آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ahmadpashaei - 02-12-2012

نسترن خانم شما همین پستها رو همه جا ارسال کردین.در تاپیک اتریش جواب دادم که برای اروپا باید دنبال موقعیت بگردین و البته مثلا در سوئد (اسکاندیناوی ) شما دیگه دانشجو نبوده و کارمند دانشگاه محسوب میشید و حقوق بالایی میگیرین ولی بسیار رقابتی هست که باید حتما در این مدت روی انگلیسی کار کنید.چون بقیه چیزاتون OK خست.همین جواب رو برای فنلاند و نروژ و .... هم در نظر بگیرید
موفق باشید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Emir - 10-12-2012

با سلام
میخواستم بدونم میتونم در رشته finance از سوید یا کلا اسکاندیناوی فاند دکتری بگیرم .
لیسانس مدیریت صنعتی از پیام نور ارومیه 14.64
فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه تهران 15.20
یکسال سابقه تدریس در دانشگاه ازاد و پیام نور ارومیه در حوزه مدیریت مالی
یک مقاله انگلیسی و یک مقاله فارسی دارم .
مدرک زبان تافل در شرف گرفتن هستم البته از تافل زیاد مطمین نیستم .
مدرک ISO 9001 ,2008 رو هم دارم .
لطفا راهنمایی کنید .

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Shihan - 10-12-2012

(10-12-2012, 06:59 PM)artash نوشته: با سلام
میخواستم بدونم میتونم در رشته finance از سوید یا کلا اسکاندیناوی فاند دکتری بگیرم .
لیسانس مدیریت صنعتی از پیام نور ارومیه 14.64
فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه تهران 15.20
یکسال سابقه تدریس در دانشگاه ازاد و پیام نور ارومیه در حوزه مدیریت مالی
یک مقاله انگلیسی و یک مقاله فارسی دارم .
مدرک زبان تافل در شرف گرفتن هستم البته از تافل زیاد مطمین نیستم .
مدرک ISO 9001 ,2008 رو هم دارم .
لطفا راهنمایی کنید .
دروود.
به نظرم شانستون برای دانشگاههای خیلی خوب مناسب نیست بدلیل معدل ارشد، اما به نظرم چون مقاله دارید و اگر نمره زبان بالا اخذ نمایید احتمال گرفتن پذیرش هست اما بحث بعدی روی دانشگاههای متوسط هست. چون اگر پذیرش در اسکاندیناوی بگیرید به منزله حقوق و یک شغل محسوب میشه و از حقوق کافی برخوردار خواهید بود. پس به فکر نمره زبان و اقدام برای اکثر دانشگاهها باشید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Emir - 10-12-2012

خیلی ممنون .
اما منظور جنابعالی از دانشگاه های متوسط کدوم دانشگاه ها هستند .
منظورم این هست که دانشگاه های متوسط برای ایران ارزش دارند یا خیر ؟
با تشکر

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - Shihan - 11-12-2012

(10-12-2012, 09:54 PM)artash نوشته: خیلی ممنون .
اما منظور جنابعالی از دانشگاه های متوسط کدوم دانشگاه ها هستند .
منظورم این هست که دانشگاه های متوسط برای ایران ارزش دارند یا خیر ؟
با تشکر
بله چرا که نه!!!
بعنوان مثال دانشگاه KTH نسبت به CHALMERS و Linksoping برتری داره!!! خوب به طبع اون 2 دانشگاه نسبت به kth متوسط میشن. بله چرا که نه. بیشتر دانشگاههای سوئد مورد قبول وزارت علوم می باشند.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - soilman - 11-12-2012

(11-12-2012, 09:21 AM)Mr-Voltage نوشته: بله چرا که نه!!!
بعنوان مثال دانشگاه KTH نسبت به CHALMERS و Linksoping برتری داره!!! خوب به طبع اون 2 دانشگاه نسبت به kth متوسط میشن. بله چرا که نه. بیشتر دانشگاههای سوئد مورد قبول وزارت علوم می باشند.
درود
یه نکته ای که باید ذکر کنم گرچه دانشگاه kth دانشگاه فنی در شهر استهکلم هست و شاید در بعضی رنکینگ ها بالاتر باشد ولی در واقع دانشگاه اصلی فنی سوئد چالمرز می باشد...و دانشجویان چالمرز به مراتب قوی تر هستند و تحقیقاتی که در دانشگاه هم انجام میشه به مراتب بهتر هستند...این تجربیات من بعد از چند سال تحصیل در سوئد هست و ممکنه در رشته های خاصی رویال سلطنتی بهتر باشد ولی در کل چالمرز تحقیقات وسیع تر و منطبق با تکنولوژی و مباحث روز داره

با سپاس

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ahmadpashaei - 11-12-2012

(11-12-2012, 02:43 PM)soilman نوشته: درود
یه نکته ای که باید ذکر کنم گرچه دانشگاه kth دانشگاه فنی در شهر استهکلم هست و شاید در بعضی رنکینگ ها بالاتر باشد ولی در واقع دانشگاه اصلی فنی سوئد چالمرز می باشد...و دانشجویان چالمرز به مراتب قوی تر هستند و تحقیقاتی که در دانشگاه هم انجام میشه به مراتب بهتر هستند...این تجربیات من بعد از چند سال تحصیل در سوئد هست و ممکنه در رشته های خاصی رویال سلطنتی بهتر باشد ولی در کل چالمرز تحقیقات وسیع تر و منطبق با تکنولوژی و مباحث روز داره

با سپاس
در مورد تعداد پوزیشن و گرفتن بورس برای ارشد (دولتی سوئد) و تحقیقات و اعتبار در مهندسی برق-اتوماسیون-... چی؟میدونید کدوم بهتر و جلوترن؟اگر نمیدونید میشه یک پرس و جویی بکنید؟
با تشکر Heart

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - amirhossein.gh - 11-12-2012

(11-12-2012, 06:03 PM)ahmadpashaei نوشته: در مورد تعداد پوزیشن و گرفتن بورس برای ارشد (دولتی سوئد) و تحقیقات و اعتبار در مهندسی برق-اتوماسیون-... چی؟میدونید کدوم بهتر و جلوترن؟اگر نمیدونید میشه یک پرس و جویی بکنید؟
با تشکر Heart
برای ارشد فاند خب کمه !
ولی می تونین برای فاندهای اراسموس ماندس که در سوید(و بقیه نقاط اروپا) هستند اقدام کنید :
لینک : http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/index_en.php

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - soilman - 11-12-2012

(11-12-2012, 06:03 PM)ahmadpashaei نوشته: در مورد تعداد پوزیشن و گرفتن بورس برای ارشد (دولتی سوئد) و تحقیقات و اعتبار در مهندسی برق-اتوماسیون-... چی؟میدونید کدوم بهتر و جلوترن؟اگر نمیدونید میشه یک پرس و جویی بکنید؟
با تشکر Heart

همانطور که امیر حسین گفته ارشد فاند کم هست....نه سوئد بلکه اروپا و کلا دنیا!ارشد که از سال پیش در سوئد همانطور که میدانید پولی شده و یه نوع اسکولارشیپ میدن که فقط بخشی از هزینه های دانشگاه رو بتونید از پسش بر بیایید...

در مورد رشته های برق اطلاعاتی ندارم و کسی رو هم نمی شناسم ولی در مورد تعداد پوزیشن ها شما برای دکترا در سوئد اقدام می کنید پوزیشن ها همه در وب سایت های دانشگاه قرارداده میشه و بعد شما براش اپلای می کنید..چالمرز معمولا در بین دانشگاه های سوئدی از جهت تعداد پوزیشن جزو بیشترین ها هست

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئد - ahmadpashaei - 11-12-2012

ممنون از هردوی شما دوستان
منظور منم همین جمله آخر soilman بود امیرحسین جان.بورس ارسمکوس رو که می دونم ولی اون دردسر داره و باید دوتا زبان و دوتا کشور درس خوند که نمیتونم تحمل کنم! من بورس دولتی SI منظورم بود که تو کدوم دانشگاه ها برای برق بیشتر توزیع میشه؟ البته اگر سوالم درسته ها.چون دقیقا نمیدونم که این بورس برای ارشد چجوری توزیع میشه ولی می دونم خیلی رقابتیه.و اینکه کدوم یکی در برق و زمینه های جدید تحقیقاتیش بهترن؟