آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 03-07-2014

(30-06-2014, 10:30 PM)'sadaff' نوشته: دوستان عزیز چرا کسی جواب منو نداد؟ Sad
واسه دکتری فیزیک پزشکی می خوام اقدام کنم
معدل لیسانسم 14.70
اما معدل ارشدم حدود 18 می شه
چه کارایی تو این یک سال باید انجام بدم که شانس پذیرشم بره بالا؟

دوست عزیز. در کل برای گرفتن پذیرش با فاند
معدل و کارهاای پژوهشی، نمره زبان و دانشگاه فارغ التحصیل شده و توصیه نامه قوی با یه پروپزال مناسب با دید وسیعی که روی موضوع خوبی کار کرده باشی شانست رو بالا میبره.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - سهیلا آلبویه - 10-07-2014

سلام خدمت مدیر محترم
کارشناسی عمران 15.77
کارشناسی ارشد مدیریت احرایی 17.5 و پایان نامه با موضوع مدیریت پروژه های عمرانی
در حال نوشتن مقاله ISI
آیلس 6.5
برای دکترای عمران مهندسی و مدیریت ساخت کدم دانشگاه آلمان باید اقدام کنم؟
آیا با وجود غیرمرتبط بودن دو رشته شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟
سپاس

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 10-07-2014

(10-07-2014, 11:38 AM)'سهیلا آلبویه' نوشته: سلام خدمت مدیر محترم
کارشناسی عمران 15.77
در حال نوشتن مقاله ISI
آیلس 6.5
سپاس

شما رشته ارشد خودت رو EMBA خوندی و برای دکتری نمیتونی عمران شرکت کنی!!! مگر اینکه برخی ازدروس عمران رو گذرونده باشی و دانشگاه موافقت کنه. در کل با این رزومه باید مقاله زیاد و ایلتس بهتری ارائه کنی. معدلهای 2 مقطع مناسبه. دنبال استاد باید بگردی 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - سهیلا آلبویه - 11-07-2014

ممنونم از چوابتون 
میخواستم بدونم نمیشه دوره pass master در آلمان بگذرونم با حتما باید در ایران فوق لیسانس عمران را بگیرم؟
ضمنا 5سال سابفه کار در کنترل و نظارت مدیریت پروژه های عمرانی دارم
و اینکه با گواهینامه ای مبتنی بر 220 ساعت گذراندن مدیریت پروژه و ساخت میتواند مفید باشد؟
در آلمان دانشگاهی برای عمران مهندسی و مدیریت ساخت هست؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - saaaaam - 11-07-2014

(10-07-2014, 11:38 AM)'سهیلا آلبویه' نوشته: سلام خدمت مدیر محترم
کارشناسی عمران 15.77
در حال نوشتن مقاله ISI
آیلس 6.5
سپاس

(11-07-2014, 01:43 AM)'سهیلا آلبویه' نوشته: ممنونم از چوابتون 
میخواستم بدونم نمیشه دوره pass master در آلمان بگذرونم با حتما باید در ایران فوق لیسانس عمران را بگیرم؟
ضمنا 5سال سابفه کار در کنترل و نظارت مدیریت پروژه های عمرانی دارم
و اینکه با گواهینامه ای مبتنی بر 220 ساعت گذراندن مدیریت پروژه و ساخت میتواند مفید باشد؟
در آلمان دانشگاهی برای عمران مهندسی و مدیریت ساخت هست؟

سلام دوست خوبم به فروم خوش امدید
این تغییر گرایش و رشته خصوصا از مهندسی به مدیریت متاسفانه باعث میشه دانشگاه ها در مورد توانایی های علمی شما به فکر فرو بروند!
برای دکتری مدیریت 5 سال سابقه کار بنظر من تاثیر بسیار مثبتی داره ولی برای رشته دکتری مهندسی عمران بنظر من چون فوق لیسانست مهندسی نیست اثرش از بین میرود
گواهینامه های اموزشی متاسفانه از نظر اکادمیک ارزشی ندارد ولی از نظر کار حرفه ای قطعا اثر مثبت بر نظر کارفرما می گذارد
بنظر من شما برای دکتری گرایشی از مدیریت مثلا تولید و یا مدیریت صنعتی انتخاب کنی هم شانس پذیرشت بالا تر خواهد رفت هم سوابق کاری شما اثرگذار خواهد بود
ولی اگر بخوای دکتری در فکالتی های مهندسی بگیری من نظرم با دوست عزیزم یکسان هست فقط در مورد مستر باید بگم مستر دوم را برای همین کار گذاشتن شما می توانی مستر دوم در رشته مورد نظرت اپلای کنی البته المان ویزا خیلی بد به مستر دومی ها می دهد و من پیشنهاد می کنم فنلاند - استونی و اسپانیا و ایتالیا را برای مستر دوم در گزینه های خودت در نظر بگیری 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - sadaff - 13-07-2014

مرسی از راهنماییتون
یه سوال دیگه ام اینه که اگه خودم استاد پیدا کنم حله یا باید حتما از DAAD اقدام کنم؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 16-07-2014

(13-07-2014, 02:34 AM)'sadaff' نوشته: مرسی از راهنماییتون
یه سوال دیگه ام اینه که اگه خودم استاد پیدا کنم حله یا باید حتما از DAAD اقدام کنم؟

شما میتونی تواماً با سازمان DAAD و اساتید در تماس باشی اما اون سازمان تنها برای گرفتن بورس شما رو ارزیابی میکند که به نظرم بهتره اول با موقعیت خالی در دانشگاهها شروع کنید سپس مکاتبه با استادها رو اغاز کنید. 

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - memi65 - 17-07-2014

سلام:
من فوق دیپلم برق-قدرت با معدل 13/19، کارشناسی برق_شبکه های انتقال و توزیع با معدل 16/44 و کارشناسی ارشد برق-قدرت با معدل 17/28 هستم.3 مقاله isi، یک مقاله isc و 4 کنفرانس خارجی و 4 کنفرانس داخلی دارم. یک کتاب تالیفی در زمینه توربین های بادی دارم و تو موسسات اموزشی تدریس می کنم.3 سال هم سابقه کار دارم.پایان نامه ارشدم هم در مورده انرژی های نو بوده و 28 سالمه.
می شه بفرمایید شانسه من برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا همراه با فاند چقدر هستش؟؟؟؟
معدله پاییه کاردانیم واسم مشکل ساز نمی شه؟؟؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - PouyaCivil - 22-07-2014

سلام خدمت ادمین محترم
سه تا سوال دارم
1. در جایی خوندم که مالیات بر درآمد در آلمان برای افراد مجرد 40 درصد و حق بیمه 10 درصد از درآمد سالیانه ست، آیا این حقیقت داره و آیا شامل حال دانشجویایی که پذیرش تحصیلی گرفتن هم میشه؟ ( چون خودم قصد دارم در دوره ی دکترا در آلمان مشغول به کار بشم )
2. در سایت های انگلیسی حداقل حقوق سالیانه در آلمان رو دیدم، برای مثال مهندس عمران حداقل 40 هزار یورو در سال ، آیا این حقوق ها پس از کسر مالیات محاسبه شده یا خیر؟ چون با توجه به 40% مالیات و 10% بیمه ( مجموعا 50% ) اختلاف فاحشی به وجود میاد که ممکنه نظر افراد رو در مورد پذیرش از آلمان تحت تاثیر قرار بده. به این معنی که تمام اون درآمدهای سالیانه باید بصورت نصف دیده بشه.
3. گفته میشه که در آلمان، تحصیل در دوره ی دکتری بصورت Job هست، میشه به زبان ساده توضیح بدید! آیا مفهومش اینه که برای دکترا محدودیت ساعات کار دانشجویی ( مثلا 20 ساعت در هفته ) وجود نداره؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - Shihan - 22-07-2014

(17-07-2014, 10:21 AM)'memi65' نوشته: سلام:
من فوق دیپلم برق-قدرت با معدل 13/19، کارشناسی برق_شبکه های انتقال و توزیع با معدل 16/44 و کارشناسی ارشد برق-قدرت با معدل 17/28 هستم.3 مقاله isi، یک مقاله isc و 4 کنفرانس خارجی و 4 کنفرانس داخلی دارم. یک کتاب تالیفی در زمینه توربین های بادی دارم و تو موسسات اموزشی تدریس می کنم.3 سال هم سابقه کار دارم.پایان نامه ارشدم هم در مورده انرژی های نو بوده و 28 سالمه.
می شه بفرمایید شانسه من برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا همراه با فاند چقدر هستش؟؟؟؟
معدله پاییه کاردانیم واسم مشکل ساز نمی شه؟؟؟

دروود بر شما
شانست خیلی خوبه با توجه به کارهای پژوهشی که داری و همچنین معدل خوب مقاطع ارشد و لیسانست. اگر بتونی نمره خوب زبان هم کسب کنی که شانست رو بالا بردی. در کل شانس گرفتن بورس بالاست و باید استادی در زمینه کاریت پیدا کنی. معدل پایین کاردانی شما هم به نظرم با معدل بالای مقاطع بعد و نمره زبان و مقالاتت قابل چشم پوشیه.