آکادمیا کافه
شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: تحصیل در فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - efes - 14-10-2013

(14-10-2013, 12:24 AM)'aida_11041' نوشته:
سلام
شما شرایط گرفتن پذیرش رو دارید،  اما در مورد پذیرش شما روند متفاوتی رو باید بگذرونید، چون سنتون بالای 28 ساله و بیشتر از 2 سال از لیسانستون گذشته، شما باید از طریق
formation continue اقدام کنید، این رو هم باید توجه کنید که هزینه ای که سالانه باید بپردازید، بیشتر از دانشجوهای معمولیه و حدود 2000 یورو میشه. 

سپاس از جوابتون
آیا توضیحات بیشتری میتونید برای این روش بدین یا جایی هست که مطالعه کنم؟
سپاس

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - aida_11041 - 15-10-2013

تفاوت خاصی نداره، تفاوتی در کلاسها و درس با سایر دانشجوها ندارید، فقط وقتی برای گرفتن پذیرش از هر دانشگاهی اقدام میکنید، باید به بخش formation continue در سایت دانشگاه برید و از اونجا اقدام کنید و اگه شرایط خاصی داره بخونید.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - saeedi1982 - 19-10-2013

سلام, من مترجمی زبان فرانسه خوندم؛ معدلم 17.43 ؛ میخوام برای L3 یا مستر1 در رشته ی علوم سیاسی یا زبان شناسی اقدام کنم. ایا به مدرک TCF نیاز دارم؟ و ایا میتونم در این دو رشته تحصیلی پذیرش بگیرم؟  با تشکر! درضمن من در سال 1387 لیسانس گرفتم و الان 31 سال دارم. ایا هزینه دانشگاه فرقی میکنه؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - aida_11041 - 22-10-2013

(19-10-2013, 10:43 PM)'saeedi1982' نوشته: سلام, من مترجمی زبان فرانسه خوندم؛ معدلم 17.43 ؛ میخوام برای L3 یا مستر1 در رشته ی علوم سیاسی یا زبان شناسی اقدام کنم. ایا به مدرک TCF نیاز دارم؟ و ایا میتونم در این دو رشته تحصیلی پذیرش بگیرم؟  با تشکر! درضمن من در سال 1387 لیسانس گرفتم و الان 31 سال دارم. ایا هزینه دانشگاه فرقی میکنه؟

اینکه در این رشته ها ها به شما پذیرش بدن بستگی به دانشگاه داره، خیلی از دانشگاهها در بخش ثبت نام توضیح دادن که دانشجویان چه رشته هایی میتونن مثلا برای زبان شناسی و یا علوم سیاسی اقدام کنن، در کل از نظر من شانستون برای زبان شناسی بیشتره، هم از نظر پذیرش و هم ویزا بهتره رشتتون مرتبط با لیسانس باشه.
در مورد مدرک زبان معمولا برای کسانی که لیسانسشون رو به زبان فرانسه گرفتن نیازی به ارائه مدرک زبان نیست... اما این مورد رو هم باید با دانشگاهی که پیدا کردید چک کنید.
در مورد سنتون هم بله، فرق میکنه، در پستهای بالا توضیح دادم، مورد شما هم دقیقا شامل همون مورد formation cantinue میشه.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - arezoo_reve - 27-10-2013

سلام خسته نباشید.
من لیسانس مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه دولتی دارم با معدل کل 15.54 . و دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد ترم 2 هستم و معدل ترم پیشم 17.30 بوده.میخواستم واسه سال دیگه برای مستر یک رشته آموزش زبان فرانسه اقدام کنم.ترم بعد کل دروس تئوریم تموم میشه و فقط پایان نامه میمونه که اونم اگه پذیرش بگیرم میرم و فقط برای دفاع چند روزی برمیگردم.میخواستم ببینم امکان اینکه من ریز نمرات ترم 3 رو بعد از فرستادن مدارکم بفرستم هست؟ضمن این که شنیدم خیلی از واحدهای ترجمم حذف میشه و به همین علت باید ریز نمرات ارشدم هم باشه.و اگه میشه بگین با توجه به این که من رزومه ای ندارم و فقط از پروپوزالم به عنوان رزومه میخوام استفاده کنم و معدلم هم بالا نیست شانس پذیرش دارم؟(دارم برای TCF B2 هم میخونم).ببخشید که طولانی شد..

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - aida_11041 - 29-10-2013

(27-10-2013, 04:09 PM)'arezoo_reve' نوشته: سلام خسته نباشید.
من لیسانس مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه دولتی دارم با معدل کل 15.54 . و دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد ترم 2 هستم و معدل ترم پیشم 17.30 بوده.میخواستم واسه سال دیگه برای مستر یک رشته آموزش زبان فرانسه اقدام کنم.ترم بعد کل دروس تئوریم تموم میشه و فقط پایان نامه میمونه که اونم اگه پذیرش بگیرم میرم و فقط برای دفاع چند روزی برمیگردم.میخواستم ببینم امکان اینکه من ریز نمرات ترم 3 رو بعد از فرستادن مدارکم بفرستم هست؟ضمن این که شنیدم خیلی از واحدهای ترجمم حذف میشه و به همین علت باید ریز نمرات ارشدم هم باشه.و اگه میشه بگین با توجه به این که من رزومه ای ندارم و فقط از پروپوزالم به عنوان رزومه میخوام استفاده کنم و معدلم هم بالا نیست شانس پذیرش دارم؟(دارم برای TCF B2 هم میخونم).ببخشید که طولانی شد..

شما با داشتن لیسانس چهار سالتون میتونید مستقیم برای مستر 1 یا مستر 2 اقدام کنید و نیازی به ارائه مدرک ارشدتون ندارید . و واحدهاتون هم حذف نمیشه. رزومه شامل سوابق تحصیلی، کار و مهارتهاتون میشه و همین مواردی هم که گفتید جزو اون محسوب میشه. در مورد سطح زبان فرانستون، هر دانشگاهی متفاوته، به دلیل رشتتون یا اصلا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و یا اینکه مدرک لول C نیاز دارید. 
معدلتون موردی نداره و شانس پذیرش دارید، اگر میخواید به دلیل معدل با مدرک ارشدتون اقدام کنید، میتونید ریز نمرات 2 ترم ارشدتون رو بفرستید و بگید که در حین تحصیل هستید .

[برش] کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در فرانسه - mamadosein72 - 27-11-2013

سلام
خسته نباشید
با مدرک کارشناسی ریاضی و معدل حدود 15 از دانشگاه تهران، میشه برای کورس های انگلیسی دانشگاه ها فاند گرفت ؟
باید حتما فرانسه هم بلد باشیم ؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - sedaghat2014 - 14-03-2014

سلام.
خانم هستم.
28 ساله.شهریور امسال ارشد گرفتم
لیسانس کامپیوتر ازاد شهرستان معدل 16.70
فوق لیسانس نرم افزار از علوم تحقیقات معدل 18.60
یک ای اس ای در الزویر
فاقد نمره ی ایلتس یا زبان
اگر تا سال اینده نمره ی خوبی در زبان بیاورم و 2 ای اس ای دیگه بدم،چقدر امید هست که بتونم از یکی از دانشگاههای فرانسه فول فاند بگیرم؟
برای تحصیل فرانسه چه مدرک زبانی لازمه؟ایلتس یا تافل؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - f-azarhoosh - 14-03-2014

سلام ..ممنون میشم راهنماییم کنین...
لیسانس گرافیک با معدل  17.30 از دانشگاه غیر انتفاعی هستم .و بهمن امسال فارغ التحصیل شدم.با نمره پایان نامه 20 .هنوز برای مدرک زبان اقدام نکردم ...میخوام برای مستر هنر پذیرش بگیرم .البته اگه بورسیه هم باشه که فوق العاده س... کدوم دانشگاه ها در فرانسه مناسبن برای هنر ...؟..و نمیدونم ایا در صورت گرفتن مدرک زبان شرایط مناسبی دارم برا پذیرش و البته بورسیه ؟...مرسی

RE: شانس پذیرش از دانشگاه های فرانسه (مباحث متفرقه) - spt - 16-03-2014

(14-03-2014, 05:45 PM)'sedaghat2014' نوشته: سلام.
خانم هستم.
28 ساله.شهریور امسال ارشد گرفتم
لیسانس کامپیوتر ازاد شهرستان معدل 16.70
فوق لیسانس نرم افزار از علوم تحقیقات معدل 18.60
یک ای اس ای در الزویر
فاقد نمره ی ایلتس یا زبان
اگر تا سال اینده نمره ی خوبی در زبان بیاورم و 2 ای اس ای دیگه بدم،چقدر امید هست که بتونم از یکی از دانشگاههای فرانسه فول فاند بگیرم؟
برای تحصیل فرانسه چه مدرک زبانی لازمه؟ایلتس یا تافل؟

سلام و خوش آمدید   Smile
شرایطتون نسبتا خوبه و برای رشته ی شما فاند زیاده اگرچه فرانسه خیلی راحت فاند پیدا نمیشه...  
مطمئنا اگه مقاله ی معتبر بیشتر داشته باشید خیلی کمکتون میکنه...    
هر دوشون رو قبول دارن و مشکلی از این بابت نیست اگرچه بعضی جا ها زبانِ فرانسه هم نیازه...
موفق باشید  Smile