آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- انجمن: تحصیل در سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - nazmabadcity - 13-02-2016

(12-02-2016, 03:54 PM)Shihan نوشته: از اونجایی که فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف افرادی شناخته شده برای دانشگاههای سوییس هستن و شما هم رزومه خوبی دارید به نظرم با داشتن نمره زبان بالا و GRE شانست رو افزایش خواهی داد. و با تماس با استادها امکان گرفتن پذیرش وجود داره. در خصوص فاند نمیشه نظری داد بدون نمره زبان و GRE
ممنونم دوست عزیز. تا اونجایی که میدونم GRE رو برای آمریکا میخوان. آیا شما منظورت برا بهتر شدن رزومه است یا اینکه بعضی از دانشگاههای سوئیس این آزمون رو لازم دارن؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - automotive - 13-02-2016

@nazmabadcity

با سلام،
ایشون پاسخ شما رو خواهند گفت فقط خواستم بگم که EPFL  به عنوان یکی از دانشگاه‌های بسیار خوب سوئیس، در این لینک http://phd.epfl.ch/cms/site/phd/lang/en/faq#faq-540704
گفته که نمرات GRE به صورت عمومی نیاز نیست مگر یک برنامه‌ی دکترا تصمیم بگیرند، این مدارک را در نیازمندی‌های پذیرش خود قرار دهند،

دوست عزیز، اصولا و اساسا، فقط و فقط برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ( چه مستقیم و چه غیر مستقیم ) ایالات متحده به نمره‌ی GRE نیاز هستش و برای کشور های دیگر این نمره فقط مزیت محسوب می‌شود.

اساس شکل گیری امتحات GRE که جزو ضروریات پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده هستش، بررسی و اثبات توانایی ذهنی شما است که به دو صورت هوشی و استدلالی مورد سنجش قرار می‌گیرند و نمره‌ی بالا در این آزمون نشان دهنده‌ی توانایی ذهنی ( استدلالی و هوش ) بالای شما و میزان خطای کم شما است، بر عکس TOEFL که فقط مهارت‌های زبانی شما را می‌سنجد.

باز هم منتظر پاسخ گویی Shihan عزیز باشید، ایشون فرد مجربی هستند

با احترام
automotive

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - nazmabadcity - 13-02-2016

(13-02-2016, 08:34 PM)automotive نوشته: @nazmabadcity

با سلام،
ایشون پاسخ شما رو خواهند گفت فقط خواستم بگم که EPFL  به عنوان یکی از دانشگاه‌های بسیار خوب سوئیس، در این لینک http://phd.epfl.ch/cms/site/phd/lang/en/faq#faq-540704
گفته که نمرات GRE به صورت عمومی نیاز نیست مگر یک برنامه‌ی دکترا تصمیم بگیرند، این مدارک را در نیازمندی‌های پذیرش خود قرار دهند،

دوست عزیز، اصولا و اساسا، فقط و فقط برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ( چه مستقیم و چه غیر مستقیم ) ایالات متحده به نمره‌ی GRE نیاز هستش و برای کشور های دیگر این نمره فقط مزیت محسوب می‌شود.

اساس شکل گیری امتحات GRE که جزو ضروریات پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده هستش، بررسی و اثبات توانایی ذهنی شما است که به دو صورت هوشی و استدلالی مورد سنجش قرار می‌گیرند و نمره‌ی بالا در این آزمون نشان دهنده‌ی توانایی ذهنی ( استدلالی و هوش ) بالای شما و میزان خطای کم شما است، بر عکس TOEFL که فقط مهارت‌های زبانی شما را می‌سنجد.

باز هم منتظر پاسخ گویی Shihan عزیز باشید، ایشون فرد مجربی هستند

با احترام
automotive

EPFL هم یکی از دانشگاههای مورد علاقه من هست. به نظرتون با تافل مثلاً 90 شانس پذیرشم چقدره؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - automotive - 13-02-2016

@iman7
@Shihan

با سلام،
دوست عزیز، شما رشتتون فوق العاده حساسیت ایجاد می‌کنه برای ویزا، بعد از اون هم EPFL بزرگتر از اون هستش که بشه به این راحتی در موردش نظر داد (حداقل برای من) ، دوستان حتما راهنمایی خواهند کرد،
در مورد توفل دو موضوع وجود داره، آیا شما قصد دارید از دانشگاه مقصد فاند دریافت کنید؟ یا خیر؟ اگر خیر که فقط حداقل های دانشگاه را کمی بیشتر فراهم کنید کافی است، اگر بله، که بحث بسیار مفصل می‌شود، دوستان راهنمایی خواهند کرد فقط برای اینکه تا آن زمان پاسخی داشته باشید، میتوانید به سایت دانشگاه رفته و رزومه افرادی که در حال حاضر دانشجو هستند را در رشته ی خودتان مشاهده کنید،
این هم لینک دانشجویان دکترای رشته ی فیزیک دانشگاه EPFL را میبینید، که براحتی با جست و جوی اسمشون میتونید رزمشون رو در Linkedin مشاهده کنید و با رزومه ی خودتان مقایسه کنید.
http://phd.epfl.ch/page-109829-en.html

با احترام
automotive
 پینوشتن: دوستان عزیز و آقای shihan حتما به سوالتون پاسخ خواهند داد، من فقط میخواستم شما کمتر انتظار بکشید، باز هم منتظر نظرات این بزرگواران باشید. با تشکر
(13-02-2016, 10:00 PM)nazmabadcity نوشته: EPFL هم یکی از دانشگاههای مورد علاقه من هست. به نظرتون با تافل مثلاً 90 شانس پذیرشم چقدره

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 13-02-2016

(13-02-2016, 08:04 PM)nazmabadcity نوشته: ممنونم دوست عزیز. تا اونجایی که میدونم GRE رو برای آمریکا میخوان. آیا شما منظورت برا بهتر شدن رزومه است یا اینکه بعضی از دانشگاههای سوئیس این آزمون رو لازم دارن؟

دوست عزیزمون automotive بسیار دقیق به مباحث دیگر اشاراتی داشتن.
در خصوص GRE عرض کنم برخی از دانشگاههای بسیار مطرح اروپا بدلیل رقابت بالای متقاضی ، پیشنهاد میشه مدارک بیشتری در رزومه داشته باشن بنابراین من به شما پیشنهاد این دو مورد رو دادم. و بهتره با شرایط مناسب این مهم رو در رزومه داشته باشید. هرچند دو دانشگاه EPFL , ETH هر دو بسیار رقابتی و معروف در دنیا هستند.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - مهد یه - 17-04-2016

سلام
ممنون میشم اگر شانس من رو برای پذیرش EPFL ، برا ارشد میخوام و فول فاند نیاز دارم بررسی کنید در صورت امکان کمی مفصل راهنماییم کنید
لیسانس: فارغ التحصیل مهندسی برق گرایش کنترل، دانشگاه علوم تحقیقات فارس با معدل 19 ..و لیسانس فیزیک دانشگاه سراسری تبریز که انصراف دادم
مقاله: یه ISI دارم و دو تا ژرنال داخلی
یک کتاب ریاضی تالیف خودم هستش یعنی اسم اول هستم
یک کتاب ترجمه تالیف در زمینه مخابرات خطوط قدرت PLC نشر وزارت نیرو دارم با استادم
یک کتاب ترجمه دارم با استادم انتشارات دانشگاه سراسری یزد
البته در نرم افزارها و سایر مهارت های مربوط به رشتم نیز مسلطم و بقیه بخش های رزومه هم خوبه
مشکل اصلی من اینه که نمره زبان ندارم قصد دارم امتحان آیلتس بدم اما با توجه به زمان کم و عجله ای که دارم چندان به نتیجه امیدوار نیستم
ظاهرا نمره زبان برای EPFL تو مستر اهمیتی نداره
با این شرایط رو فول فاند چقد میتونم حساب کنم از این دانشگاه؟
حقیقتش من پول این رو ندارم که باش ریسک کنم و چندین دانشگاه رو امتحان کنم و فرم پر کنم و از قبیل این هزینه ها
لطفا راهنماییم کنید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - m s - 15-06-2016

با عرض سلام

ببخشید چنتا سوال در مورد پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب سوییس و سوئد و المان و کار دانشجویی در مقطع ارشد در رشته برق سوال داشتم. بنده ترم 6 برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت تهران هستم ومعدلم 18/50 (رنک 2) هستم زبانم خوبه نمره ایلتس 6--6/5 میتونم بیارم. مقاله هم ندارم ولی در تلاشم که تا اخر کارشناسی یکی دوتا مقاله بدم. با این اوصاف به نظر شما احتمال پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب سوییس مث ETH یاEPFL یا سوید مث lund .. در مقطع ارشد هست؟واینکه اگر مقاله نتونم بدم چطور؟ و سوال سومم اینه که امکان کار دانشجویی در مقطع ارشد در کنار درس هست(برای ذخیره پول )؟

خیلی ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید تشکر

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - مهد یه - 16-06-2016

سلام
این جا چرا اینقدر خلوته؟
چرا کسی رسیدگی نمیکنه به سوالات؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 16-06-2016

(16-06-2016, 12:35 AM)مهد یه نوشته: سلام
این جا چرا اینقدر خلوته؟
چرا کسی رسیدگی نمیکنه به سوالات؟

به شما در اینجا به سوالتون پاسخ داده شده.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - Shihan - 16-06-2016

(15-06-2016, 04:14 PM)m s نوشته: با عرض سلام

ببخشید چنتا سوال در مورد پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب سوییس و سوئد و المان و کار دانشجویی در مقطع ارشد در رشته برق سوال داشتم. بنده ترم 6 برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت تهران هستم ومعدلم 18/50 (رنک 2) هستم زبانم خوبه نمره ایلتس 6--6/5 میتونم بیارم. مقاله هم ندارم ولی در تلاشم که تا اخر کارشناسی یکی دوتا مقاله بدم. با این اوصاف به نظر شما احتمال پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب سوییس مث ETH یاEPFL یا سوید مث lund .. در مقطع ارشد هست؟واینکه اگر مقاله نتونم بدم چطور؟ و سوال سومم اینه که امکان کار دانشجویی در مقطع ارشد در کنار درس هست(برای ذخیره پول )؟

خیلی ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید تشکر

شانس برای پذیرش فوق با این رزومه و مقاله اگر داشته باشی میشه متصور شد. اما به نظرم اگر تمایل به تقویت رزومه داری بهتره GRE هم بهش اضافه کنی و اقدام کنید. من دوره ارشد با فاند در سوییس کم دیدم اما با این حال چون اساتید این 2 دانشگاه دانشجویان ایرانی و خصوصاً دانشگاههای خوب رو ، دقیق میشناسن میشه شانس پذیرش برات متصور شد. اما باز بهتره برای بورس با استادی در تماس همراه باشی