آکادمیا کافه
پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- انجمن: تحصیل در نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- موضوع: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور نروژ برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - فاطی - 15-09-2012

سلام
من رشته تحصیلیم کاردانی هوشبری بوده از دانشگاه علوم پزشکی ایران و 4 سال هم سابقه کار دارم..
شوهرم برای post-doctor اونجا بورس گرفته و میخواهیم بیایم .پیشنهادتون برای ادامه تحصیل من چیه ؟ چه رشته ای خوبه ؟کدومدانشگاه بهتره؟ آیا میشه با کاردانی در رشته تجربی کارشناسی رشته های ریاضی رو خوند؟ آیا زبان نروژی سخته؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - shabnam11 - 12-01-2013

سلام......من می خواستم بدونم با لیسانس معماری در چه رشته ای به غیر از معماری و در چه دانشگاهی از نروز میشه پذیرش گرفت؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 12-01-2013

(12-01-2013, 06:45 AM)shabnam11 نوشته: سلام......من می خواستم بدونم با لیسانس معماری در چه رشته ای به غیر از معماری و در چه دانشگاهی از نروز میشه پذیرش گرفت؟
دروود بر شما.
بله میشه اقدام کنید اما بهتره برای رشته های مهندسی عمران، مدیریت اقدام کنید چون از این طریق بهتره جواب خواهید گرفت تا بطور مثال IT بخونید!!! چون شانستون رو پایین میاره اما به نظرم اگر علاقه به رشته خاصی دارید بهتره از لیسانس مجدداً اون را بخوانید. برای پیدا کردن رشته مورد نظر در نروژ اینجا و اینجا را نگاه کنید.

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - shirinf - 28-07-2013

با سلام
من کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی از دانشگاه امیر کبیر دارم. می خواهم واسه master در دانشگاه اسلو اقدام کنم. آیا می تونم تو رزومه ام بنویسم که ارشد دارم ؟ منظورم اینه آیا ممکن به خاطر اینکه master دارم قبول نکنن که اونجا بازم master ریاضی بخونم؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ahmadpashaei - 28-07-2013

(28-07-2013, 04:09 PM)'shirinf' نوشته: با سلام
من کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی از دانشگاه امیر کبیر دارم. می خواهم واسه master در دانشگاه اسلو اقدام کنم. آیا می تونم تو رزومه ام بنویسم که ارشد دارم ؟ منظورم اینه آیا ممکن به خاطر اینکه master دارم قبول نکنن که اونجا بازم master ریاضی بخونم؟

سلام،به آکادمیا خوش اومدین،[عکس: congratualtions.gif]
والا شما از یکی از بهترین دانشگاه های ایران فوق لیسانس دارید و منطقیه که اول بخواید دکترا پذیرش بگیرین نه ارشد مجدد! دلیل خاصی داره این کار؟ اینو گوشزد کنم که در ارشد اروپایی ها کلا فاند ندارن و فقط دکتراست که شما دیگه تقریبا کارمند دانشگاه محسوب شده و حقوق بالایی میگیرین[عکس: 10.gif] نه مثل آمریکا و کانادا که فقط یک فاند محدود میدن.به نظرم بهتره برای دکترا اقدام کنید.[عکس: 128fs318181.gif]
موفق باشید

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 28-07-2013

من برحسب تجربه عرض میکنم. اگر از ارشدت بخواهی توضیح بدی شاید دانشگاه قانع نشه از اینکه چرا ارشد داری میخونی و برای اینجا داری اقدام میکنی! به نظرم شما فقط با لیسانس خودت اقدام کن و برای ارشد در رشته ای که نزدیک به رشته لیسانست هست اپلای کن. البته نمیدونم معدل و نمره زبان شما بالاست یا نه!!!!!!1

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - shirinf - 28-07-2013

ممنونم از جوابتون
ارشد ریاضی کاربردی ازامیر کبیر بودم با معدل 18.11- یک مقاله ریوایز هم دارم- آیلتس 6.5 دارم- لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 15.48 از دانشگاه کردستان
به نظر شما با شرایط لیسانس می تونم پذیرش بگیرم؟

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 28-07-2013

(28-07-2013, 05:05 PM)'shirinf' نوشته: ممنونم از جوابتون
ارشد ریاضی کاربردی ازامیر کبیر بودم با معدل 18.11- یک مقاله ریوایز هم دارم- آیلتس 6.5 دارم- لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 15.48 از دانشگاه کردستان
به نظر شما با شرایط لیسانس می تونم پذیرش بگیرم؟

اگر عجله نداری که به نظرم برای دکتری اقدام کن!!! چون همه ددلاینهای ارشد نروژ تمام شده و باید برای ژانویه اقدام کنی. خب اگر هم که دلت می خواد دوباره ارشد بخونی که با شرایط لیسانس و نمره زبانت بازم شانس داری

RE: پذیرش از نروژ در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - فرید - 28-07-2013

سلام
اگر هدفتون عوض کردن رشته باشه مثلا برای ارشد مجدد مهندسی برق انتخاب کنید شما مشکل چندانی برای اینکه توجیه کنید کمیته نخواهید داشت و قبلا از همون دانشگاه با این شرایط پذیرش گرفتن ولی اگر می خواهید در همون فیلد ادامه بدید کاملا کار غیر منطقیه و شما با معدل بالا از دانشگاه امیر کبیر شانس خوبی دارید و نیازی به اینکار نیست.