آکادمیا کافه
چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - m0h3n - 22-09-2011

(22-09-2011, 12:46 PM)raha نوشته: ممنون از جوابتون
به نظرتون برای جی آر ای وقت بذارم یا اینکه برای اروپا اقدام کنم؟
و اینکه امیدوار به قبولی در دانشگاههایی با چه رنک تقریبی رو داشته باشم؟
داشتن نمره GRE همیشه یک مزیت محسوب میشه. شما اگه وب سایت دانشگاهها رو ببینید بعضا این مدرک جزو مدارک لازم نیست اما توصیه شده.
در خصوص اینکه امتحان بدید بعد اپلای کنید بنظرم بستگی به برنامه ریزی خودتون و وقتی که دارید داره. من اگر جای شما بودم، اگر امتحان GRE میدادم برای امریکا و کانادا اپلای می کردم.

در هر صورت شرایط خوبی دارید برای گرفتن پذیرش دکتری از اروپا. نمره زبان شما اهمیت داره.

موفق باشید

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - maryam4312 - 23-09-2011

درود
من واقعا مرددم که جی آر ای بدم یا نه Huh بهتره بگم مرددم که امریکا برم یا اروپا!!!
باید هم زودتر تصمیم بگیرم چون فقط 6ماه برای آماده شدن براش وقت دارم.
میخوام بدونم تفاوت سطح امریکا و اروپا توی رشتۀ من انقدر هست که این ریسکو بکنم؟(میگم ریسک چون مطمئن نیستم با سطح زبان متوسط و زمان 6ماه بتونم نمرۀ به اندازه کافی خوبی بیارم)
ممکنه لطفا کسانی که اطلاعاتی دارن توی تصمیم گیری کمکم کنن؟
سپاس

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - Faraz - 23-09-2011

درود
دانشگاه کارشناسی شما کجا بوده و چه معدلی گرفته اید؟

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - maryam4312 - 23-09-2011

سراسری اراک 16.64

یک اصل کلی را درباره اروپا بدانید.اروپا هر سال کلی دانشجوی کارشناسی ارشد می گیرد و خیلی از آنها برای دکترا هم اقدام می کنند به همین دلیل رقابت در دوره دکترا در اروپا زیاد است و از طرفی دانشگاه ها معمولا دانشجویان خودشان را در اولویت قرار می دهند مگر اینکه شما مزیت محسوسی نسبت به دانشجویان داخلی خودشان داشته باشید. این حرف من به این معنی نیست که بگویم شما نمی توانید پذیرش بگیرید بلکه به این معنی است که اگر دانشگاه های اروپا با رنک پایین تری نسبت به آمریکا را انتخاب می کنید دلیل بر افزایش حتمی شانس شما نیست.
مسئله دوم انتخاب کشور در اروپا است.مزیت شما این است که دانشگاه های سراسری درس خونده اید.معدل فوق شما خیلی عالی نیست که به خاطر سطح بالای دانشگاه های شما است.مطمئنا اگر دانشگاه آزاد بودید وضعیت معدلی بهتر داشتید پس با این حساب باید به سراغ کشور هایی بروید که دانشگاه های ایران را به خوبی می شناسند.شاید بهترین کشور در اروپا برای شما آلمان باشد چون روی سراسری بودن دانشگاه های ایران حساسیت عجیبی دارد.بعد از آن هم بلژیک هلند فنلاند نروژ و ایتالیا را بررسی کنید.به نظرم سوئد را کاملا از گزینه ها حذف کنید چون تنها بر اساس معدل پذیرش می دهد.
اما انتخاب بین امریکا و اروپا.برای امریکا ددلاین دانشگاه ها 6 ماه دیگر نیست و نزدیک تر است.ممکن است بعضی دانشگاه ها 6 ماه دیگر هم ددلاین داشته باشند ولی خیلی از گزینه ها را از دست می دهید مگر اینکه بخواهید برای بهار اقدام کنید که شانس نسبتا کمتر است چون منابع فاند کمتری به اون مقطع زمانی اختصاص می یابد.البته این شرایط برای اروپا هم صادق است و اگر می خواهید سپتامبر آینده سر کلاس بروید بهتر است هر چه سریع تر اقدام کنید با اینکه ددلاین ها ممکن است تا تابستان هم باشد.
با توجه به اینکه گفته اید زبان شما در حد متوسطی است دو راه دارید.به صورت فشرده خود را برای یک آزمون ایلتس یا تافل آماده کنید و بعد برای اروپا و استرالیا اپلای کنید.راه دوم اپلای خود را یک سال عقب بیندازید و برای GRE هم بخونید تا هم برای دانشگاه های عالی اروپا اقدام کنید هم امریکا.پیشنهاد من تلفیقی از دو راه است.یعنی راه اول را شروع کنید و اگر موفق نشدید و یا دانشگاهی که قبول شدید شما را راضی نمی کرد به سراغ راه دوم بروید.
ممکن است به فکر این باشید که هم زمان برای دو آزمون آماده شوید تا برای آمریکا اقدام کنید.من تجربه آمادگی برای آزمون زبان و GRE به صورت هم زمان رو داشته ام و به هیچ کس همچین توصیه ای نمی کنم.
امیدوارم پست من باعث دلسردی شما نشود.شما رزومه نسبتا خوبی دارید و اگر نمره مناسبی در زبان و GRE بیاورید مطمئنا در دانشگاه های آمریکا هم پذیرفته می شوید.

ممنونم دوست عزیز
منظورم از 6ماه زمان برای ددلاین ها نبود،منظورم این بود 6ماه تا آزمون GREبعدی که توی بهمنه فرصت هست.اما اینجور که میگید و قبلا هم شنیدم فاند کمتری تو بهار ارائه میشه .
چقدر شانس کمتری برای گرفتن فاند هست نسبت به تابستون؟
یعنی اگر بخوام GREبدم باید 1سال اپلای رو عقب بندازم؟با امتحان بهمن امسال(subject اردیبهشت هستgeneralبهمن) میتونم بهار اقدام کنم

اون بخشی از صحبت من رو که بهش اشاره کردید بیشتر مربوط به آمریکا بود و خب جاش تو بخش امریکاست و اونجا می تونم بهتون پاسخ بدم هرچند که مطلع تر از من در اون بخش زیاد است.
تو اروپا کاملا بستگی به کشورش دارد.مثلا هلند که به صورت open position دانشجو می گیرد هر زمان شما پذیرش بگیرید هیچ فرقی در فاند ندارد.

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - reza158 - 06-11-2011

سلام ممنون میشم با توجه به شرایطم چند دانشگاه اروپایی پیشنهاد بدید.
کارشناسی مهندسی برق-الکترونیک، دانشگاه سیستان و بلوچستان، معدل 14.58
کارشناسی ارشد مهندسی برق- الکترونیک ، علم و صنعت، معدل 17.21
IELTS:7
3 مقاله کنفرانس داخلی
5 سال سابقه تدریس
ضمناً با پروسه پذیرش ر اروپا چندان آشنا نیستم راهنمایی بفرمائید.

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - mohamad0014 - 06-11-2011

(06-11-2011, 02:29 PM)reza158 نوشته: سلام ممنون میشم با توجه به شرایطم چند دانشگاه اروپایی پیشنهاد بدید.
3 مقاله کنفرانس داخلی
5 سال سابقه تدریس
سلام به نظرم آلمان ،سوئیس، سوئد و هلند و حتی فرانسه دانشگاه های خوبشو اپلای کنید.

RE: چه دانشگاهی را با شرایط من در اروپا پیشنهاد میکنید؟ - Pejman - 06-11-2011

(06-11-2011, 02:29 PM)reza158 نوشته: سلام ممنون میشم با توجه به شرایطم چند دانشگاه اروپایی پیشنهاد بدید.
3 مقاله کنفرانس داخلی
5 سال سابقه تدریس
دانشگاه خاصی رو من نمی تونم پیشنهاد بدم. فکر کنم به جز چند دانشگاه خیلی تاپ، واسه بقیه دانشگاه های اروپا شانس داشته باشید.

روند پذیرش برای دکترا در اکثر دانشگاه های اروپا (اکثر، نه همه!) اینه که موقعیت های خالی برای جذب دانشجوی PhD در سایت خود دانشگاه یا سایت هایی که مختص اعلام کردن Open position هستند رو اعلام می کنند. شما برای موقعیتی که به رشته و گرایشتون بخوره اپلای می کنید. قبلش مکاتبه با استاد هم می تونه مفید باشه. این موقعیت های خالی در تمام طول سال وجود دارند و هر موقع از سال می تونید دنبال موقعیت بگردید.

چند نمونه از سایت های اعلام کننده موقعیت خالی دکترا در این تاپیک داده شده. این و این هم دو نمونه دیگه هستند. با جستجو تو اینترنت هم خودتون می تونید سایت های دیگه پیدا کنید.