آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک شانس پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بررسی خواهند شد.

شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - MHF - 03-09-2012

سلام

دانشجوی مهندسی هوافضا شریف معدل17.30 وکارشناسی از مالک اشتر معدل14دارای 1مقالهisiامدگی کامل برای تافل .ایا دانشگاه full fund امیدی هست.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Pejman - 03-09-2012

(03-09-2012, 12:42 AM)MHF نوشته: سلام

دانشجوی مهندسی هوافضا شریف معدل17.30 وکارشناسی از مالک اشتر معدل14دارای 1مقالهisiامدگی کامل برای تافل .ایا دانشگاه full fund امیدی هست.
سلام، برای گرفتن پذیرش و فاند از اسپانیا رزومه تون بد نیست و شانس دارید. اما در نظر داشته باشید که اوضاع اقتصادی اسپانیا الان خیلی بده و بهتره بیشتر به جاهای دیگه فکر کنید.

شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - sadjad porgar - 04-11-2012

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از تهران جنوب با معدل فعلی 16 هستم و لیسانسم هم مهندسی شیمی از تهران جنوب با معدل 14.60 و دو سال آخر 15.80 بود و دو جلد هم کتاب تالیف کردم و عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هستم. جدیدا با یکی از اساتید تو دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا مکاتبه کردم و شرایطم رو براش توضیح دادم اونم گفت که براش cv بفرستم ولی گفت با توجه به وضعیت اقتصادی گرفتن فاند کمی سخته. حالا میخاستم ببینم امیدی برام هست یا نه؟ ممنون

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Pejman - 05-11-2012

سلام دوست عزیز، برای پذیرش گرفتن به نظرم شانس تون خوبه، ولی اوضاع اقتصادی اسپانیا این روزها اصلاً خوب نیست و بعید می دونم برای دانشجویان خارجی شانس بورس گرفتن زیاد باشه. استاد هم که صادقانه گفته. در نتیجه نظر من اینه که خیلی امیدوار به بورس نباشید و برای جاهای دیگه هم اقدام کنید. موفق باشید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - monapmr - 24-08-2013

فارغ التحصیل فیزیک با معدل 12/70 از دانشگاه مازندران،فارغ التحصیل ژئوفیزیک با معدل 16/10 از دانشگاه تهران شمال .یک مقاله ISC و یک مقاله برای کنفرانس ملی دارم.آیا امکان گرفتن بورس (فاند) است.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Pejman - 24-08-2013

دوست عزیز، جدای از شرایط رزومه شما، تا جایی که من می دونم اوضاع فاند در کشور اسپانیا به دلیل مشکلات اقتصادی جدی این کشور، جالب نیست. من نظر شخصیم اینه که به فکر جاهای دیگه باشید. البته این رو هم اضافه کنم که معدل لیسانس شما پایینه و فکر کنم این موضوع شانس تون رو برای گرفتن بورس از اسپانیا کم می کنه. می تونید به برخی استادا ایمیل بزنید ببینید اصلاً فاند یا بورسی از طرف خودشون یا دانشگاه وجود داره یا نه.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Pouyan.B - 22-10-2013

با سلام! من دانشجوي مهندسي مکانيک در ايران هستم اما به دلايلي قصد انصراف و اخذ مدرک کارداني رو دارم. و مي خوام تحصيلاتم رو در زمينه طراحي صنعتي در مقطع ليسانس  در اسپانیا شروع کنم. 
معدلهاي  ديپلم و پيش دانشگاهي به ترتيب 17.5 و 18.5 هستند و در صورت امتحان دادن براي تافل، مي تونم نمره ي بالاي 100 رو کسب کنم و از نظر پورتفوليو و نمونه کار هم مي شه گفت در سطح خيلي خوبي هستم، به نظر شما براي اپلاي طراحي صنعتي براي ليسانس، بهتره که توي رزومه و مدارکم، سابقه تحصيل در مهندسي مکانيک ( حتي تا حد کارداني و معدل نه چندان جالب) رو ذکر کنم؟ يا بهتره که آخرين مدرکمو پيش دانشگاهي بيان کنم؟ کلا کدومش شانس پذيرش رو بالا مي بره؟ و در صورتي که نگم مهندسي رو، دانشگاه تحقيقي راجع به اين مساله اصلا انجام مي ده يا نه؟؟
به نظر شما با این شرایط شانس پذیرش در دانشگاههای مادرید یا بارسلون با گرفتن کمک هزینه رو دارم؟ یا اینکه برای دانشگاههای رایگان ( با شهریه محدود به بیمه و حمل و نقل) اقدام کنم؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - spt - 28-10-2013

(22-10-2013, 04:44 PM)'Pouyan.B' نوشته: با سلام! من دانشجوي مهندسي مکانيک در ايران هستم اما به دلايلي قصد انصراف و اخذ مدرک کارداني رو دارم. و مي خوام تحصيلاتم رو در زمينه طراحي صنعتي در مقطع ليسانس  در اسپانیا شروع کنم. 
معدلهاي  ديپلم و پيش دانشگاهي به ترتيب 17.5 و 18.5 هستند و در صورت امتحان دادن براي تافل، مي تونم نمره ي بالاي 100 رو کسب کنم و از نظر پورتفوليو و نمونه کار هم مي شه گفت در سطح خيلي خوبي هستم، به نظر شما براي اپلاي طراحي صنعتي براي ليسانس، بهتره که توي رزومه و مدارکم، سابقه تحصيل در مهندسي مکانيک ( حتي تا حد کارداني و معدل نه چندان جالب) رو ذکر کنم؟ يا بهتره که آخرين مدرکمو پيش دانشگاهي بيان کنم؟ کلا کدومش شانس پذيرش رو بالا مي بره؟ و در صورتي که نگم مهندسي رو، دانشگاه تحقيقي راجع به اين مساله اصلا انجام مي ده يا نه؟؟
به نظر شما با این شرایط شانس پذیرش در دانشگاههای مادرید یا بارسلون با گرفتن کمک هزینه رو دارم؟ یا اینکه برای دانشگاههای رایگان ( با شهریه محدود به بیمه و حمل و نقل) اقدام کنم؟ 

اول اینکه به نظر من بگید...  ضرر نداره و سود هم داره... به هر حال یه سری درس پاس کردید و دلتون نخاسته ادامه بدید... نیاز به توضیح به اونا ندارید....    اگه هم ننویسید اصلا مهم نیست...  و خیر دانشگاه به هیچ وجه براش مشکلی نداره که اصلا بخاد تحقیق کنه...   
دوم اینکه شانس برای پذیرش دارید اگه شرایطتون خوب باشه و پیگیر باشید اما کمک هزینه خیر....   و من به شدت توصیه میکنم اسپانیا نرید چون خیلی شرایط خوبی نداره و کار خیلی سخت توش پیدا میشه و کلا آینده ی مناسبی نداره....
موفق باشید   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اسپانیا - Pouyan.B - 28-10-2013

ممنون از اینکه جواب دادین؛ اما خواهشا توی چند مورد زیر راهنماییم کنید:
با توجه به اینکه معدلم بد نیست و نمره تافلم هم احتمالا خیلی خوب خواهد بود، و توصیه شما مبنی بر نرفتن به اسپانیا، به نظرتون چه کشورهایی برای من می تونه مناسبتر باشه؟
دلیل من برای انتخاب اسپانیا، کم هزینه تر بودن دانشگاههاش و نرمال تر بودن هزینه زندگی بود و امید به اینکه کار همزمان با تحصیل پیدا کنم. با توجه به اینکه آشنایی نسبی با زبان اسپانیایی دارم و علاقم باعث می شه راحتتر این زبان رو یاد بگیرم و این مطلب که در زمان اپلای کردن نمره یا مدرک زبان اسپانیایی نمی خوان ( اگه اشتباه می کنم تصحیح کنید) ، شرایطم رو برای اسپانیا مناسب تر دیدم، اما اگه پیشنهادی به ذهنتون می رسه خواهشا راهنماییم کنید.
من برای رفتن به خیلی کشورهای اروپا برای تحصیل طراحی صنعتی در مقطع لیسانس، مشکلاتی رو میبینم، فرانسه که ویزا خیلی سخت می ده و از سفارت باید اقدام بشه، هزینه دانشگاهها در انگلیس و سوئد و... سر سام آوره، آلمان حتما نیاز به مدرک زبان آلمانی ( که نیازمند 800 ساعت کلاس رفتنه) اونم زمان اپلای می خواد، ایتالیا که هزینه های دانشگاه بالاست و فکی کنم مدرک ایتالیایی رو حتما بخوان، شرق اروپا هم رشته من به انگلیسی ارائه نمیشه...  برای تحشیل رایگان، نروژ رو در نظر دارم که اونم یک سال حتما باید اونجا زبان رو یاد بگیری و حالا اگه این قصد هم داشته باشم، پذیرش برای ثبت نام برای اون یک سال محدوده ( مثلا 15 نفر فقط ntnu می گیره) و همچنین هزینه زندگی در نروژ بسیار بالاست! اما قصد من با توجه به شرایط مالیم، تحصیل در دانشگاههای رایگان ی کم هزینه هست، که با کار دانشجویی بتونم هزینمو (حد اقل تا حد زیادی) پوشش بدم.
یک کلام، "چه کار کنم" ؟؟؟  ( خواهشا شما در یک کلام جواب ندین! )