آکادمیا کافه
مصاحبه تلفني با استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: مصاحبه تلفني با استادان (/Thread-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%D9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: مصاحبه تلفني با استادان - ice - 18-01-2012

همون طور که از پیام های قبل معلوم هست من با دانشگاهی در امریکا مصاحبه داشتم. چون اسکایپ مشکل داشت قرار شد زنگ بزنند. سرساعتی که گفته بودند تماس گرفتند و سه نفر حضور داشتند. در طول مصاحبه اساتید خیلی سعی کردند آرامش بدهند و جواب های من رو هم می نوشتند. پرسش ها رو به همون ترتیبی که پرسیدند در این جا نوشتم.
پرسش ها:
درباره خانوادت کمی برامون بگو؟ شغل پدر، شغل مادر...
از زمانی که فارغ التحصیل شدی تا حالا چه کارکردی؟
الان چه نوع تحقیقی داری انجام می دی؟
آیا علاقمندی در همون زمینه خودت به کارت ادامه بدی یا می خوای نگاهی گسترده تر داشته باشی؟
کارگاه هایی که در پرسش قبل مطرح کردی کجا برگزار می شدند؟
آیا برات جالب بودند؟
چی باعث شد برای دانشگاه در آمریکا اقدام کنی؟
چطور از برنامه ما خبردار شدی؟
آیا از استادای دیگه هم مقاله خواندی؟ (در پاسخ قبلی به مقاله یکی از اساتید اشاره کرده بودم)
آیا نگران هستی که ممکنه تجربه کمی در زمینه های دیگه رشته زیست داشته باشی؟
آیا به برنامه دیگری در آمریکا تقاضا فرستادی؟
کشورهای دیگه چطور؟ (اسم تک تک دانشگاه ها رو خواستند، حتی در کشورهای دیگه)
آیا استاد خاصی در اون دانشگاه ها در نظر داری؟
روی چی داره کار می کنه؟
آیا تا حالا خبری از این دانشگاه ها شنیدی؟
این اولین باری هست که اقدام کردی یا در سال های قبل هم اقدام کردی؟
فکر می کنی بزرگ ترین مشکلت در ادامه تحصیل در مقطع دکترا چه خواهد بود؟
آیا کلاس ها در دانشگاه ایران به انگلیسی بودند؟ کتاب ها چطور؟ (براشون جالب بود که فارسی هستند)
چه دروسی رو در لیسانس بیشتر دوست داشتی؟ درسی بود که خوشت نیاد؟ چرا؟
ممکنه بیشتر در مورد پایان نامت برامون بگی؟ چه کردی و به چه نتایجی رسیدی؟
آیا با تکنیک های مدرن آشنا هستی؟
آیا سوالی از ما داری؟

RE: مصاحبه تلفني با استادان - amirhossein.gh - 01-02-2012

Amirhossein,
I would like to have a conversation with you about your plans and credentials. My calendar is on my website. Considering our time difference, please pick a one-hour time slot, preferably in this week, and let me know. Please also give me your ID in one of Skype/Google Talk/ooVoo that works better with you.
Thanks,

بچه ها حالا من نمیدونم از کدوم نرم افزار استفاده کنم
ترجیحا اونی که فقط صدا رد و بدل میشه و تصویری نیست!

RE: مصاحبه تلفني با استادان - ice - 01-02-2012

نرم افزاری رو انتخاب کنید که احتمال قطع شدنش کمتر باشه، من به خاطر مشکلات فراوان اسکایپ از تلفن استفاده کردم (گزینه دیگه ای ندادند) ولی قبل از مصاحبه گروه مصاحبه نگران کیفیت تماس بودند چون ظاهرا اونا تجربه خوبی از تلفن خارج نداشتند، اگر مجبور نیستید تلفن استفاده نکنید.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - amirhossein.gh - 01-02-2012

خوب حالا به نظر شما از کدومشون استفاده کنم بهتره؟
به نظرتون گوگل تاک چه جوریه؟
میشه اگه کسی راحع به این نرم افزارا اطلاعاتی داره بگه چون میخام به استاده نهایتا تا امشب بگم کدوم رو استفاده کنیم
ممنون

راستی نهایتا باید برم وب کم بخرم؟ چون ندارم !

RE: مصاحبه تلفني با استادان - soilman - 01-02-2012

من چون ایران نیستم نمی تونم از این نظر بگم که برای کسی که تو ایران هست کدوم بهتره
اول از همه فکر کنم تلفن خط ثابت بهترین باشه(یه کارت بین المللی بگیرید و زنگ بزنید بهشون-نهایت 45 دقیقا یه ساعت طول میکشه)

ولی با دوستان که تو ایران و این ور و اون ور(خارج از ایران) صحبت می کنم به نظرم اولین گزینه مخصوصا برای کسایی که از خط ثابت نمیخان استفاده کنن فکر کنم یاهو و بعد گوگل تالک خوب باشه...
اسکایپ معمولا نویز بیشتری از اوو داره...

وب کم هم نیازی نیست...صداتونو میخان بشنونن..همون کافیه Wink
(01-02-2012, 05:43 PM)ice نوشته: نرم افزاری رو انتخاب کنید که احتمال قطع شدنش کمتر باشه، من به خاطر مشکلات فراوان اسکایپ از تلفن استفاده کردم (گزینه دیگه ای ندادند) ولی قبل از مصاحبه گروه مصاحبه نگران کیفیت تماس بودند چون ظاهرا اونا تجربه خوبی از تلفن خارج نداشتند، اگر مجبور نیستید تلفن استفاده نکنید.
(01-02-2012, 05:51 PM)amirhossein.gh نوشته: خوب حالا به نظر شما از کدومشون استفاده کنم بهتره؟
میشه اگه کسی راحع به این نرم افزارا اطلاعاتی داره بگه چون میخام به استاده نهایتا تا امشب بگم کدوم رو استفاده کنیم
ممنون

(01-02-2012, 05:51 PM)amirhossein.gh نوشته: خوب حالا به نظر شما از کدومشون استفاده کنم بهتره؟
ممنون

تلفن من خیلی خوب بود، انگار با همسایه حرف می زدم Smile ولی نرم افزار مورد استفاده کاملا بستگی به خط اینترنت خودتون داره و بهتره تا قبل از خبر دادن با یه آشنا امتحانش کنید ببینید کار می کنه یا نه.
در مورد وب کم هم من با soilman موافقم، اما ممکنه دیدنتون برای استاد مهم باشه (body language) و شاید بهتر باشه بهشون بگید ندارید و ببینید چه واکنشی نشون میدن.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - aliilab - 01-02-2012

ممنون

من خودم با دوستام که خارج اند با ooVoo صحبت می کنم. اگه خواستی ویدئو چت کنی، من skype رو بهت توصیه نمی کنم. تو ایران با سرعت اینترنت (البته با اینترنت پرسرعت) ooVoo بهتره. هرچند که اونم قطع و وصل میشه. البته صداش خوبه ولی تصویرش ممکنه پارازیتی بشه. skype هم بگیر نگیر داره، ولی اون روزایی که می گیره بهتر از ooVoo هست. ولی در مجموع تو ایران ooVoo کاربردی تره.

RE: مصاحبه تلفني با استادان - Pejman - 01-02-2012

من مصاحبه های تلفنیم با موبایل بهتر از تلفن ثابت بوده. البته شاید به گوشی هم بستگی داشته باشه، کیفیت صدای گوشی من خیلی بهتر از تلفن خونه مون هست! در ضمن بر خلاف نظر soilman به نظر من از کارت استفاده نکنی بهتره، چون درسته که ارزونتر در میاد ولی کمی مکث و تاخیر در رسیدن صدا وجود داره و برای شما که احتمال داره کمی استرس داشته باشی و به هر حال با یه نفر غیر هم زبان صحبت می کنی موضوع مهمی هست.

در مورد نرم افزار من تقریباً از همه استفاده کردم، فکر می کنم گوگل تاک از همه بهتر باشه، بعدش Oovoo. اسکایپ یه وقتایی وصل نمی شه بدون ف%یلتر شکن... به هر حال تو هر کدوم از این ها آی دی داری به استاد بده، بعضی وقتا باید بر اساس سعی و خطا رفت جلو. همینطور توصیه می کنم در حین مکالمه هیچ صفحه اینترنتی دیگه ای باز نکنی تا سرعت کم نشه.

برات آرزوی موفقیت دارم و مطمئن باش آسونتر از اونی می شه که فکرش رو می کنی. Smile

RE: مصاحبه تلفني با استادان - aliilab - 01-02-2012

سلام

یه سوال!!!!!!!

معمولا برای پذیرش گرفتن همیشه کار به مصاحبه با استاد می کشه؟

(01-02-2012, 07:26 PM)aliilab نوشته: سلام

یه سوال!!!!!!!

معمولا برای پذیرش گرفتن همیشه کار به مصاحبه با استاد می کشه؟
همیشه نه، خیلی بستگی به رشته و کمی هم کشور داره، ولی به احتمال قوی یکبار در طول فرایند اپلای باهاش برخورد خواهید کرد. اگر هم خود استاد نه ممکنه با یک گروه از دانشگاه حرف بزنید.