آکادمیا کافه
کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- انجمن: تحصیل در نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- موضوع: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%D9%94-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)

صفحات 1 2

کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک پیرامون مسائل گرفتن کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های نروژ صحبت خواهد شد.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - meis - 10-03-2012

من شنیدم که نروژ گاهی اوقات فاندهای خیلی خوبی برای مقطع PhD میده. در حد 3000 و 4000 دلار!
این قضیه حقیقت داره و اگه آره چطور میشه چنین فاندهایی گرفت؟

با تشکر

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - spt - 10-03-2012

(10-03-2012, 04:08 AM)meis نوشته: من شنیدم که نروژ گاهی اوقات فاندهای خیلی خوبی برای مقطع PhD میده. در حد 3000 و 4000 دلار!

با تشکر
بله این قضیه واقعیت داره و منظورتون از چطور رو خوب متوجه نشدم.... مثل کشور های دیگه اپلای میکنید یا با استاد تماس میگیرید یا هر دو....
به هر حال نروژ به خاطر خاص بودن کشورش از نظر پولی (خیلی خیلی گرون تر از کشور های همسایش و کشور های دیگه ی اروپاست) سطح حقوقش هم خیلی بالاتره...

موفق باشید Smile

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - rulany - 10-03-2012

(10-03-2012, 04:08 AM)meis نوشته: من شنیدم که نروژ گاهی اوقات فاندهای خیلی خوبی برای مقطع PhD میده. در حد 3000 و 4000 دلار!

با تشکر
البته معمولا 60000 دلار در سال هست.من تا حالا نشنیدم کسی کمتر از این مقدار بگیره.برای بعضی رشته ها مثل نفت هم که بیشتر از این مقدار هست

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - maryam_jeddi - 25-05-2012

با سلام خدمت دوستان عزیز
من فوق لیسانس شیمی علم و صنعت خوندم و میخوام برای دکترای خارج اپلای کنم (معدل فوقم نزدیک 18 و یک مقاله ISI هم دارم).
میخواستم بپرسم برای کشور نروژ که به دانشجوی دکترا حقوق میدن، آیا ساپورت مالی قبل از ورود به دانشگاه که باید توی حساب بانکی باشه، ضروری هست و هیچ راهی نداره که قبل از ورود فاند بگیری و مجبور نشی حدود 20 میلیون پول جور کنی. برای من امکانش نیست این مبلغ رو واریز کنم.
اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - amin_mb - 25-05-2012

(25-05-2012, 12:57 PM)maryam_jeddi نوشته: با سلام خدمت دوستان عزیز
من فوق لیسانس شیمی علم و صنعت خوندم و میخوام برای دکترای خارج اپلای کنم (معدل فوقم نزدیک 18 و یک مقاله ISI هم دارم).
میخواستم بپرسم برای کشور نروژ که به دانشجوی دکترا حقوق میدن، آیا ساپورت مالی قبل از ورود به دانشگاه که باید توی حساب بانکی باشه، ضروری هست و هیچ راهی نداره که قبل از ورود فاند بگیری و مجبور نشی حدود 20 میلیون پول جور کنی. برای من امکانش نیست این مبلغ رو واریز کنم.
اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.
دوست عزیزم سلام

بله، برای دکتری در نروژ، پوزیشن هایی باید باز شود، و همگی حقوق دارند!
بنده شخصا فکر نمی کنم، نیازی به ساپورت مالی زیادی برای دکتری در نروژ داشته باشید، وقتی قرار هست، حقوق کافی دریافت کنید. اونهم در حد 20 میلیون. ولی این مورد را باید دوستان با تجربه تر صحبت کنند.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - maryam_jeddi - 25-05-2012

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
منظورم از ساپورت مالی برای شروع کار هست. چون همانطور که فرمودید در ادامه کار حقوق پرداخت میکنند و اگر بتونم پذیرش بگیرم مشکلی نخواهم داشت.
اما قبل از ورود به کشور نروژ گویا این ساپورت مالی( 9000 کرون فکر کنم) برای همه ضروری هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - spt - 27-05-2012

(25-05-2012, 02:03 PM)maryam_jeddi نوشته: ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
منظورم از ساپورت مالی برای شروع کار هست. چون همانطور که فرمودید در ادامه کار حقوق پرداخت میکنند و اگر بتونم پذیرش بگیرم مشکلی نخواهم داشت.
اما قبل از ورود به کشور نروژ گویا این ساپورت مالی( 9000 کرون فکر کنم) برای همه ضروری هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
متاسفانه تا اونجا که من هم خبر دارم ضروری هست و نمیشه پیچوندش... در این مورد البته من برای کسانی که بورس دارن 100% مطمئن نیستم اما فک نمیکنم قانون متفاوتی داشته باشن مگه اینکه ویزای کاری بخاید بگیرید که اون فک نمیکنم پول بخاد...
در اون صورت برای مدارک مورد نیازش به سایت خود سفارت مراجعه کنید چون من دقیقا نمیدونم چی میخاد اما باید یه مدرک استخدام رسمی داشته باشید که ارائه بدید برای ویزا..
اما اون 20 میلیون هم که خیلی سخت نیست که... میتونید برای چند روز قرض کنید و بزارید بانک و موجودی بگیرید و پس بدید.....
منظورم اینه که خدایی نکرده نشه که به خاطر همین کلا نرید نروژ!!!

موفق باشید Smile

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - ahmadpashaei - 27-05-2012

spt جان کلا برای ارشد در نروژ با توجه به رایگان بودن میشه به بورس و فاند امیدی داشت از بدو ورود؟ حتی از ترم دوم!؟ مثلا اگر شاگرد اول تا سوم بشیم؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در نروژ - spt - 28-05-2012

(27-05-2012, 10:32 PM)ahmadpashaei نوشته: spt جان کلا برای ارشد در نروژ با توجه به رایگان بودن میشه به بورس و فاند امیدی داشت از بدو ورود؟ حتی از ترم دوم!؟ مثلا اگر شاگرد اول تا سوم بشیم
همون طور که تو قسمت فنلاند گفتم برای مقطع ارشد خیلی بهتره انتظار فاند و بورس نداشته باشی اما میتونی پروژه های تحقیقاتی پولی بگیری که اونم ترم اول نمیشه و باید خیلی خودت رو نشون بدی....

موفق باشی Smile