آکادمیا کافه
تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌‌های GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-GRE-General)
+----- موضوع: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-9-%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-2013)

صفحات 1 2

تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - eliroz - 07-11-2013

دوستان عزیز
ضمن آرزوی موفقیت برای دوستانی که در این امتحان شرکت خواهند داشت، ممنون میشم تجربیات خودتون رو درباره این آزمون و توصیه هائی که میتونه برای سایر دوستان مفید باشه رو تو این تاپیک بیان کنین.

سپاس از لطفتون 
با آرزوی موفقیت

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - Pink Floyd - 08-11-2013

درود
برای دوستانی که شنبه امتحان دارند دو تا توصیه دارم:
1- شناسنامه همراه نبرید که قبول نمی کنند، یا کارت ملی یا پاسپورت.
2- در قسمت رایتینگ یه اشتباه رایج وجود داره و اون اینه که در قسمت چرکنویس scratch paper رایتینگ تون رو ننویسید که تصحیح نمیشه. این و خیلی حواستون باشه.

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - robotics - 09-11-2013

به عنوان کسی که هم امتحان مهر و هم امتحان آبان را دادم می گویم:
امتحان آبان در هر سه بخش رایتینگ ، وربال و کوانت از مهر آسان تر بود

به عنوان مثال من در آزمون مهر، کوانت را سر موقع تمام کردم ثانیه آخر فهمیدم سوالی را غلط زدم اما دیگر وقت اصلاح نداشتم. اما امتحان آبان (هر دو بخش کوانت) را کامل زدم سپس چک کردم که بی دقتی نکرده باشم و تازه ده دقیقه هم وقت اضافه آوردم.

وربال مهر را تماما شانسی زدم. اما امروز تونستم 10 تا از ریدینگ ها را با اطمینان بزنم. همچنین لغاتش بسیار آشنا تر بود

برای کسانی که سال های بعد شرکت می کنند توصیه می کنم هر دو امتحان را ثبت نام کنند چون احتمالا یکی اش بسیار ساده تر است

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - Leopold - 09-11-2013

سلام، 
من امروز امتحان دادم سوالات کوانتش نسبت به پارسال ساده تر بود (البته چند تا سوالش نکته دار بود). وربال و رایتینگش هم نسبت به پارسال تفاوتی نداشت. به نظرم واسه وربال خوندن 1100 برای لغت کفایت میکنه و نیازی به خوندن کتاب های بیشتر نیست. به جاش خوندن ریدینگ بیشتر توصیه میشه چون حتی با دونستن معنی لغات هم جواب دادن به سوالات جای خالی ساده نیست. واسه کسایی که می خوان خودشون واسه امتحان GRE آماده کنند بهتره منابع زیر رو به ترتیب اولویت بخونن:
ریاضی: 1- کتاب افیشال گاید، 2- سوالات بیگ بوک، 3- کتاب منهتن 5 پوندی، 4- سوالات مگوش
وربال: 1- کتاب افیشال گاید، 2- سوالات بیگ بوک
رایتینگ: 1- کتاب افیشال گاید، 2- نمونه سوالاتی که خود ای تی اس منتشر کرده و ترجیحا 25 درصد اول چون احتمال اومدنش خیلی زیاده.
در مورد وربال به نظرم بهتره تمامی ریدینگ های کتاب بیگ بوک خونده بشه متاسفانه من وقت نکردم و کمتر از 10 درصدش رو خوندم. هیچ منبعی چه برای تافل و چه برای GRE بهتر از خود منابع ETS نیست. 
نکته بعدی هم اینه که حتما دو هفته قبل از امتحان وقت خوابتون رو تنظیم کنین تا سرجلسه سرحال باشید. متاسفانه من دیشب تا دیروقت خوابم نبرد و سر ریدینگ واقعا یک جمله ساده رو مجبور بودم 3 بار بخونم که تاثیر منفی رو عملکردم در بخش وربال داشت.
در مورد سنتر هم که واسه من فردوسی بودم بدک نبود. کیف ها رو قبل از ورود به سالن تحویل میدادیم و امتحان هم ساعت 9 شروع شد. نکته جالب این بود که در وقت برک (که مدتش 10 دقیقه و بعد از رایتینگ دوم بود) کسی اجازه نداشت از سرویس بهداشتی استفاده کنه ولی در حین آزمون می شد. البته بچه ها 30 ثانیه مونده برک از سرجاشون بلند میشدن که این قانون نقض نکنن Big Grin یک آقایی بود که پیج میکرد و واقعا خود خنده بازار بود. هر حرفی که میزد سوتی میداد کل کلاس وسط امتحان میرفت رو هوا Big Grin. واقعا تو اون شرایط خشک امتحان لازم بود. خدا حفظش کنه واسه آیندگان Big Grin

چند تا سوال ریاضی که یادمه رو مینویسم تا به عنوان نمونه سوال واسه کسایی که میخوان در آینده امتحان بدن مفید باشه. البته بعضی هاشون واقعا خیلی ساده بودن ولی خب واسه روحیه دادن به بچه هایی که بعدا میخوان امتحان بدن خوبه Big Grin
سوال اول: در صورتی که n و p بین 10- تا 10 باشن و n بزرگتر از p باشه کدوم یک عبارت های زیر میتونه درست باشه
1- 0.9 به توان n مساوی 0.9 به توان 2p
2- 0.9 به توان p کوچکتر از 0.9 به توان n
3- 1.1 به توان p کوچکتر از 1.1 به توان n
که فکر میکنم جواب درست گزینه 1 و 3 میشد.
سوال دوم: تو یک جامدادی 30 تا مداد هست. احتمال اینکه یک مداد به صورت رندم از این جامدادی برداشته و رنگش زرد باشه 0.4 و احتمال اینکه رنگش زرد و سرش پاک کن داشته باشه 0.3 هست. تعداد مدادهای زردرنگ که سرشون پاک کن ندارن چندتاست؟
فکر میکنم جواب میشد 3 تا
سوال سوم: عدد n بین 0 (یا یک یادم نیست) و 10 به توان 7 قرار دارد. از طرفی عدد n مربع یک عدد صحیح و مکعب یک عدد صحیح هست و رقم یکان n برابر 5 هست. مقدار n را بیابید.
فکر میکنم جواب 5 به توان 6 باشه.
سوال چهارم: طول وتر در یک دایر 4 ضربدر رادیکال 3 هست و کوتاهترین فاصله از مرکز تا این وتر 2 می باشد. محیط دایره را بیابید:
فکر میکنم جواب 8pi میشد.
سوال پنجم: در ذوزنقه ABCD طول قاعده پایینی AB دو برابر طول قاعده پایینی هست و مثلثی در داخل این ذوزنقه قرار داره که رئوسش A، M و D هست و راس D در وسط وتر ذوزنقه قرار داره و مساحت مثلث 10 می باشد. مساحت ذورنقه را بیابید.
فکر میکنم جواب 30 میشد.
سوال ششم: در یک survey که از 500 نفر انجام شده و شامل دو سوال بوده یک عده جواب yes و یک عده جواب No به سوالات دادن. در صورتی که 420 نفر به سوال اول پاسخ yes و 210 نفر به سوال دوم پاسخ yes داده باشن حداقل تعداد کسایی که که به هر دو سوال جواب yes دادن چقدر هست (سوال ساده ای هست البته).
جواب فکر میکنم 130 باشه.
سوال هفتم: یک جدول داده بود که اسم 5 نفر توش بود و نمرات 4 تا امتحان هر یک از این 5 نفر در این جدول داده شده بود. سوالش این بود که از بین این 5 نفر کدوم یک بیشترین انحراف معیار رو داره. متاسفانه دقیقا نمراتشون یادم نیست.
فکر میکنم جواب Jill میشد. لازم نبود که از فرمول انحراف معیار واسه محاسبش استفاده بشه (چون واقعا وقت گیر بود) کافی بود به نحوه توزیع نمرات هر نفر نسبت به میانگین دقت بشه.
سوال هشتم: در یک کلاس که 20 نفر دانش آموز داره و 10 نفرش خانم هستن. معلم قصد داره یک گروه 7 نفر از این دانش آموزها تشکیل بده. این 7 نفر به صورت رندم انتخاب میشن و شش نفر اول همشون دختر انتخاب شدن. احتمال اینکه نفر 7 هم دختر باشه چقدره؟
فکر کنم جواب میشه 2/7
سوال نهم: واسه یک کتابخونه 10 تا کتاب واسه خرید موجود هست و قیمت هر کتاب یکسانه ولی کتابخونه به دلیل مشکلات مالی نمیتونه همش رو بخره و فقط میتونه 9 تا کتاب بخره. به چندین حالت کتابخونه میتونه این 9 تا کتاب انتخاب کنه.
جواب فکر کنم میشه ترکیب 9 از 10 که جواب میشه 10
سوال دهم: اعداد 5,5,5,x,x موجوده و گفته بود اگه مقدار میانه فوق برابر q و میانگینش برابر m باشد و یک رابطه ریاضی ساده بین میانگین و میانه (چیزی شبیه m=q+2) برقرار باشه مقدار x را بیابید. 
مقدار میانه میشه همون 5 و با جایگزاری در رابطه مقدار x به دست میومد.
سوال یازدهم: مقدار دامنه مجموعه از 10 عدد زوج مثبت پشت سرهم (consecutive) چقدر میشه؟
فکر کنم جواب 18 میشد. 
سوال دوازدهم: در صورتی که r>0 باشه، مساحت دایره به شعاع r بزرگتر هست یا r^2؟ (سوال مقایسه ای)
که جواب گزینه D می شد.
سوال سیزدهم: یک عدد چیزی شبیه 1275.264 (دقیقش یادم نیست) داده بود. بعد گفته بود کدوم رقم 1000 برابر رقم 6 میشه.
فکر کنم جواب 7 میشد. 
سوال چهاردم: یک عبارت کسری داده بود که در صورت کسر دو تا عبارت مثل (x-2) به توان 2، (x+5) به توان دوم و در مخرجش هم همچین عبارتی (البته یک دونه) داشت و کل کسر کوچکتر مساوی صفر بود. بعد گفته بود چند تا x میتونه در عبارت کسری صدق کنه.
فکر میکنم جواب 2 تا میشد.
سوال پانزدهم: طول دو ضلع مثل رو داده بود و گفته بود مقدار ضلع سومش کدوم یکی از اعداد زیر میتونه باشه.
با استفاده از نامساوی مثلث میشه به جواب رسید.
سوال شانزدهم: سوال مقایسه بود سمت راست بود r^3-p^3 و سمت راستش این اتحاد باز کرده بود (عبارت چاق لاغر). 
جواب گزینه c میشد که هر دو با هم برابر میشد.
سوال هفدهم: یک متوازی الاضلاع ABCD بود که زاویه C برابر 225-x بود (فکر کنم) و زاویه D هم یک معادله بر حسب x. بعد گفته بود که زاویه C چقدر میشه.
این دو تا زوایه مکمل هم هستن و جواب به راحتی به دست میاد.
سوال هجدهم: سوال مقایسه ای بود که در سمت چپ مساحت یک مربع به طول ضلع 2 بود و در سمت راست دو برابر مساحت مثلث متساوی اضلاع به طول ضلع 2 بود.
جواب گزینه A میشد.
سوال هجدهم: مختصات دو نقطه A و B را داده بود که هر کدومش شامل مجهول a  و b بودن و معادله خط گذرا از این دو نقطه رو هم داده بود بعد گفته بود طول پاره خط AB چقدر میشه.
سوال نوزدهم: یک جدول داده بود که از 75 نفر پرسیده بودن که در یک روز (یا یک هفته) چند لیتر شیر میخرن. مثلا 10 نفر 0.5 کیلو شیر، 5 نفر یک کیلو و ... بعدش میانه این مقدار شیرها رو با یک عدد مقایسه کرده بود که کدوم بزرگتر هست.
واسه به دست آوردن میانه کافی بود ببینیم که نفر 38 ام چقدر شیر خریده.
سوال بیستم: یک جدول داده بود که در ستون اول x و در ستون دوم یک تابع بر حسب x داده بود. و در زیر این دو ستون یعنی سطرهای بعدی به جای x عدد و مقدار متناظر با این عدد ها رو نوشته بود (منظورش این بود که این تابع مقدار x رو نشون میده). در سطر آخری زیر ستون x مقدار k رو گذاشته بود و در زیر ستون تابع مقدار گذاشته بود و در صورت سوال گفته بود که مقدار k چقدر میشه.
جواب خیلی ساده بود کافی بود به جای x عبارت k در تابع قرار داده بشه و مساوی مقدار تابع قرار بگیره. 

سوالات آمارش خیلی ساده بود. در سکشن شماره 5 یک نمودار دایره ای داده بود و در این هزینه سالانه یک خونواده داده بود مثلا 37 درصد هزینه غذا بود، 9 درصدش حمل نقل، و ...بود و مقدار هزینه سالانه این خونواده در سال 2002 فکر کنم 30000 تا بود. بعدش 4 تا سوال مربوط به این نمودار دایره ای مطرح کرده بود که ساده بودن. در سکشن شماره 6 هم یک نمودار میله ای داده بود که واسه 3 سال مقدار صادرات petroleum کشورهای کانادا و ونزوئلا را داده بود و بعدش سوالات مربوطه به این نمودار که اینها هم ساده بودن.(حتما سوالات آمار بیگ بوک رو حل کنین)
اگه سوالات دیگه ای یادم اومد در پست های بعدی میذارم تا بعدا مدیران پست ها رو ادغام کنند.
واسه وربال هم سوالات جای خالی تا حدی یادم هست ولی خب تا وقتی که صورت سوال کامل نباشه فایده نداره. چند تا لغتی که اومده بود و ممکنه در 1100 نباشه (شایدم باشه) رو مینویسم:
straddle، contumacious، sanguine، vanquish، magnanimity، mollify، appease

سوالات رایتینگ:
1- سوال اول:
 Scandals are useful because they focus our attention on problems in ways that no speaker or reformer ever could.
2- سوال دوم:
The following memorandum is from the business manager of Happy Pancake House restaurants.
"Recently, butter has been replaced by margarine in Happy Pancake House restaurants throughout the southwestern United States. This change, however, has had little impact on our customers. In fact, only about 2 percent of customers have complained, indicating that an average of 98 people out of 100 are happy with the change. Furthermore, many servers have reported that a number of customers who ask for butter do not complain when they are given margarine instead. Clearly, either these customers do not distinguish butter from margarine or they use the term 'butter' to refer to either butter or margarine."

ویرایش توسط MaMi به دلیل درخواست کاربر جهت به روزآوری ارسال

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - Astro - 09-11-2013

من هم امروز فردوسی امتحان داشتم. کوانتش بنظرم روتین بود ولی وربالش رو چون اصلا وقت نذاشته بودم نمیتونم اظهارنظر کنم. رایتینگ اول رو ناراضی ام، چون موضوعی نبود که در موردش تا حالا فکر کرده باشم ولی رایتینگ دوم رو حتی برای نوشتن جا کم آوردم. ضمنا چهار پنج تا سوال آخر کوانت رو تو کمتر از دو دقیقه زدم و مطمئنم صحیح هم زدم (البته یکیش رو حدسی، چون داشتن برگه ها رو میگرفتن - خدا به شما هم شانس بده)، باورتون میشه! یک لحظه عملکرد مغزم انفجاری شد، ای کاش تو کل امتحان اینطوری بود مخصوصا رایتینگ اول که هنوز یخم آب نشده بود... [img]images/smilies/smile.gif[/img] توصیه میکنم موضوعات رایتینگ ها رو - حتی شده بطور کلی - از قبل تمرین داشته باشید تا غافلگیر نشید. ضمنا، اول صبح تا مغز آدم راه بیفته ممکنه کمی وقت از دست بره. پس شب قبلش خوب خوب بخوابید.

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - eliroz - 10-11-2013

سلام دوستان عزیز
من هم 9 نوامبر امتحان دادم منتها اصفهان. از نظر آرامش و نظم و ترتیب سنتر اصفهان خیلی بهتر از سنتر سنجش بود.
امتحان ساعت 9:30 شروع شد. با تاخیر بود جلسه اما فکر کنم خود ETS نمیتونه مثل دانشگاه اصفهان امتحان برگزار کنه! من واقعا از عملکردشون راضی بودم Smile 

و اما توصیه های من و بهتر بگم تجربیاتم :

1- اینکه بهتره 2 هفته قبل از امتحان، مدل تست ها رو روزی یکی کار کنید تا هم مدیریت زمان و هم عملکردتون را بسنجید و هم اگر استرسی  داشته باشین با اینکار از بین میره و خودتون دستون میاد چه نمره ای رو بدست خواهید آورد. (این توصیه  به خصوص کسانی که برای اولین بار امتحان میدن خیلی مفیده؛ چراکه در مدیریت زمان و کاهش استرس کمک شون میکنه)

2- دوستان نمونه موضوعات رایتینگ رو حتما قبل از امتحان مطالعه کنن تا سر جلسه مثل من مغزشون فریز نشه Smile

3- تو قسمت وربال ریدینگ های بیگ بوک و کتاب ریدینگ منهتن به نظرم خوندشون مفید و تاثیر گذاره!!!

4- به قول دوستمون Leopold بهتر برنامه خوابتون رو یک هفته قبل امتحان تنظیم کنید چون تاثیر مستقیم بر عملکردتون به خصوص تو وربال و علی الخصوص قسمت ریدینگ داره.

5- وربال هم با خوندن 300 کلمه پرکاربرد جی ار ای که یکی از دوستان تو فروم گذاشتن، کارتون راه می افته Smile

در آخر هم از همه دوستان ممنون و سپاسگزارم  و امیدوارم که همه تون موفق باشید Smile

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - REZGAR - 13-11-2013

من هم تو دانشکده زبان بودم و صندلیم طبقه اول ، کنار نرده ها بود (لب پرتگاه )،من چون یه کوله پشتی بزرگ رو هم با خودم برده بودم سر جلسه دور و برم خیلی شلوغ شد یه لحظه نزدیک بودم آب میوه از دستم بیفته و بخورده تو سر یه بنده خدایی تو طبقه همکف، اون پایین! خدا رحم کرد. یه چیزی که من رو خیلی اذیت کرد ، این بود که اون نور آفتاب که از سقف شیشه ای دانشکده می تابید حالت greenhouse رو بوجود آورده بود و من تو سکشن اول وربال انگار رو شبکیه چشمم یه پرده قرمز رنگ زده بودند،احساس گرما هم کردم و یه لحظه حسرت خوردم که چه خوب می شد اگه منم تو یکی از اون کلاسا بودم.
ولی بقیه شرایط امتحان بنظرم بد نبود.من مداد خواستم بهم دادن و بعد هم تراش خواستم 3 تا مداد دیگه رو بهم دادن!.ماشین حساب هم که خوب کار میکرد.مجری هم که آقای برزآبادی بود خیلی صحبت هاش امیدوارکننده بودو این خیلی خوب بود که به جای 5 دقیقه ، 10 دقیقه مانده به پایان سکشن ها ،زمان باقی مانده رو اعلام می کرد.

و اما در مورد خود امتحان:
من چون همه مثالی های Analyze an issue & Analyze an Argument POOL را از توسایت ETS نگاه کرده بودم، همین که موضوع ها رو دیدم برام آشنا بود و دیگه درگیر معنی کلمات نبودم ونیاز به فکر کردن زیاد هم نداشتم و شروع کرددم به نوشتم. فکر کنم هردو رو خوب نوشتم...

برای وربال هم من وقتی که ده دقیقه پایانی رو اعلام کرد دیدم سوال نزده زیاد دارم و دیگه زمان زیادی برای استدلال متن نداشتم ، شاید این عدم تنظیم زمان بخاطر این بود که این اولین بای بود من تو امتحان GRE شرکت می کردم.
کوانت رو هم سطح سوالاتش بنظم در حد مثال های قسمت hard و medium خود کتاب آفیشال گاید بود . ولی صراحتا اعلام میکنم دوستانی که در آینده قصد شرکت در امتحان رو دارن اصلا از سوالات Big Book برای تنظیم وقتشون استفاده نکنند چون سوالات کوانت big book نسبت این این سوالات امتحان واقعی بشدت آسون تره ( من که سوالات کوانت بیگ بوک رو بدون غلط و با 6 دقیقه کمتر از وقت تعیین شده اش می زدم، تو این امتحان مشکل عدم تنظیم زمان برام یکم( یکم زیاد) اضطراب بوجود آورد که چند سوالی رو سوزوند....

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - REZGAR - 13-11-2013

(09-11-2013, 09:58 PM)Leopold نوشته:
سلام، 
سوال سوم: عدد n بین 0 (یا یک یادم نیست) و 10 به توان 7 قرار دارد. از طرفی عدد n مربع یک عدد صحیح و مکعب یک عدد صحیح هست و رقم یکان n برابر 5 هست. مقدار n را بیابید.
فکر میکنم جواب 5 به توان 6 باشه.
ویرایش توسط MaMi به دلیل درخواست کاربر جهت به روزآوری ارسال
؟؟؟؟

مطمئنید که این سوال سوم بود؟

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - Leopold - 13-11-2013

خیر، سوال سوم نبود. شماره ها به ترتیب شماره سوالات در امتحان نیست.
(13-11-2013, 03:11 PM)'REZGAR' نوشته:

؟؟؟؟

مطمئنید که این سوال سوم بود؟

RE: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013 - eliroz - 09-12-2013

(09-12-2013, 07:56 PM)'Michael' نوشته:
سلام دوست عزیز،
شما الان میتونین نمرتونو ببینین؟؟؟ آخه برا من هنوز نیومده، یعنی هنوز نوشته Absent or not available
با تشکر

بله من از ساعت 18 میتونیستم نمره رو آنلاین ببینم. شما ایمیلی از ای تی اس دریافت نکردین مگه ؟
اگه ایمیل دریافت کردید و نمی تونید نمره تون رو ببینید،  میتونید به ای تی اس: gre-info@ets.org ایمیل بدین
یادتون باشه که این موارد رو تو ایمیل بیارید: 
- نام خانوادگی
-نام
- تاریخ تولد
- شماره ثبت نام :
Registration number
- تاریخ امتحان