آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - spt - 28-06-2013

(27-06-2013, 02:01 PM)'animgr' نوشته: سلام
من یه راهنمایی می خواستم
رشته ام مهندسی کامپیوتر
فوق لیسانس دانشگاه امیرکبیر معدل 16.85
لیسانس دانشگاه الزهرا معدل 17.17
یه مقاله کنفرانس بین المللی دارم که best paper شد و به مقاله هم فارسی، یه draft هم دارم که هنوز جایی ندادم
toefl هم باید بدم اما قبلی 90شده بود.
1.5 هم سابقه کار در یه شرکت معتبر داخلی دارم
می خواستم بدونم شانسم چقدره اگه اقدام کنم...؟ و اینکه می گن این اواخر سخت گیری ها بیشتر شده، درسته؟ و به چه چیزهایی بیشتر توجه می کنن؟

سلام و خوش آمدید    Smile
شرایطتون خیلی خوبه به نظر من    Smile
نمیدونم برای کجا میخاید اقدام کنید...  آمریکا جی آر ای لازمه و نمره ی بالا توش خیلی تاثیر داره...
دانشگاه امیرکبیر نکته ی مثبتیه و همچنین اینکه مقاله...   البته امیدوارم کنفرانس معتبری باشه...
یه نکته ی دیگه هم باید بگم که رشتتون برای فاند گرفتن خوبه 

به نظر من که شانس زیادی دارید اما فراموش نکنید که پروسه ی پذیرش و فاند گرفتن از شرایطتون مهم تره...
موفق باشید   Smile

پذیرش برایPhD آلمان - artin.h - 06-07-2013

سلام دوستان،
من 2 سال هست که ارشد مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. مشخصات و رزومه من به قراره زیره:
- لیسانس مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات) امیرکبیر با معدل 16.9
-فوق لیسانس مهندسی مکانیک  (تبدیل انرژی) صنعتی شریف با معدل 17.95
- حدود 3 سال سابقه کار (2 سال بعنوان piping engineer و 1 سال در یک شرکت معتبر نفتی خارجی)
- 1 مقاله چاپ شده در کنفرانس ASME سال 2011 در کانادا هم دارم
-رساله کارشناسی ارشد من در خصوص MEMS و Microfluidics بوده ولی به مباحث انرژی هم علاقه مندم
-مسیحی و ارمنی هم هستم (اگه تاثیری داره)
خواستم ببینم شانس گرفتن پذیرش من از آلمان برای دکترا چقدره و تا چقدر میشه فاند گرفت؟ عددهای مختلفی شنیدم ولی میخواستم یه چیز موثق بدونم.

ممنون میشم نظراتتونو بخونم

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - spt - 08-07-2013

(06-07-2013, 11:37 PM)'artin.h' نوشته: سلام دوستان،
من 2 سال هست که ارشد مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. مشخصات و رزومه من به قراره زیره:
- لیسانس مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات) امیرکبیر با معدل 16.9
-فوق لیسانس مهندسی مکانیک  (تبدیل انرژی) صنعتی شریف با معدل 17.95
- حدود 3 سال سابقه کار (2 سال بعنوان piping engineer و 1 سال در یک شرکت معتبر نفتی خارجی)
- 1 مقاله چاپ شده در کنفرانس ASME سال 2011 در کانادا هم دارم
-رساله کارشناسی ارشد من در خصوص MEMS و Microfluidics بوده ولی به مباحث انرژی هم علاقه مندم
-مسیحی و ارمنی هم هستم (اگه تاثیری داره)
خواستم ببینم شانس گرفتن پذیرش من از آلمان برای دکترا چقدره و تا چقدر میشه فاند گرفت؟ عددهای مختلفی شنیدم ولی میخواستم یه چیز موثق بدونم.
ممنون میشم نظراتتونو بخونم

دوست عزیز جناب آرتین!    Smile
اول از همه بهتون خوش آمد میگم و امیدوارم اینجا بهتون کمک بشه که به بالاترین مدارج موفقیت و پیشرفت برسید...   
دوم اینکه شرایط شما خوبه و اگه خود آلمان مد نظرتون هست باید بگم حتما و حتما شانس دارید....
در مورد اینکه چه عدد هایی شنیدید من نمیدونم چی بگم اما اگه از من بپرسید میگم صد در صد...   گرفتن پذیرش و یا فاند بیشتر از سابقه ی علمی شما (که خوبه) به نوع تلاشتون و طریقه ی پذیرش گرفتنتون و مخ زنی بستگی داره..   اگه تمام چیزایی که لازمه ی پذیرشه آماده کنین در کنار این چیزایی که دارین، مثل اس او پی، رزومه، پروپوزال، و نمره ی زمان خوب بازم خیلی خیلی بستگی داره به اینکه چطوری با استادا مکاتبه کنید و پوزیشن بگیرید...  یا اینکه چطوری بگردید، موضوع خوب و پروپوزال خوب هم خیلی تاثیر داره...    
این سایت هم برای همین اینجا هست که به شما کمک کنه که فاند بگیرید...    
اگه منظورتون از عدد های مختلف میزان پولی هست که بهتون میدن باید بگم بین 1500 یورو تا 2200 یورو معمولش هست (اغلب موارد) اما پیش هم میاد بعضی وقتا بیشتر یا کمتر بدن...   البته بنا به نوع قراردادتون مالیات هم ازش کم میشه...    
امیدوارم کمک کرده باشم و اگه بازم سوالی داشتید در خدمتیم   Smile

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - artin.h - 08-07-2013

خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز! [img]images/smilies/smile.gif[/img]
منظورم خود آلمان و همون مقدار فاند بود که توضیح دادین. حالا سعی میکنم اطلاعاتی از این سایت به دست بیارم، ولی در صورتیکه سوال داشتم بازم مزاحمتون میشم.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 10-07-2013

(08-07-2013, 08:21 PM)'artin.h' نوشته: خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز! [img]images/smilies/smile.gif[/img]
منظورم خود آلمان و همون مقدار فاند بود که توضیح دادین. حالا سعی میکنم اطلاعاتی از این سایت به دست بیارم، ولی در صورتیکه سوال داشتم بازم مزاحمتون میشم.

دوست عزیز، 
همانطور که دوست عزیزم spt توضیح کامل دادند اون مقدار فاند برای رشته های مختلف و دپارتمان متفاوته و مربوط به کشور المان میشه.
ما در صورت هر گونه سوال در پاسخگویی تا اونجایی که اطلاعات داشته باشیم جوابگو هستیم.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - shimishimi - 11-07-2013

سلام کارشناسی ارشد رو از علم و صنعت با معدل 17/5 گرفتم رشته مهندسی شیمی پایان نامه ام هم مربوط به نانو بوده 2 تا مقاله کنفرانسی بین المللی و چندتا هم کنفرانسی داخلی و دو تا هم isi دارم  شانسم برای گرفتن فاند چه قدر هس؟
مرسی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 11-07-2013

(11-07-2013, 10:24 AM)'shimishimi' نوشته: سلام کارشناسی ارشد رو از علم و صنعت با معدل 17/5 گرفتم رشته مهندسی شیمی پایان نامه ام هم مربوط به نانو بوده 2 تا مقاله کنفرانسی بین المللی و چندتا هم کنفرانسی داخلی و دو تا هم isi دارم  شانسم برای گرفتن فاند چه قدر هس؟
مرسی

ضمن خوش امدگویی به شما،
باید خدمتت عرض کنم که بدون معدل کارشناسی و نمره زبان نمیشه دقیق نظر داد. اما با فرض داشتن معدل بالا و همچنین نمره زبان شانس شما خوب ارزیابی میشه، رشته مهندسی شیمی از جمله رشته های متعدد در دانشپاههای المان می باشد و در مرحله اول باید لیست موقعیت های خالی هر دپارتمان را بگردید تا بتونید برای فاند ارزیابی بشین.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - زهره ماین - 13-07-2013

(03-05-2013, 04:23 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود.
دانشگاههای قوی در حوزه رشته شما رو به تفکیک اینجا ارائه کردم. لطفاً روی لینک ها بروید.
لینک1 / لینک2 / لینک3 / لینک 4 / لینک 5 

با سلام و درود
خیلی ممنون از پاسختون. خیلی عالی بود فقط سوالی که داشتم اینه که مثلا دانشگاه RWTH آخن برای مقطع دکتری جایی ندیدم ذکر کرده باشن که چه مدارکی ( زبان انگلیسی، آلمانی و ....) میخوان و اینکه واسه رشته معدن کورس ها به چه زبانی ارائه میشن
و دیگه اینکه بین دانشگاه آخن و مونیخ کدوم سطح بالاتری دارن؟؟ و آیا اینکه هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه دولتی ( صنعتی اصفهان) خوندم میتونه تو پذیرش گرفتن از این 2 تا دانشگاه اثربذاره؟؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 13-07-2013

(13-07-2013, 02:31 PM)'زهره ماین' نوشته:
با سلام و درود
خیلی ممنون از پاسختون. خیلی عالی بود فقط سوالی که داشتم اینه که مثلا دانشگاه RWTH آخن برای مقطع دکتری جایی ندیدم ذکر کرده باشن که چه مدارکی ( زبان انگلیسی، آلمانی و ....) میخوان و اینکه واسه رشته معدن کورس ها به چه زبانی ارائه میشن
و دیگه اینکه بین دانشگاه آخن و مونیخ کدوم سطح بالاتری دارن؟؟ و آیا اینکه هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه دولتی ( صنعتی اصفهان) خوندم میتونه تو پذیرش گرفتن از این 2 تا دانشگاه اثربذاره؟؟

دانشگاه اخن هم مدرک انگلیسی می خواهد و هم مدرک A2 زبان المانی، البته این نکته را خاطر نشان کنم ابن مورد با توافق استاد با شما مبنی بر انگلیسی بودن رشته در مقطع دکتری ممکنه ازتون اخذ نشود!!! 
مسلماً در رشته معدن دانشگاه اخن خیلی معروف و قویتر است هرچند که در رنکینگ کلی صنعتی مونیخ بالاتر می باشد. 
در خصوص دانشگاهها ممتاز ایرانی احتمالاً این مورد مثبت لحاظ خواهد شد.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - زهره ماین - 15-07-2013

(13-07-2013, 04:19 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دانشگاه اخن هم مدرک انگلیسی می خواهد و هم مدرک A2 زبان المانی، البته این نکته را خاطر نشان کنم ابن مورد با توافق استاد با شما مبنی بر انگلیسی بودن رشته در مقطع دکتری ممکنه ازتون اخذ نشود!!! 
مسلماً در رشته معدن دانشگاه اخن خیلی معروف و قویتر است هرچند که در رنکینگ کلی صنعتی مونیخ بالاتر می باشد. 
در خصوص دانشگاهها ممتاز ایرانی احتمالاً این مورد مثبت لحاظ خواهد شد.

بسیار بسیار ممنون
پس با این فرمایشات شما فکر کنم برای هر 2تا دانشگاه همزمان اقدام کنم بهتر باشه