آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - saaaaam - 02-08-2014

(02-08-2014, 10:30 AM)'Elmira98' نوشته: سلام دوستان. من اين سوالم رو قبلا براي پست آلمان هم نوشتم اما يكي از دوستان گفتن هزينه زندگي و تحصيل تو آلمان بالاست و اپلاي هم سخت ميشه گرفت و كشور فنلاند و سوئد رو معرفي كرد. كسي در اين مورد اطلاعات كاملي داره؟
و ديگه اينكه من دانشجوي ارشد روانشناسي هستم اما رشته كارشناسيم (مترجمي زبان انگليسي) متفاوته البته معدلم بد ني (17.33). شانسم برا اپلاي گرفتن چقده؟ اصن شانس داريم ؟نداريم؟ چجورياس؟ پليز هلپ مي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

سلام المیرا جان
در مورد فنلاند موضوع دکتری یکم پیچیده هست. در فنلاند شما سه راه کلی برای گرفتن دکتری دارید:
الف) یک استاد پیدا کنید که از رزومه شما خوشش بیاد و با هم یک پروپوزال بنویسید و بعد برای گرفتن Study Right یا همون پذیرش اقدام کنید. در این صورت شما بدون پرداخت شهریه دانشجوی دکتری می شوید و هزینه زندگی با شما هست. بیشتر دوستان اینکار را می کنند یعنی اول پذیرش می گیرند بعد که رسیدن فنلاند شروع می کنند دنبال فاند و بورسیه گشتن! 
ب) یک پوزیشن دکتری در دانشگاه های فنلاند پیدا کنید و بعد دنبال استاد بگردید با همایت استاد برای پوزیشن اپلای کنید در رقابتی که گاهی 150 تا 400 نفر شرکت می کنند به امید پذیرفته شده بمانید
تفاوت حالت الف و ب در این نکته مهم هست که در حالت الف شما ویزای دانشجویی می گیرید در صورتی که پوزیشن نگیرید بعد از اتمام درس نمی توانید برای اقامت دائم اقدام کنید در صورتی که در حالت دوم شما ویزای کاری می گیرید و بعد از 4 سال می توانید اقامت دائم بگیرید و از مزایای ان بهره مند شوید
ج) برای مستر دوم اقدام کنید: همانطور که عرض کردید لیسانس و فوق لیسانس شما تفاوت دارد بنابر این در رقابت برای پوزیشن دکتری شانس زیادی ندارید از طریق مستر دوم شما این شانس را دارید که همزمان که دارید مجانی مستر می خوانید و البته مزایایی تخفیف دانشجوی مستر هم در هزینه زندگی دارید حضورا اساتید را ملاقات و در مورد پوزیشن دکتری برنامه ریزی کنید. در حال حاظر با توجه به رقابت بالا بسیاری از دوستان اینکار را کردند یکیش خود من!
امیدوارم توضیحاتم روشنگر باشد

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - spt - 02-08-2014

(02-08-2014, 10:30 AM)'Elmira98' نوشته: سلام دوستان. من اين سوالم رو قبلا براي پست آلمان هم نوشتم اما يكي از دوستان گفتن هزينه زندگي و تحصيل تو آلمان بالاست و اپلاي هم سخت ميشه گرفت و كشور فنلاند و سوئد رو معرفي كرد. كسي در اين مورد اطلاعات كاملي داره؟
و ديگه اينكه من دانشجوي ارشد روانشناسي هستم اما رشته كارشناسيم (مترجمي زبان انگليسي) متفاوته البته معدلم بد ني (17.33). شانسم برا اپلاي گرفتن چقده؟ اصن شانس داريم ؟نداريم؟ چجورياس؟ پليز هلپ مي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

سلام  Smile
با تشکر ویژه از دوستتون باید بگم که تقریبا همه ی گفته هاشون اشتباه هست!  Smile
هزینه ی زندگی در آلمان نسبت به فنلاند ارزون تر هست اگرچه خیلی فرقی نداره....   ولی خبر بد اینه که فنلاند کلا گرون ترین کشور در حوزه ی یورو هست (حوضه؟ حوزه؟ نمیدونم کدومش!)   مثلا اینجا و اینجا رو ببینید.   سوئد هم از آلمان گرون تره هم یه کمی از فنلاند و واحد پولشون کرون هست نه یورو...   

در مورد سختی و آسونی داستان متفاوته... سوئد خیلی سخته و آلمان به نظر من از فنلاند راحت تره....   اما شما میتونید هم فنلاند اپلای کنید و هم آلمان...
رشته ی متفاوت شما کار رو براتون سخت میکنه اما غیر ممکن نه، بار ها توضیح داده شده که چه راه هایی وجود داره که شانستون رو زیاد کنید...  همه ی اون کارا رو باید انجام بدید و خوب  توضیح بدید که چرا رشته تون رو عوض کردید و اینکه سعی کنید از رشته های متنوع (در مورد شما خیلی خیلی متنوع!) به نفع خودتون استفاده کنید در پروپوزال دکترا...
بله شانس دارید حتما  Smile   و ایشالا به راحتی و خوبی پذیرش با فاند میگیرید از بهترین دانشگاه های اروپا...
موفق باشید   Smile

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - arya_farjand - 02-08-2014

سلام خسته نباشید دوستان
واقعا تاپیک امیدوار کننده ایه واسه کسانی که برنامه واسه فنلاند رفتن دارن . من 29 سالمه و متعهلم و در حال نوشتن پایان نامه ارشد تو گرایش فسیل شناسی مهره داران هستم تو دانشگاه دامغان معدلم هم حدود 16‍‍‍ تا 17 هستش . لیسانس رو هم زمین شناسی کاربردی پیام نور دارم . تافل رو سال 88 یبار امتحان دادم که البته دیر رسیدم به جلسه و همینطوری امتحان دادم که متاسفانه نمرم زیاد جالب نشد و دوباره امتحان میدم امسال . مدارک متنوعی از فنی و حرفه ای دارم که مرتبط به درسم و همچنین الکترونیک و کامپیوتر هستش و شغل و تخصص فعلیم هم سخت افزار و شبکه هستش .
با کمک استاد راهنمام در حال ارتباط برقرار کردن با دانشگاه هلسیکنی هستم (جایی که استاد خودمم همونجا درس خونده) تا بتونم یه پوزیشن بگیرم تو پالئواکولوژی یا حالا یه چیز کمی مرتبط مثل پالئوکلیماتولوژی یا ....
به هر صورت میخواستم بدونم دوستانی که اونجا هستن نظر بدن با توجه به متقاضی هایی که داره چقدر شانس داریم اصلا . همینطور دوستانی که همینطوری پوزیشن گرفتن یه حساب سرانگشتی کنن ببینیم چقدر پول لازم میشه اول تا آخر قضیه . مثل سفارت و بیمه و امتحان و کلا بلیط و مقدماتی وارد شدن به این کشور.
من یه رفیق چینی داشتم با 500 دلار ناقابل رفته برلین داره درس میخونه . 
دوستان موفق باشید همگیتون

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - saaaaam - 02-08-2014

(02-08-2014, 08:20 PM)'arya_farjand' نوشته: سلام خسته نباشید دوستان
واقعا تاپیک امیدوار کننده ایه واسه کسانی که برنامه واسه فنلاند رفتن دارن . من 29 سالمه و متعهلم و در حال نوشتن پایان نامه ارشد تو گرایش فسیل شناسی مهره داران هستم تو دانشگاه دامغان معدلم هم حدود 16‍‍‍ تا 17 هستش . لیسانس رو هم زمین شناسی کاربردی پیام نور دارم . تافل رو سال 88 یبار امتحان دادم که البته دیر رسیدم به جلسه و همینطوری امتحان دادم که متاسفانه نمرم زیاد جالب نشد و دوباره امتحان میدم امسال . مدارک متنوعی از فنی و حرفه ای دارم که مرتبط به درسم و همچنین الکترونیک و کامپیوتر هستش و شغل و تخصص فعلیم هم سخت افزار و شبکه هستش .
با کمک استاد راهنمام در حال ارتباط برقرار کردن با دانشگاه هلسیکنی هستم (جایی که استاد خودمم همونجا درس خونده) تا بتونم یه پوزیشن بگیرم تو پالئواکولوژی یا حالا یه چیز کمی مرتبط مثل پالئوکلیماتولوژی یا ....
به هر صورت میخواستم بدونم دوستانی که اونجا هستن نظر بدن با توجه به متقاضی هایی که داره چقدر شانس داریم اصلا . همینطور دوستانی که همینطوری پوزیشن گرفتن یه حساب سرانگشتی کنن ببینیم چقدر پول لازم میشه اول تا آخر قضیه . مثل سفارت و بیمه و امتحان و کلا بلیط و مقدماتی وارد شدن به این کشور.
من یه رفیق چینی داشتم با 500 دلار ناقابل رفته برلین داره درس میخونه . 
دوستان موفق باشید همگیتون

سلام دوست عزیز 
در مورد اپلای در دانشگاه هلسینکی اگر استاد شما کانکشن قوی داشته باشه میشه به پذیرش شما بالای 90% حساب کرد و در مورد پوزیشن هم نظر مثبت داشت. در مورد هزینه های اپلای و رفتن من تجربه خودم را برای سال جاری میگم:
منم دانشگاه هلسینکی اپلای کردم فقط اسکن ترجمه مدارک را ازم خواستن که ترجمه لیسانس و فوق لیسانسم با مهر دادگستری و خارجه چیزی حدود 120 تومن شد + هزینه شرکت در ازمون ایلتس 450 تومن 
بعد از گرفتن پذیرش برای ویزا 330 یورو سفارت از شما می گیرد + ترجمه شناسنامه+ ترجمه عقد نامه + 30 یورو تایید عقدنامه + 220 یورو هزینه بیمه خودتان  سویس کر از شما می گیرد +هزینه ترجمه رسمی شناسنامه که مال شما احتمالا 60 تومن بشه + ترجمه سوابق کاری شما حدود 30 تا 50 تومن بدون تاییدات + بلیط هواپیما که فرضا ترکیش بگیرید بین 1600 تا 2200 هر نفر
من سعی کردم فقط موارد مهم را بگم بازم سوالی بود در خدمت هستم

(02-08-2014, 08:53 PM)'arya_farjand' نوشته: جناب سام هزینه آیلتس رو اشتباه ننوشتین ؟
برای دکترا چه نمره تافل و آیلتسی رو بهتون گفتن نیاز هست ؟

والا سال 2012 من امتحان دادم 450 تومن بود مثل اینکه الان حدود 700 تومن هست! نمره تافل اگر اشتباه نکنم 92 ولی ایلتس را دقیق می دانم 6.5 اکادمیک و هیچ اسکیلی کمتر از 5.5 نباشه
البته اگه نمره زبان ننوشته باشه الزامی میشه ارائه نکرد چون مصاحبه می کنند خودشون می فهمن چند مرده حلاجی!

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - Elmira98 - 03-08-2014

ايوول. اينجوري كه شما توضيح دادين ميشه كلي اميدوار بود [عکس: smile.gif] چون خيلي دوست دارم دكترامو از آلمان بگيرم اما دوستان جوري گفتن هزينه زندگي و اپلاي اونجا سخته كه كلا داشتم نااميد ميشدم. اما يه چيزي! خيليا ميگن فقط رو يه كشور زوم نكن و درخواسستو برا چندتا كشور بفرست. بنظرتون اين كار درسته؟ اگه آره شما كدوم كشورارو به لحاظ راحتي تو پذيرش و هزينه زندگي بهتر ميدونين. [عکس: undecided.gif]
با تچكر فراوان  [img]images/smilies/smile.gif[/img]
(02-08-2014, 04:15 PM)'spt' نوشته:  
سلام  Smile
با تشکر ویژه از دوستتون باید بگم که تقریبا همه ی گفته هاشون اشتباه هست!  Smile
هزینه ی زندگی در آلمان نسبت به فنلاند ارزون تر هست اگرچه خیلی فرقی نداره....   ولی خبر بد اینه که فنلاند کلا گرون ترین کشور در حوزه ی یورو هست (حوضه؟ حوزه؟ نمیدونم کدومش!)   مثلا اینجا و اینجا رو ببینید.   سوئد هم از آلمان گرون تره هم یه کمی از فنلاند و واحد پولشون کرون هست نه یورو...   
در مورد سختی و آسونی داستان متفاوته... سوئد خیلی سخته و آلمان به نظر من از فنلاند راحت تره....   اما شما میتونید هم فنلاند اپلای کنید و هم آلمان...
رشته ی متفاوت شما کار رو براتون سخت میکنه اما غیر ممکن نه، بار ها توضیح داده شده که چه راه هایی وجود داره که شانستون رو زیاد کنید...  همه ی اون کارا رو باید انجام بدید و خوب  توضیح بدید که چرا رشته تون رو عوض کردید و اینکه سعی کنید از رشته های متنوع (در مورد شما خیلی خیلی متنوع!) به نفع خودتون استفاده کنید در پروپوزال دکترا...
بله شانس دارید حتما  Smile   و ایشالا به راحتی و خوبی پذیرش با فاند میگیرید از بهترین دانشگاه های اروپا...
موفق باشید   Smile

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - Elmira98 - 03-08-2014

مرسي از توضيحات خوبتون. اما يني دوباره اونجا بايد مستر بگيرم؟؟ [img]images/smilies/sad.gif[/img]
تو 3-4 تا تاپيك يه سوالو پرسيدم. اما هركي يه جواب متفاوت ميده. يكي ميگه اين آپشن خوبه اون يكي ميگه نه خوب ني. يكي ميگه فلان مدركو ميخواد اون يكي ميگه نع . اصن معلوم ني باس چيكار كنم. كلا گيج شدم. [img]images/smilies/undecided.gif[/img]
(02-08-2014, 10:55 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام المیرا جان
در مورد فنلاند موضوع دکتری یکم پیچیده هست. در فنلاند شما سه راه کلی برای گرفتن دکتری دارید:
الف) یک استاد پیدا کنید که از رزومه شما خوشش بیاد و با هم یک پروپوزال بنویسید و بعد برای گرفتن Study Right یا همون پذیرش اقدام کنید. در این صورت شما بدون پرداخت شهریه دانشجوی دکتری می شوید و هزینه زندگی با شما هست. بیشتر دوستان اینکار را می کنند یعنی اول پذیرش می گیرند بعد که رسیدن فنلاند شروع می کنند دنبال فاند و بورسیه گشتن! 
ب) یک پوزیشن دکتری در دانشگاه های فنلاند پیدا کنید و بعد دنبال استاد بگردید با همایت استاد برای پوزیشن اپلای کنید در رقابتی که گاهی 150 تا 400 نفر شرکت می کنند به امید پذیرفته شده بمانید
تفاوت حالت الف و ب در این نکته مهم هست که در حالت الف شما ویزای دانشجویی می گیرید در صورتی که پوزیشن نگیرید بعد از اتمام درس نمی توانید برای اقامت دائم اقدام کنید در صورتی که در حالت دوم شما ویزای کاری می گیرید و بعد از 4 سال می توانید اقامت دائم بگیرید و از مزایای ان بهره مند شوید
ج) برای مستر دوم اقدام کنید: همانطور که عرض کردید لیسانس و فوق لیسانس شما تفاوت دارد بنابر این در رقابت برای پوزیشن دکتری شانس زیادی ندارید از طریق مستر دوم شما این شانس را دارید که همزمان که دارید مجانی مستر می خوانید و البته مزایایی تخفیف دانشجوی مستر هم در هزینه زندگی دارید حضورا اساتید را ملاقات و در مورد پوزیشن دکتری برنامه ریزی کنید. در حال حاظر با توجه به رقابت بالا بسیاری از دوستان اینکار را کردند یکیش خود من!
امیدوارم توضیحاتم روشنگر باشد

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - saaaaam - 03-08-2014

(03-08-2014, 08:11 AM)'Elmira98' نوشته: مرسي از توضيحات خوبتون. اما يني دوباره اونجا بايد مستر بگيرم؟؟ [img]images/smilies/sad.gif[/img]
تو 3-4 تا تاپيك يه سوالو پرسيدم. اما هركي يه جواب متفاوت ميده. يكي ميگه اين آپشن خوبه اون يكي ميگه نه خوب ني. يكي ميگه فلان مدركو ميخواد اون يكي ميگه نع . اصن معلوم ني باس چيكار كنم. كلا گيج شدم. [img]images/smilies/undecided.gif[/img]

دوست خوبم
عرض کردم 3 راه وجود دارد : 1- استاد پیدا کنی پذیرش بگیری بیای فنلاند دکتری را شروع کنی بعد برای بورس یا پوزیشن اپلای کنی
2- یک پوزیشن پیدا کنی بعد استاد پیدا کنی و انشاله اگه پوزیشن را برنده شدی با ویزای کاری بیای فنلاند و حقوق خوبی هم داری و ریسک رقابت بالا را هم بپذیری
3- مثل من و خیلی های دیگه که نتونستیم پذیرش و یا پوزیشن بگیریم مستر دوم اپلای کنی و وقتی امدی خودت را خوب نشون بدی و برای یکی از دو حالت بالا اقدام کنی
همه حرف من این هست که برای فنلاند 3 راه حل وجود دارد که به دکتری ختم میشه میشه هر 3 تا را همزمان اقدام کرد

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - nara - 31-08-2014

سلام من لیسانس مهندسی نرم افزار دانشگاه ازاد مشهد با معدل 16 و فوق لیسانس هوش مصنوعی با معدل 18.55 از همین دانشگاه هستم. دو تا مقاله توی کنفرانس های بین المللی دارم که ایندکس شده در IEEE هستند و دارم روی یک ژورنال کار میکنم و نمره IELTS هم 7 شده و حدود 800 ساعت هم دوره های مهارت های پیشرفته فنی و حرفه ای رو در باره رشته ام گذروندم. لطفا بگین شانس پذیرش در مقطع دکترا رو دارم؟ کدوم دانشگاه های فنلاند phd مهندسی کامپیوتر رو دارن؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - saaaaam - 31-08-2014

'nara dateline='' نوشته: سلام من لیسانس مهندسی نرم افزار دانشگاه ازاد مشهد با معدل 16 و فوق لیسانس هوش مصنوعی با معدل 18.55 از همین دانشگاه هستم. دو تا مقاله توی کنفرانس های بین المللی دارم که ایندکس شده در IEEE هستند و دارم روی یک ژورنال کار میکنم و نمره IELTS هم 7 شده و حدود 800 ساعت هم دوره های مهارت های پیشرفته فنی و حرفه ای رو در باره رشته ام گذروندم. لطفا بگین شانس پذیرش در مقطع دکترا رو دارم؟ کدوم دانشگاه های فنلاند phd مهندسی کامپیوتر رو دارن؟

سلام دوست خوبم
ببینید در فنلاند تا کسی را نشناسن بهش پوزیشن نمی دهند خصوصا سطح علمی دانشگاه های فنلاند با ایران بسیار تفاوت دارد بخاطر همین گرفتن پوزیشن ان هم در رشته کامپیوتر و ای تی در فنلاند کشوری که در این علم حرف بسیاری دارد بسیار سخت و رقابتی هست
پیشنهاد می کنم برای مستر فنلاند اقدام کنید بعد که تشریف اوردین برای دکتری اقدام کنید

RE: پذیرش در مقطع PhD در فنلاند - sspy - 06-09-2014

نظام وظیفه برای مستر فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر میکنه مشکل همینه ، رشته منم کامپیوتره یعنی امیدی به فنلاند نداشته باشم ؟ دیگه کدوم کشورها رو پیشنهاد می کنید که گرفتن بورس راحته ؟ در ضمن دایی من در سوئد زندگی میکنه ؛ یک دایی دیگه دارم که دکتری معماری تو ایتالیا میخونه ولی اطلاعات کلا نمیده کشورهای انگلیسی زبان رو بیشتر ترجیح میدم چون با زبانشون آشنایی دارم ، ولی هرجا بتونم میرم و ادامه میدم.دوستان کجا رو پیشنهاد می کنید که اقدام کنم ؟(بدون فاند غیر ممکنه ادامه تحصیل برام )