آکادمیا کافه
شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش مقطع PhD از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Andre - 19-11-2013

(19-11-2013, 09:38 PM)'ali.chabok' نوشته:
ممنون.به نظرتون من با 3 تا ISI و تا دوتا سابمیت با معدل کارشناسی 16.06 و ارشد 16.90 و زبان 7.5 چقدر شانس دارم؟رشته مهندسی مواد دانشگاه امیرکبیر

دوست عزیز من خودم هنوز اپلای نکردم (طبیعتاً دوستانی که پذیرش گرفتن اطلاعات جامع تری دارند). من تنها نظر شخصی خودم رو عنوان می کنم. اگر تمام این مدارک رو حاضر دارید (به خصوص نمره زبان)، شانص بزرگی را دارید. نمره GRE امری ضروری برای بیشتر دانشگاهای آمریکایی می باشد، اما اگر بخواهیم به همین شرایط اکتفا کنیم در سایر دانشگاههای دنیا شانص خوبی برای Fund دارید.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 20-11-2013

(19-11-2013, 09:38 PM)'ali.chabok' نوشته:
ممنون.به نظرتون من با 3 تا ISI و تا دوتا سابمیت با معدل کارشناسی 16.06 و ارشد 16.90 و زبان 7.5 چقدر شانس دارم؟رشته مهندسی مواد دانشگاه امیرکبیر

با این رزومه چرا برای کشورهای مطرح اقدام نمیکنی؟! البته این نظر منه. به هر حال با این وضعیت شانست چشمگیر و مناسب می باشد. با پروپزال عالی و مصاحبه با استاد میتونی متقاعدش کنی که یکی از بهترین های تیمش خواهی بود.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 20-11-2013

(19-11-2013, 01:12 PM)'masoodb' نوشته: سلام من لیسانس مهندسی شیمی ازدانشگاه سهند و فوق لیسانس مهندسی هسته ای گرایش چرخه سوخت از شریف هستم فوق لیسانس من ربط زیادی به مهندسی شیمی داره آیا میتونم در مقطع دکترا در مهندسی شیمی  در آلمان درس بخونم  و بورس هم میشه گرفت یا کالا میشه از ایران برم آشنایی با زبان دارم ولی تافل ندارم دو سه تا هم مقاله داخلی دارم میشه راهنمایی بکنید

دروود بر شما دوست عزیز.
شما از معدل و سایر موارد رزومه خودت چیزی قرار ندادی که بشه دقیق راهنمایی کرد. اما متاسفانه رشته ارشد شما جزو رشته های حساس در سفارته. و ممکنه شانست برای ویزا رو کم رنگ کنه اما به هر حال کشورهای دیگر هم رو مد نظر بگیر.

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - siavash taheri - 20-11-2013

سلام می خواستم ببینم شرایط پذیرش همراه با فاند در رشته اقتصاد مالی را دارم
لیسانس از دانشگاه بهشتی 12.57
فوق لیسانس از دانشگاه تهران با معدل 17.5 البته هنوز تمام نکردم
یک سال سابقه کار در مجله اقتصاد ایران
تافل 105
مدرک CFA مرحله اول را دارم
GRE هم خواهم داد

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - ali.chabok - 21-11-2013

ببخشید من میخوام برا دکتری اقدام کنم.با یه استاد مکاتبه کردم. اون گفت فعلا فاند نداره ولی میتونم از طریق Daade برا گرفتن اسکالرشیپ اقدام کنم.من سایت رو دیدم ولی واقعیتش هیچی سر در نیاوردم.انواع اقسام اسکالرشیپ ها هست اونجا و نمیدونم کدومش برا دکتری خوبه.و سوال بعدیم اینه که وقتی برا اسکالرشیپ اقدام میکنیم اگه پذیرفته بشه خود اونها دانشگاه و پوزیشنو مشخص میکنن یا ما تو اپلیکیشنومون مشخص میکنیم که کجا میخواییم بخونیم؟ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - ali.chabok - 21-11-2013

(20-11-2013, 11:30 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
با این رزومه چرا برای کشورهای مطرح اقدام نمیکنی؟! البته این نظر منه. به هر حال با این وضعیت شانست چشمگیر و مناسب می باشد. با پروپزال عالی و مصاحبه با استاد میتونی متقاعدش کنی که یکی از بهترین های تیمش خواهی بود.
ازاد اندیش باشی

ممنون. والا همه جا اقدام کردم.استرالیا.کانادا.امریکا.اروپا.فعلا منتظر جوابیم.میدونی که به خاطر تحریمها شرایط یکم سخته.رشته منم حساسه.برا همین فعلا همه جارو در نظر دارم تا ببینیم خدا چی میخواد

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 21-11-2013

(20-11-2013, 11:16 PM)'siavash taheri' نوشته: سلام می خواستم ببینم شرایط پذیرش همراه با فاند در رشته اقتصاد مالی را دارم
لیسانس از دانشگاه بهشتی 12.57
فوق لیسانس از دانشگاه تهران با معدل 17.5 البته هنوز تمام نکردم
یک سال سابقه کار در مجله اقتصاد ایران
تافل 105
مدرک CFA مرحله اول را دارم
GRE هم خواهم داد

دروود بر شما.
دوست عزیز معدل لیسانس شما یکم پایینه. ضمناً کارهای پژوهشی همچون مقاله و کتاب هم نداری. شانست برای فاند پایینه. اما شاید بتونی با هزینه شخصی برای دانشگاههای متوسط اقدام کنی. نمیشه دقیق اضهار نظر کرد فقط ناامید نباش و اقدام کن.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - ali.chabok - 22-11-2013

کسی اطلاعاتی در مورد اسکالرشیپ DAAD برا دکتری نداره؟

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - nanock - 23-11-2013

سلام،
شرمنده ام که پست های خام زیاد میذارم.... واسه آلمان من سه تا دانشگاه واسه دکتری برق در نظر گرفتم... 
1-tu munchen
2-لوودویگ ماکسیمیلیان
3- آخن
خیلی به مونیخ علاقه دارم و رشته ای که اونجا ارائه میشه و یه پروپوزال خوب تو ذهن دارم.... فقط یه استاد تو این رشته داره... به نظرتون شانسم چقدره؟(پول که میدن؟ کفاف زندگی رو میده دیگه؟)
رزومه رو چندبار گفتم ولی میگم
کارشناسی 15.37...ارشد هنوز معلوم نیس ولی بیشتر از 15.... یه مقاله تو لیسانس...4تا مقاله ارشد ... زبان بالای90
*** یه سوالم داشتم در مورد پست دکترا که اگه ممکنه شریلط اون رو هم بذارید؟
ممنون

RE: راهنمای پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 24-11-2013

(23-11-2013, 10:23 PM)'nanock' نوشته: سلام،
شرمنده ام که پست های خام زیاد میذارم.... واسه آلمان من سه تا دانشگاه واسه دکتری برق در نظر گرفتم... 
1-tu munchen
2-لوودویگ ماکسیمیلیان
3- آخن
خیلی به مونیخ علاقه دارم و رشته ای که اونجا ارائه میشه و یه پروپوزال خوب تو ذهن دارم.... فقط یه استاد تو این رشته داره... به نظرتون شانسم چقدره؟(پول که میدن؟ کفاف زندگی رو میده دیگه؟)
رزومه رو چندبار گفتم ولی میگم
کارشناسی 15.37...ارشد هنوز معلوم نیس ولی بیشتر از 15.... یه مقاله تو لیسانس...4تا مقاله ارشد ... زبان بالای90
*** یه سوالم داشتم در مورد پست دکترا که اگه ممکنه شریلط اون رو هم بذارید؟
ممنون

دروود.
من به شخصه و با توجه به شناختی که از دانشگاهها المان از طریق دوستانی که دارم به طور قاطع عرض میکنم دانشگاه اخن یکی از بهترین ها در زمینه رشته شما با دپارتمان مطرح و ازمایشگاههای بروز می باشد. هر چند دانشگاه صنعتی مونیخ رنک بهتری داره اما ما در اینجا صحبت از رشته رو میکنیم اگر شانس گرفتن فاند از مونیخ رو داری بهتره اقدام کنی. در بهترین حالت فاندی حدود 1200 تا 1300 یورو در ماه تعلق میگیره که خیلی بیشتر از حالت استاندار می باشد و جواب همه مسائل را خواهد داد. منظورت رو از پست دکتری رو در المان تنها باید از دپارتمان خودت پیگیری کنی چون بصورت اگهی کار منتشر نمیشه. و تنها اساتید هستند که در صورت موافقت با دانشگاه میتونن دانشجو برای اون مقطع بگیرن.
ازاد اندیش باشی