آکادمیا کافه
پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- انجمن: تحصیل در نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- موضوع: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 02-06-2016

(01-06-2016, 05:05 PM)maxy نوشته: سلام
 من رشته مهندسی مکانیک گرایش سیالات دانشگاه ازاد نجف اباد خوندم.معدل 14.5
یک کتاب و یک مقاله isi دارم.

زبانم رو دارم تکمیل می کنم.
ببخشید چندتا سوال داشتم:
برای رشته مکانیک یا انرژی در دانشگاه ntnu در مقطع فوق لیسانس چطوری می تونم اپلای بگیرم؟

من زیاد نمی دونم ولی شنیدم تحصیل در این دانشگاه رایگان هستش.ایا درست یا خیر؟

برای فوق می شه از دانشگاه فاند گرفت؟

ممنون می شم راهنمایی ام کنید

با داشتن نمره زبان بالا شانس میشه برای شما متصور شد. بله. همچنان نروژ یکی از کشورهای رایگان برای ادامه تحصیل می باشد. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید اینه رشته مکانیک در دانشگاه ntnu به انگلیسی ارائه نمیشه! شما رشته مکانیک رو از اینجا پیگیر بشید.
برای گرفتن پذیرش باید وب سایت دانشگاه رو بررسی کنید و از زمان شروع اقدام اطلاع پیدا کنید (اینجا) و لیست رشته های انگلیسی زبان هم از اینجا مشاهده کنید.
برای فوق دانشگاه هیچ کمک هزینه ای به دانشجو پرداخت نخواهد کرد.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - maxy - 04-06-2016

(02-06-2016, 10:27 AM)Shihan نوشته: با داشتن نمره زبان بالا شانس میشه برای شما متصور شد. بله. همچنان نروژ یکی از کشورهای رایگان برای ادامه تحصیل می باشد. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید اینه رشته مکانیک در دانشگاه ntnu به انگلیسی ارائه نمیشه! شما رشته مکانیک رو از اینجا پیگیر بشید.
برای گرفتن پذیرش باید وب سایت دانشگاه رو بررسی کنید و از زمان شروع اقدام اطلاع پیدا کنید (اینجا) و لیست رشته های انگلیسی زبان هم از اینجا مشاهده کنید.
برای فوق دانشگاه هیچ کمک هزینه ای به دانشجو پرداخت نخواهد کرد.

خیلی خیلی ممنون از پاسخ شما

مرسی از بررسی شما.دقت نکردم به زبان ارائه این دوره.
در مورد رشته انرژی http://www.ntnu.edu/studies/msisee/admission زبان به صورت نگلیسی ارائه میشه؟

چه پارامتر هایی غیر از زبان باعث میشه بتونم پذیرش بگیرم؟

بنظر شما امکان این هست بعد از مقطع فوق در همون دانشگاه بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم؟
امکان داره با خواندن فوق لیسانس بتونم اقامت بگیرم؟
به نظر شما ایا منی که فوق رو در نروژ خوندم کار بهتر گیرم میاد یا کسی که فوق رو ایران خونده و می خواد اقدام کنه برای کار در نروژ؟

نمی دونم تونستم منظرم رو برسونم یا نه

ممنون از راهنمایی شما

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 06-06-2016

(04-06-2016, 01:23 AM)maxy نوشته: خیلی خیلی ممنون از پاسخ شما

مرسی از بررسی شما.دقت نکردم به زبان ارائه این دوره.
در مورد رشته انرژی http://www.ntnu.edu/studies/msisee/admission زبان به صورت نگلیسی ارائه میشه؟

چه پارامتر هایی غیر از زبان باعث میشه بتونم پذیرش بگیرم؟

بنظر شما امکان این هست بعد از مقطع فوق در همون دانشگاه بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم؟
امکان داره با خواندن فوق لیسانس بتونم اقامت بگیرم؟
به نظر شما ایا منی که فوق رو در نروژ خوندم کار بهتر گیرم میاد یا کسی که فوق رو ایران خونده و می خواد اقدام کنه برای کار در نروژ؟

نمی دونم تونستم منظرم رو برسونم یا نه

ممنون از راهنمایی شما

ببینید رشته انرژی های نو، از زیر مجموعه Nordic Exchange هست. باید هر سال در دو کشور مختلف تحصیل کنید در سطح اسکاندیناوی (دانمارک- فنلاند- سوئد و ایسلند ) بهتره این مورد رو از دانشگاه اینجا بپرسی و مطمئن بشی که دانشجوی خارجی هم میتونه اقدام کنه یا خیر.

پارامتر مهم معدل است و نمره زبان و رزومه شما. در خصوص گرفتن دکتری هم بله اگر رزومه خوب یداشته باشید و فعالیت پژوهشی مناسب شانس داری. در خصوص کار هم اگر زبان اون کشور + سابقه کار و برخی نکات خوب در شما باشه مطمئناً فرقی نداره شما لیسانس کجا خونده باشید.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - maxy - 07-06-2016

(06-06-2016, 10:16 PM)Shihan نوشته: ببینید رشته انرژی های نو، از زیر مجموعه Nordic Exchange هست. باید هر سال در دو کشور مختلف تحصیل کنید در سطح اسکاندیناوی (دانمارک- فنلاند- سوئد و ایسلند ) بهتره این مورد رو از دانشگاه اینجا بپرسی و مطمئن بشی که دانشجوی خارجی هم میتونه اقدام کنه یا خیر.

پارامتر مهم معدل است و نمره زبان و رزومه شما. در خصوص گرفتن دکتری هم بله اگر رزومه خوب یداشته باشید و فعالیت پژوهشی مناسب شانس داری. در خصوص کار هم اگر زبان اون کشور + سابقه کار و برخی نکات خوب در شما باشه مطمئناً فرقی نداره شما لیسانس کجا خونده باشید.

ممنون از پاسخ کامل شما
به نظرتون کدوم دانشگاه در نروژ بیشتر به شرایط من می خوره؟(مهندسی مکانیک-گرایش سیالات- انرژی های نو- واز این قبیل رشته ها)
غیر این دانشگاه کدوم دانشگاه معتبر و در زمینه رشته های فنی هستش؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 07-06-2016

(07-06-2016, 06:43 PM)maxy نوشته: ممنون از پاسخ کامل شما
به نظرتون کدوم دانشگاه در نروژ بیشتر به شرایط من می خوره؟(مهندسی مکانیک-گرایش سیالات- انرژی های نو- واز این قبیل رشته ها)
غیر این دانشگاه کدوم دانشگاه معتبر و در زمینه رشته های فنی هستش؟

خود رشته مکانیک در نروژ خیلی کم پیدا میشه، اما اینجا برخی رشته های نزدیک به کار شما رو پیدا کردم. ببین علاقمند هستی یا خیر. در غیر اینصورت بایدبرای فنلاند و سوئد اقدام کنی، البته هزینه ارشد رایگان ندارن.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - maxy - 08-06-2016

(07-06-2016, 08:45 PM)Shihan نوشته: خود رشته مکانیک در نروژ خیلی کم پیدا میشه، اما اینجا برخی رشته های نزدیک به کار شما رو پیدا کردم. ببین علاقمند هستی یا خیر. در غیر اینصورت بایدبرای فنلاند و سوئد اقدام کنی، البته هزینه ارشد رایگان ندارن.

اقا شاهین خیلی لطف کردی از وقتت گران بهات رو برای من گذاشتی

اون رشته انرژی نو دانشگاه ntun بیشتر به کارم میاد. به نظرشما بین دو دانشگاه درس خوندن اشکال بوجود میاره. میشه یکم در موردش توضیح بدی

ایا کشور دیگری هم هست که تحصیلات رایگان داشته باشه؟

ببخشید می پرسم اگر دوست داشتین جواب بدین. شما خودتون ایران هستید یا خارج هستید؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 08-06-2016

(08-06-2016, 02:51 AM)maxy نوشته: اقا شاهین خیلی لطف کردی از وقتت گران بهات رو برای من گذاشتی

اون رشته انرژی نو دانشگاه ntun بیشتر به کارم میاد. به نظرشما بین دو دانشگاه درس خوندن اشکال بوجود میاره. میشه یکم در موردش توضیح بدی

ایا کشور دیگری هم هست که تحصیلات رایگان داشته باشه؟

ببخشید می پرسم اگر دوست داشتین جواب بدین. شما خودتون ایران هستید یا خارج هستید؟

بله. برخی دانشگاههای فنلاند و المان همچنان رایگان هستند. و نکته جالب در المان دوره مکانیک بسیار گسترده و به انگلیسی ارائه میشه. بهتره تاپیک المان رو نگاه بندازید. بله بنده خارج از کشورم.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - mel.g - 05-09-2016

با سلام.
می خواستم بدونم درین حد امکانه گرفتن فاند برای مستر مجدد در دانشگاه های نروژ پایین هست که کلا اقدام نکنم و مستقیما فقط برای دکتری اپلای کنم؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 05-09-2016

(05-09-2016, 02:44 AM)mel.g نوشته: با سلام.
می خواستم بدونم درین حد امکانه گرفتن فاند برای مستر مجدد در دانشگاه های نروژ پایین هست که کلا اقدام نکنم و مستقیما فقط برای دکتری اپلای کنم؟

خیر. چون بیشتر دوره های master رایگان است به این دلیل کمک هزینه ای برای تحصیل به دانشجویان بین المللی تعلق نمیگیره.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - jamshid top - 22-09-2016

سلام دوستان 
من دارای دیپلم امور طیور دارم با معدل 15 
تو مسابقات علمی کاربردی تو کشور سوم شدم 
حکمهام از وزارت صنعت و اموزش و پرورش کل کشوره 
بعد الان مشغول ادامه تحصیل از دانشگاه علمی کاربردی هستم توی یه رشته دیگه دارویاری توی دوم ترمش هستم 
بعد زبانم هنوز کامل نشده 
و من کامل نمیدونم برای ارسال مشخصاتم چیکار کنم اگه امکان داره راهنمایم کنید 

ممنون سپاس گذار