آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 01-03-2014

(26-02-2014, 11:47 PM)'aram_leg' نوشته: سلام
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم  میخونم و تقریبا8  ماه فرصت دارم . کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم.  4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم.
من میخوام فقط واسه دانشگاه Swedish University of Agricultural Sciences اقدام کنم. رتبه این دانشگاه در کشاورزی در دنیا 40 است.
حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم با این شرایط میتونم پذیرش با حقوق بگیرم؟
 مهمتر از همه با حقوقی که بهم بدن میتونم زندگی 2نفرو بچرخونم؟ خارج از دانشگاه اجازه کار دارم یا نه؟؟؟
ممنون از راهنماییتون

دوستِ من ، 
در موردِ سوئد باید در نظر داشته باشید که خیلی رقابت بالا هست مخصوصا برای ایرانی ها چون سال های گذشته خیلی ایرانی رفته سوئد و برای همین شانسِ بورس گرفتن یکم نسبت به بقیه ی اروپا در سطحِ مشابه کم تره...   
البته مطمئنا شما با این شرایط شانس دارید و بقیش دیگه به قدرتِ چانه زنی و مخ زنیِ خودتون برمیگرده که یه استاد پیدا کنید توی اس ال یو...  
اگه بگیرنتون حتما با حقوق خواهد بود و حقوقش برای دو نفر کافیه..   معمولا توی سوئد موقعِ قرار داد ذکر میکنن که اجازه ی کار ندارید در جای دیگه چه دانشگاه چه خارج از دانشگاه...  اما اگه بورس نباشید میتونید کار بکنید..  حتی اگه کاره تمام وقت هم بگیرید بعد از قرار داد میتونید ویزاتون رو درخاست بدید که عوض کنن و ویزای کاری بگیرید که مشکل قانونی پیش نیاد...
موفق باشید   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - negin1990 - 24-03-2014

سلام دوستان 
من فیزیک میخونم دانشگاه دولتی 
معدل کارشناسی ۱۵ 
ILETS 8 
GRE 151/157/3.5
چنتا پروژه هم مربوط به رشته‌ای که میخوام برم انجام دادم. ضمنن آمار قبولی دانشگاه استکهلم رو هم بررسی کردم برای سال پیش که گفته بود از ۴۴ متقاضی ۴۰ تاشون رو قبول کردن. 
من می‌خواستم بذارم برای سال بعد اقدام کنم یعنی ۲۰۱۵ که هم بتونم جی ار ای سابجکت بدم که ضعف معدلم رو بپوشونه هم جنرالم رو بالا ببرم و هم مقالم چاپ بشه . اما الان میینم که موقعیت برای دانشگاه استکهلم هنوز هم بازه اما نمیدونم اگه اقدام کنم شانسی برای بورس گرفتن دارم یا نه . به نظر شما شانسی برای بورس گرفتن تو بیوفیزیک برا کسی مثل من که الان هم اقدام کنه وجود داره ؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - yousi - 24-03-2014

(24-03-2014, 12:03 AM)'negin1990' نوشته: سلام دوستان 
معدل کارشناسی ۱۵ 
ILETS 8 
GRE 151/157/3.5
چنتا پروژه هم مربوط به رشته‌ای که میخوام برم انجام دادم. ضمنن آمار قبولی دانشگاه استکهلم رو هم بررسی کردم برای سال پیش که گفته بود از ۴۴ متقاضی ۴۰ تاشون رو قبول کردن. 
من می‌خواستم بذارم برای سال بعد اقدام کنم یعنی ۲۰۱۵ که هم بتونم جی ار ای سابجکت بدم که ضعف معدلم رو بپوشونه هم جنرالم رو بالا ببرم و هم مقالم چاپ بشه . اما الان میینم که موقعیت برای دانشگاه استکهلم هنوز هم بازه اما نمیدونم اگه اقدام کنم شانسی برای بورس گرفتن دارم یا نه . به نظر شما شانسی برای بورس گرفتن تو بیوفیزیک برا کسی مثل من که الان هم اقدام کنه وجود داره ؟

سلام نگین خانم
برای کارشناسی ارشد کلا fund سخت پیدا میشه اما به نظر من شما استکلهم رو هم اپلای کن چون چیزی رو از دست نمیدی اکثر دانشگاه های اروپا Application fee نمیخوان پس هزینه ای نداره حتی اگر 50 یا 60 یورو هم باشه به نظرم بد نیست اگر شانست رو امتحان کنی چون امکان داره 1 سال در زندگیت بیفتی جلو.
ولی باز هم اون برنامه ی آمریکا و GRE subject رو فراموش نکن و این رو بگذار به عنوان برنامه اصلیت.
موفق باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - فرید - 24-03-2014

سلام در مورد سوئد تا دو سه سال پیش دانشگاه شهریه نمی گرفت و به این خاطر خیلی مشتری داشت ولی الان فقط شهروندان بعضی از کشورهایی اروپایی می تونند رایگان درس بخونند و این باعث شده تقاضا خیلی کم بشه (البته من فکر نمی کردم اینقدر کم بشه که تقریبا به همه پذیرش بدهند). حتی زمانی هم رایگان بود بازم فاند خیلی کم بود و اکثرا با خرج خودشون می رفتن و کار دانشجویی می کردن ولی چون 2 سال بیشتر نبود مخصوصا دلار هم که ارزون بود خیلی در مجموع نمی شد. الان  کسایی که پذیرش می گیرند درخواست میدهند که شهریه لغو بشه و فقط درصدی کمی از افراد با در خواستشون موافقت میشه.
(24-03-2014, 12:03 AM)'negin1990' نوشته: سلام دوستان 
معدل کارشناسی ۱۵ 
ILETS 8 
GRE 151/157/3.5

[برش] پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - helna - 14-04-2014

سلام دوستان

من در رشته ی رادیوتراپی تحصیل میکنم و برای ارشد میخوام by research بخونم

شرایط دانشگاههای سوئد به چه صورته و آیا فاند تعلق میگیره؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 22-04-2014

(14-04-2014, 07:53 PM)'helna' نوشته: سلام دوستان
من در رشته ی رادیوتراپی تحصیل میکنم و برای ارشد میخوام by research بخونم
شرایط دانشگاههای سوئد به چه صورته و آیا فاند تعلق میگیره؟

سلام
همونطور که عرض کردم منظورتون رو از by research متوجه نمیشم...    
دانشگاه های سوئد همگی شهریه دارن و میشه ازشون فاند گرفت... رقابت نسبتا زیاد هست برای فاند گرفتن و شانستون براش به شرایط تحصیلیتون بستگی داره....   مثل معدل، مقاله و غیره...     اگه رشته تون توی خانواده ی پزشکی هست به نظرِ من بعد از اینکه دانشگاهی رو که رشته تون رو ارائه میده پیدا کردید حتما ازشون با ایمیل بپرسید که مدرکِ شما رو قبول دارن یا نه...
موفق باشید   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Tornado - 01-05-2014

نقل قول:
همونطور که عرض کردم منظورتون رو از by research متوجه نمیشم...    
منظورشون این است که آیا سوئد فوق لیسانسی داره که تنها بشه با تحقیق و بدون گذروندن درس مدرک گرفت؛ که در جواب باید اضافه کنم تا جایی که من می دونم چنین فوق لیسانسی در سوئد وجود نداره و مدرک فوق لیسانس ترکیبی از درس و تحقیق (تز) هست.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ftaghinezhad - 26-07-2014

سلام، ممنون بابت اطلاع رسانی خوب دوستان ، من تصمیم دارم واسه دکتری برم سوئد، به نظرتون با شرایط زیر تو چه دانشگاه هایی میتونم پذیرش بگیرم :
1. لیسانس مهندسی کامپیوتر-نرم افزار معدل 17.7
2. فوق لیسانس هوش مصنوعی - کامپیوتر دانشگاه سنندج با معدل 17.8
3. دارای سه مقاله کنفرانس داخلی
4. فعلا بدون مقاله isi و بدون مدرک زبان

سوال دیگه ای هم داشتم ، من سابقه 4 سال تدریس کامپیوتر در دبیرستان رو دارم و استخدام رسمی آموزش و پرورش هستم، آیا نیازی هست که اینو تو رزومه ام بیارم یا نه مهم نیست ؟
در مورد هزینه هم که فرموده بودین تحصیل در دکتری خودش شغل به حساب میاد، یعنی هیچ گونه هزینه ای نیاز نیست که بپردازیم ، مثل هزینه مسکن ؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Shihan - 27-07-2014

(26-07-2014, 09:35 AM)'ftaghinezhad' نوشته: سلام، ممنون بابت اطلاع رسانی خوب دوستان ، من تصمیم دارم واسه دکتری برم سوئد، به نظرتون با شرایط زیر تو چه دانشگاه هایی میتونم پذیرش بگیرم :
1. لیسانس مهندسی کامپیوتر-نرم افزار معدل 17.7
2. فوق لیسانس هوش مصنوعی - کامپیوتر دانشگاه سنندج با معدل 17.8
3. دارای سه مقاله کنفرانس داخلی
4. فعلا بدون مقاله isi و بدون مدرک زبان
سوال دیگه ای هم داشتم ، من سابقه 4 سال تدریس کامپیوتر در دبیرستان رو دارم و استخدام رسمی آموزش و پرورش هستم، آیا نیازی هست که اینو تو رزومه ام بیارم یا نه مهم نیست ؟
در مورد هزینه هم که فرموده بودین تحصیل در دکتری خودش شغل به حساب میاد، یعنی هیچ گونه هزینه ای نیاز نیست که بپردازیم ، مثل هزینه مسکن ؟
یر
دروود بر شما.
شانست خیلی مناسبه. سوئد در مقطع دکتری بهت فاند تعلق بگیره حقوق محسوب میشه و اونجا میتونی پیگیر اقامتت هم باشی.
در کل بهتره موقعیت خالی دانشگاهها رو چک کنی. از جمله دانشگاههای چالمرز، اپسالا، کی تی اچ و سایر دانشگاههای تاپ در سوئد. 
بله بهتره هر موردی که مثبت است و به گرفتن پذیرش کمک میکنه رو در رزومه قید کنید.
هزینه ها دریافتی بابت فاندی که تعلق میگیره، نیاز به پرداخت هزینه ای نداری.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - saaaaam - 11-08-2014

(11-08-2014, 12:20 AM)'kianoosh777' نوشته: سلام
من دانشجوی دکتری فیزیک هستم که قصد انصراف دارم. فوق لیسانس را از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم که معدلم پایین هست (15.75)، اما مقاله داخلی دارم و یک ISI در انتظار چاپ که برای گرایش من خوب محسوب میشه. به نظرتون برای اروپا اقدام کنم (سوئد، نروژ یا آلمان)، چقدر شانس دارم؟
​ممنون

سلام دوست خوبم
در کشورهای اسکاندیناوی و المان دانشگاه ها متاسفانه معدل محور هستند معدل لیسانس شما و دانشگاهش اگه معتبر باشه میشه + نکاه کرد
ولی من پیشنهادم اینه که یکی دو مقاله اس اس ای اضافه کنید + جی ار ای سابجکت که رزومه شما را بالا ببرد
هرگز قبل از گرفتن بورسه دکتری انصراف ندهید چون معدل شما کار بورس شدن را خیلی سخت می کند