آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 06-03-2013

(04-03-2013, 03:37 AM)'reissali' نوشته: با سلام
آیا امکان دریافت بورس تحصیلی برای بنده وجود دارد: لیسانس  و فوق اقتصاد دانشگاه معتبر دولتی با معدل 14.2 و ارشد با معدل16. مقالات علمی پژوهشی و همایش بین المللی نیز دارم. گرفتن نمرۀ بالا برای تافل نیز  مقدور است. فرض کنید یک عدد ISI نیز دارم.

سلام و خوش آمدید و مرسی که سوالتون رو جای درست پرسیدید...   :
مطمئنا بله برای شما امکان دریافت بورس هست، هیچ چیزی غیر ممکن نیست ، اما اگه بخام صادق باشم باهاتون خیلی شانس زیادی برای سوئد ندارید چون رقابت توش خیلی زیاده...
اما بازم میگم که غیر ممکن نیست...
به نظر من یه نمره ی خوب جی آر ای برای شما میتونه شانستون رو هم توی سوئد هم همه ی جا های دنیا خیلی بیشتر کنه...
و البته پروسه ی گرفتن بورس هم کار سختیه و اگه واقعا وقت بزارید و کار کنید حتما به نتیجه میرسید...

موفق باشید   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Ali136789 - 13-03-2013

با سلام و خسته نباشید
معدل کارشناسی:
16از دانشگاه دولتی یزد و ارشد 17.5 از شهید بهشتی
رشته :شیمی
شرح و تعداد مقالات:2مقاله isi و 1کنفرانس داخلی
نمره زبان:فعلا امتحان ندادم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - spt - 14-03-2013

(13-03-2013, 04:41 PM)'sahragardali' نوشته: با سلام و خسته نباشید
معدل کارشناسی:
16از دانشگاه دولتی یزد و ارشد 17.5 از شهید بهشتی
رشته :شیمی
شرح و تعداد مقالات:2مقاله isi و 1کنفرانس داخلی
نمره زبان:فعلا امتحان ندادم

سلام و خسته نباشید   Smile
شرایط شما نسبتا خوبه و به نظر من با تلاش میتونید فاند بگیرید برای دکترا اما متاسفانه توی سوئد برای دکترا رقابت خیلی زیاده...
مخصوصا برای ایرانی ها چون دانشجو های ارشد خیلی زیادی از ایران رفتن سوئد برای ادامه تحصیل در گذشته...
البته نمیخام نا امیدتون کنم حتما تلاشتون رو بکنید و ایشالا که به بهترین جا ها میرسید، فقط به نظر من روی کشور های دیگه هم وقت بزارید و تلاش کنید...

موفق باشید    Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - novid - 08-04-2013

سلام
من دارای کاشناسی مهندسی صنایع  از دانشگاه آزاد با معدل 15.65 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل حدود 17 هستم. یک مقاله آی اس آی در دست چاپ هم  دارم.از کدوم  دانشگاه می تونم برای دکتری صنایع بورسیه کامل بگیرم و به چه روشی؟ باسپاس

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Shihan - 08-04-2013

(08-04-2013, 12:23 AM)'novid' نوشته: سلام
من دارای کاشناسی مهندسی صنایع  از دانشگاه آزاد با معدل 15.65 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل حدود 17 هستم. یک مقاله آی اس آی در دست چاپ هم  دارم.از کدوم  دانشگاه می تونم برای دکتری صنایع بورسیه کامل بگیرم و به چه روشی؟ باسپاس

دروود.
دوست عزیز، ضمن خوش امدگویی به شما. باید عرض کنم وضعیت کلی شما مناسبه. اما اگر نمره زبان بالایی اخذ نمایید شانست رو بالا بردید و ضمناً بیشتر دوره های دکتری در دانشگاههای مختلف سوئد به عنوان شغل محسوب میشه و حقوق مناسبی برای اون در نظر گرفته میشه. ابتدا باید وب سایتهای دانشگاهها را جستجو نمایید و در خصوص علاقمندی خودتان موقعیت خالی را اپلای کنید سپس با فرد هماهنگ کننده در این خصوص مکاتبه نمایید. دانشگاههای KTH, Chalmers, Uppsala اطلاع دارم که رشته دکتری صنایع رو دارند.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - naderr - 19-04-2013

با سلام و خسته نباشید
می خواستم شانس خودم و برای گرفتن بورس تحصیلی در سوئد برام تخمین بزنید
کارشناسی برق - مخابرات معدل 15 دانشگاه  آزاد ارومیه
کارشناسی برق الکترونیک معدل 15 دانشگاه آزاد تبریز
کارشناسی ارشد برق الکترونیک دانشگاه آزاد تبریز معدل 17
1 مقاله  ISI  در نشریه springer
و یک مقاله نمایه شده در ISI  توسط Tomson ISI Index
و آیا می توانم بعد از اتمام تحصیل آنجا بمانم هیئت علمی دانشگاه آزاد هستم این موضوع برام مهم تلقی میشه  البته مدت تعهد تدریس که به دانشگاه داشتم داره تموم میشه
با سپاس

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - mahdigh13 - 11-05-2013

سلام به همه
میخواستم با شرایط من بگید که آیا شانسی برای phd در سوئد دارم. لطفاً منو راهنمایی کنید، خیلی خیلی برام مهم هست:
لیسانس Computer Science از دانشگاه دولتی با معدل 15.30
فوق لیسانس Computer Networks از دانشگاه آزاد با معدل 16
IELTS با نمره 6.5
10 تا مقاله کنفرانسی : 2 تا با اندکس IEEE، یک مقاله با اندکس ISI Proceeding، هفت تا مقاله داخلی
1 مقاله ژورنال بین المللی،2 مقاله ژورنال سابمیت شده برای ISI
سن 29 ساله و مجرد
3 سال سابقه تدریس به صورت حق التدریس در دانشگاه آزاد
1 سال و 2 ماه سابقه کار مرتبط با بیمه

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Tornado - 11-05-2013

(11-05-2013, 10:13 PM)'mahdigh13' نوشته: سلام به همه
میخواستم با شرایط من بگید که آیا شانسی برای phd در سوئد دارم. لطفاً منو راهنمایی کنید، خیلی خیلی برام مهم هست:
لیسانس Computer Science از دانشگاه دولتی با معدل 15.30
فوق لیسانس Computer Networks از دانشگاه آزاد با معدل 16
IELTS با نمره 6.5
10 تا مقاله کنفرانسی : 2 تا با اندکس IEEE، یک مقاله با اندکس ISI Proceeding، هفت تا مقاله داخلی
1 مقاله ژورنال بین المللی،2 مقاله ژورنال سابمیت شده برای ISI
سن 29 ساله و مجرد
3 سال سابقه تدریس به صورت حق التدریس در دانشگاه آزاد
1 سال و 2 ماه سابقه کار مرتبط با بیمه

رزومه خوبی دارید؛ به نظرم شانس دارید ولی در رشته کامپیوتر گرفتن پذیرش کمی سخت هست.
شاید گرفتن پذیرش از آمریکا یا کانادا براتون راحت تر باشه. 
من دوستانی داشتم که از کانادا و آمریکا پذیرش دکتری گرفتند ولی از سوئد نتونستند تو رشته کامپیوتر.

راهنمایی در مورد تحصیل در خارج از کشور - Lich.King - 28-06-2013

درود

من سال سوم ریاضی هستم میخوام برا دانشگاه برم سوئد و رشته ی دندانپزشکی بخونم . 
[align=right][align=right]اصلا میشه من که معافیت سربازی ندارم برم سوئد ؟ 
[align=right][align=right]برا پزشکی حتما لازمه دیپلم تجربی داشته باشی یا لازم نیست ؟ 
[align=right][align=right]شرایط قبولی در دانشگاه ها چطوره اونجا ؟
[align=right]در کل یه راهنمایی کامل میخوام ببینم چجوریه و اگه شدنیه از الان رو زبانم کار کنم و اگه نمیشه بشینم واسه کنکور بخونم .

شما کشور دیگه ای رو هم پیشنهاد میکنید ؟ چون شنیدم سوئد نسبت به کشور های اروپایی دیگه هزینه تحصیلش کمتره و پذیرش راحتتری داره ؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ahmadpashaei - 28-06-2013

(28-06-2013, 02:24 PM)'Lich.King' نوشته: [size=13px]درود[/size]
من سال سوم ریاضی هستم میخوام برا دانشگاه برم سوئد و رشته ی دندانپزشکی بخونم . 
[size=13px]اصلا میشه من که معافیت سربازی ندارم برم سوئد ؟ [/size]
[size=13px]برا پزشکی حتما لازمه دیپلم تجربی داشته باشی یا لازم نیست ؟ [/size]
شرایط قبولی در دانشگاه ها چطوره اونجا ؟
[size=13px]در کل یه راهنمایی کامل میخوام ببینم چجوریه و اگه شدنیه از الان رو زبانم کار کنم و اگه نمیشه بشینم واسه کنکور بخونم .[/size]
شما کشور دیگه ای رو هم پیشنهاد میکنید ؟ چون شنیدم سوئد نسبت به کشور های اروپایی دیگه هزینه تحصیلش کمتره و پذیرش راحتتری داره ؟ 
سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین و امیدوارم به جوابهاتون برسید
1- برای معافیت تا جاییکه میدونم وثیقه میذارن.
2- اونا اصلا با رشته دیپلم ما کاری ندارن که،فقط مهم داشتن 12 سال تحصیل هست.
3- احتمالا شما باید سوئدی بلد باشین.اینو دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن.چون دارین بدون تحصیل دبیرستان اونها میرین.
4- شما جزوه راهنمای پذیرش رو حتما بخونید و همینطور با آرامش سایت رو بخونید تا اطلاعاتتون تکمیل بشه.پروسه تکمیل اطلاعات بسیار زمان بر هست.  
5- تحصیلات undergraduate در خارج بسیار گران هست و به اینها هم باید فکر کنید + سن پایین شما و تنهایی و ... .به نظرم لیسانس رو در یک دانشگاه مادر ایران بخونید خیلی بهتره.