آکادمیا کافه
استاد شدن در دانشگاه های آمریکا، اروپا یا کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی بعد از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا، اروپا یا کانادا (/Thread-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

استاد شدن در دانشگاه های آمریکا، اروپا یا کانادا - mona - 25-10-2013

آیا میتوان با مدرک دکنری از دانشگاه آزاد تهران برای رشته های علوم پایه و یا علوم انسانی در کالج های کانادا استاد شد و ویزای کار گرفت....اگر مدرک زبان و مقاله isi هم داشته باشیم و معدل ها همه بالای 17 باشد ؟

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - فرید - 25-10-2013

(25-10-2013, 07:58 PM)'mona' نوشته: آیا میتوان با مدرک دکنری از دانشگاه آزاد تهران برای رشته های علوم پایه و یا علوم انسانی در کالج های کانادا استاد شد و ویزای کار گرفت....اگر مدرک زبان و مقاله isi هم داشته باشیم و معدل ها همه بالای 17 باشد ؟

تقریبا محال من از این موارد دیدم که حتی استادای دانشگاه های ایران که مدرکشون از ایران گرفتن و سابقه بسیار قوی پژوهشی دارند نتونستند موقعیت مناسبی پیدا کنند.

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - Shahrouz - 25-10-2013

(25-10-2013, 08:23 PM)'فرید' نوشته:
تقریبا محال من از این موارد دیدم که حتی استادای دانشگاه های ایران که مدرکشون از ایران گرفتن و سابقه بسیار قوی پژوهشی دارند نتونستند موقعیت مناسبی پیدا کنند.

درود
دکتر مرتضی محمودی و دکتر رضا فودازی هر دو از دوستان من هستند که با مدرک دکترای ایران و با رزومه پژوهشی بسیار قوی یا قوی الان به عنوان استاد در دانشگاههای استنفورد/شیکاگو ایلینویز و نیومکزیکو تدریس می کنند.
پ.ن. استاد استنفورد شده اند اخیرا.

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - فرید - 25-10-2013

(25-10-2013, 09:00 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود
دکتر مرتضی محمودی و دکتر رضا فودازی هر دو از دوستان من هستند که با مدرک دکترای ایران و با رزومه پژوهشی بسیار قوی یا قوی الان به عنوان استاد در دانشگاههای استنفورد/شیکاگو ایلینویز و نیومکزیکو تدریس می کنند.
پ.ن. استاد استنفورد شده اند اخیرا.

ایشون سوالشون در مورد کانادا بود و منم پاسخم در مورد کانادا بود که تقریبا محال چون کانادا شرایط خاص خودش داره و من خودم در جریان شرایط کاری دانشگاه های کانادا هستم در چگونگی جذب هیئت علمی. البته همیشه استثنا وجود داره ولی قوانین به شکلی که اینکار خیلی سخت میکنه.
در مورد آمریکا یک مقدار موضوع فرق میکنه و منم خیلی  از شرایط آمریکا اطلاع ندارم.  

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - MaMi - 25-10-2013

دانشگاه ما استادی داشت، که تمامی مدارج رو در دانشگاه تهران طی کرده بود و فرصت مطالعاتی 1 ساله رو در UBC کانادا، ایشون بعد از حدود چند ماه بعد از بازگشت به ایران، برای یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کردند ولی چون با درخواستشون مبنی بر استادی موافقت نشد، به عنوان Research Asisstant (و نه به عنوان استاد) در اون دانشگاه مشغول به کار شدند.
در مورد امریکا هم اتفاقا استاد دیگه ای داشتیم که، تمامی مدارک رو در دانشگاه تهران کسب کرده بودند ولی هم اکنون در Universtiy of Maine به عنوان استاد مشغول هستند، البته اگر به روزمه ایشون نگاهی بیندازید، دلیل این انتخاب رو متوجه خواهید شد!

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - mona - 26-10-2013

(25-10-2013, 10:17 PM)'MaMi' نوشته:
دانشگاه ما استادی داشت، که تمامی مدارج رو در دانشگاه تهران طی کرده بود و فرصت مطالعاتی 1 ساله رو در UBC کانادا، ایشون بعد از حدود چند ماه بعد از بازگشت به ایران، برای یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کردند ولی چون با درخواستشون مبنی بر استادی موافقت نشد، به عنوان Research Asisstant (و نه به عنوان استاد) در اون دانشگاه مشغول به کار شدند.
در مورد امریکا هم اتفاقا استاد دیگه ای داشتیم که، تمامی مدارک رو در دانشگاه تهران کسب کرده بودند ولی هم اکنون در Universtiy of Maine به عنوان استاد مشغول هستند، البته اگر به روزمه ایشون نگاهی بیندازید، دلیل این انتخاب رو متوجه خواهید شد!

پس به نظرتون روی مدرک دکتری دانشگاه آزاد تهران نمیشه برای استادی کانادا حساب کرد ؟ حتی یک کالج کوچیک ؟ به نظرتون با مدرک دکتری دانشگاه آزاد تهران در کانادا یا آمریکا چه کارایی میشه کرد که در سطح یک دکتر باشه ؟

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - mona - 26-10-2013

(25-10-2013, 10:17 PM)'MaMi' نوشته:

research asistant کارش چیه ؟ دستمزدش در چه حدیه ؟

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - Astro - 27-10-2013

در رابطه با سوال دوستان، من هم این استاد رو میشناسم که کلا ایران درس خونده بعد یک مدت رفته آلبرتا پژوهش کرده و لکچر داده و الان هم اینجا استاده (تازه فیلدش رو عوض کرده!):
Vahid Rezania, Full-time in MacEwan University, Canada

Assistant Professor
PhD (Institute for Advanced Studies in Basic Science, Iran)0

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - فرید - 17-01-2014

در مورد بحث استاد شدن در خارج از ایران برای کسانی که در ایران درس خوندن کار به مراتب سخت تر تا کسانی که در دانشگاههای معتبر خارج از کشور مدرک گرفتن. ممکن بصورت موردی توانسته باشند کار مناسب پیدا کنند ولی نباید فراموش کرد که فرایند اپلای یک بحث ریاضی نیست که با یک مثال نقض یک مورد به طور کامل رد کرد. همونطور که تو اماری که اینجا توسط یک موسسه معتبر جمع اوری شده مشاهده می کنید مواردی که برای دانشگاه در جذب هیئت علمی مهم است، در ایران خیلی راحت نمیشه به ان رسید. مواردی مثل پرستیژ دانشگاه و استاد و حتی در مورد مصاحبه هم کسی که چندین سال تو آمریکا یا کانادا زندگی کرده باشه مشکل زبان کمتر داره و خیلی راحت تر می تونه ارتباط برقرار کنه و به سوال ها جواب بده. افرادی که توانایی خارق العاده ای دارند یا خیلی زرنگ هستند و می توانند با یک استاد قوی ارتباط برقرار کنند و دوره پست داک با اونها باشند یا رشته ای باشه که نیروی بومی کم باشه شانس دارند که جایی پیدا کنند ولی بنظر من برای بقیه کار خیلی سخت. البته این امار برای کسایی هم که برای دکترا اپلای می کنند هم به کار می یاد و در نظر بگیرند استاد و دانشگاهی که انتخاب می کنند خیلی در ایندشون موثر

RE: استاد شدن در دانشگاه های آمریکا اروپا یا کانادا - Chemical.Eng - 02-08-2016

(25-10-2013, 10:07 PM)فرید نوشته:
ایشون سوالشون در مورد کانادا بود و منم پاسخم در مورد کانادا بود که تقریبا محال چون کانادا شرایط خاص خودش داره و من خودم در جریان شرایط کاری دانشگاه های کانادا هستم در چگونگی جذب هیئت علمی. البته همیشه استثنا وجود داره ولی قوانین به شکلی که اینکار خیلی سخت میکنه.
در مورد آمریکا یک مقدار موضوع فرق میکنه و منم خیلی  از شرایط آمریکا اطلاع ندارم.  

با سلام 

@فرید 
با تشکر از پست های مفیدتون. میخواستم خواهش کنم در صورت امکان درباره فرآیند جذب هیت علمی و استادی دانشگاه های کانادا صحبت بکنید و یا منبعی مرتبط در این زمینه معرفی بفرمایید.

سپاس