آکادمیا کافه
اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ (/Thread-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Emir - 25-02-2015

من ارزو میکردم هیچوقت به دنیا نمیومدم . همین

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Mehran28 - 26-02-2015

از نظر درسی سعی میکردم معدلم رو بهتر کنم در حد شاگرد اول - سوم.
از نظر کار پژوهشی سعی می کردم تو تیم مسابقات روباتیک دانشگاه عضو می شدم.
از نظر خدمت سربازی ای کاش قبل 90 میرفتم سربازی.(اون موقع فقط 2ماه خدمت داشتم ولی نمی دونستم، باخت سنگینی دادم)
و هیچوَقت به هیچ کَسی به هیچ وَجه "اعتماد" نمی کردم حتی اون کَـــــــــس نقطه سر خط
و در آخر هم تنها به کاری که تو گذشته، حال و آینده انجام دادم، انجام میدم و انجام خواهم داد ادامه میدم، اون کار هم لذت بردن از زندگیه، لذت بردن از لَحظه لَحظه ی لَحظهاست حتی اگر اون لَحظه گرفتن آخرین کام از آخرین سیگارم یا اگه کشیدن آخرین نفسم در زندگیم باشه با لذت انجامش می دم. از این کارم هیچوقت پشیمون نشدم.

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Amin_epp - 06-10-2015

...
8 تا ایران هستید به اطرافیانتون محبت کنید چون خیلی زود دیر میشه خصوصا پدر و مادر هیچ چیز و هیچکس جای اونا را برای شما در دنیا 
نمی گیره یادتون باشه اگر ارتباط مناسبی با انها ندارید قبل رفتن روابط خود را بهبود ببخشید تا بعدها دلتون نسوزه
...

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 06-10-2015

(25-02-2015, 10:11 PM)Emir نوشته: من ارزو میکردم هیچوقت به دنیا نمیومدم . همین

واقعا عالی بود.شدیدا موافقم!

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - saaaaam - 08-10-2015

دو یا سه سال پیش یک پست گذاشتم که اگر زمان برگرده عقب چه کارهایی می کنم و از چه کارهایی خود داری می کنم
1- اول از همه شروع می کردم به اینکه خودم را بشناسم بدونم چه کسی هستم چه کسی می خوام بشم و کجا هستم و به کجا می خوام بروم
2- برای هر کاری یک ددلاین مشخص می کردم وقتی بد از یکسال تلاش نمره زبان کافی نمی اوردم یک پلن بی برای خودم تعریف می کردم . 
3- همه راه ها به تحصیلات بالاتر ختم نمیشه دلیلی نداره کسی که دکتری داره از نظر مسایل اجتماعی و شخصیتی هم به اون پختگی مورد نظر رسیده باشه. من به شخصه در فنلاند انقدر افرادی دیدم که دانشجوی مستر و یا دکتری هستند ولی هنوز به اون ثبات شخصیتی که انتظار می رود ازشون نرسیدن و بیشتر تفکراتشون هنوز حول محور کارهایی که یک نوجوان 18 ساله انجام می دهد می چرخد
4- یک کاری که جدی انجام می دادم این بود که قبل از ایجاد رابطه دوستی با افراد یک محک بزنم اخلاق و شخصیتشون دستم بیاد . اینجا اعتماد و مثبت اندیشی زیاد من بهم ضزبه زد متاسفانه حتی در اروپا هم بسیاری از افراد ماسکهای ایرانشون را می گذارند بر روی صورتشون. داخل پرانتز به عکس ادما در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنید در اینجا بعضا رفتار و سبک زندگی متفاوتی دارند! امیدوارم نکته را متوجه شده باشید!
5- در مورد مسایل مربوط به تشکیل خانواده همانطور که همیشه با خانواده مشورت می کردم باز هم به نظر انها خیلی اهمیت خواهم داد فقط اگر می شد مثلا 5 سال به عقب برگشت 100 درصد به نظرات خانوادم که قبل از خارج رفتن به فکر تشکیل خانواده باشم توجه می کردم. تازه دارم کم کم متوجه می شم چرا همیشه ایرانی های فرنگ نشین از داخل ایران همسر اختیار می کنند. علت ان خیلی ساده هست پسر ها یا دخترایی که خارج می ایند تا چند سال تحت تاثیر فرهنگ جدید هستند و رفتارهای بسیار عجیبی از خود نشان می دهند که شاید بعد از 5 سال از ورود به ثبات خواهند رسید و تا ان زمان تشکیل خانواده با این افراد بزرگترین اشتباه خواهد بود.
6- همیشه گزینه مستر دوم اقدام کردن اشتباه نیست بسیاری از موارد وقتی معدل لیسانس کمی دارید بهتر هست بجای اتلاف وقت و انرژی برای دکتری همان اولین گزینه برای مستر دوم اقدام کنید و هر چه زود تر با سیستم اموزشی در کشورهای پیشرفته اشنا شوید . واقعیت این هست بجز رشته های فنی و مهندسی سایر رشته ها در داخل کشور سطح علمی مناسبی ندارند
7- چاپ کردن مقاله که در ایران اپیدمی شده متاسفانه در جرنالهای با سطح علمی بسیار پایین نه تنها چیزی به رزومه ما نمی افزاید بلکه نوعی عامل منفی هم هست. خصوصا وقتی از تعداد دو یا سه عدد تجاوز کند. این کاری هست که متاسفانه خودم هم به دلیل جو علمی نا مناسب داخل و بی دقتی در انجام تحقیقات در ایران که از نظر علمی در رشته های علوم انسانی حداقل اکثرا تحقیقانی که من اطلاع دارم در رشته های حسابداری - مدیریت متاسفانه یا بر روی موضوعات قدیمی و فاقد نو اوری عللمی هستند و یا از نظر چهارچوب نظری مشکلات فراوان دارند. بخاطر همین برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم انسانی را دارند توصیه می کنم اگر امکان دارد حتی از مقطع لیسانس برای ادامه تحصیل خارج شوند
8- همیشه همه گزینه ها را در نظر بگیرید و تنها تک بعدی ننگرید
شاد و سلامت باشید تا پست بعدی احتمالا شهریور سال بعد Smile

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 08-10-2015

(08-10-2015, 06:46 PM)saaaaam نوشته: دو یا سه سال پیش یک پست گذاشتم که اگر زمان برگرده عقب چه کارهایی می کنم و از چه کارهایی خود داری می کنم
1- اول از همه شروع می کردم به اینکه خودم را بشناسم بدونم چه کسی هستم چه کسی می خوام بشم و کجا هستم و به کجا می خوام بروم
2- برای هر کاری یک ددلاین مشخص می کردم وقتی بد از یکسال تلاش نمره زبان کافی نمی اوردم یک پلن بی برای خودم تعریف می کردم . 
3- همه راه ها به تحصیلات بالاتر ختم نمیشه دلیلی نداره کسی که دکتری داره از نظر مسایل اجتماعی و شخصیتی هم به اون پختگی مورد نظر رسیده باشه. من به شخصه در فنلاند انقدر افرادی دیدم که دانشجوی مستر و یا دکتری هستند ولی هنوز به اون ثبات شخصیتی که انتظار می رود ازشون نرسیدن و بیشتر تفکراتشون هنوز حول محور کارهایی که یک نوجوان 18 ساله انجام می دهد می چرخد
4- یک کاری که جدی انجام می دادم این بود که قبل از ایجاد رابطه دوستی با افراد یک محک بزنم اخلاق و شخصیتشون دستم بیاد . اینجا اعتماد و مثبت اندیشی زیاد من بهم ضزبه زد متاسفانه حتی در اروپا هم بسیاری از افراد ماسکهای ایرانشون را می گذارند بر روی صورتشون. داخل پرانتز به عکس ادما در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنید در اینجا بعضا رفتار و سبک زندگی متفاوتی دارند! امیدوارم نکته را متوجه شده باشید!
5- در مورد مسایل مربوط به تشکیل خانواده همانطور که همیشه با خانواده مشورت می کردم باز هم به نظر انها خیلی اهمیت خواهم داد فقط اگر می شد مثلا 5 سال به عقب برگشت 100 درصد به نظرات خانوادم که قبل از خارج رفتن به فکر تشکیل خانواده باشم توجه می کردم. تازه دارم کم کم متوجه می شم چرا همیشه ایرانی های فرنگ نشین از داخل ایران همسر اختیار می کنند. علت ان خیلی ساده هست پسر ها یا دخترایی که خارج می ایند تا چند سال تحت تاثیر فرهنگ جدید هستند و رفتارهای بسیار عجیبی از خود نشان می دهند که شاید بعد از 5 سال از ورود به ثبات خواهند رسید و تا ان زمان تشکیل خانواده با این افراد بزرگترین اشتباه خواهد بود.
6- همیشه گزینه مستر دوم اقدام کردن اشتباه نیست بسیاری از موارد وقتی معدل لیسانس کمی دارید بهتر هست بجای اتلاف وقت و انرژی برای دکتری همان اولین گزینه برای مستر دوم اقدام کنید و هر چه زود تر با سیستم اموزشی در کشورهای پیشرفته اشنا شوید . واقعیت این هست بجز رشته های فنی و مهندسی سایر رشته ها در داخل کشور سطح علمی مناسبی ندارند
7- چاپ کردن مقاله که در ایران اپیدمی شده متاسفانه در جرنالهای با سطح علمی بسیار پایین نه تنها چیزی به رزومه ما نمی افزاید بلکه نوعی عامل منفی هم هست. خصوصا وقتی از تعداد دو یا سه عدد تجاوز کند. این کاری هست که متاسفانه خودم هم به دلیل جو علمی نا مناسب داخل و بی دقتی در انجام تحقیقات در ایران که از نظر علمی در رشته های علوم انسانی حداقل اکثرا تحقیقانی که من اطلاع دارم در رشته های حسابداری - مدیریت متاسفانه یا بر روی موضوعات قدیمی و فاقد نو اوری عللمی هستند و یا از نظر چهارچوب نظری مشکلات فراوان دارند. بخاطر همین برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم انسانی را دارند توصیه می کنم اگر امکان دارد حتی از مقطع لیسانس برای ادامه تحصیل خارج شوند
8- همیشه همه گزینه ها را در نظر بگیرید و تنها تک بعدی ننگرید
شاد و سلامت باشید تا پست بعدی احتمالا شهریور سال بعد Smile

درود

ممنون از پستتون
لطفا مورد 5 رو بسط بدید تا بیشتر متوجه بشیم. اینطور هم نیست که ایرانی های فرنگ نشین که حتی کمتر از 5 ساله خارج شدن از ایران همسر انتخاب کنند. ممکنه برای کسانی که سنشان بالاست صدق کنه ولی همه نه.
در حالت کلی سه نوع ازدواج داریم:
1- ازدواج با یک هموطن در در داخل کشور است (نوعی ازدواج سنتی حساب میشه به خصوص اگر شما دوست دختر یا دوست پسر در ایران نداشته باشید!)
2- ازدواج با ایرانی که چند ساله خارج از کشور هست که نمیدونم چرا خیلی ها مخالفشن.
3- ازذواج با فردی که شهروند کشور دیگریست.ظاهرا کنجکاوی خیلی ها رو سبب شده!

نمیدونم پستم شاید جاش درست نباشه ولی چون اشاره کردید بهتره کمی توضیح بیشتری بدید.

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 02-11-2015

درود

ای کاش این تاپیک صفحات بسیار بیشتری میداشت تا استفاده کنیم. جذابیت زندگی اینهاست نه صرف مهاجرت و ویزا و شانس پذیرش و اینجور چیزا!

اگر زمان به عقب برمیگشت:
1- تک بعدی بودن رو کاملا از زندگیم حذف میکردم و مکعبی به زندگی نگاه میکردم.
2- بیشتر از اینکه عقلم رو کار بندازم از احساسم کمک میگرفتم.

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - akbar_saeedi - 03-11-2015

اگه زمان برمیگشت عقب برا تک تک کارای رفتن ددلاین مشخص میکردم و کنار مشغله های کاری الانم بهتر و پر انرژی تر جلو میبردمش..

ی پست بالاتر حرف از اعتماد زد...واقعا یجوری شدم..چند سال پیش یک پست دیدم نوشته بود اگه برمیگشتم عقب دور جنس مخالف خط میکشیدم چون با روح رفتن مخالفه..کاری ندارم درسته یا غلط...فقط من ته دلم با غرور خاصی خندیدم و گفتم من ک از این ب دورم!! ای روزگار.. حالا چند سال گذشت...برگردم عقب....دیگه نمیخندم...هرکی بودی اون پست رو گذاشتی....من رو ببخش...شاید یک سال از عمر گران رفت تا دیگه بی مورد نخندم....ولی خدایا...همیشه راضیم ب رضای خودت...هرچیزی تو زندگی درسی به همراه داره..هرچند تلخ

برمیگشتم عقب قدر مادرمو بیشتر میدونستم..برادرمو..الان ک سالهاس ازشون دورم و چند ماه یک بار میبینمشون..انگار بهتر متوجه میشم مادر چه نعمتیه...وقتی برا کنکور درس میخوندم..چایی..دسری چیزی میاورد..الان ک دارم کیلومترها دور ازش کنکوری جی ار ای و زبان کنار کار و مشکلات میخونم..الان خیلی وقته دلم چای میخواد..خدایا..مدتها محبت کسی رو به به محبت مادر ترجیح دادم..اما اشتباه بود..هیچی مادر نمیشه..

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Torkan - 03-11-2015

درود

از دوستان خواهش میکنم حتی بزرگان سایت، بیان بنویسن اینجا. واقعا این قسمت فروم مهمتر از بقیه نباشه اهمیتش کمتر از اونا هم نیست. واقعا اگر زمان به عقب برمیگشت چه میکردید؟! میدونید این تاپیک میتونه چند نفر رو نجات بده...!

بااحترام،
ترکان

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - M1KE - 04-11-2015

من این تاپیک رو قبلا هم چند بار دیده بودم ولی به چند دلیل نتونستم چیزی بنویسم:

1- در اغلب موارد تصور ما بر اینه که اگر فلان اشتباه رو در زندگی نمی کردیم و برعکسش رو انجام میدادیم وضعیت ما بهتر بود در حالی که به نظر بنده این اصلا درست نیست و ممکنه برعکس اون کار نتیجه بدتری می داشت. این موضوع به ویژه در تاپیک های مدیریتی دیده میشه که مثلا تعدادی از مدیران طرفدار یک رویکرد هستند و تعدادی دیگر طرفدار رویکرد دیگه ای که نقطه مقابلش هست، در حالی که ممکنه "در عمل" هر دوی اونها نتیجه مطلوبی نداشته باشه و یک رویکرد سوم که معمولا میانه هست بیشترین بازدهی رو داشته باشه.

2- مورد دیگر اینکه تصور ما بر اینه که اگر فلان اشتباه رو انجام نمی دادیم (بدون اینکه حتی برعکس اون رو انجام بدیم) برای ما بهتر بود. در حالی که معمولا در این اشتباهات درس ها و تجربه هایی نهفته است که باعث قوی تر شدن و باتجربه شدن ما میشن و اگر اون اشتباه رو در اون مقطع سنی انجام نمی دادیم محتوم بودیم که در سن های بالاتر --که معمولا هزینه های بیشتری داره-- اون رو تجربه کنیم. همین طور در خلال اون اشتباه ممکنه فرصتی بروز کرده باشه که زندگی ما رو تغییر داده باشه و ما نقش اون رو در نظر نمی گیریم. چیزی که برخی دنبال اون هستند اینه که اشتباه رو نکنند ولی تجربه اش رو هم داشته باشند و این محال است. جتی اگر فرد دیگری اون رو برای شما تعریف کنه تا زمانی که خودتون اون رو تجربه نکنید به عمق مساله پی نمی برید.

3- مورد دیگه اینکه معمولا در اشاره به این نوع تجربیات فقط به کلیات اشاره میشه و جزئیات و شرایط خاص مساله یا مشکل موردنظر در نظر گرفته نمیشه در نتیجه حکمی که داده میشه درست نیست. مثلا ممکنه فردی به دلیل یک سری اشتباهات جزئی یا فراهم نبودن یک سری امکانات جزئی در مساله ای به مشکل خورده باشه در نتیجه اینطور حکم بده که انجام اون کار اشتباه بوده در حالی که افراد دیگه با رعایت اون جزئیات و فراهم کردن امکاناتش بتونند اون رو انجام بدهند.

4- مورد دیگه ای که خیلی اهمیت داره اینه که تجربیات زندگانی، اغلب حالت فردی دارند و چیزی که برای کسی خوب بوده ممکنه برای فرد دیگه بد باشه و به عکس. دلیلش هم شرایط مختلف افراد از نظر امکانات، توانمندی های ذهنی، فیزیکی، فرهنگی، خانوادگی و اعتقادی و غیره هست. از این منظر میشه به یک سری نکات کلی اشاره کرد ولی در نهایت این خود آدم ها هستند که به نظرم می بیست با توجه به شرایط خاص خودشون مسیر درست رو برای خودشون در زندگانی انتخاب کنند.

5- یک تکته مهم دیگه این هست که نه تنها معیارهای آدم ها از موفقیت با هم فرق داره بلکه این معیارها در زمان های مختلف برای خود آدم ها هم عوض میشه. مثلا ممکنه شما وقتی 30 ساله هستین از اینکه در 20 سالگی عاشق شدین پیشمان باشین ولی وقتی 60-50 ساله شدین با خودتون بگین که کاش وقتی جوان بودین بیشتر عاشق میشدین! در مورد درس هم همین طور. مثلا ممکنه الان به خودتون بگین کاش چند سال پیش بیشتر درس می خوندین تا معدل بهتری داشته باشید و دانشگاه معروف تری قبول بشین ولی 10 سال دیگه به این نتیجه برسین که مدرک گرایی از اساس اشتباه هست و بهتر بود اون زمان رو صرف ساختن شخصیت و افکار خودتون می کردین.

من به دلایل دیگه اشاره نمی کنم چون فکر کنم تا همین جای کار هم زیادی پیچیده شد! در مورد تحصیل و کار من برنامه ریزی هام به نسبت خوب بود و از نتیجه هایی هم که تا به حال گرفتم راضی هستم و فکر نمی کنم با امکاناتی که من داشتم بشه نتیجه بهتری گرفت! همین قدر می تونم اشاره کنم که شخصا اگر به گذشته برمی گشتم سعی می کردم محبت بیشتری نسبت به اطرافیانم --به ویژه مادرم-- داشته باشم.

موفق باشید