آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - Shihan - 21-09-2015

(17-09-2015, 07:31 PM)Melissa71 نوشته: سلام من دانشجوي ترم آخر مهندسي مكانيك دانشگاه تبريز هستم با معدل 14.81 و تافل 113 و دو توصيه نامه معتبر از اساتيد دانشگاه تبريز. مي خواستم بدانم شانسي براي پذيرش از دانشگاه هاي خوب سوئد دارم؟

به نظرم شانس داری البته دوره ارشد به انگلیسی و گرفتن بورس تقریباً شانسش خیلی کمه و باید به هزینه شخصی پرداخت بشه.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - مهمان - 29-09-2015

سلام
من ترم 5 رشته ی زیست شناسی هستم
دانشگاه رازی کرمانشاه معدل کل من تاحالا شده15
یه مقاله هم ارائه دادم
خواستم بدونم باید چیکار کنم ومعدلم چطور باشه که بتونم واسه ادامه تحصیل به سوئد مهاجرت کنم.واسه اقامت دائم میخوام.

RE: [برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Matinking - 30-09-2015

(29-09-2015, 08:50 PM)مهمان نوشته: سلام
من ترم 5 رشته ی زیست شناسی هستم
دانشگاه رازی کرمانشاه معدل کل من تاحالا شده15
یه مقاله هم ارائه دادم
خواستم بدونم باید چیکار کنم ومعدلم چطور باشه که بتونم واسه ادامه تحصیل به سوئد مهاجرت کنم.واسه اقامت دائم میخوام.

سلام

1- سوئد در مقطع مستر "تقریبا" در بهترین حالت tuition رو wave می کنه و در قبال هزینه های سنگین تحصیل و زندگی باید روی خودتون حساب کنید نه fund...

2- برای پذیرش مسئله خاصی نخواهید داشت.. هرچند معدل بالاتر کمکتون می کنه طیف گسترده تری از دانشگاه ها خصوصا طراز اول ها رو انتخاب کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - مهمان - 02-10-2015

سلام دوست عزیز
من لیسانس زبان انگلیسی هستم و لیسانس حقوق با معدل 17.5 و فوق لیسانس حقوق خصوصی. میخام مقطع فوق لیسانس در رشته حقوق تجارت بین الملل درس بخونم البته با هزینه شخصی خود. میخواستم بدونم نیازی هست که تافل داشته باشم و اینکه امکان اخذ تابعیت یا اقامت بعد از دکتری بطور قوی وجود داره یا خیر؟ و اینکه منظور از رقابت فشرده برای مقطع دکتری دقیقا چی هست؟ ممنون

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - mohammadgh - 04-02-2016

سلام دوست عزیز گرفتن فول فاند تو رشته تربیت بدنی گرایش اسیب شناسی با نمرات بالا و نمره ایلتس خوب وی رزومه ورزشی خوب و مثل انواع کارت مربیگری و حضور در کارگاهای فدراسیون پزشکی و غیره...چطوره مبشه راحت تر بورسیه گرفت؟؟ مقطع فوق لیسانس

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - aghaye__YP - 19-04-2016

سلام به همه ی دوستان
من با هزینه ی شخصی میخوام تو سوعد بیوتکنولوژی بخونم از صفره صفر (ینی پس از تحصیلات دبیرستان)
نیاز به چه مدرک و دانشی داره؟
چه مسیری رو باید طی کنم؟
دانشگاه مناسبم و کجا میتونم پیدا کنم؟
براورد تقریبی هزینش چقدره؟
برای دکترا میتونم برای آمریکا اقدام کنم بعدش؟
اگه تافل و GRE بدم تاثیری تو گرفدن پذیرش داره؟
پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنونم

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - Shihan - 20-04-2016

(19-04-2016, 05:36 PM)aghaye__YP نوشته: سلام به همه ی دوستان
من با هزینه ی شخصی میخوام تو سوعد بیوتکنولوژی بخونم از صفره صفر (ینی پس از تحصیلات دبیرستان)
نیاز به چه مدرک و دانشی داره؟
چه مسیری رو باید طی کنم؟
دانشگاه مناسبم و کجا میتونم پیدا کنم؟
براورد تقریبی هزینش چقدره؟
برای دکترا میتونم برای آمریکا اقدام کنم بعدش؟
اگه تافل و GRE بدم تاثیری تو گرفدن پذیرش داره؟
پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنونم

برای اطلاعات بیشتر بهتره از این وب سایت که نماینده رسمی اطلاع رسانی دانشگاههای سوئد هست بهره بگیری.
اینکه هدفتون از انتخاب رشته و دانشگاه چه چیزی هست هم مهمه. با توجه به اینده و مقصد بهتره دقیق فکر و تصمیم بگیرید.
در کل اینده تحصیلی شما در هر کجا به دوره تحصیلی قبلی و تلاش و کوشش شما بستگی داره. زمان اقدام هم از ماه 10 November تا 10 may هست. و نمره زبان هم باید بالای 6.5 در  IELTS و 90 TOEFL فعلاً همون هزینه سالیانه برای مثال در یک رشته لیسانس حدود 125000 کرون سوئد

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - aghaye__YP - 22-04-2016

(20-04-2016, 09:30 PM)Shihan نوشته: برای اطلاعات بیشتر بهتره از این وب سایت که نماینده رسمی اطلاع رسانی دانشگاههای سوئد هست بهره بگیری.
اینکه هدفتون از انتخاب رشته و دانشگاه چه چیزی هست هم مهمه. با توجه به اینده و مقصد بهتره دقیق فکر و تصمیم بگیرید.
در کل اینده تحصیلی شما در هر کجا به دوره تحصیلی قبلی و تلاش و کوشش شما بستگی داره. زمان اقدام هم از ماه 10 November تا 10 may هست. و نمره زبان هم باید بالای 6.5 در  IELTS و 90 TOEFL فعلاً همون هزینه سالیانه برای مثال در یک رشته لیسانس حدود 125000 کرون سوئد

بله نمره ی تافل 112 دارم
مسله ای که هست اینه که اگر بخوام بدون فاند و آزمون و اراعه ی مدارک تحصیلی ورود کنم به دانشگاهی امکانش وجود داره؟؟؟ 
بیوتکنولوژی خوندنم قطعیه اما خب سر گرایش میکروبی و دارویی شک دارم که دونستنش الان ضرورتی نداره  

master's programme ینی دکترای پیوستس؟؟ یا دوره ی دکترا هست فقط؟؟

اینطوری که من سایت دانشگاه KTH و گشتم دوره ی لیسانس نداره درسته؟

لازم هست تو ایران هم دو تا شیش ماه کلاس های زبان سوعدی رو بگذرونم؟

خیلی خیلی ممنونم از پاسخگوییتون
عزت مستدام

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - Shihan - 22-04-2016

(22-04-2016, 01:07 AM)aghaye__YP نوشته: بله نمره ی تافل 112 دارم
مسله ای که هست اینه که اگر بخوام بدون فاند و آزمون و اراعه ی مدارک تحصیلی ورود کنم به دانشگاهی امکانش وجود داره؟؟؟ 
بیوتکنولوژی خوندنم قطعیه اما خب سر گرایش میکروبی و دارویی شک دارم که دونستنش الان ضرورتی نداره  

master's programme ینی دکترای پیوستس؟؟ یا دوره ی دکترا هست فقط؟؟

اینطوری که من سایت دانشگاه KTH و گشتم دوره ی لیسانس نداره درسته؟

لازم هست تو ایران هم دو تا شیش ماه کلاس های زبان سوعدی رو بگذرونم؟

خیلی خیلی ممنونم از پاسخگوییتون
عزت مستدام

بله میتونید تحصیل کنید.

این دوره فوق می باشد نه دکتری! دوره لیسانس تنها رشته سیستمهای اطلاعات ارائه میشه. (اینجا) بهتره رشته های دانشگاههای Chalmers , Uppsala , Lund رو بررسی کنید.

بهتره برای دوره لیسانس دانش زبان سوئدی هم فرابگیرید.

زبان انگلیسی - esmail - 18-11-2016

سلام
من مدرک لیسانس برق دارم.ولی مدرک زبان انگلیسی ندارم.شنیدم دانشگاه سوئد کلاس زبان برگزار میکنه و بعدشم میشه پذیرش گرفت.لطفا اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.