آکادمیا کافه
رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما (/Thread-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Speaking-%D8%B4%D9%85%D8%A7)

صفحات 1 2 3

رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - Bahram - 16-01-2011

در صورت تمایل میتوانید نمونه های Speaking خود را به صورت فایل صوتی ضبط شده در این تاپیک آپلود کنید تا سایر دوستان صاحبنظر ایرادات و نظر خود راجع به مکالمه شما را بیان کنند.

دقت کنید که حجم فایل ضبط شده بیش از حد معمول(5 MB) بیشتر نباشد. حتی المقدور فایل را برروی برروی سایتهای شرینگ(همچون 4shared.com و ...) آپلود کنید و لینک آن را در این تاپیک قرار دهید.

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - amirhossein.gh - 08-12-2011

دوستان من نمرم تو اسپیکینگ بد نشد: 8
اگه کمکی از دستم برمیاد حتما بگین در خدمتم!

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - Pejman - 09-12-2012

من یه سوالی در خصوص نمره دهی بخش Speaking دارم. اول اینکه روز آزمون اصلی با چند نفر حرف می زدم همگی متفق القول بودند که نمره این بخش رو فقط ممتحن می ده، این درسته؟ به نظرم غیر منطقی هست. چون اینطوری خیلی سلیقه ای می شه.

دوم اینکه در بخش دوم Speaking اگر دو دقیقه رو کامل حرف نزده باشیم ولی جواب رو خیلی خوب و کامل داده باشیم، نمره کم می شه؟ اگه آره خیلی؟

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - amirhossein.gh - 09-12-2012

(09-12-2012, 07:01 PM)Pejman نوشته: من یه سوالی در خصوص نمره دهی بخش Speaking دارم. اول اینکه روز آزمون اصلی با چند نفر حرف می زدم همگی متفق القول بودند که نمره این بخش رو فقط ممتحن می ده، این درسته؟ به نظرم غیر منطقی هست. چون اینطوری خیلی سلیقه ای می شه.

دوم اینکه در بخش دوم Speaking اگر دو دقیقه رو کامل حرف نزده باشیم ولی جواب رو خیلی خوب و کامل داده باشیم، نمره کم می شه؟ اگه آره خیلی؟
آره پژمان جان
منم شنیدم نمره رو ممتحن میده
ولی این آدما اینقدر آموزش دیدن و استاندارد هستند که سلیقه ای نمیشه ولی بازم خوب و بد توشون هست
تو سیستم آیلتس، هر کاری که میکنی به عنوان یک task حساب میشه. ینی دو دقیقه رو کامل صحبت کردن خودش یه تسکه ! همچنین کامل و خوب جواب دادن هم یه تسک دیگست
انجام هر تسک باعث میشه نمره اون تسک رو بگیری و مجوعه تسک ها میشه یه امتحان اسپیکینگ! ولی بازم به خودتو و ممتحن بستگی داره . امکان داره انقدر عالی حرف زده باشی که اونو قانع کرده باشی یا اینقدر موضوعت سخت بوده که این اتفاق نرمال محسوب میشه
به هر حال ، خیلی موفق باشی رفیق Smile

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - ice - 09-12-2012

(09-12-2012, 07:01 PM)Pejman نوشته: من یه سوالی در خصوص نمره دهی بخش Speaking دارم. اول اینکه روز آزمون اصلی با چند نفر حرف می زدم همگی متفق القول بودند که نمره این بخش رو فقط ممتحن می ده، این درسته؟ به نظرم غیر منطقی هست. چون اینطوری خیلی سلیقه ای می شه.

نمره رو همون طور که امیرحسین عزیز گفتند فقط ممتحن می ده، ولی همون طور که دیدید صدا رو ضبط می کنند و همین کار موجب می شه کمترین اختلاف (در حد 0.5) در نوع نمره دادن افراد مشاهده بشه.
منم کمتر از وقت تعیین شده حرف زدم و حدود 0.5 نمره رو فکر می کنم به این دلیل کم کردند.

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - rira - 09-12-2012

اگه سرعت حرف زدن آروم باشه نمره کم میشه؟ من کلا فارسی هم آروم صحبت میکنم ! خب اینجوری زمان بیشتری تلف میشه تاثیر نداره تو نمره؟ اگه بعد سوال کمی مکث کنیم چی؟ اینا هم تاثیر داره؟

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - ice - 09-12-2012

(09-12-2012, 09:43 PM)rira نوشته: اگه سرعت حرف زدن آروم باشه نمره کم میشه؟ من کلا فارسی هم آروم صحبت میکنم ! خب اینجوری زمان بیشتری تلف میشه تاثیر نداره تو نمره؟ اگه بعد سوال کمی مکث کنیم چی؟ اینا هم تاثیر داره؟
آروم حرف زدن با لاک پشت وار حرف زدن فرق داره Smile ، اگر مثل فارسی حرف می زنید احتمالا معمولی هست و مشکل پیش نمی آد. جز یک تسک (دومی مثل کنفرانس در نظر بگیرید) که از نظر زمان مهم هست بقیه واقعا زمان مشخص ندارند. مکث کردن هم در حد معمول پاسخدهی در هر زبانی معمول هست.
از معیارهای نمره دهی میزان تسلط شما به زبان بوده و اگر این موارد بیش از حد نباشند به معنی تسلط بیشتر شما هستند.

[برش] amirhossein.gh:مجرب در زمینه آزمون GRE General و IELTS - مروارید - 25-05-2013

سلام دوستان عزیز
سوالی دارم که ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
در speaking  وقتی میپرسند :           آخرین مسافرتی که رفتی -توصیف کن ؟ و کی بوده؟؟
  آیا زمان حال کامل استفاده میشه و یا زمان گذشته ساده؟؟
میشه لطفا این جمله رو به انگلیسی بگید
وچند جمله  بعدش لطفا بفرمایید
 سپاس ازهمگی

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - Pejman - 27-05-2013

(25-05-2013, 07:35 PM)'مروارید' نوشته: سلام دوستان عزیز
سوالی دارم که ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
در speaking  وقتی میپرسند :           آخرین مسافرتی که رفتی -توصیف کن ؟ و کی بوده؟؟
  آیا زمان حال کامل استفاده میشه و یا زمان گذشته ساده؟؟
میشه لطفا این جمله رو به انگلیسی بگید
وچند جمله  بعدش لطفا بفرمایید
 سپاس ازهمگی

سلام دوست عزیز، چون مسافرت شما در گذشته بوده و تموم شده، گذشته ساده باید استفاده کنید. البته ممکنه بعضی از جملات به صورت موردی از زمان های دیگه مثل ماضی نقلی یا حال ساده هم استفاده کنید. بستگی به موضوع جمله اش داره. مثال هم بهتره خودتون تو کتابهای آیلتس نگاه کنید، تا بهتر یاد بگیرید. جواب داده شده به سوال مشابه در اینجا رو ببینید. موفق باشید.

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - مروارید - 06-06-2013

سلام دوستان عزیز
سوالی دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا.
در بخش speaking  در کدوم پارت   من میتونم  داستان پردازی کنم؟    و در کدوم پارت باید فقط به سوال اگزمینر حواب داد؟
 تشکر از شما