آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 24-05-2015

(22-05-2015, 03:24 PM)'mgorji' نوشته: سلام دوستان
آیا این امکان وجود داره که بدون مکاتبه با استاد و طرح پروپوزال در کشور آلمان دکتری با فاند پذیرش گرفت؟ آخه من شنیدم یک سری از موسسات پروژه های تحقیقاتی دانشگاه رو ارائه می کنند و در ازای اون شما حقوق هم دریافت می کنید
سوال من اینه: آیا گرفتن این موقعیت معادل پذیرش دکتری از دانشگاه مورد نظر هست یا خیر متفاوت هست؟
سپاس

بله میشه اقدام کرد. برخی دانشگاهها (خیلی کم) بدون مکاتبه براساس همون حداقل ها دانشگاه میشه اقدام کرد. اما خب داشتن استاد و ارائه پروپزال شانس گرفتن بورس رو بالا میبره. 
در خصوص موسسات بیشتر اونها حداقل در هر بخشی با دانشگاه معروفی همکاری می کنند و مدارک بین دو سازمان اموزشی ارائه میشه بنابراین با بودن دانشگاه در کنار موسسات ارزش مدرک شما تایید میشه. اما تنها موسسات نوظهور که تازه انگیزه جذب دانشجو دارن و تنها کار کنند ارزش علمی کمی داشته باشن ،اما ممکنه این سازمانهای مربوطه مورد تایید ایران قبول نشه!!!

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mgorji - 24-05-2015

(24-05-2015, 10:35 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
بله میشه اقدام کرد. برخی دانشگاهها (خیلی کم) بدون مکاتبه براساس همون حداقل ها دانشگاه میشه اقدام کرد. اما خب داشتن استاد و ارائه پروپزال شانس گرفتن بورس رو بالا میبره. 
در خصوص موسسات بیشتر اونها حداقل در هر بخشی با دانشگاه معروفی همکاری می کنند و مدارک بین دو سازمان اموزشی ارائه میشه بنابراین با بودن دانشگاه در کنار موسسات ارزش مدرک شما تایید میشه. اما تنها موسسات نوظهور که تازه انگیزه جذب دانشجو دارن و تنها کار کنند ارزش علمی کمی داشته باشن اما ممکنه این سازمانهای مربوطه مورد تایید ایران قبول نشه!!!

ممنون از پاسختون
فقط یک نکته ای برام هنوز مبهمه اینکه آیا در این نحوه پذیرش مثل حالت سنتی دانشجو سر کلاس هم می ره و درس پاس می کنه یا خیر؟ این حالت معادل پژوهش محور داخلیه؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 25-05-2015

(24-05-2015, 11:44 PM)'mgorji' نوشته:
ممنون از پاسختون
فقط یک نکته ای برام هنوز مبهمه اینکه آیا در این نحوه پذیرش مثل حالت سنتی دانشجو سر کلاس هم می ره و درس پاس می کنه یا خیر؟ این حالت معادل پژوهش محور داخلیه؟

خیر. بیشتر دوره های دکتری در اروپا تحقیق محور هستن.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mcqueen - 01-06-2015

سلام.
خواستم بهم بگید شانسم برای دکتری کامپیوتر با فاند برای TUM چطوره؟
لیسانس: آزاد معدل 17.3
ارشد: شریف معدل 18.2
تافل 99
رتبه تک رقمی کنکور
9 مدرک بین المللی شبکه مایکروسافت
دو مقاله در ژورنالهای IEEE و Springer

و سوال بعد اینکه اوضاع کار بعد از دکتری چطور خواهد بود؟
تشکر.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 02-06-2015

(01-06-2015, 10:22 PM)'amir_varasteh' نوشته: سلام.
خواستم بهم بگید شانسم برای دکتری کامپیوتر با فاند برای TUM چطوره؟
لیسانس: آزاد معدل 17.3
ارشد: شریف معدل 18.2
تافل 99
رتبه تک رقمی کنکور
9 مدرک بین المللی شبکه مایکروسافت
دو مقاله در ژورنالهای IEEE و Springer
و سوال بعد اینکه اوضاع کار بعد از دکتری چطور خواهد بود؟
تشکر.

شانست خیلی خوبه. به نظرم اول بهتره استاد پیدا کنی یا دنبال موقعیت خالی بگردی.
با رزومه شما شانست وجود داره. اوضاع المان فعلاً برای مهندسی و متخصص خارجی مناسبه اما زبان المانی رو باید تقویت کنی.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - masih93 - 06-06-2015

سلام وقتتون بخیر من شرایطم را مینویسم لطفا دوستان راهنماییم کنید که زودتر جواب بگیرم
کاردانی، کارشناسی،ارشد هر سه دانشگاه ازاد با معدل به ترتیب ۱۲.۶۵، ۱۷.۱۸، ۱۶.۱۷،
مقاله یه کنفرانس داخلی، یکی هم علمی پژوهشی
۴ سال سابقه تدریس در دانشگاههای مختلف و استاد راهنمای بیش از ۳۰ پروژه پایانی
دوره کارشناسی و کاردانی،
تا دو سه ماه اینده هم امتحان ایلتس میدم و مشکلی ندارم.
خواهش میکنم راهنماییم کنید که برای کجاها شانس بیشتری دارم که اقدام کنم در ضمن هزینه
هر چی کمتر باشه برام بهتره. با تشکر

در ضمن رشته تحصیلیم کامپیوتر هست

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 08-06-2015

(06-06-2015, 03:43 PM)'masih93' نوشته: سلام وقتتون بخیر من شرایطم را مینویسم لطفا دوستان راهنماییم کنید که زودتر جواب بگیرم
کاردانی، کارشناسی،ارشد هر سه دانشگاه ازاد با معدل به ترتیب ۱۲.۶۵، ۱۷.۱۸، ۱۶.۱۷،
مقاله یه کنفرانس داخلی، یکی هم علمی پژوهشی
۴ سال سابقه تدریس در دانشگاههای مختلف و استاد راهنمای بیش از ۳۰ پروژه پایانی
دوره کارشناسی و کاردانی،
تا دو سه ماه اینده هم امتحان ایلتس میدم و مشکلی ندارم.
خواهش میکنم راهنماییم کنید که برای کجاها شانس بیشتری دارم که اقدام کنم در ضمن هزینه
هر چی کمتر باشه برام بهتره. با تشکر
در ضمن رشته تحصیلیم کامپیوتر هست

متاسفانه شانست زیاد نیست. اما میتونی از تماس با استادها یا پیدا کردن موقعیت خالی بمرور اغاز کنی.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - میرافشار - 13-06-2015

باسلام
ممنون می شم شانس پذیرش من را بفرمایید
لیسانس مهندسی شیمی نساجی از دانشگاه امیرکبیر با مدل 14.35
فوق لیسانس مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع روزانه با معدل 18.55
مقاله isi مرتبط با رشته لیسانس
مقاله isi مرتبط با رشته فوق لیسانس (در دست داوری)
مقاله علمی- پژوهشی در لیسانس
مقاله علمی- ترویجی در فوق لیسانس
مقاله علمی- پژوهشی مرتبط با فوق لیاسنس ( 2 تا تحت داوری)
کتاب تالیف و ترجمه نویسنده دوم 
کتاب ترجمه و تالیف (تحت آماده سازی)
یک ماه دیگر هم امتجان آیلتس دارم با نمره به احتمال زیاد 6.5
سابقه مشاور پروژه و انجام دو پروژه مدیریتی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - reza8967 - 15-06-2015

با سلام خدمت دوستان گرامی ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه
 من لیسانس مهندسی معدن با معدل 14.54 و ارشد ژئوفیزیک با معدل 17.88 هردو از دانشگاه دولتی دارم
 نمره زبان تافل 105 دارم ولی مقاله isi ندارم و فقط چندتا مقاله کنفرانسی داخلی دارم
 میخواستم واسه دکترای سوئد اقدام کنم، میخواستم ببینم شانسی برا پذیرش از دانشگاه های آلمان دارم یا نه البته با فاند؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - academiacafeas - 16-06-2015

لیسانس هوافضا 12.5 - امیرکبیر -فوق هوافضا معدل 14.2-امیرکبیر-نمرات تخصصی نفر اول کلاس بودم-دارای یک مقاله کنفرانس داخل-انجام یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه علوم و فنون دریایی-دو اختراع ثبت شده داخل-دو اثر نرم افزاری ثبت شده در ارشاد-15 سال سابقه کار- یکی از اختراعات جزو 15 فناوری برتر وزارت علوم -دریافت سه گواهی اعتبار پژوهشی از بنیاد ملی نخبگان-آیلتس در حدود 6-برای دکتری می خواستم اقدام کنم شانس پذیرش چقدر است