آکادمیا کافه
اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-TA-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2

اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - mgorji - 16-11-2013

سلام دوستان
راستش من موضوع اهمیت مقاله رو در رزومه برای گرفتن پذیرش دیدم در اون جا در رابطه با نمرات زبان هم بحث شده بود و متوجه شدم که در درجه اول معدل و نمرات زبان خیلی مهم هستند، ولی از نقش سابقه کار مرتبط با رشته، حل تمرین و همکاری با اساتید و گذراندن دوره های تخصصی در رابطه با رشته تحصیلی حرفی نبود یا خیلی کمرنگ بود.
برای همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستان با تجربه تر لطف کنند و اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند بقیه رو هم مطلع کنند تا ی وقت کسی وقتش رو بیهوده صرف فعالیت های بی اهمیت نکنه و از سایر موارد ضروری یا حتی با اهمیت تر غافل بشه!
با تشکر

مثلا من خودم الان شاغل نیستم دارم زبان می خونم و کار تحقیقی می کنم و قصد دارم برای دکترا که حتما با فاند باشه اقدام کنم. خدا رو شکر معدل کارشناسی و ارشدم بالای 18 هست و ی چند مورد مقاله داخلی و خارجی اکسپت یا پابلیش شده هم دارم. متاسفانه به هر دری زدم و می زنم کار مرتبط نشده پیدا کنم. حالا می خوام ببینم برای بهتر کردن رزومه ام آیا ارزش داره حتی شده بدون دستمزد برم برای استاد راهنمای خودم تمرین حل کنم یا مثلا بهتره که برم دوره های مرتبط با رشته ام رو بگذرونم یا بازم دنبال کار باشم؟
همه هدفم اینه که وقتم به بطالت نگذره و تا مدارک زبان و غیره آماده بشه به بهترین شکل رزومه ام رو بهتر کنم.
دوستانی که با من دغدغه مشترک دارند و یا مطلع هستند لطفا راهنمایی کنند[img]images/smilies/confused.gif[/img]. ممنون 

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - فرید - 16-11-2013

در مورد TA من تو رزومه تقریبا تمام اطرافیان دیدم که گفتن تدریس یار بودن با اینکه نبودن. قبلا خیلی تاثیر مثبت داشت ولی شاید با اینکارها ارزشش کم شده باشه و دیگه یک حل تمرین برای استاد بودن تاثیر چندانی نداشته باشه

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - Leopold - 16-11-2013

حل تمرین بودن واسه ریکام خوبه به خصوص واسه کسی که معدل و پابلیکیشنی نداره و تنها نکته مثبتی که استاد میتونه در ریکام ذکر کنه همین TA بودنه. شما که هم معدل و هم مقالات خوبی دارید اصلا نگران نباشید و بجای اینکه بعد فارغ التحصیلی برید TA استادی بشید و یا جایی تدریس کنین سعی کنین که نمرات زبان خوبی بگیرید. دانشگاه های خوب همیشه دنبال دانشجویی هایی هستن که معدل، نمرات زبان و مقالات خوبی داشته باشن. سایر چیزها اهمیت چندانی ندارن.

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - Simon2007 - 18-11-2013

(16-11-2013, 01:58 PM)'mgorji' نوشته: مثلا من خودم الان شاغل نیستم دارم زبان می خونم و کار تحقیقی می کنم و قصد دارم برای دکترا که حتما با فاند باشه اقدام کنم. خدا رو شکر معدل کارشناسی و ارشدم بالای 18 هست و ی چند مورد مقاله داخلی و خارجی اکسپت یا پابلیش شده هم دارم. متاسفانه به هر دری زدم و می زنم کار مرتبط نشده پیدا کنم. حالا می خوام ببینم برای بهتر کردن رزومه ام آیا ارزش داره حتی شده بدون دستمزد برم برای استاد راهنمای خودم تمرین حل کنم یا مثلا بهتره که برم دوره های مرتبط با رشته ام رو بگذرونم یا بازم دنبال کار باشم؟
همه هدفم اینه که وقتم به بطالت نگذره و تا مدارک زبان و غیره آماده بشه به بهترین شکل رزومه ام رو بهتر کنم.
دوستانی که با من دغدغه مشترک دارند و یا مطلع هستند لطفا راهنمایی کنند[img]images/smilies/confused.gif[/img]. ممنون 

از زبان كسي كه از اينكارا زياد كرده بشنو. اصلا ارزشي نداره. اونوقتي كه مفتي ميزاري پاي استاد ميتوني زبان مقاله يا دوره هاي تخصصيتو كه بين المللي هستند و خارج از ايران خيلي گرونه بگذروني. فقط اگر رو توصيه نامه ات اثر ميزاره و استاد توصيه ي بهتري ميده بد نيست 1-2 ساعت تو هفته بگيري . نه كل كاراش و بزاره براي شما خودش بره تعطيلات. شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - volcano_67855 - 22-02-2014

سلام.من کارشناسی زیست شناسی رو در دانشگاه ارومیه خوندم.معدل 13.60 و ارشدم گرایش فیزیولوژی هس معدل 14.80 پیام نور تهران.1 کنگره دارم. 2 مقاله isi. البته داخلی 3/4 تا دارم. کارشناس سه تا کارگاه الکتروفیزیولوژی بودم.بنظرتون با ابن  معدل کمم میتونم کمک هزینه بگیرم. از کجاها؟ ضعف معدلم آیا با GRE  و یا تدریس رفع میشه. اگه میشه راهنماییم کنید. ضمنا اگه من تو کنگره بین المللی مثلا ژنتیک شرکت کنم که یه گرایش ذیگه س. تو رزومم تاثیر داره. مرسی

یه سوال دیگه هم داشتم. تذریس تو مدارس غیر انتفاعی هم جز رزومه حساب میشه؟

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - Torkan - 22-02-2014

(22-02-2014, 10:11 PM)'volcano_67855' نوشته: یه سوال دیگه هم داشتم. تذریس تو مدارس غیر انتفاعی هم جز رزومه حساب میشه؟

سلام
چرا نمیشه؟
وقتی طرف تو رزومه مینویسه واسه بچه های دبیرستان فیزیک گفتم شما هم میتونی تو رزومه بیاری که فلان درسا رو تدریس کردم.
حالا نمیدونم تا چه حد تاثیر داره تو پذیرش که حتی قبلا هم گفتم 0.5 درصد هم باشه مهمه.
همون پشتکار شما رو نشون میده و قدرت تدریس.
و اما سوال اولتون رو بگم که کلا ضعف معدل خیلی سخت جبران بشه مگر با نمرات شدیدا بالای جی ار ای و مقالات isi که واقعا خودتون کار کرده باشین.
معدلاتون انصافا کمه.سعی کنین مقالات بازم بدین. شرکت تو کنگره تو یه گرایشه دیگه به خصوص داخلی زیاد فرقی به حال شما نمیکنه. کلا به فکر مقالات و کنفرانسهای خارجی باشین.البته تو رزومه بیارین.

بااحترام

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - فرید - 22-02-2014

(22-02-2014, 10:10 PM)'volcano_67855' نوشته: سلام.من کارشناسی زیست شناسی رو در دانشگاه ارومیه خوندم.معدل 13.60 و ارشدم گرایش فیزیولوژی هس معدل 14.80 پیام نور تهران.1 کنگره دارم. 2 مقاله isi. البته داخلی 3/4 تا دارم. کارشناس سه تا کارگاه الکتروفیزیولوژی بودم.بنظرتون با ابن  معدل کمم میتونم کمک هزینه بگیرم. از کجاها؟ ضعف معدلم آیا با GRE  و یا تدریس رفع میشه. اگه میشه راهنماییم کنید. ضمنا اگه من تو کنگره بین المللی مثلا ژنتیک شرکت کنم که یه گرایش ذیگه س. تو رزومم تاثیر داره. مرسی
یه سوال دیگه هم داشتم. تذریس تو مدارس غیر انتفاعی هم جز رزومه حساب میشه؟

تنها راهی که داری اینه که استاد پیدا کنی وگرنه با این معدل و دانشگاهی که بودی شانس چندانی نداری از کمیته پذیرش عبور کنی. TA به این صورت خیلی موثر نیست.

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - mgorji - 24-07-2014

سلام دوستان
راستش من ی دغدغه ذهنی پیدا کردم که تصمیم گیری رو برام مشکل کرده خواستم درمیون بذارم شاید دوستان راهنمایی کنند رفع بشه[img]images/smilies/undecided.gif[/img]. رشته من مالی هست و دوستانی که در این رشته تحصیل کردند می دونند که ارائه مقاله ISI در این حوزه بسیار سخت و زمان بر هست از طرفی با توجه به تاکید دوستان با تجربه نمی شه از تاثیر مثبت اون در رزومه صرف نظر کرد. اما مساله ای که من با اون رو به رو هستم این هست که اخیرا با کلی زحمت این امکان برام ایجاد شده که وارد یک موسسه پژوهشی معتبر و دولتی در ارتباط با رشته تحصیلیم بشم (البته آزمایشی هست فعلا) و می دونم که برای ثابت کردن حضورم در اونجا باید خیلی وقت بذارم و این مساله من رو از کار روی مقاله دور می کنه.
حالا سوال من اینه که آیا با وجود این مساله وقتم رو روی این مورد کاری بذارم یا خیر؟ در واقع می خوام بدونم آیا داشتن مقاله ISI در رزومه از الویت بالاتری نسبت به سابقه کاری مرتبط و پژوهشی برخوردار هست؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - saaaaam - 24-07-2014

(24-07-2014, 08:25 PM)'mgorji' نوشته: سلام دوستان
راستش من ی دغدغه ذهنی پیدا کردم که تصمیم گیری رو برام مشکل کرده خواستم درمیون بذارم شاید دوستان راهنمایی کنند رفع بشه[img]images/smilies/undecided.gif[/img]. رشته من مالی هست و دوستانی که در این رشته تحصیل کردند می دونند که ارائه مقاله ISI در این حوزه بسیار سخت و زمان بر هست از طرفی با توجه به تاکید دوستان با تجربه نمی شه از تاثیر مثبت اون در رزومه صرف نظر کرد. اما مساله ای که من با اون رو به رو هستم این هست که اخیرا با کلی زحمت این امکان برام ایجاد شده که وارد یک موسسه پژوهشی معتبر و دولتی در ارتباط با رشته تحصیلیم بشم (البته آزمایشی هست فعلا) و می دونم که برای ثابت کردن حضورم در اونجا باید خیلی وقت بذارم و این مساله من رو از کار روی مقاله دور می کنه.
حالا سوال من اینه که آیا با وجود این مساله وقتم رو روی این مورد کاری بذارم یا خیر؟ در واقع می خوام بدونم آیا داشتن مقاله ISI در رزومه از الویت بالاتری نسبت به سابقه کاری مرتبط و پژوهشی برخوردار هست؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

سلام دوست خوبم
در رشته مالی حتی یک نفر هم مقاله ای اس ای بدرد بخور در ایران نداره همه در این جرنالهای ای اس ای ایندکس یا پاکستانی دارند. در مورد سابقه تدریس هم بنظر من که تقریبا 200 دانشگاه برای رشته مدیریت مالی اپلای کردم و 5 سال هم در دانشگاه ازاد تدریس داشتم هیچ تاثیری در بورس شدن و جبران معدل نداشت
تنها توصیه من برنامه ریزی جدی برای جی ار ای یا جیمت هست همین پارسال دوستم با یک جی ار ای خوب از یک دانشگاه عالی در امریکا که دوره اینترنشنال در سه کشور امریکا - هند و چین داشت بورس شد البته مقطع مستر منظورم هست
شاد باشی

RE: اهمیت سابقه کاری و TA بودن و سایر تخصص ها در ایران در گرفتن فاند - mgorji - 24-07-2014

(24-07-2014, 09:08 PM)'saaaaam' نوشته:
تنها توصیه من برنامه ریزی جدی برای جی ار ای یا جیمت هست 
دوست گرامی ممنون از راهنمایی شما مسلما تجربه شما برای اظهار نظر در این زمینه کافی هست. ممکنه دوستان دیگه ای هم که تجربه اپلای دارند اظهار نظر کنند که سابقه کاری مرتبط و پژوهشی چه قدر در افزایش شانس پذیرش با بورس تاثیر داره آیا تاثیر اون به اندازه مقاله هست؟