آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - maryam4312 - 21-10-2012

بنظرتون بد نیست اگه با وجود این جواب به اساتید دیگه ی این دانشگاه هم ایمیل بزنم، که بفرض تایید کمیته پذیرش ، و رد شدن در مصاحبه باایشون، شانس دیگه ای داشته باشم توی این دانشگاه؟ و اینکه potential supervisor باید یک نفر باشه یا بیشتر هم میشه نوشت؟! اگه بدون هماهنگی قبلی با اساتید اسمشونو بعنوان potential supervisor بنویسیم چی؟!!!
(واترلو هست)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - spt - 22-10-2012

(21-10-2012, 08:41 PM)maryam4312 نوشته: بنظرتون بد نیست اگه با وجود این جواب به اساتید دیگه ی این دانشگاه هم ایمیل بزنم، که بفرض تایید کمیته پذیرش ، و رد شدن در مصاحبه باایشون، شانس دیگه ای داشته باشم توی این دانشگاه؟ و اینکه potential supervisor باید یک نفر باشه یا بیشتر هم میشه نوشت؟! اگه بدون هماهنگی قبلی با اساتید اسمشونو بعنوان potential supervisor بنویسیم چی؟!!!
(واترلو هست)
به نظر من تمپلیت هست و متاسفانه چون تمپلیت خوبی هست احتمالا خیلی ها علاقمند میشن برای اپلای با اسم ایشون و خوب طبیعتا شانس این استاده بهتره برای انتخاب بهترین!! احتمال داره استاده چند نوع تمپلیت داشته باشه و از اون هایی که خوشش اومده این تمپلیت رو براشون فرستاده... نمیدونم اما مطمئنم کمتر از 1 دقیقه سی وی شما رو دیده اگه دیده باشه تازه!!! باور کنید.
به هر حال اپلای که حتما خوبه..

من نظری راجع به بدون هماهنگی قبلی ندارم اما خیلی حس خوبی نسبت بهش ندارم، اما کلا به نظرم با استادای دیگش مکاتبه کنید، چرا که نه؟
برای نفع خودتون هم که شده پتنشل سوپر وایزر رو یک نفر بنویسید..

موفق باشید Smile

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - maryam4312 - 22-10-2012

ممنونم
از این نظر میگم که اساتید دیگه متوجه بشن با اینکه نظر ایشون منفی نیست (گرچه احتمالا زیاد هم نمیشه روش حساب کرد!)به اونا ایمیل زدم واین خوب نباشه!
اصلا چجوری میشه تمپلیت رو از غیرتمپلیت تشخیص داد؟!!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - spt - 23-10-2012

(22-10-2012, 04:17 PM)maryam4312 نوشته: ممنونم
از این نظر میگم که اساتید دیگه متوجه بشن با اینکه نظر ایشون منفی نیست (گرچه احتمالا زیاد هم نمیشه روش حساب کرد!)به اونا ایمیل زدم واین خوب نباشه!
اصلا چجوری میشه تمپلیت رو از غیرتمپلیت تشخیص داد؟!!
به نظر من که خیلی ناراحت نمیشند، کلا خیلی احترام ما بیش از حد بهشون میزاریم و اساتید جا های دیگه (مخصوصا جا هایی مثل آمریکا) خیلی صمیمی تر و راحت تر هستن با دانشجو ها... یه چیزی تو مایه های معلم زبان تو ایران (تازه اونم نه همشون)
شما ایمیل میزنید بهشون چون میخاید و نیاز دارید پذیرش بگیرید!! به همین سادگی و اون ها هم کاملا درک میکنن و حق میدن بهتون... در کل خیلی جواب استادا هم تا موقعی که کاملا مشخص یه چیزی رو نگن اصلا قابل ارزیابی نیست که مثبته یا منفی.... لغت هایی مثل ایمپرسیو خیلی زیاد استفاده میشه...
اگه من جای شما بودم به همین استاد ایمیل میزدم و میپرسیدم که فکر میکنم ادمیشن کامیتی قبولم کنه شما چند در صد من رو میگیری!! اون موقع با خیال راحت میشه به بقیه هم ایمیل زد!
البته این نظر منه کلا!! سخت نگیرید!! Smile

در مورد تمپلیت هم واقعا تشخیصش مشکله بعضی وقتا... به نظر من ایمیل هایی که هیچ اشاره خاصی نمیکنن و دقیقا میشه همون رو به یه نفر دیگه هم فرستاد و شما رو ترقیب به کار های دیگه میکنن تمپلیت هستن!! تمپلیت رو باید حس کرد!! Big Grin

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m0h3n - 23-10-2012

(21-10-2012, 08:41 PM)maryam4312 نوشته: بنظرتون بد نیست اگه با وجود این جواب به اساتید دیگه ی این دانشگاه هم ایمیل بزنم، که بفرض تایید کمیته پذیرش ، و رد شدن در مصاحبه باایشون، شانس دیگه ای داشته باشم توی این دانشگاه؟ و اینکه potential supervisor باید یک نفر باشه یا بیشتر هم میشه نوشت؟! اگه بدون هماهنگی قبلی با اساتید اسمشونو بعنوان potential supervisor بنویسیم چی؟!!!
(واترلو هست)

من اگر جای شما باشم این کار رو نمی کنم.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdana - 23-10-2012

سلام ممنون میشم نظرتونو در مورد این میل بهم بگید
Thank you for your message and for your interest in our research. Your background looks strong, and will certainly fit nicely with our program. Your experiences in MOF chemistry and BET instrument (we have an ASAP 2020 system as well) will be a big plus. I encourage you to apply to our graduate program. Please do not hesitate to contact me with any questions you may have. Prof. XXX, our graduate program director, will also be able to answer your questions regarding the application.

Thanks again for your interest in our program.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdana - 23-10-2012

ممنون میشم نظرتونو در مورد این میل هم بدونم
Thank you for your inquiry. I expect to have a position for next year. There are also a few scholarship opportunities in xxx for international students, specifically the xxx Innovates award: I think you should definitely apply for this this fall as it is adjudicated in January and February.
I think you have a strong chance. My group presently has 6 graduate students and a postdoc. We also have very good connections with industry and are moving our MOF materials beyond academic studies. If you wish to have a chat, we can arrange a skype meeting.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - maryam4312 - 23-10-2012

(23-10-2012, 10:19 PM)mehdana نوشته:
Thank you for your message and for your interest in our research. Your background looks strong, and will certainly fit nicely with our program. Your experiences in MOF chemistry and BET instrument (we have an ASAP 2020 system as well) will be a big plus. I encourage you to apply to our graduate program. Please do not hesitate to contact me with any questions you may have. Prof. XXX, our graduate program director, will also be able to answer your questions regarding the application.

فکر کنم خیلی خوب باشه چون مستقیم به کارتون اشاره کرده
البته دوستان باتجربه تر نظر خواهند داد Smile

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m0h3n - 23-10-2012

(23-10-2012, 10:19 PM)mehdana نوشته:

(23-10-2012, 10:34 PM)mehdana نوشته:
ممنون میشم نظرتونو در مورد این میل هم بدونم
Thank you for your inquiry. I expect to have a position for next year. There are also a few scholarship opportunities in xxx for international students, specifically the xxx Innovates award: I think you should definitely apply for this this fall as it is adjudicated in January and February.
I think you have a strong chance. My group presently has 6 graduate students and a postdoc. We also have very good connections with industry and are moving our MOF materials beyond academic studies. If you wish to have a chat, we can arrange a skype meeting.

سلام،

به طبع جوابهای خوبی گرفتید. بنظرم اپلای کنید و اساتید رو در جریان اپلیکیشن بزارید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdana - 24-10-2012

من یه مشکل پیدا کردم اینکه با توجه به شرایطی که پیش اومد نتونستم تا الان امتحانات تافل و جی ار ای رو بدم به نظرتون به استادا میل بزنم چی بگم:-(