آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- انجمن: تحصیل در سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - m s - 16-06-2016

سلام جناب shihan
 اول از همه تشکر. ی سوال دیگم داشتم با توجه به اینکه دانشگاه های خوب سوییس برای فاند دادن در مقطع ارشد خیلی سختگیرن و اینطور که شنیدم به معدل بالا (مثلا بالای 19)اهمیت زیادی میدن به نظر شما وقتم رو روی افزایش معدل (بالای 19) بزارم یا نه همون 18/50 کافیه بجاش وقتمو بزارم روی مقاله و GRE ؟
سوال دیگمم اینه که من فقط به سوییس فکر نمیکنم هر دانشگاهی(رنک جهانی زیر 70-80) که تو مقطع ارشد فاند بده البته کشورای کانادا و اروپا و شایدم استرالیا(امریکا نه) خبلی در نظرم عالیه ایا میشه ؟ من قصدم اینه ارشدو تو ی دانشگاه غیر امریکایی با رنک خوب با فاند بخونم و تلاشگر و قوی باشم تا تو مقطع دکترا بتونم ی دانشگاه عالی امریکا مث استنفورد یا MIT ... برم . و علاقم بیشتر به مهندسی پزشکیه که فک کنم اپلایش خوب باشه.
خیلی ممنون.تشکر

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 16-06-2016

(16-06-2016, 03:02 PM)m s نوشته: سلام جناب shihan
 اول از همه تشکر. ی سوال دیگم داشتم با توجه به اینکه دانشگاه های خوب سوییس برای فاند دادن در مقطع ارشد خیلی سختگیرن و اینطور که شنیدم به معدل بالا (مثلا بالای 19)اهمیت زیادی میدن به نظر شما وقتم رو روی افزایش معدل (بالای 19) بزارم یا نه همون 18/50 کافیه بجاش وقتمو بزارم روی مقاله و GRE ؟
سوال دیگمم اینه که من فقط به سوییس فکر نمیکنم هر دانشگاهی(رنک جهانی زیر 70-80) که تو مقطع ارشد فاند بده البته کشورای کانادا و اروپا و شایدم استرالیا(امریکا نه) خبلی در نظرم عالیه ایا میشه ؟ من قصدم اینه ارشدو تو ی دانشگاه غیر امریکایی با رنک خوب با فاند بخونم و تلاشگر و قوی باشم تا تو مقطع دکترا بتونم ی دانشگاه عالی امریکا مث استنفورد یا MIT ... برم . و علاقم بیشتر به مهندسی پزشکیه که فک کنم اپلایش خوب باشه.
خیلی ممنون.تشکر

خیر به این شکل نیست که فقط معدل 19  به بالا باشه. شما اگر رزومه مناسبی داشته باشید، همین مواردی که اشاره کردم در بالا شانست از بسیاری بالاتر خواهد بود. سایر کشورهای اروپایی که بسیار سخت در ارشد بورس ارائه میدن. استرالیا و کانادا هم بهتره در تاپیکش سوال بپرسید. امیدوار باشید که به هدفتون میرسید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - cons13411 - 20-09-2016

سلام خسته نباشید
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه زاهدان با معدل 13/13
ارشد نرم افزار از دانشگاه رازی با معدل 16.40
یه مقاله کنفرانسی IEEE
یه مقاله ISI تحت داوری
واسه تز ارشدم grant گرفتم
و نمره تافل 102
به نظرتون شانسی برای PHD دارم؟ معدل لیسانسم خیلی پایینه،ولی خب نمیشه برگشت عقب و درستش کرد. من رنک دانشگاه مد نظرم نیست و فقط مسئله فاند برام مهمه، میدونم که هرجا قبول شم یه فرصت میشه واسم تا خودمو نشون بدم واسه مقاطع بعدی

ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 20-09-2016

(20-09-2016, 01:35 PM)cons13411 نوشته: سلام خسته نباشید
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه زاهدان با معدل 13/13
ارشد نرم افزار از دانشگاه رازی با معدل 16.40
یه مقاله کنفرانسی IEEE
یه مقاله ISI تحت داوری
واسه تز ارشدم grant گرفتم
و نمره تافل 102
به نظرتون شانسی برای PHD دارم؟ معدل لیسانسم خیلی پایینه،ولی خب نمیشه برگشت عقب و درستش کرد. من رنک دانشگاه مد نظرم نیست و فقط مسئله فاند برام مهمه، میدونم که هرجا قبول شم یه فرصت میشه واسم تا خودمو نشون بدم واسه مقاطع بعدی

ممنون میشم راهنماییم کنید

متاسفانه رزومه شما و دانشگاههایی که تحصیل کردید بصورت جدی در سوییس مورد ارزیابی قرار میگیره (دانشگاههای ایران رو خوب میشناسن) من توضیه میکنم برای سایر کشورها اقدام کنید.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - alirezad - 11-06-2017

سلام دوستان
اگر میشه نظرتون رو در مورد شانس پذیرش گرفتن من در مقطع دکتری با رزومه زیر از دانشگاه EPFL رو بگید:
کارشناسی مهندسی نرم افزار: دانشگاه سراسری شهرستان با معدل 16.5 (دروس تخصصی بالا هستند)
کارشناسی ارشد هوش مصنوعی: دانشگاه امیرکبیر با معدل 16.7 (نمره یکی از دروس بسیار تخصصی توسط استاد به اشتباه وارد شده، وگرنه معدل 17.3 هست تقریبا، البته خود استاد قبول کردن در صورتی که بخوام اپلای کنم این موضوع رو به دانشگاه مقصد بگه که نمیدونم همچین چیزی اصلا قابل قبول هست توسط اونها یا نه؟!)
رتبه 11 المپیاد در سال چهارم کارشناسی و رتبه 16 المپیاد در سال سوم کارشناسی
دارای یک مقاله مستخرج از پایان نامه در یک نشریه ISI با ایمپکت 3.6
تقریبا دو سال سابقه کار کاملا مرتبط با رشته در یک شرکت معتبر (به همراه بیمه)
مدرک زبان فعلا ندارم
خیلی ممنونم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - mortezanear - 11-06-2017

(11-06-2017, 08:28 PM)alirezad نوشته: سلام دوستان
اگر میشه نظرتون رو در مورد شانس پذیرش گرفتن من در مقطع دکتری با رزومه زیر از دانشگاه EPFL رو بگید:
کارشناسی مهندسی نرم افزار: دانشگاه سراسری شهرستان با معدل 16.5 (دروس تخصصی بالا هستند)
کارشناسی ارشد هوش مصنوعی: دانشگاه امیرکبیر با معدل 16.7 (نمره یکی از دروس بسیار تخصصی توسط استاد به اشتباه وارد شده، وگرنه معدل 17.3 هست تقریبا، البته خود استاد قبول کردن در صورتی که بخوام اپلای کنم این موضوع رو به دانشگاه مقصد بگه که نمیدونم همچین چیزی اصلا قابل قبول هست توسط اونها یا نه؟!)
رتبه 11 المپیاد در سال چهارم کارشناسی و رتبه 16 المپیاد در سال سوم کارشناسی
دارای یک مقاله مستخرج از پایان نامه در یک نشریه ISI با ایمپکت 3.6
تقریبا دو سال سابقه کار کاملا مرتبط با رشته در یک شرکت معتبر (به همراه بیمه)
مدرک زبان فعلا ندارم
خیلی ممنونم

به نظر من شانستون با توجه به معدل هاتون زیاد بالا نیست

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Pariya.izadi - 17-08-2017

با سلام
دوستان میشه لطفا بگید با این شرایط امکان پذیرش از دانشگاه مونیخ و دال هوزی کانادا رو دارم یا خیر؟
معدل=17.2 دانشگاه کاشان
امسال آیلتس 7 میگیرم
یک مقاله ملی و یک بین المللی
درحال نوشتن 3 مقاله ISI
دارای مدرک متلب و هایسیس از وزارت علوم
تالیف کتاب تبدیلات گاز با ۶ نفر از هم رشته ای هایم
TA انتقال جرم یک استادیار
دارای توصیه نامه از سه استادیار و یک پروفسور
همکاری با پژوهشکده اسانس ایران
یک سال عضو انجمن علمی دانشگاه
آیا گرفتن مدرک gre برای دریافت بورس از کانادا میتونه کمکم کنه؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 18-08-2017

(17-08-2017, 11:12 PM)Pariya.izadi نوشته: با سلام
دوستان میشه لطفا بگید با این شرایط امکان پذیرش از دانشگاه مونیخ و دال هوزی کانادا رو دارم یا خیر؟
معدل=17.2 دانشگاه کاشان
امسال آیلتس 7 میگیرم
یک مقاله ملی و یک بین المللی
درحال نوشتن 3 مقاله ISI
دارای مدرک متلب و هایسیس از وزارت علوم
تالیف کتاب تبدیلات گاز با ۶ نفر از هم رشته ای هایم
TA انتقال جرم یک استادیار
دارای توصیه نامه از سه استادیار و یک پروفسور
همکاری با پژوهشکده اسانس ایران
یک سال عضو انجمن علمی دانشگاه
آیا گرفتن مدرک gre برای دریافت بورس از کانادا میتونه کمکم کنه؟

شانست خوبه و رزومه مناسبی داری. البته اینجا بخش سوییس هست و برای کانادا ما انجمن جدا داریم.

به نظرم بهتره با استاد مکاتبه کنی. البته از معدل لیسانس (نام دانشگاه) خودت و رشته هم صحبتی نکردید!

اما با فرض داشتن معدل خوب شانست وجود داره. برخی رشته ها در سوییس پیشنهاد میشه GRE داشته باشی.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - azd1360 - 26-08-2017

سلام 
دوستان شانس من واسه دکتری چطوره (پذیرش با فاند)
واسه eth , epfl 
کارشناسی :مهندسی شیمی علم و صنعت با معدل 17.9
ارشد :مهندسی شیمی بیوتکنولوژی شریف با معدل18.7
زبان: تافل96
فرانسوی اصلن بلد نیستم نمیدونم مهمه یا نه!!!!
سه مقاله isi

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - automotive - 27-08-2017

(26-08-2017, 05:03 PM)azd1360 نوشته: سلام 
دوستان شانس من واسه دکتری چطوره (پذیرش با فاند)
واسه eth , epfl 
کارشناسی :مهندسی شیمی علم و صنعت با معدل 17.9
ارشد :مهندسی شیمی بیوتکنولوژی شریف با معدل18.7
زبان: تافل96
فرانسوی اصلن بلد نیستم نمیدونم مهمه یا نه!!!!
سه مقاله isi

سلام
به نظر من احتمال پذیرش شما وحود دارد. لینک زیر را مطالعه کنید.
لینک
و
A list of FAQs is at your disposal here.