آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Lich.King - 28-06-2013

(28-06-2013, 08:44 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین و امیدوارم به جوابهاتون برسید
1- برای معافیت تا جاییکه میدونم وثیقه میذارن.
2- اونا اصلا با رشته دیپلم ما کاری ندارن که،فقط مهم داشتن 12 سال تحصیل هست.
3- احتمالا شما باید سوئدی بلد باشین.اینو دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن.چون دارین بدون تحصیل دبیرستان اونها میرین.
4- شما جزوه راهنمای پذیرش رو حتما بخونید و همینطور با آرامش سایت رو بخونید تا اطلاعاتتون تکمیل بشه.پروسه تکمیل اطلاعات بسیار زمان بر هست.  
5- تحصیلات undergraduate در خارج بسیار گران هست و به اینها هم باید فکر کنید + سن پایین شما و تنهایی و ... .به نظرم لیسانس رو در یک دانشگاه مادر ایران بخونید خیلی بهتره.

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون . 

من اینطوری که برداشت کردم . شانس کسی که کارشناسی بتونه بره اونجا خیلی کمه چون متقاضی زیاده و ... درسته ؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - soilman - 28-06-2013

(28-06-2013, 02:24 PM)'Lich.King' نوشته: درود
من سال سوم ریاضی هستم میخوام برا دانشگاه برم سوئد و رشته ی دندانپزشکی بخونم . 

اصلا میشه من که معافیت سربازی ندارم برم سوئد ؟ 

برا پزشکی حتما لازمه دیپلم تجربی داشته باشی یا لازم نیست ؟ 

شرایط قبولی در دانشگاه ها چطوره اونجا ؟
در کل یه راهنمایی کامل میخوام ببینم چجوریه و اگه شدنیه از الان رو زبانم کار کنم و اگه نمیشه بشینم واسه کنکور بخونم .
شما کشور دیگه ای رو هم پیشنهاد میکنید ؟ چون شنیدم سوئد نسبت به کشور های اروپایی دیگه هزینه تحصیلش کمتره و پذیرش راحتتری داره ؟ 

جواب سوال هایتان را دوست عزیز به زیبایی هر چه تمام تر دادن Smile
در مورد رشته های پزشکی و اینها شما باید سوئدی بلد باشید و تا جایی که اطلاع دارم شما باید در سوئد هم تحصیل کرده باشید...به دلیل سخت بودن و کم بودن پذیرش تا جایی که می دونم معمولا خود سوئدی ها می روند کشورهای دیگر اروپا مانند رومانی و لهستان

مسلما با این شرایط تحصیل در ایران بهتر خواهد بود مگر اینکه از پس هزینه های 2-3 سال در خارج بر میایید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Lich.King - 28-06-2013

(28-06-2013, 11:24 PM)'soilman' نوشته:
جواب سوال هایتان را دوست عزیز به زیبایی هر چه تمام تر دادن Smile
در مورد رشته های پزشکی و اینها شما باید سوئدی بلد باشید و تا جایی که اطلاع دارم شما باید در سوئد هم تحصیل کرده باشید...به دلیل سخت بودن و کم بودن پذیرش تا جایی که می دونم معمولا خود سوئدی ها می روند کشورهای دیگر اروپا مانند رومانی و لهستان
مسلما با این شرایط تحصیل در ایران بهتر خواهد بود مگر اینکه از پس هزینه های 2-3 سال در خارج بر میایید

هزینه اش حدودا چقدر میشه ؟ 

شما چه کشور دیگری رو برای تحصیل در رشته ی پزشکی مناسب میدونید ؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - soilman - 29-06-2013

مقدار مشخصی نمی دونم ولی می دونم خیلی بالاست...بالاتر از مثلا رشته هایی که مثلا سالی فقط شهریه اش با نرخ کرون الان 30-40 میلیون در میاد

کشورهای دیگه خوب تو اروپا معمولا کشورهای اروپای شرقی ارزون تر در میان ولی همانطور که دوستان اشاره کردند بهتره در ایران لیسانس رو بگیرید

در ضمن تا جایی که می دونم حتما نیاز نیست که پزشکی انتخاب کنید..می توانید وارد رشته ی بیولوژی و رشته های مرتبط در خارج شوید و تزتان یا در طول تحصیل به رشته های پزشکی سرکی بزنید....راه های ورود به پزشکی زیاد است همانطور که راه های رسیدن به خدا یکی دو تا نیست :\

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 29-06-2013

در کل یه راهنمایی کامل میخوام ببینم چجوریه و اگه شدنیه از الان رو زبانم کار کنم و اگه نمیشه بشینم واسه کنکور بخونم .
شما کشور دیگه ای رو هم پیشنهاد میکنید ؟ چون شنیدم سوئد نسبت به کشور های اروپایی دیگه هزینه تحصیلش کمتره و پذیرش راحتتری داره ؟ 

متاسفانه باید بهتون بگم که برای مقطع کمتر از فوق لیسانس معافیت تحصیلی نمیدن که برید خارج....   یعنی اینکه اگه معافیت خدمت ندارید متاسفانه باید بگم نمیتونید برید...

به نظر من هم بهتره توی ایران توی یه رشته ی پیرا پزشکی لیسانس بگیرید و بعدش برای خارج از ایران اقدام کنید..

موفق باشید   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Lich.King - 29-06-2013

(29-06-2013, 03:39 AM)'spt' نوشته:
متاسفانه باید بهتون بگم که برای مقطع کمتر از فوق لیسانس معافیت تحصیلی نمیدن که برید خارج....   یعنی اینکه اگه معافیت خدمت ندارید متاسفانه باید بگم نمیتونید برید...
به نظر من هم بهتره توی ایران توی یه رشته ی پیرا پزشکی لیسانس بگیرید و بعدش برای خارج از ایران اقدام کنید..
موفق باشید   Smile

با وثیقه نمیشه مگه ؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 29-06-2013

(29-06-2013, 12:00 PM)'Lich.King' نوشته:
با وثیقه نمیشه مگه ؟ 

من واقعا متاسفم که این رو میگم..
نه! 
برای مقطع کمتر از ارشد (فوق لیسانس) وزارت علوم قبول نمیکنه...   
اصلا دوست ندارم این جور خبر ها رو بدم اما مجبور بودم...    به هر حال مطمئن باشید که لیسانس خوندن توی ایران اصلا هم بد نیست و بر عکس خیلی خیلی سطح علمی بالایی دارن دانشگاه های ایران در مقطع لیسانس...  این رو وقتی ایشالا بعدش رفتید خارج خودتون متوجه میشید...
براتون بهترین آرزو ها رو دارم و میدونم که این مشکل سربازی براتون فقط یه مشکل مقطعی هست و بعد از لیسانس با خیال راحت تشریف میبرید بهترین دانشگاه های دنیا...
موفق باشید..

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Tornado - 14-07-2013

تا جایی که من شنیدم برای رشته پزشکی و دندان پزشکی رقابت خیلی زیادی بین دانشجویان سوئدی هست. این رشته ها اینقدر مهم هستند که برخی که نمی توانند پذیرش از این رشته ها در سوئد بگیرند به سایر کشورهای اروپایی می روند و در آنجا تحصیل می کنند. فکر می کنم پذیرش در این رشته ها خیلی خیلی سخت باشه و حتما باید زبان سوئدی را کامل مسلط باشید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - tarakhanom - 08-08-2013

سلام  از اینکه وقت میذارین و جواب میدین تشکر میکنم 
میخواستم بدونم با شرایط من میشه به پذیرش با فاند در سوئد امیدوار بود آخه با خوندن نظرای قبلی ناامید شدم!شما چه کشور یا دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟راستش من نظرات کارشناسها رو در مورد کانادا و امریکا هم خوندم و  بخاطر معدل پایین و GRE
ناامید شدم . گفتم شاید اروپا بهتر باشه اما مثل اینکه رقابت واسه اروپا بیشتره!!!!
رشته مهندسی شیمی طراحی فرآیند - معدل کارشناسی 13 از دانشگاه آزاد مشهد و معدل ارشد 15 آزاد شاهرود
2 مقاله ISI
آیتلس 6 تا 6.5 
GRE  ندارم 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 09-08-2013

(08-08-2013, 05:02 AM)'tarakhanom' نوشته: سلام  از اینکه وقت میذارین و جواب میدین تشکر میکنم 
میخواستم بدونم با شرایط من میشه به پذیرش با فاند در سوئد امیدوار بود آخه با خوندن نظرای قبلی ناامید شدم!شما چه کشور یا دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟راستش من نظرات کارشناسها رو در مورد کانادا و امریکا هم خوندم و  بخاطر معدل پایین و GRE
ناامید شدم . گفتم شاید اروپا بهتر باشه اما مثل اینکه رقابت واسه اروپا بیشتره!!!!
رشته مهندسی شیمی طراحی فرآیند - معدل کارشناسی 13 از دانشگاه آزاد مشهد و معدل ارشد 15 آزاد شاهرود
2 مقاله ISI
آیتلس 6 تا 6.5 
GRE  ندارم 

دوست من!
به نظر من برای سوئد خیلی شانس زیادی ندارید چون رقابت توش خیلی بالا هست و مخصوصا برای ایرانی ها که در چند سال گذشته خیلی اونجا رفتن....  
منظورم اینه که اگه پوزیشنی باشه بعیده که دانشجو های همون دانشگاه نگیرنش و بزارن یکی از خارج دانشگاه بگیرتش..

موفق باشید  Smile