آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 19-09-2013

آقا تو این گیر و ویری! یه استاد هم به من جواب داد
من از یه نفر تو دانشگاه مربوطه هم پرسیدم هم رشته ای بود گفت همیشه استادا اینجا بعد اینکه میاین واسه شما فاند میدن و تا حالا استاد به کسی قبل arrive و appointment باهاش فاند نداده...منظورم اینه که باید با استاد قرار گذاشت به محض رسیدن و .....
حالا از دوستان با تجربه یه کمکی هم به ما بکنن
چون استاد جدیده میدونم که template نیست جوابش.
Hi xxxx
Thanks for your interest. Indeed I'm looking for students and you are a good candidate, my research won't be focused on xxx though. I suggest we talk once you get here, at that time my lab will be more established and we could talk about specific project. 

Looking forward to see you here in our scholar community!

xxxx
اصلا میشه چنین استادی رو مجبور کرد که یادش نره ما هستیم موقع رسیدن!!؟
چون سند نداده که فقط گفتهBig Grin
بااحترام 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alpachino10 - 20-09-2013

دوستان استادی که فقط میگه:
Apply to our graduate school.
منظورش چیه؟ از خودش سلب کرده و پذیرش رو گذاشته بعهده Graduate Office یا نه وقتی اینجوری جواب میدن یعنی اینکه بدشون نیومده و مایل به پذیرش دادن هستن؟ (از دست اینا! آدم باید سه واحد روانشناسی هم برای فهمیدن منظورشون پاس کرده باشه. از شانس من استادایی که جوابم رو هم میدن همه کم حرف از آب درمیان [img]images/smilies/biggrin.gif[/img])
دوستان ببخشید که سوال های من یه خورده مبتدیانه است. توی این زمینه اصلا تجربه ندارم و دو مورد قبلی که واسم پیش اومد رو حس میکنم زیاد با استادا خوب جلو نرفتم و واسه همین خیلی دست به عصا هستم. لطف میفرمایید اگه بنده رو راهنمایی کنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 20-09-2013

در حالت کلی وظیفه استادان تدریس و پژوهش و مواردی از این دست هست. امروزه با توسعه پیدا کردن اینترنت این استادان شاهد سیل ایمیل ها از سوی دانشجویان هستند و فرصت اینکه شرایط تک تک این ایمیل ها بررسی بشوند برای استادان وجود نداشته و گاهی وقت گیر و حتی طاقت فرسا هست.

به همین دلیل دانشگاه ها آمده اند و مرکزی رو به صورت تخصصی برای این منظور در نظر گرفته اند که در واقع کار غربال اولیه رو انجام بدهند و کسانی را که نمرات آیلتس و معدل و غیره کمتر از حداقل های دانشگاه موردنظر دارند را رد و آنهایی که حداقل ها را دارند را جدا کرده و به کمیته انتخابی ارجاع بدهند تا کاندیدهایی نهایی انتخاب شوند.

استادان معمولا همه ایمیل ها را نگاه می کنند. مواردی که حداقل ها را نداشته باشند یا برایشان جذاب نباشد را اصلا جواب نمی دهند. مواردی که متوسط باشند و شانس داشته باشند را معمولا به این شکل جواب می دهند و به مرکز مورد نظر ارجاع می دهند و موارد خاص را که شرایطشان خیلی جذاب باشد را ممکن است تعدادی سوال بپرسند و با جدیت بیشتری تشویق کنند که مدارکشان را به مرکز موردنظر بفرستند.

برخی از استادان هم که ایمیل های زیادی می گیرند و حوصله خواندن آنها را ندارند صرفا یک ایمیل تمپلیت درست می کنند و به همه درخواست می گویند که اگر علاقه دارند به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. در صورتی که جمله ای دال بر اینکه شرایط شما خوب است و شانس دارید در ایمیل موردنظر وجود داشته باشد در آن صورت می شود گفت نظر استاد موردنظر هم روی شما مثبت است. اگر جمله فقط به صورت کلی گفته که به مرکز موردنظر مراجعه کنید و در مورد کیفیت و خوب و بد اطلاعاتی که دانشجو داده نظری نداده به نظر من از نوع تمپلیت بوده و بیشتر برای رفع مسوولیت بوده است.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alpachino10 - 21-09-2013

(20-09-2013, 11:54 PM)'M1KE' نوشته: در حالت کلی وظیفه استادان تدریس و پژوهش و مواردی از این دست هست. امروزه با توسعه پیدا کردن اینترنت این استادان شاهد سیل ایمیل ها از سوی دانشجویان هستند و فرصت اینکه شرایط تک تک این ایمیل ها بررسی بشوند برای استادان وجود نداشته و گاهی وقت گیر و حتی طاقت فرسا هست.
به همین دلیل دانشگاه ها آمده اند و مرکزی رو به صورت تخصصی برای این منظور در نظر گرفته اند که در واقع کار غربال اولیه رو انجام بدهند و کسانی را که نمرات آیلتس و معدل و غیره کمتر از حداقل های دانشگاه موردنظر دارند را رد و آنهایی که حداقل ها را دارند را جدا کرده و به کمیته انتخابی ارجاع بدهند تا کاندیدهایی نهایی انتخاب شوند.
استادان معمولا همه ایمیل ها را نگاه می کنند. مواردی که حداقل ها را نداشته باشند یا برایشان جذاب نباشد را اصلا جواب نمی دهند. مواردی که متوسط باشند و شانس داشته باشند را معمولا به این شکل جواب می دهند و به مرکز مورد نظر ارجاع می دهند و موارد خاص را که شرایطشان خیلی جذاب باشد را ممکن است تعدادی سوال بپرسند و با جدیت بیشتری تشویق کنند که مدارکشان را به مرکز موردنظر بفرستند.
برخی از استادان هم که ایمیل های زیادی می گیرند و حوصله خواندن آنها را ندارند صرفا یک ایمیل تمپلیت درست می کنند و به همه درخواست می گویند که اگر علاقه دارند به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. در صورتی که جمله ای دال بر اینکه شرایط شما خوب است و شانس دارید در ایمیل موردنظر وجود داشته باشد در آن صورت می شود گفت نظر استاد موردنظر هم روی شما مثبت است. اگر جمله فقط به صورت کلی گفته که به مرکز موردنظر مراجعه کنید و در مورد کیفیت و خوب و بد اطلاعاتی که دانشجو داده نظری نداده به نظر من از نوع تمپلیت بوده و بیشتر برای رفع مسوولیت بوده است.

تشکر فراوان دوست عزیز. حالا به نظر شما بهش بازم میل بزنم و جویا بشم یا نه؟ و اگر آره چی بهش بگم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - salazar716 - 21-09-2013

یکی از دوستان من به رئیس دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه University Of Illinois at Urbana-Champaign میل زد، بعد طرف جواب داد که واس چی به اساتید ایمیل میزنی؟ ما کمیته ی پذیرش داریم واس همین، الکی وقت اساتید رو نگیر.
یه ذره اطلاعات جمع کردیم دیدیم این دانشگاه استاد پیدا نکنی بهتره اپلای نکنی...به یکی از دوستان که از grad school ایمیل زده بودن گفته بودن بگرد دنبال استاد وگرنه شرمنده میشیم...
الان این استاده پس چرا چنین حرفی زده؟ :-؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 21-09-2013

خیر به نظر من وقتی استادی اینطور جواب می دهند یعنی دیگر فرصت ادامه گفتگو را ندارند و بقیه را به عهده کمیته موردنظر گذاشته اند. البته همانطور که در بالا گفتم باید دید همین طور کلی گفته اند که به آن مرکز مراجعه کنید یا اینکه یک نظر مثبتی هم روی شما داشته اند. ولی در هر حال من اگر جای شما بودم شانس خودم را امتحان می کردم و مدارکم را برای آنجا می فرستادم.
(21-09-2013, 12:32 AM)'alpachino10' نوشته:
تشکر فراوان دوست عزیز. حالا به نظر شما بهش بازم میل بزنم و جویا بشم یا نه؟ و اگر آره چی بهش بگم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 21-09-2013

نمیشود یک قاعده کلی برای همه دانشگاه ها داد ولی معمولا اینطور هست که استادان علاقه ندارند به همه ایمیل ها با جزئیات جواب بدهند و بیشتر مواردی را که برایشان جذاب باشد را جواب می دهند. در مورد دوره های دکتری گاهی یک استادی مثلا پروژه تحقیقاتی چیزی دارد و به دنبال گرفتن یک یا دو دانشجوی دکترا برای کار بر روی آن پروژه تحقیقاتی هست و به همین دلیل می آید اطلاعیه ای در پروفایل خودش در سایت دانشگاه یا برخی سایت های دیگر می زند و به اصطلاح فراخوان می دهد که دانشجویان علاقه مند به فلان موضوع با فلان شرایط به ایشان ایمیل بزنند. بدیهی است چنین استادی از ایمیل ها استقبال می کند و سعی می کند بررسی کند. ولی یک زمانی هم استادی هیچ پروژه ای چیزی ندارد یا مثلا ظرفیت پذیرش دانشجویش تمام شده ولی باز هم روزانه هزاران ایمیل دریافت می کند، بدیهی است که از گرفتن این ایمیل ها در زمانی که علاقه ای به دریافت آنها ندارد خیلی راضی نباشد.

در مورد دوره های دکترا با توجه به اینکه در نهایت دانشجو می بایست با یک استادی کار کند، نظر مساعد استاد خیلی مهم است و به اصطلاح کمیته به ندرت فردی را به یک استاد تحمیل می کند و به همین دلیل در برخی دانشگاه ها حتی اگر کمیته هم به شما پذیرش بدهد باز هم می گویند می بایست یک استادی شما را انتخاب کند تا پذیرشتان نهایی شود. در واقع کمیته موردنظر چند برابر ظرفیت پذیرش می دهد و سپس استادان از بین این چند برابر پذیرش ها کاندیدهای نهایی را انتخاب می کنند.

به همین دلیل شناخت روال های کاری دانشگاه موردنظر در زمینه پذیرش دادن به دانشجویان خیلی تاثیرگذار هست. برای این کار هم یا می بایست در وبسایت دانشگاه اطلاعاتی در این مورد پیدا کنید یا هم که از فردی که قبلن از آن دانشگاه پذیرش گرفته و با روال کاری آنجا آشناست صحبت کنید.
(21-09-2013, 12:44 AM)'salazar716' نوشته: یکی از دوستان من به رئیس دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه University Of Illinois at Urbana-Champaign میل زد، بعد طرف جواب داد که واس چی به اساتید ایمیل میزنی؟ ما کمیته ی پذیرش داریم واس همین، الکی وقت اساتید رو نگیر.
یه ذره اطلاعات جمع کردیم دیدیم این دانشگاه استاد پیدا نکنی بهتره اپلای نکنی...به یکی از دوستان که از grad school ایمیل زده بودن گفته بودن بگرد دنبال استاد وگرنه شرمنده میشیم...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - blur - 21-09-2013

(21-09-2013, 12:44 AM)'salazar716' نوشته: یکی از دوستان من به رئیس دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه University Of Illinois at Urbana-Champaign میل زد، بعد طرف جواب داد که واس چی به اساتید ایمیل میزنی؟ ما کمیته ی پذیرش داریم واس همین، الکی وقت اساتید رو نگیر.

ازین اتفاقا گاها میفته که یکی میگه همه چی دست کمیته پذیرشه و شاید قاعده شون همین باشه....در حالیکه در عمل کسایی که تجربه شو داشتن میگن گرفتن موافقت یک استاد تو همون دانشگاه خیلی تاثیرگذاره....خیلی دنبال دلیل نباش!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Leopold - 21-09-2013

تا دلت بخواد من از این جواب ها گرفته بودم تازه از رنک های 70.80، این دانشگاه که رنکش زیر 10 هست. بنده خدا خب چیکار کنه به اساتید اینجور دانشگاه ها روزی بیشتر از 100 تا ایمیل میزنن (ایرانی، چینی، هندی حتی اروپایی). طرف میبینی بی صبرانه منتظر یک ایمیل خاص واسه پروژه میلیاردی هست یک دفعه میبینه بمباران ایمیل ها شروع شد. شاید واسه ما ایمیل مهم نباشه و به راحتی ایمیل های ناخواسته رو اسپم کنیم ولی واسه بعضی از اساتید سرویس ایمیل مهمتر از هر سرویس ارتباطی دیگست.
(21-09-2013, 07:42 AM)'Charming' نوشته:
ولی انصافا عجب استاد محترمی بوده!!!!!!!
این چه طرز جواب دادنه
واقعا عجیب بود برام
جواب نمیداد از این هم بهتر میبود به نظر من
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 21-09-2013

دوست عزیزم 

حق کاملا با استاده 
در دانشگاههای رنک بالا ، حرف آخر رو کمیته پذیرش میزنه نه استاد ... این حرف به من ثابت شده است و کاملا با این استاد موافقم!

موفق باشید