاسختون Smile

میخوام تو رزومه‌ای که میدم به سفارت به جای عنوان رشته ارشدم  Petroleum engineering - Drilling بنویسم Excavation Engineering... نفتشم بر میدارم! حالا اگرم بعدا بفهمن خیلی چیزی عوش نشده...
به نظرتون خوبه؟