آکادمیا کافه
اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ (/Thread-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - mmjavad - 17-12-2015

(14-12-2015, 02:12 PM)automotive نوشته: ......
ولی آیا آن از خود گذشتگی ها الآن وجود دارد؟ آیا مردان حاضر به صحبت با بانوی هنرمند و انسانی که هیچ نقصی به جز زیبایی ضاهری ندارد هستند؟
آیا پسران و دختران به مساله ای به جز پول اهمیت میدهند؟(فکر میکنید برای انسان دوستی است که پزشکی بیشترین متقاضی دانشگاهی را داراست؟؟!
......

اول از همه تشکر می کنم وقت گذاشتید و پاسخ دادید

بله مردها حتی هم دختری زیبایی ظاهری نداشته باشه باهاش صحبت می کنن، حتی دوستی هم می کنن  (من که خودم رو مطمئن هستم اینطورم، نمیدونم چه جور مردایی منظورتون بود!) ولی ازدواج شاید به این آسونی نه. ولی دقیقا خلافه اینه در مورد دخترا حتی حاضر به صحبت کردن نیستن اگه از یکی خوششون نیاد و خیلی شدید و بی ادبانه هم برخورد می کنند حتی تو همون برخورد اول!  Confused

من منظورم این بود که با تحصیلات و اخلاق خوب و ... نمیشه آدم حتی دوستی دختری رو به دست بیاره. برای دخترا اینکه پسر موقفی در زمینه مالی باشه مهمه (کار با درآمد خوب، موفق در اجتماع و ...)
تا اونجایی که من حس کردم موفق شدن فقط تلاش و درس خوندن نیست، شانسی هم هست، زرنگی و دورویی هست (با یه دختری آدم رک و راست حرف بزنه، میزاره میره، دخترا اصلا دوست دارن دروغ های شاد بشنون)، حالا یکی شانس نیاره، اونم با این وضع اجتماع، کار خوبی نداشته باشه، درآمد خوبی نداشته باشه، و مهارت های گول زدن دخترا رو نداشته باشه، محکوم به تنها موندنه! 
برای همین به نظرم تمرکز روی پول درآوردن از همون اول مهمتر از همه چیز ها توی زندگیه اگه یکی نمیخواد تنها بمونه و اگر برگردم به عقب اولویتم باید روی پول در آوردن و گول زدن دخترا باشه! ظاهرا دیگه هیچی تو زندگی هیچ ارزشی نداره و سرنوشت آدم به این بستگی داره

در ضمن من این  تاپیک ازدواج رو پیدا نکردم ببخشید اینجا پست کردم

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - automotive - 17-12-2015

(17-12-2015, 02:54 PM)ک ازدواج mmjavad نوشته: اول از همه تشکر می کنم وقت گذاشتید و پاسخ دادید

بله مردها حتی هم دختری زیبایی ظاهری نداشته باشه باهاش صحبت می کنن، حتی دوستی هم می کنن  (من که خودم رو مطمئن هستم اینطورم، نمیدونم چه جور مردایی منظورتون بود!) ولی ازدواج شاید به این آسونی نه. ولی دقیقا خلافه اینه در مورد دخترا حتی حاضر به صحبت کردن نیستن اگه از یکی خوششون نیاد و خیلی شدید و بی ادبانه هم برخورد می کنند حتی تو همون برخورد اول!  Confused

من منظورم این بود که با تحصیلات و اخلاق خوب و ... نمیشه آدم حتی دوستی دختری رو به دست بیاره. برای دخترا اینکه پسر موقفی در زمینه مالی باشه مهمه (کار با درآمد خوب، موفق در اجتماع و ...)
تا اونجایی که من حس کردم موفق شدن فقط تلاش و درس خوندن نیست، شانسی هم هست، زرنگی و دورویی هست (با یه دختری آدم رک و راست حرف بزنه، میزاره میره، دخترا اصلا دوست دارن دروغ های شاد بشنون)، حالا یکی شانس نیاره، اونم با این وضع اجتماع، کار خوبی نداشته باشه، درآمد خوبی نداشته باشه، و مهارت های گول زدن دخترا رو نداشته باشه، محکوم به تنها موندنه! 
برای همین به نظرم تمرکز روی پول درآوردن از همون اول مهمتر از همه چیز ها توی زندگیه اگه یکی نمیخواد تنها بمونه و اگر برگردم به عقب اولویتم باید روی پول در آوردن و گول زدن دخترا باشه! ظاهرا دیگه هیچی تو زندگی هیچ ارزشی نداره و سرنوشت آدم به این بستگی داره

با سلام،
من هم متشکر از شما که وقت میذارید سوالاتتون رو میپرسید و برای دریافت جواب صبور هستید.
دو تا تاپیک ازدواج داریم یکی  لنیک زیر
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86

و دیگری هم با نام ازدواج با ایران ییا خارجی لینک زیر
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%9F
در حال پاسخ گویی به یک موضوع دیگه هستم، زمان میبره اگه امکان داره دوباره این پستتونو اونجا ارسال کنید و این پستو اگه دوست دارید حذف کنید من میام جوابتونو کامل میدم، از نگرانی درآید.( البته دوستان دیگر هم امیدورام اظهار نظر کنند.
با تشکر

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - mmjavad - 17-12-2015

(17-12-2015, 03:16 PM)automotive نوشته: با سلام،
من هم متشکر از شما که وقت میذارید سوالاتتون رو میپرسید و برای دریافت جواب صبور هستید.
دو تا تاپیک ازدواج داریم یکی  لنیک زیر
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86

و دیگری هم با نام ازدواج با ایران ییا خارجی لینک زیر
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%9F
در حال پاسخ گویی به یک موضوع دیگه هستم، زمان میبره اگه امکان داره دوباره این پستتونو اونجا ارسال کنید و این پستو اگه دوست دارید حذف کنید من میام جوابتونو کامل میدم، از نگرانی درآید.( البته دوستان دیگر هم امیدورام اظهار نظر کنند.
با تشکر

فکر کنم به هیچ کدوم از این ها مرتبط نیست
من صحبتم این بود که آماده شدن برای ازدواج اساسی تر و مهمتره تا تحصیل در کل و اگر به گذشته برگردم دنبال اون میرم بجای تحصیل

قبل از اپلای ازدواج کردن منظورم نبود، کلا در زندگی منظورم بود
و حرفی هم از ایرانی و ایرانی نبودن دختر نزدم، فرقی نمی کنه یکی که آدم رو درک کنه

بهرحال ممنون

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 17-12-2015

(17-12-2015, 03:58 PM)mmjavad نوشته: فکر کنم به هیچ کدوم از این ها مرتبط نیست
من صحبتم این بود که آماده شدن برای ازدواج اساسی تر و مهمتره تا تحصیل در کل و اگر به گذشته برگردم دنبال اون میرم بجای تحصیل

قبل از اپلای ازدواج کردن منظورم نبود، کلا در زندگی منظورم بود
و حرفی هم از ایرانی و ایرانی نبودن دختر نزدم، فرقی نمی کنه یکی که آدم رو درک کنه

بهرحال ممنون

درود

دوست من، اون 2 موردی که Automotive جان اشاره کردند مرتبط ترین تاپیکها بود ولی در حالت کلی اینکه اگر زمان به عقب برگرده ازدواج رو بر تحصیل ارجح خواهید دونست رو من از حرفاتون گرفتم.
 نظر خود من اینه که این مسایل اصلا ربطی به هم ندارند. اینکه من نمیخوام ازدواج کنم و باید ارشدم تموم بشه بعد ازدواج نمیکنم چون دکترا باید بخونم بعد ازدواج نمیکنم تا هییت علمی بشم یا کار پیدا کنم به نظرم فرار از اصل قضیه هست. متاسفانه فرهنگ غالب بر مملکت هم مزید علت شده که دخترها هم اینطوری فکر کنند و ازدواج رو نوعی استثمار بدونن (البته تعمیم هم نمیدم). و صد البته با توجه به مسایلی که من هر روز دنبالش هستم و میخونم الان در ایران ازدواج واسه پسرها هم زیاد مهم نیست دیگه!
متاسفانه بیش از این نمیتونم بنویسم...
شما میگویید فرقی نداره. بله فرق نداره ولی بعد ازدواج تازه میبینید همون کسیکه ادم رو درک میکرد چند ماه بعد درک نمیکنه، اونجاش فرق میکنه.
چرا ازدواج کردن با یک خارجی مثلا اروپایی یا آمریکایی سخت تر هست. دوستان میگویند تفاوت فرهنگ. به نظر من یک عامل رو نادیده میگیریم. عامل مهم اینه که دخترها و پسرها از اوایل بچگی در کارهای اجتماعی با هم هستن و یه دفعه نمیان در دانشگاه تازه اونم به صورت محدود در جوی قرار گرفته و جو زده بشند و موارد زیادی که مشاهدی میکنیم و تاثیرش رو در جامعه گذاشته. خوب حالا شما بیا یه خارجی پیدا کن که از دوره دبستان دوست جنس مخالف نداشته باشه!
البته خوب بحث احساس هم مجزاست و خیلی مهمه.
دیگه بیش از این نمینویسم فقط اخرین چیزی که میگم اینه که شما جزو افرادی هستید که ازدواج رو انتخابی میدونید تا سرنوشت. در این صورت بله شما شاید این کار رو میکردید بهتر بود ولی باز هم ممکن بود الان بگید من اگر برگردم ازدواج نمیکردم!
خوشا به حال آنان که در این مساله همه چیز رو بدست سرنوشت سپرده اند...

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - automotive - 17-12-2015

(17-12-2015, 02:54 PM)mmjavad نوشته: اول از همه تشکر می کنم وقت گذاشتید و پاسخ دادید

با سلام،
ترکان عزیز نکته ی مهمی رو اشاره کردند و اون هم محدودیت ما هستش در بسط موضوعات.
من گفتم پاسخ میدم (از لحن تندم هم عذر خواهم)، الآن اومدم چند تا نکته رو بگم.
دوستی بین دو جنس مخالف تحت هیچ شرایطی صحیح نیستش مخصوصا اگر قصدتون ازدواج یا به بهانه ی ازدواج باشه! سوء استفاده هایی از این بهانه شده که زبان از بیانش قاصر هستش.
چه دلیلی با توجه به فرهنگ ما و د ی ن ما و هویت ما وجود داره که بتونه این رابطه رو توجیه کنه؟
( لطفا در پاسخ به این سوال پست نذارید پیش خودتون فکر کنید که با فرهنگی که در کشور ما وجود داره و انسانیتی که گم شده و دادگاه هایی که زودتر از 6 ماه وقت نمیئدهند!! (( یک سر به دادگاه های خانواده بزنید تا به عمق فاجعه پی ببرید، تازه اون ها دوست نبودند و رسما ازدواج کرده بودند)) چه دلیلی می تونه برای وجود این رابطه وجود داشته باشه؟ 
اصلا کسی که با دیدن کفش چرم ایتالیایی شما و ساعت مچی بیست میلیونی شما به شما اظهار علاقه می کنه!! چه ارزشی میتونه داشته باشه؟ من اصلا به اون آدم کاری ندارم، من از شما می پرسم که در رابطه با این فرد به چه چیزی می توان رسید؟ به جز...
آخه کسی که امروز به خاطر پول شما با ازدواج می کنه! فردا یک نفر پولدار تر میبینه و بدون خداحافظی می ذاره میره!! من میگم اصلا چرا شما فقط این افراد رو می بینید؟ و قصد بازخواست این فرد رو دارید؟ بذارید به زندگیش ادامه بده مگه ما چه کسی هستیم؟ مامور ب ه ش ت ؟

خیلی عذر میخوام، اگه من باشم تو دهن اون پسر هم می زنم که شان و شخصیت منو دیده و اجازه ی بی ادبی و جسارت به خودش داده که به من نوعی که فرد با شخصیتی هستم توهین کنه!
همه ی ما قصد این دوستی ها رو میدونیم، اگه به ازدواج هم ختم بشه نتیجش چیزی به جز طلاق نخواهد بود.
اگر کسی پولی رو دو دستی به شما تقدیم کنه مودب تره یا پرت کنه جلوی پای شما؟؟
با جای اینکه به یک خانم متشخص پیشنهاد دوستی بدید به جای اینکه از راهش که خانواده باشه وارد بشید این که نشد راه، حق داره بد برخورد کنه.

دوست دختر هیچی نیست، هیچی، چند سال محبت و عشق و علاوه و از همه مهمتر زمانتون رو صرف یک نفر می کنید، بعدش می ذاره می ره؟!! بعد شما به چه کسی می خواهید شکایت کنید؟ که چیزی برای گفتم باقی نخواهد موند به جز خودم کردم که لعنت بر خودم باد،  و  البته خود کرده را تدبیر نیست،
مگه ما سیب زمینی هستیم که امروز یک نفر رو دوست داشته باشیم و فردا یکی دیگه؟ بسیار افرادی رو دیدم که خودشونو لعنت می کنند که ای کاش هیچوقت این روابط رو شروع نمی کردند!
اگه قصدتون هم ازدواج نباشه هم بعد از یک مدت وابسطه خواهید شد و ادامه ی ماجرا.
یک نگاهی به دور و بر خودتون بیاندازید و ببینید آخرت این روابط چیست!!
دوست شما که چپ و راست دوست دخترش را به شما نشان می دهد، از مشکلاتش که نمی گوید، از بدی هایش که نمی گوید از اینکه افسردگی پشت افسردگی و مثل افرادی که سیگیر پشت سیگار روشن می کنند، دوست عوض می کنند و به این کار اعتیاد پیدا می کنند و حتی اگر به این مرحله هم نرسند باز هم افسردگی امانشان را خواهد برید، من هرچه بگویم شما قانع نخواهید شد باید شخصا با این افراد صحبت کنید تا ببینید با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند،
یک نکته مهم دیگر هم اینکه زنها اگر نگویم به راحتی اما میت وانند در آینده عشق خود را جایگزین کنند اما برای مردها عشق فقط یکبار اتفاق میافتد، چه دست چه غلط، اگر عشق اول را از دست بدهند به هر دلیلی تا آخر زندگی فقط زنده هستند و دیگر نمی توانند عاشق بشوند و حداکثر می توانند کسی را دوست داشته باشند.

شما به خودتان اطمینان دارید؟ دخترانی هم هستند که به خودشان اطمینان دارند و به جز همسر آینده ی خود به هیچ فرد دیگری حتی فکر هم نمی کنند.

دروغ؟ ریا؟ فریبکاری؟ من مساله ناموس را چندی پیش مطرح کردم، آیا غیرتتان به شما اجازه ی چنین رفتاری را می دهد؟ آیا حاضر هستید کسی به بهانه ی تنها بودن و نداشتن شغل به خواهر شما دروغ بگوید و او را فریب بدهد؟
دفعه ی بعد که به این مسائل غیر منطقی فکر کردید حتما به این نکته هم فکر کنید که این دنیا دار مکافات است. اگر شما به کسی دروغ بگویید کسی هم پیدا خواهد شد و به شما دروغ خواهد گفت، یا به خانواده شما، ما آمدیم که خوب باشیم،
اینکه چقدر این مسئله رعایت می شود را کاری ندارم و من نهایتا میتوانم جلوی خودم را بگیرو و به محض مطرح شدن پست هایی همچون پستی که قرار دادید فریاد بزنم که آی انسان، آنچه را که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

بله خانم ها دوست دارند یک سری از حرف ها رو بشنوند، اما دروغ آخرین چیزی است که تمایل به شنیدن آن دارند،
شما فرمودید که با آن دختر نازیبا دوست خواهید شد اما ازدواج خیر!!!
شاید آن دختر نازیبا شما را به آرامشی برساند که غیر قابل وصف باشد، فکر کنم پول در ازدواج حتی حرف آخر را هم نزند مگر چند نکته کوچک و آن هم اینکه هم تراز باشید از لحاظ مالی و خانه و ماشین را من هم قبول دارم که باید بخواهند!! چه دلیلی دارد که بدون مهریه با من نوعی که نه کار دارم نه پول ازدواج کند؟
مگر جنون داشته باشد، اصلا آن دختر را فراموش کنید، من به چه حقی به خودم اجازه می دهم که با وجود بی پولی و بیکاری و به بهانه ی تنهایی به ازدواج فکر کنم؟؟
این همه از هبوط حرف زدم اصلا کسی مثل اینکه از این درد نسوخته و خودم تنها درگیرشم؟؟
شما حاضر هستی خواهر خودتون با همچنین آدمی ازدواج کنه؟ با دختر آیندتون؟
بیست سال شبانه روزی پدر و مادر عاشقانه فرزندشونو بزرگ کردند که روی هوا بدنش بره؟ به یک آدم بیکار که تمامی قوانین دینی و انسانی و منطقی رو با این بهونه که من تنهام زیر پا می ذاره؟

( ادامه ی بحث هیچ فایده ای ندارد، لطفا این پست را با دقت بخوانید و کلاه خودتان را قاضی کنید که آیا تنهایی بهانه ی خوبی برای ازدواج است؟ اگر همسرتان سرما خورد شما چگونه میخواهید او را به درمانگاه ببرید؟ شما که پولی ندارید؟ بدون بیمه یک سرماخوردگی بیش از 100 هزار تومان هزینه در بر دارد! چه خواهید کرد؟ خودش خوب میشود؟
سرماخوردگی اگر مداوا نشود تاثیر مخربی بر دریچه های قلب دارد، تازه این سرما خوردگی است و نه سرطان!!
شما را به هر کس و هر چیزی که می پرستید با این مسائل شوخی نکنید)

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - saaaaam - 21-12-2015

(17-12-2015, 04:53 PM)Torkan نوشته: درود

دوست من، اون 2 موردی که Automotive جان اشاره کردند مرتبط ترین تاپیکها بود ولی در حالت کلی اینکه اگر زمان به عقب برگرده ازدواج رو بر تحصیل ارجح خواهید دونست رو من از حرفاتون گرفتم.
 نظر خود من اینه که این مسایل اصلا ربطی به هم ندارند. اینکه من نمیخوام ازدواج کنم و باید ارشدم تموم بشه بعد ازدواج نمیکنم چون دکترا باید بخونم بعد ازدواج نمیکنم تا هییت علمی بشم یا کار پیدا کنم به نظرم فرار از اصل قضیه هست. متاسفانه فرهنگ غالب بر مملکت هم مزید علت شده که دخترها هم اینطوری فکر کنند و ازدواج رو نوعی استثمار بدونن (البته تعمیم هم نمیدم). و صد البته با توجه به مسایلی که من هر روز دنبالش هستم و میخونم الان در ایران ازدواج واسه پسرها هم زیاد مهم نیست دیگه!
متاسفانه بیش از این نمیتونم بنویسم...
شما میگویید فرقی نداره. بله فرق نداره ولی بعد ازدواج تازه میبینید همون کسیکه ادم رو درک میکرد چند ماه بعد درک نمیکنه، اونجاش فرق میکنه.
چرا ازدواج کردن با یک خارجی مثلا اروپایی یا آمریکایی سخت تر هست. دوستان میگویند تفاوت فرهنگ. به نظر من یک عامل رو نادیده میگیریم. عامل مهم اینه که دخترها و پسرها از اوایل بچگی در کارهای اجتماعی با هم هستن و یه دفعه نمیان در دانشگاه تازه اونم به صورت محدود در جوی قرار گرفته و جو زده بشند و موارد زیادی که مشاهدی میکنیم و تاثیرش رو در جامعه گذاشته. خوب حالا شما بیا یه خارجی پیدا کن که از دوره دبستان دوست جنس مخالف نداشته باشه!
البته خوب بحث احساس هم مجزاست و خیلی مهمه.
دیگه بیش از این نمینویسم فقط اخرین چیزی که میگم اینه که شما جزو افرادی هستید که ازدواج رو انتخابی میدونید تا سرنوشت. در این صورت بله شما شاید این کار رو میکردید بهتر بود ولی باز هم ممکن بود الان بگید من اگر برگردم ازدواج نمیکردم!
خوشا به حال آنان که در این مساله همه چیز رو بدست سرنوشت سپرده اند...

بااحترام،
ترکان

ترکان عزیز
داستان اینجاست داخل کشور به دلیل مسایل فرهنگی ارتباط بین دختر و پسر بصورتی تعریف شده که اگر ازدواج نکرده باشند تنها بحث انحراف اخلاقی مطرح است غافل از اینکه این دو نفر تا قبل از ازدواج به دلایل مختلف اجتماعی شناخت کافی از اخلاق و روحیات هم ندارند. بحث خانواده ها ، اجتماع، فرهنگ ، مسایل مالی همه و همه مزید بر علت می شوند تا جوانهای مجرد نتوانند به شناخت لازم از هم برسند 
با توجه به فشارهای روحی و روانی بسیاری که باید متحمل شوند طبعا همه دنبال فرار از مسیولیت ازدواج می روند. این دوستی که مطلب بالا را نوشتند در شهر من هستند و یکسال پیش در همین ماه ها منزل من مشغول نصیحت کردن بودند. جالب هست نه؟
اینور اب هم من چیزی که می بینم این هست که درسته جوانها از سن خرد سالی با هم بزرگ می شوند ولی وفاداری و مهربانی و گرمای خانواده را نمی دانند. امار بسیار بالای سینگل مادر ها نوعی نشانگر عدم پایبندی به خانواده و ندانستن ارزش ان است.
چیزی که من می بینم روابط بسیار بدون ازدواج از قبیل پارتنر، سامبو، ریلیشن شیپ و ... هست
نمی گم درسته یا غلط فقط فشار اجتماعی برای شروع زندگی یا اتمام ان وجود ندارد. 
تنها عاملی که من را اذیت می کند رفتار مردانه زنهاست بنظر من دو پادشاه در یک اقلیم نتوانند. شاید اگر زنهای اروپایی کمی با محبت تر عمل می کردند و ریشه مهر و محبت را از سن کم در فرزندانشان قرار می دادند ثبات بیشتری می شد در بین خانواده هایشان دید. چون از نظر مالی و اقتصادی مشکل انچنان بحرانی نمی بینم. البته اینا مشاهدات من هست.
این مطلب هم کاملا درسته که جوانها در ایران از ازدواج فرار می کنند تا وقتی خانواده های دختر پسر را به عنوان حلال مشکلات دخترشان و کارخانه ضرب سکه می بینند همین اش هست و همین کاسه

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 21-12-2015

(21-12-2015, 07:29 PM)saaaaam نوشته: ترکان عزیز
داستان اینجاست داخل کشور به دلیل مسایل فرهنگی ارتباط بین دختر و پسر بصورتی تعریف شده که اگر ازدواج نکرده باشند تنها بحث انحراف اخلاقی مطرح است غافل از اینکه این دو نفر تا قبل از ازدواج به دلایل مختلف اجتماعی شناخت کافی از اخلاق و روحیات هم ندارند. بحث خانواده ها ، اجتماع، فرهنگ ، مسایل مالی همه و همه مزید بر علت می شوند تا جوانهای مجرد نتوانند به شناخت لازم از هم برسند 
با توجه به فشارهای روحی و روانی بسیاری که باید متحمل شوند طبعا همه دنبال فرار از مسیولیت ازدواج می روند. این دوستی که مطلب بالا را نوشتند در شهر من هستند و یکسال پیش در همین ماه ها منزل من مشغول نصیحت کردن بودند. جالب هست نه؟
اینور اب هم من چیزی که می بینم این هست که درسته جوانها از سن خرد سالی با هم بزرگ می شوند ولی وفاداری و مهربانی و گرمای خانواده را نمی دانند. امار بسیار بالای سینگل مادر ها نوعی نشانگر عدم پایبندی به خانواده و ندانستن ارزش ان است.
چیزی که من می بینم روابط بسیار بدون ازدواج از قبیل پارتنر، سامبو، ریلیشن شیپ و ... هست
نمی گم درسته یا غلط فقط فشار اجتماعی برای شروع زندگی یا اتمام ان وجود ندارد. 
تنها عاملی که من را اذیت می کند رفتار مردانه زنهاست بنظر من دو پادشاه در یک اقلیم نتوانند. شاید اگر زنهای اروپایی کمی با محبت تر عمل می کردند و ریشه مهر و محبت را از سن کم در فرزندانشان قرار می دادند ثبات بیشتری می شد در بین خانواده هایشان دید. چون از نظر مالی و اقتصادی مشکل انچنان بحرانی نمی بینم. البته اینا مشاهدات من هست.
این مطلب هم کاملا درسته که جوانها در ایران از ازدواج فرار می کنند تا وقتی خانواده های دختر پسر را به عنوان حلال مشکلات دخترشان و کارخانه ضرب سکه می بینند همین اش هست و همین کاسه

درود

saaaaam گرامی البته اسم واقعیتون رو میدونم ولی نمیارم اینجا. بله اینکه این فرد اگر منظورتون mmjavad است و در شهر شما در فنلاند هست خیلی برام جالب بود!!
راستش من پستهای شما رو اکثرا میخونم و به خوندن چندین باره پستهای شما در مورد مسایل فرهنگی و اجتماعی و ... علاقه دارم کلا. فکر میکنم این تاپیک مربوط به برگشتن زمان به عقب و آه و فغان ها و افسوسهای کنونیمون هست ولی خوب من میخوام جواب شما رو اینجا بدم.
اتفاقا من در خارج از کشور پایبندی به خانواده رو از طرف زنها و دخترها خیلی زیاد احساس میکنم. تنها تفاوتش با ایران اینه که اینجا با گذشته فرد اکثرا کاری ندارند و سیم جین نمیکنند. هممون میدونیم که مثلا در ایران دختری که طلاق گرفته همیشه انگ میزنن بهش که نتونسته درست زندگی کنه یا ... و .... . بنابراین مساله براش سخت میشه (هرچند این مساله در بعضی شهرهای ایران هم کمرنگ شده با توجه به چیزی که دوستان میگویند!)
ولی این مساله که شما میگویید اگر محبتشان بیشتر بود ثبات بیشتری داشتند رو من زیاد نمیتونم قبول کنم.
یعنی چه محبتشان بیشتر بود؟ مثلا چه کار میکردند؟ محبت از یک طرف ریشه در عدم استقلال فرد داره به نظر من. یکی از علل اصلی این عدم محبت که البته به نظرم از دید ما اینطوری هست در همین استقلال بیشتر دخترهای خارجی نسبت به دخترهای ایرانی هست. حتی شما این عدم محبت رو میتونید در دخترهای خاور دور مشاهده کنید. این از یک طرف.
به علاوه من نمیدونم شما چقدر با سایر کشورهای غربی اشنایی دارید مثلا ایتالیا و اسپانیا و ترکیه و آمریکا و ... . این مساله ای که شما فرمودید شدیدا در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و کشورهایی که من خودم به اونها لقب تنهانشین! دادم بیشتر نمایان هست. مثلا مردم بعضی کشورها مثل سوید واقعا تنهایی رو خیلی دوست دارن. (دقت کنید که همواره استثناات بوده است) ولی شما حتی زن و شوهر سویدی رو میبینید که به جای حرف زدن با هم دارن هر کدوم واسه خودشون کتاب میخونن. بله من خودم این رو ممکنه حمل بر عدم محبت زیاد بکنم. خودم به شخصه چند بار این مورد رو در فرودگاه ها و دانشگاه و جاهای دیگری دیدم.
ولی این که گفتم بسیاری از مسایل در صورت مختلط بودن مکانهای تحصیلی از همان ابتدا حل میشد منظورم این بود که ما الان در بسیاری از موارد راحتتر با فرهنگ غربی کنار میومدیم. من خودم مساله تفاوت فرهنگی رو اون طور که خیلی ها به شدت ازش میگویند نمیتونم قبول کنم.

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - saaaaam - 21-12-2015

(17-12-2015, 06:21 PM)automotive نوشته: با سلام،
ترکان عزیز نکته ی مهمی رو اشاره کردند و اون هم محدودیت ما هستش در بسط موضوعات.
من گفتم پاسخ میدم (از لحن تندم هم عذر خواهم)، الآن اومدم چند تا نکته رو بگم.
دوستی بین دو جنس مخالف تحت هیچ شرایطی صحیح نیستش مخصوصا اگر قصدتون ازدواج یا به بهانه ی ازدواج باشه! سوء استفاده هایی از این بهانه شده که زبان از بیانش قاصر هستش.
چه دلیلی با توجه به فرهنگ ما و د ی ن ما و هویت ما وجود داره که بتونه این رابطه رو توجیه کنه؟
سرماخوردگی اگر مداوا نشود تاثیر مخربی بر دریچه های قلب دارد، تازه این سرما خوردگی است و نه سرطان!!
شما را به هر کس و هر چیزی که می پرستید با این مسائل شوخی نکنید)

مطلب خیلی مهمی را مطرح کردید گفتم یکم باز کنم
چطور از پسری که از سن کم از خانوادش تعریف دختر را بر اساس جمال و زیبایی شنیده توقع دارید که ظاهر بین نباشه! 
والا از زمانی که یادم می اد همیشه شنیدم که بزرگترها گفتن 
یک زن برات می گیرم پنچه افتاب
یک زن می گیرم افتاب مهتاب ندیده
و ....
کدوم خانواده خدا وکیلی صحبت از اصالت دختر و خانم منشی می کند؟
در مورد دختر ها هم به همین منوال از سن کم یادشون دادیم پول پرست بشن 
ریشه ها غلط هست الان من به چشم خودم می بینم دختر تحصیل کرده و با اصل و نصب را به جوان پولدار و بدون تحصیلات می دهند
ریشه مشکلات خیلی عمیق تر از این حرفاست
طی سال گذشته من خیلی از همکارانم ابراز علاقه کردند و ... می دانید بعد از یک ازمون ساده روانشناسی چی متوجه شدم؟ علاقه ای وجود ندارد دنبال پله ای برای ترقی یا فرار از کشور هستند
این روزا پیدا کردن همسری که خود ادم را بخواد نه موقعیت ادم رو از فرستادن موشک به فضا سخت تر هست
یک نکته خیلی جالبی من اینجا دیدم دخترها یا بهتره بگم سینگل مادر های بالای سی سال اینجا روانشناسهای خوبی هستند و شخصا چند مورد دیت کردم متوجه تفاوت فکری عمیق انها با دخترای ایرانی شدم. 
بنظر من تا زمانی که دو نفر واقعا نخوان با هم بدور از همه مسایل زندگی کنند و معیارشون فقط مادیات باشه به هیج جا نخواهیم رسید.
همین خانمی که باعث شد من دو سال پیش بیام اینور اب بخاطرشون که برای من همیشه سجاده اب می کشید و از اصالت و نجابت و اینها حرف می زد الان با یک پسر پولدار فنلاندی سامبو شدند. اون حج و نماز و قران و بقیه فیلمهایی که برای من و خانوادم بازی کرد هیچ وقت یادم نمی رود. 
کی می خواهیم یاد بگیریم انسان باشیم خدا می داند.

(21-12-2015, 07:58 PM)Torkan نوشته: درود

saaaaam گرامی البته اسم واقعیتون رو میدونم ولی نمیارم اینجا. بله اینکه این فرد اگر منظورتون mmjavad است و در شهر شما در فنلاند هست خیلی برام جالب بود!!
راستش من پستهای شما رو اکثرا میخونم و به خوندن چندین باره پستهای شما در مورد مسایل فرهنگی و اجتماعی و ... علاقه دارم کلا. فکر میکنم این تاپیک مربوط به برگشتن زمان به عقب و آه و فغان ها و افسوسهای کنونیمون هست ولی خوب من میخوام جواب شما رو اینجا بدم.
اتفاقا من در خارج از کشور پایبندی به خانواده رو از طرف زنها و دخترها خیلی زیاد احساس میکنم. تنها تفاوتش با ایران اینه که اینجا با گذشته فرد اکثرا کاری ندارند و سیم جین نمیکنند. هممون میدونیم که مثلا در ایران دختری که طلاق گرفته همیشه انگ میزنن بهش که نتونسته درست زندگی کنه یا ... و .... . بنابراین مساله براش سخت میشه (هرچند این مساله در بعضی شهرهای ایران هم کمرنگ شده با توجه به چیزی که دوستان میگویند!)
ولی این مساله که شما میگویید اگر محبتشان بیشتر بود ثبات بیشتری داشتند رو من زیاد نمیتونم قبول کنم.
یعنی چه محبتشان بیشتر بود؟ مثلا چه کار میکردند؟ محبت از یک طرف ریشه در عدم استقلال فرد داره به نظر من. یکی از علل اصلی این عدم محبت که البته به نظرم از دید ما اینطوری هست در همین استقلال بیشتر دخترهای خارجی نسبت به دخترهای ایرانی هست. حتی شما این عدم محبت رو میتونید در دخترهای خاور دور مشاهده کنید. این از یک طرف.
به علاوه من نمیدونم شما چقدر با سایر کشورهای غربی اشنایی دارید مثلا ایتالیا و اسپانیا و ترکیه و آمریکا و ... . این مساله ای که شما فرمودید شدیدا در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و کشورهایی که من خودم به اونها لقب تنهانشین! دادم بیشتر نمایان هست. مثلا مردم بعضی کشورها مثل سوید واقعا تنهایی رو خیلی دوست دارن. (دقت کنید که همواره استثناات بوده است) ولی شما حتی زن و شوهر سویدی رو میبینید که به جای حرف زدن با هم دارن هر کدوم واسه خودشون کتاب میخونن. بله من خودم این رو ممکنه حمل بر عدم محبت زیاد بکنم. خودم به شخصه چند بار این مورد رو در فرودگاه ها و دانشگاه و جاهای دیگری دیدم.
ولی این که گفتم بسیاری از مسایل در صورت مختلط بودن مکانهای تحصیلی از همان ابتدا حل میشد منظورم این بود که ما الان در بسیاری از موارد راحتتر با فرهنگ غربی کنار میومدیم. من خودم مساله تفاوت فرهنگی رو اون طور که خیلی ها به شدت ازش میگویند نمیتونم قبول کنم.

بااحترام،
ترکان

در مورد مطلبی که فرمودید
مشاهدات من مربوط به فنلاند و سوید هست چون شهری که من هستم سویدی ها و فنلاندی ها هستند. چیزی که من دیدم زنهای این دو کشور بر اساس عشق بیشتر موارد ازدواج کردند و مسایل مادی بیشتر در بین سویدی ها مطرح بوده.
الان شهر من خارجی ها با فنلاندی ها بخاطر اقامت و مسایل مالی اکثرا وسلط کردند فنلاندی ها هم که کمتر محبت می بینند جذب اینها می شوند
یک استاد زبان در دانشگاه که تقریبا همه ایرانی ها با ایشان کلاس دارند تحلیل جالبی کرد در مورد ماها
دقیقا این مطلب را گفت که عرض کردم و گفت سینگل مادر های فنلاندی بیشتر از خارجی ها محبت انتظار دارند تا مسایل مالی چون از نظر مالی تعمین هستند.
فعلا مشغول شناخت این جامعه هستم و تا اینجا بنظر می رسد زنها وفادار تر از مردها هستند.

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 21-12-2015

(21-12-2015, 08:18 PM)saaaaam نوشته: در مورد مطلبی که فرمودید
مشاهدات من مربوط به فنلاند و سوید هست چون شهری که من هستم سویدی ها و فنلاندی ها هستند. چیزی که من دیدم زنهای این دو کشور بر اساس عشق بیشتر موارد ازدواج کردند و مسایل مادی بیشتر در بین سویدی ها مطرح بوده.
الان شهر من خارجی ها با فنلاندی ها بخاطر اقامت و مسایل مالی اکثرا وسلط کردند فنلاندی ها هم که کمتر محبت می بینند جذب اینها می شوند
یک استاد زبان در دانشگاه که تقریبا همه ایرانی ها با ایشان کلاس دارند تحلیل جالبی کرد در مورد ماها
دقیقا این مطلب را گفت که عرض کردم و گفت سینگل مادر های فنلاندی بیشتر از خارجی ها محبت انتظار دارند تا مسایل مالی چون از نظر مالی تعمین هستند.
فعلا مشغول شناخت این جامعه هستم و تا اینجا بنظر می رسد زنها وفادار تر از مردها هستند.

درود

بله متوجه هستم. من هم در نکته آخر با شما هم عقیده ام. در چند کشوری که دیده ام تا کنون، زنها وفادارتر از مردها نشان داده اند.
البته باز هم من باید تاکید کنم که هیچ وقت هیچ چیزی رو تعمیم نمیدم و این که صرفا بگیم یک نژاد یا جنس یا دین یا ... خاص دارای فلان خاصیت هستند نسبت به اون یکی ها ممکنه سایرین رو دچار سو تفاهم بکنه. البته این رو باز بگم که مثلا در وفاداری ممکنه من و شما وفاداری رو چیزی تعریف کنیم که یک فرد دیگر اصلا اون معنی در ذهنش نمیگنجه!

بااحترام،
ترکان