آکادمیا کافه
waive your right to examine your LoR - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: waive your right to examine your LoR (/Thread-waive-your-right-to-examine-your-LoR)

waive your right to examine your LoR - Pink Floyd - 20-12-2013

درود
موقع ارسال تمام توصیه نامه ها بر اساس Family Educational Rights and Privacy Act of 1974 از متقاضی درخواست شده که از  حق خودش برای دیدن توصیه نامه صرفنظر کنه. بهتره صرفنظر کرد یا نه؟
students have access to their education record, including letters of recommendation. However, students may waive their right to see letters of evaluation, in which case the letters will be held in confidence.
Do you wish to waive your right to examine this letter of recommendation?

RE: waive your right to examine your LoR - soilman - 20-12-2013

من واقعا این قانون رو نفهمیدم چی به چیه...مخصوصا اینکه آیا اساتید واقعا می فهمن که دانشجو زده خیر...من که فکر نمی کنم...احتمالشو خیلی کم می بینم...

خیلی ها میگن بهتره به اساتید اعتماد کرد و گذشت از خیر دیدن توصیه نامتون
ولی به نظر من حق هر دانشجو هست که بدونه توصیه نامه چطور بوده
در کل بیشتر بستگی داره که چقدر حس اعتماد بین دانشجو و توصیه کننده هست...

نکته ای رو که جالبه در نظر هم داشته باشید اینه که حتی اگر از حق خودتون نگذرید وقتی افر نگیرید حتی نمی توانید ببینید...

RE: waive your right to examine your LoR - Torkan - 20-12-2013

(20-12-2013, 01:51 AM)'Pink Floyd' نوشته: درود
موقع ارسال تمام توصیه نامه ها بر اساس Family Educational Rights and Privacy Act of 1974 از متقاضی درخواست شده که از  حق خودش برای دیدن توصیه نامه صرفنظر کنه. بهتره صرفنظر کرد یا نه؟
students have access to their education record, including letters of recommendation. However, students may waive their right to see letters of evaluation, in which case the letters will be held in confidence.
Do you wish to waive your right to examine this letter of recommendation?

دوست عزیز اصلا مهم نیست صرف نظر کنید یا نه و هیچ تاثیری در روند بررسی و پذیرش شما نداره.
فقط این قانون به خاطر این هست که به دانشجویان اطمینان داده بشه میتونن به نظرات اساتید نسبت به خودشون دسترسی پیدا بکنن...
هر چند تو این مملکتی که استاد ایمیل فوروارد میکنه به دانشجو تا خودش پر کنه بعد بفرسته استاد فوروارد کنه دانشگاه و یا خود دانشجو بعضا مینویسه رکام رو متاسفانه و استاد به اصطلاح ریوایز میکنه! چنین قوانینی اصلا مفهومی نداره.
بااحترام

RE: waive your right to examine your LoR - MaMi - 20-12-2013

به صورت کلی، recommender نخواهد فهمید که شما waive کردی یا خیر، گفتم به طور کلی، چون خاطرم هست در 1 یا 2 تا دانشگاه، وقتی ایمیل رو برای استاد میفرستاد، اشاره هم میکرد که متقاضی، waive نکرده! البته من خودم waive نکردم چند تایی رو. از طرفی لازمه که بگم، شما فقط در صورتی به متن توصیه نامه دسترسی خواهی داشت که در دانشگاه مربوطه پذیرفته شده و enroll کنید.

بنظرم، این موضوع هم به اینکه این مملکت چجوره یا اون یکی مملکت چجوری نیست، ارتباطی نداره! چون چیزی که این مملکت یا اون یکی رو میسازه، همون افراد این یا اون مملکت هستند و از طرفی فکر نکنید از جهنم قراره به بهشت وارد بشید، چون اونجوری وقتی رسیدید، حســــــــــابی دچار دوگانگی خواهید شد!! 

RE: waive your right to examine your LoR - Torkan - 20-12-2013

(20-12-2013, 02:18 AM)'MaMi' نوشته:
به صورت کلی، recommender نخواهد فهمید که شما waive کردی یا خیر، گفتم به طور کلی، چون خاطرم هست در 1 یا 2 تا دانشگاه، وقتی ایمیل رو برای استاد میفرستاد، اشاره هم میکرد که متقاضی، waive نکرده! البته من خودم waive نکردم چند تایی رو. از طرفی لازمه که بگم، شما فقط در صورتی به متن توصیه نامه دسترسی خواهی داشت که در دانشگاه مربوطه پذیرفته شده و enroll کنید.
بنظرم، این موضوع هم به اینکه این مملکت چجوره یا اون یکی مملکت چجوری نیست، ارتباطی نداره! چون چیزی که این مملکت یا اون یکی رو میسازه، همون افراد این یا اون مملکت هستند و از طرفی فکر نکنید از جهنم قراره به بهشت وارد بشید، چون اونجوری وقتی رسیدید، حســــــــــابی دچار دوگانگی خواهید شد!! 

ببخشین دوست عزیز
فقط برای جلوگیری از سوتفاهم یه کوچولو عرض کنم که بنده اون چیزی رو که در واقعیت میبینم عرض میکنم و به همه هم تعمیم ندادم اون جمله رو.
در ثانی دوست عزیز بنده اصلا حرفی از بهشت و جهنم و یا دوگانگی نیاوردم(هر چند معتقدم بسیاری از دانشجوها قبل اومدن به امریکا و یا سایر کشورها انقدر دچار دوگانگی شده اند که این دوگانگی که شما فرمودید اصلا به چشم نخواهد امد.
از موضوع منحرف نشیم اون چیزی که من گفتم که اون waive رو گذاشتن تا دانشجو و استاد هر دو راحت باشه و به دانشجویان اطمینان داده بشه میتونن به نظرات اساتید نسبت به خودشون دسترسی پیدا بکنن (حالا نمیدونم بعد پذیرش یا قبلش) رو از خود advisor چند دانشگاه پرسیدم.
در هر حال...

RE: waive your right to examine your LoR - reza_1st - 20-12-2013

این مورد بنظرم جواب قطعی نداره و استدلال برای هر دوطرف ماجرا وجود داره، ولی کلاً استاندارد قضیه اینه که شما از حق دیدنتون بگذرین. اگر نویسنده توصیه‌نامه بدونه که شما قراره ببینین خب شکل خوبی نداره، چون یعنی یه جورایی بهش اعتماد ندارین. ولی مشکل اصلی بیشتر از سمت دانشگاهیه که دارین اپلای می‌کنین. درخواست دیدن توصیه‌نامه این نشونه رو تو خودش داره که شما مطمئن نیستین که چی قراره راجع بهتون نوشته بشه و اصرار دارین که بعداً ببینین توصیه‌نامه رو و همینطور این دید وجود داره که نویسنه توصیه‌نامه هم ممکنه در صورت اینکه بدونه شما اصرار دارین که ببینین نظرش رو، ممکنه عقیده واقعیش رو ننویسه. همینطور که گفتم دلیل محکمی وجود نداره، ولی به خاطر دلایل بالا مشهوره که می‌گن نگذشتن از این حق اعتبار توصیه‌نامه رو کم می کنه.
نظر من اینه که از این حق بگذرین، چون بعد از پذیرفته شدن که دیگه فایده‌ای نداره دیدن توصیه‌نامه و اگه یه احتمال کم هم بدین که تاثیر منفی هرچند کم داشته باشه، بهتره بی خیالش بشیم، و اینکه این آپشن رو گذاشتن انگار یه جورایی انتظار دارن از این حقتون بگذرین.

RE: waive your right to examine your LoR - Babak - 21-12-2013

من هم تا حد زیادی با نظر reza_1st گرامی موافقم و مرسوم این هست که شما از این حق خودتون بگذرید. دانشگاه کلرادو مطلب خوبی در این مورد نوشته و نکات منفی و مثبت گذشتن یا نگذشتن از این حق رو برشمرده که خودتون می‌تونید بخونید. یکی از مسائلی که بهش اشاره شده اینه که دانشگاه‌ها وزن بیشتری به توصیه‌نامه‌هایی که دانشجو امکان دیدنش رو نداره می‌دند و به نوعی اون‌ها رو واقعی‌تر قملداد می‌کنند.
یک توصیه مهمی هم در اون صفحه شده و اون اینه که هر تصمیمی در مورد گذشتن یا نگذشتن از این حق گرفتید، برای تمام توصیه‌نامه‌هاتون یکسان باشه. این نکته مهم رو در نظر داشته باشید.

RE: waive your right to examine your LoR - Michael - 26-12-2013

یه کوچولو خدمت دوستان راجع به اینکه توصیه دهنده (استاد شما) اصلا متوجه میشه، یا متوجه نمیشه که شما از حقتون واسه دیدن نامه پر شده صرف نظر کردین یا نه خدمت دوستان عزیزم عرض کنم که بنده به 4 دانشگاهی که چندی پیش اپلای کردم و از اونجایی که با اساتیدم به نوعی خیلی داداشی هستم Wink  (اگه ایمیل از طرف استاد به شما فوروارد بشه شما نمیتونین با لینک مربوطه از میلتون وارد سایت دانشگاه بشین واسه پر کردن فرم انلاین، و سیستم شما رو نمیشناسه و اخطار invalid بودن میده، بنابراین لازمه که از ایمیل استاد مستقیما وارد سایت دانشگاه بشین، واسه همین استادا ایمیل و پسوردشونو بهم میدادند که وارد بشم، دیگه داداشی هستیم دیگه Smile ) القصه هر 4 تای این دانشگاهها کلمه note رو نوشته و میگفتن که این فرد از حق خودش برای دیدن نامه ای که شما پر میکنید صرف نظر کرده.
Please note that x has waived his/her right to review
this Recommendation.
اینو گفتم خدمت سروران بگم که مطمئن باشید که این پیام به استادتون داده میشه و صرف نظر کردن یا نکردنتون بهشون در ایمیل send شده اطلاع داده میشه.
منم با دوستان گراممون کاملا موافقم که waive کردن کلا خیلی بهتره. حالا نگین که آره اونجوری که تو خودت پر میکنی معلومه که میگی waive کردن خیلی بهتره. چاکریم Laugh