آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Andre - 10-12-2014

(10-12-2014, 04:48 PM)'setare2' نوشته:
سلام
کارشناسی مکانیک صنعتی اصفهان معدل 14 و ارشد مکانیک خواجه نصیر معدل 18. 1 مقاله داخلی و 1 کنفرانس داخلی 1 آی اس آی آندر ریویو. آیلتس 7 و GRE یک ماهه دیگه امتحانمه. آلمانی هم هنوز شروع نکردم و بعد GRE میتونم بخونم. شانس پذیرش برای دکترا تو کدوم دانشگاه ها دارم؟ ضمنا برام مهمه که فاند یا حقوق داشته باشم.
باید سوپروایزر پیدا کنم یا از طریق دانشگاه اپلای کنم؟
ممنون میشم اگه دوستان کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.

معدل کارشناسیتون تا حدودی ضعیفه و این کارتون رو سخت میکنه. سعی کنید دانشگاههای مختلف رو بررسی کنید که مطمئن شید که حداقل ها رو دارید. دانشگاهای مختلف حداقلهای مختلقی دارند (بعضی ها 15 و بعضی ها حتی 16). در گام بعدی می‌تونید اپلای رو بررسی کنید که از جمله مکاتبه با اساتید و اپلای کردن است.

[برش] اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - ندا.م - 18-12-2014

من دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی مواد از دانشگاه علم و صنعت هستم....معدل کلم با پروژه تقریبا 15.87 میشه...آیا میتونم روی پذیرش دکترا از آلمان حساب کنم...هم لیسانس و هم فوق لیسانسم سراسری و روزانه بوده البته...

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 18-12-2014

(18-12-2014, 01:31 PM)'ندا.م' نوشته: من دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی مواد از دانشگاه علم و صنعت هستم....معدل کلم با پروژه تقریبا 15.87 میشه...آیا میتونم روی پذیرش دکترا از آلمان حساب کنم...هم لیسانس و هم فوق لیسانسم سراسری و روزانه بوده البته...

دوست عزیز
بدون داشتن مقاله و معدل نچندان مناسب شما شانستون ضعیفه. بهتره برای کشورهای اروپای غربی همچون ایتالیا و اسپانیا اقدام کنید البته برای بالا بردن شانستون بهتره رزومه خودتون رو بهبود بدید با داشتن نمره زبان بالا، مقالات مناسب، سابقه کار، و نمره جی ار ای تا بتونید برای کشورهای دیگر هم اقدام کنید. المان از این جهت که تحصیلات رایگان داره متقاضی زیادی با رزومه خوب و رقابت شدید برای گرفتن پوزیشن ، کار رو سخت میکنه.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - mt67 - 19-12-2014

سلام، 3 تا سوال داشتم
1. ددلاین دانشگاههای آلمان برای مقطع دکتری تقریبا کی هست؟(البته بعضی جاها دیدم که نوشته هر زمان که اقدام کنید. در ضمن من ارشد فوتونیک دارم- من دارم برای آیلتس میخونم ولی هنوز امتحان ندادم، میخواستم ببینم که تا کی وقت دارم).
2. در مورد تماس با استاد، میتونیم در مورد همه موضوعات مرد علاقه مرتبط با رشته مکاتبه کنیم یا اینکه فقط باید در رابطه با موضوع پایان نامه و مقاله های داده شده باشه؟
3.منکه هنوز آیلتس ندارم میتونم مکاتبه رو شروع کنم یا باید اول اینو تهیه کنم؟
ممنون

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 19-12-2014

(19-12-2014, 04:05 AM)'mt67' نوشته: سلام، 3 تا سوال داشتم
1. ددلاین دانشگاههای آلمان برای مقطع دکتری تقریبا کی هست؟(البته بعضی جاها دیدم که نوشته هر زمان که اقدام کنید. در ضمن من ارشد فوتونیک دارم- من دارم برای آیلتس میخونم ولی هنوز امتحان ندادم، میخواستم ببینم که تا کی وقت دارم).
2. در مورد تماس با استاد، میتونیم در مورد همه موضوعات مرد علاقه مرتبط با رشته مکاتبه کنیم یا اینکه فقط باید در رابطه با موضوع پایان نامه و مقاله های داده شده باشه؟
3.منکه هنوز آیلتس ندارم میتونم مکاتبه رو شروع کنم یا باید اول اینو تهیه کنم؟
ممنون

1- بله بالای 90% دانشگاههای المان برای ارائه درخواست کاندیدای دکتری زمان خاصی رو اشاره نکردن و میتونی در کل سال اقدام کنید.
2- اولویت موضوع و علاقمندی استاد میباشد و ابتدا باید ببینی شما روی چه موضوعی کار کردی و بعد استادی رو در زمینه کاری خودت پدا کنید، اما خب اگر ایده یا پلان مطالعاتی مناسب برای موضوع جدیدی دارید به استاد ارائه بدی و ممکنه ایشون شما رو تشویق به اپلای کند.
3- مشکلی نداره. بدون ایلتس هم میتونی تقاضا بدی و حتی شنیدم استاد اگر در مصاحبه ازت رضایت داشت از دادن ازمون هم معافت میکنه.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - M.E.H 1364 - 07-01-2015

با سلام و احترام
من تمایل دارم دوره دکترا را تو آلمان بخونم و لیسانسم از دانشگاه آزاد با معدل 14/48 در رشته مهندسی مکانیک و گرایش سیالات هست و کارشناسی ارشدم هم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 15/56 و رشته مهندسی مواد و گرایش جوشکاری هست و 4 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه علمی کاربردی و مرکز فنی و حرفه ای دارم و زبان انگلیسیم بد نیست ولی مدرک معتبرهم ندارم و به آلمانی هم هیچ آشنایی ندارم .
باتشکر

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 07-01-2015

(07-01-2015, 05:27 PM)'M.E.H 1364' نوشته:  با سلام و احترام
من تمایل دارم دوره دکترا را تو آلمان بخونم و لیسانسم از دانشگاه آزاد با معدل 14/48 در رشته مهندسی مکانیک و گرایش سیالات هست و کارشناسی ارشدم هم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 15/56 و رشته مهندسی مواد و گرایش جوشکاری هست و 4 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه علمی کاربردی و مرکز فنی و حرفه ای دارم و زبان انگلیسیم بد نیست ولی مدرک معتبرهم ندارم و به آلمانی هم هیچ آشنایی ندارم .
باتشکر

دروود بر شما
دوست عزیز شما شانست متوسطه هم معدل دو مقطع شما پایینه و اینکه نمره زبان و مقالات پژوهشی نداری اینو به این دلیل عرض کردم که رشته مکانیک از جمله رشته های پرمتقاضی در المانه و رقابتیه پس باید رزومه خوبی داشته باشید

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - M.E.H 1364 - 08-01-2015

با سلام 
من قصد دارم در رشته مهندسی مواد و همون گرایش جوش ادامه بدم در ضمن توی جوش دو مقاله داخلی دارم و پروپزال دانشگاهم هم راجع به استفاده از نانو در جوش بوده وتا فروردین ماه هم ایلتس امتحان میدم چون الان دارم میرم کلاس هاش شانسی برام می مونه یا نه؟
باتشکر

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 08-01-2015

(08-01-2015, 10:15 AM)'M.E.H 1364' نوشته: با سلام 
من قصد دارم در رشته مهندسی مواد و همون گرایش جوش ادامه بدم در ضمن توی جوش دو مقاله داخلی دارم و پروپزال دانشگاهم هم راجع به استفاده از نانو در جوش بوده وتا فروردین ماه هم ایلتس امتحان میدم چون الان دارم میرم کلاس هاش شانسی برام می مونه یا نه؟
باتشکر

دروود بر شما.
شما از رزومه خودت اظلاع دقیقی  ندادید با فرض بالا بودن معدل لیسانس و فوق شما شانس ممکنه داشته باشید رشته شما در دانشگاههای المان هم رقابتیه و هم حساس!!

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - M.E.H 1364 - 08-01-2015

باسلام مجدد و تشکر فراوان
من دیروز رزومه دادم ولی بازم خدمت شما عرض میکنم شرایط من به ترتیب زیر:
1- کاردانی مکانیک خودرو دارم با معدل 14
2- کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات با معدل 14/48 از دانشگاه آزاد شهرستان 
3- کارشناسی ارشد مهندسی مواد و گرایش جوش از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 15/56 
دو مقاله داخلی و در کلاسهای آموزش آیلتس هم در حال یادگیری هستم 4 سال سابقه تدریس در دانشگاه و مراکز فنی حرفه ای را دارم و یک سال هم سابقه کارشناس استاندارد در زمینه ماشین آلات، خودرو و کامیون را دارم و قصد دارم تو همون رشته جوش ادامه تحصیل بدم به نظر شما تو آلمان میتونم فاند بگیرم؟ اگه آلمان نشه روی چه کشور دیگه ای با این شرایط میتونم حساب کنم؟
خیلی ممنون و سپاسگزارم