آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک درباره پذیرش در مقطع PhD در کشور انگلستان صحبت خواهد شد.

RE: پذیرش در مقطع PhD - amin_mb - 15-02-2012

با سلام خدمت دوستان!

انگلستان دانشجو را معادل پوند می بیند! و دکتری نیز مانند فوق لیسانس شهریه سنگینی برای دانشجویان خارجی در پی خواهد داشت!
بنابراین گرفتن پذیرش در فوق و دکتری از دانشگاه های بریتانیا ساده اما فاند بسیار مشکل هست!
اما دانشگاه های تاپ بریتانیا ازجمله Oxford، Imperial، Cambridge پروسه ارزیابی و پذیرش سختگیرانه تری دارند!

دانشگاه ها در بریتانیا یکی دو بار در سال ددلاین برای ارسال مدارک! و معمولا باید رشته پیشنهادی، موضوع پیشنهادی و استاد راهنمای پیشنهادی را انتخاب کنید!
به عنوان مثال دانشگاه شفیلد اجازه انتخاب سه استاد پیشنهادی را به شما می دهد و مدارک شما به هر سه از آنها فرستاده میشود!
اکثر دانشگاه ها بعد از اینکه Application شما کامل شد مدارک شما را به دپارتمان مورد نظر ارسال کرده و آنها نیز به اساتید مربوطه تحویل خواهند داد! به محض اینکه استادی Application شما را ساپورت کند از طریق مسئول دانشکده به شما اطلاع رسانی خواهد شد!
بنابراین تماس قبلی با استاد، کمک فراوانی در راحتی و سریع شدن پروسه پذیرش می کند اما ضروری نیست!

بحز Oxford و Cambridge بقیه دانشگاه ها اپلیکیشن فی ندارند!

البته در طول سال هر از چند گاهی دانشگاه ها پوزیشن هایی تحت Studentship ارائه می کنند اما در اکثرشون صریح نوشته شده که بورس برای دانشجویان بریتانیایی و اروپایی!
از آنجایی که شهریه دکتری در بریتانیا مبلغ زیاد و سودآوری است دانشگاه ها از دادن بورس به دانشجویان غیراروپایی یا Overseas خودداری می کنند مگر رزومه بسیار قوی و نخبه!
پیشنهاد می کنم دوستانی که فاند کامل نیاز دارند باید به دنبال گروههای پژوهشی به سرپرستی اساتیدی باشند که از منابعی در خارج از دانشگاه ها گرنت های زیادی دریافت می کنند!

RE: پذیرش در مقطع PhD - Pejman - 15-02-2012

کاملاً صحبت های امین رو تایید می کنم. من برای دانشگاه های Sheffield و Cranfield برای دکترا اپلای کرده بودم که اولی بدون هیچ مصاحبه ای بهم یه پذیرش بدون فاند داد. برای دومی مصاحبه شدم، البته اولین مصاحبه ام بود و خودم هم راضی نبودم. اون هم بهم پذیرش بدون فاند داد. برای open position ها هم یکی دو بار به استادا ایمیل زدم و گفتند که اگر می تونی اختلاف هزینه دانشجویان خارجی و داخلی رو بپردازی در خدمت هستیم! به طور کلی فول فاند شدن در انگلیس برای دانشجویان خارجی غیر اروپایی، بدون داشتن رزومه درخشان خیلی سخت هست. کسی هم که رزومه خیلی قوی داشته باشه معمولاً برای پذیرش و فاند از کانادا، استرالیا و آمریکا مشکلی نداره.
برای اپلای در دانشگاه هایی که گفتم هیچ مدرکی نیاز به پست شدن نداشت و همه چیز آنلاین بود. حتی application fee هم نداشتند.

RE: پذیرش در مقطع PhD - amin_mb - 21-02-2012

با عرض سلام خدمت دوستان!

یک نکته لازم دونستم خدمت بچه ها عرض کنم!

همانطور که در پست بالایی هم بدان اشاره شد، به جز ددلاین های هر دانشگاه در بریتانیا که می تونید مدارکتان را بفرستید و در خواست پذیرش بدهید، برای دکتری راه دیگر پوزیشن هایی است که در طول سال اعلام میشوند! که به Studentships معروف هستند!

این Studentships ها همراه با فاند کامل برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی هست! اما دوستانی که می توانند تفاوت هزینه شهریه یک دانشجوی خارجی و یک دانشجوی اروپایی را بپردازنند این پوزیشن ها، موقعیت های مناسبی هستند! در اغلب موارد هزینه زندگی را کامل پرداخت می کنند ولی شهریه یک دانشجوی انگلیسی/اروپایی را پوشش می دهد!

سایت بسیار مناسب برای این Studentships ها در دانشگاه های بریتانیایی و مشترک المنافع FindAPhD هست.!

خوش و خرم باشید!

RE: پذیرش در مقطع PhD - vhd - 30-10-2013

سلام
من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد هوا فضا در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین تهران هستم.به موضوع توربو ماشینها بسیار علاقمند هستم و در سرچ هایی که انجام دادم متوجه شدم دانشگاه کرنفیلد در این زمینه بسیار قوی است.
استاد راهنمای پروژهام فارغ التحصیل از همین دانشگاهه.
در قسمت فرصتهای phd توس سایت دانشگاه کرنفیلد به لینک زیر رسیدم .نطر دوستان در مورد این فرصت چیه؟
به زمان شروع دوره دقت کنید لطفا.
ریکام از استادم چقدر میتونه تاثیر گزار باشه.موضوع پروژه ام تا حدودی زیادی به موضوع این فرصت نزدیکه(بهینه سازی)
فعلا مقاله ندارم و معدلم 16 هست ممنون از راهنمایی همه دوستان
میدونم که حساسیت بالاست. ولی آیا واقعا امیدی نیست...؟
http://www.cranfield.ac.uk/study/research-degrees/current-research-opportunities/phd/aeroengine-design-and-performance-optimisation-with-rolls-royce.html

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 30-10-2013

(30-10-2013, 09:13 AM)'vhd' نوشته: سلام
من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد هوا فضا در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین تهران هستم.به موضوع توربو ماشینها بسیار علاقمند هستم و در سرچ هایی که انجام دادم متوجه شدم دانشگاه کرنفیلد در این زمینه بسیار قوی است.
استاد راهنمای پروژهام فارغ التحصیل از همین دانشگاهه.
در قسمت فرصتهای phd توس سایت دانشگاه کرنفیلد به لینک زیر رسیدم .نطر دوستان در مورد این فرصت چیه؟
به زمان شروع دوره دقت کنید لطفا.
ریکام از استادم چقدر میتونه تاثیر گزار باشه.موضوع پروژه ام تا حدودی زیادی به موضوع این فرصت نزدیکه(بهینه سازی)
فعلا مقاله ندارم و معدلم 16 هست ممنون از راهنمایی همه دوستان
میدونم که حساسیت بالاست. ولی آیا واقعا امیدی نیست...؟
http://www.cranfield.ac.uk/study/research-degrees/current-research-opportunities/phd/aeroengine-design-and-performance-optimisation-with-rolls-royce.html

دروود بر شما.
توي مهندسي انرژي و مكانيك سيالات دانشگاه سرآمد و مشهوريه و شهرش 1 ساعت با قطار تا لندن فاصله داره، شمال لندن. شهر کوچیکیه. خب مشکل اینجاست که شما دقیقاً داری روی موردی کار میکنی که اگر ATAS  ( همون نحوه ارزیابی دانشجو در کلیرنس امریکا اما در کشور انگلیس نامیده میشه) شما رو از این بخش به سلامت عبور کنی دیگه مشکلی نداری. من فردی رو میشناسم که 2 ماه پیش برای نمونه دکترای مکانیک - پروپزالم رو هم درش کلمه Safe & Open Issue رو ذکر کرده بودند. بورس هم داشتن ولی ATAS ریجیکتش کرد.  فکر می کنم برای دکترا در انگلیس، پروپزالتون باید اونقدر Safe باشه که نگرانی برای ATAS نداشته باشی. شما حالا اقدام کن امیدوار باش. 

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - saeid.k - 06-01-2014

با سلام. میخواستم بپرسم با این شرایط چطور میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟متشکرم.
کاردانی برق صنعتی دانشگاه آزاد با معدل17.23
کارشناسی ناپیوسته برق قدرت انتقال توزیع  دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 13.55

معدل موثر دوره چهارساله کارشناسی 15.39
دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد معدل 17
سربازی رفتم و 26 سالمه. درسم سال دیگه تموم میشه
دو مقاله ای اس ای در حد رفرنس و چندتا طرح جدید دیگه که دارم واسه نوشتن مقاله روشون کار میکنم.با چندتا از استادای مطرح ایران صحبت کردم گفتن طرح شما و مقاله شما بسیار جدیده و فقط دانشگاه ام ای تی  و توکیو ژاپن در این زمینه کار  کردن البته شبیه اون نه خود طرح رو  و به درد بیست  سال دیگه امریکا میخوره. گفتن طرح فوق العاده جالبیه و اگه روش کار کنی و به نتیجه برسونی  انقلابی  در صنعت برق قدرت  دنیا بوجود آوردی.این عین  جمله دکتر احد کاظمی مدیر گروه برق دانشگاه علم و صنعت هست. برای تافل و جی ار ای هم دارم اقدام کردم.لطفا راهنمایی کنید که تو کدوم دانشگاه  میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟شرایطم چطوره؟ مدرک کاردانیم و کارشناسیم مشکل نداره؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Shihan - 06-01-2014

(06-01-2014, 03:24 AM)'saeid.k' نوشته: با سلام. میخواستم بپرسم با این شرایط چطور میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟متشکرم.
کاردانی برق صنعتی دانشگاه آزاد با معدل17.23
کارشناسی ناپیوسته برق قدرت انتقال توزیع  دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 13.55
معدل موثر دوره چهارساله کارشناسی 15.39
دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد معدل 17
سربازی رفتم و 26 سالمه. درسم سال دیگه تموم میشه
دو مقاله ای اس ای در حد رفرنس و چندتا طرح جدید دیگه که دارم واسه نوشتن مقاله روشون کار میکنم.با چندتا از استادای مطرح ایران صحبت کردم گفتن طرح شما و مقاله شما بسیار جدیده و فقط دانشگاه ام ای تی  و توکیو ژاپن در این زمینه کار  کردن البته شبیه اون نه خود طرح رو  و به درد بیست  سال دیگه امریکا میخوره. گفتن طرح فوق العاده جالبیه و اگه روش کار کنی و به نتیجه برسونی  انقلابی  در صنعت برق قدرت  دنیا بوجود آوردی.این عین  جمله دکتر احد کاظمی مدیر گروه برق دانشگاه علم و صنعت هست. برای تافل و جی ار ای هم دارم اقدام کردم.لطفا راهنمایی کنید که تو کدوم دانشگاه  میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟شرایطم چطوره؟ مدرک کاردانیم و کارشناسیم مشکل نداره؟

دروود بر شما.
دوست عزیز، اگر مطالب بالا رو ملاحضه می کردی دستت میاد که گرفتن پذیرش از انگلیس خیلی مشکل نیست و میتونی پذیرش بگیری اما روی فاند اصن حساب و کتاب نداره. اگر هم بهت بدن بخش کمی رو پوشش میدن و از طرفی بیشترین فاند هم در اختیار چندین دانشگاه تاپه که شما با معدل کاردانی و کارشناسیت دور از دسترسه. به نظرم برای کشورهای دیگر هم اقدام کن. اگر بتونی جی ار ای و تافا رو هم کنارش بذاری با طرح عظیم شما مطمئناً امریکا گزینه بهتریه.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Vanquisher - 14-04-2014

درود فراوان
من با یک استاد در حال مکاتبه هستم.ایشون به من offer دادن واسه phd.از اونجا که بنده مشمول هستم و تا 2 ماه دیگه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل میشم بنده به ایشون گفتم که میتونم ترجمه ریز نمراتم رو فعلا بفرستم چون هنوز فارغ التحصیل نشدم و ایشون پاسخ دادن شما وقتی فارغ التحصیل شدی همه مدارک رو برای من بفرست.حالا میخواستم ببینم من به ایشون چی بگم؟چطور بگم که در ایران مشکل سربازی وجود داره و اصل مدرک رو نمیدن.از دوستان خواهش میکنم یه متن واسه من بذارن.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - yousi - 14-04-2014

(14-04-2014, 02:41 PM)'Vanquisher' نوشته: درود فراوان
من با یک استاد در حال مکاتبه هستم.ایشون به من offer دادن واسه phd.از اونجا که بنده مشمول هستم و تا 2 ماه دیگه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل میشم بنده به ایشون گفتم که میتونم ترجمه ریز نمراتم رو فعلا بفرستم چون هنوز فارغ التحصیل نشدم و ایشون پاسخ دادن شما وقتی فارغ التحصیل شدی همه مدارک رو برای من بفرست.حالا میخواستم ببینم من به ایشون چی بگم؟چطور بگم که در ایران مشکل سربازی وجود داره و اصل مدرک رو نمیدن.از دوستان خواهش میکنم یه متن واسه من بذارن.

Dear Professor ...,
As you asked me to apply with official transcripts I have to state that, in here things work very differently from USA. In Iran boys have mandatory military service that they have to serve. For this reason I cannot ask for my official transcript unless, I serve this military service (2 years period) or I have admission form a domestic or foreign university. The unofficial documents are just for review purpos and upon getting primitive admission I can retrieve my official transcript and submit them for registration process. I would be really appreciated if you could help me through this dilemma, otherwise, I might loose the perfect opportunity you and your university provide me.
Kind regards,
your name!