آکادمیا کافه
راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- موضوع: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - poweronline - 21-09-2011

(21-09-2011, 10:20 AM)Faraz نوشته: من امتحان کردم.مشکلی نداشت.browser خود را عوض کنید و اگر از فی"لتر"شکن استفاده می کنید انرا از کار بیاندازید
نه من از چیز! استفاده نکردم و هم از Firefox و هم IE9 توی 2 تا PC استفتده کردم و بازم نشد!

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - ice - 06-10-2011

درود

-در فرم هایی که اسم دبیرستان را پرسیدن، پیش دانشگاهی را باید بنویسیم یا دبیرستان. اگر دبیرستان را بنویسیم، پیش دانشگاهی را کجا باید قرار دهیم (پیش دانشگاهی و دبیرستان متفاوت بوده اند).
-در قسمت: چه کسی پشتیبانی مالی شما را به عهده می گیرد. چه پاسخی باید بدهیم؟ به این دلیل می پرسم که اگر به عنوان مثال بنویسم خودم/خانواده، آیا در شرکت داده شدن برای fellowship تاثیر منفی داره یا نه؟

سپاس

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Babak - 06-10-2011

۱. اگر برای مقاطع بالاتر از لیسانس دارید اقدام می‌کنید اطلاعات دبیرستان چندان اهمیتی نداره و شاید فرق مهمی نکنه که پیش دانشگاهی رو بنویسید یا دبیرستان رو، ولی به نظر من همون دبیرستان رو بنویسید بهتره و بعدا کسی نمی‌تونه به شما بگه که اطلاعات شما غلط بوده. فرم اسم دبیرستان رو پرسیده، شما هم همون رو نوشتید. در این صورت نیازی به نوشتن پیش دانشگاهی نیست. اگر اصرار دارید که هر دو رو بنویسید می‌تونید هر دو رو در یک جا بنویسید و اسم‌ها رو با / از هم جدا کنید.

۲. در مورد پشتیبان مالی، نوشتن پشتیبان معمولا تاثیر منفی در گرفتن فاند نداره، ولی اگر حتما می‌خواهید فاند بگیرید و اگر بهتون فاند ندهند پذیرش هم به دردتون نخواهد خورد، در قسمت پشتیبان مالی می‌تونید بنویسید که نیاز به فاند از دانشگاه دارید.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - soilman - 16-11-2011

درود

تو فرم انلاین گفته کورس هایی که بعدا پاس خواهید کرد و تو لیست درس های الانتون نیست رو بیارید
بعد من شروع به نوشتن درس هایی که موندن کردم و رسیده به master thesis و خواستم بیارم اسمشو مشکلی نگرفت ولی برای تعداد واحدهاش نوشتم 30 تا بعد اررور داد که :
Please enter a number between 0 and 12

باید تبدیل کنم؟یا اصلا تزیز رو کورس جساب نمیارن؟!
تو سیستم ما درس ها یا 5 هستند یا 10..یه دونه هم فقط تزیز 30 تا هست...
اینجوری که هست باید اون 5 و 10 واحدی رو هم تبدیل کنم؟

با سپاس

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - m.arash - 16-11-2011

(16-11-2011, 05:54 PM)soilman نوشته: درود

تو فرم انلاین گفته کورس هایی که بعدا پاس خواهید کرد و تو لیست درس های الانتون نیست رو بیارید
بعد من شروع به نوشتن درس هایی که موندن کردم و رسیده به master thesis و خواستم بیارم اسمشو مشکلی نگرفت ولی برای تعداد واحدهاش نوشتم 30 تا بعد اررور داد که :
Please enter a number between 0 and 12

باید تبدیل کنم؟یا اصلا تزیز رو کورس جساب نمیارن؟!
تو سیستم ما درس ها یا 5 هستند یا 10..یه دونه هم فقط تزیز 30 تا هست...
اینجوری که هست باید اون 5 و 10 واحدی رو هم تبدیل کنم؟

با سپاس
درود

من زیاد اطلاعاتم منسجم نیست اما می دونم که تقریبا اکثر جاها تعداد واحدهای فوق لیسانس حداقل 28 واحد (اگر اشتباه نکنم 24 تایی هم دیدم!) و حداکثر 32 واحد هست (اگر اشتباه نکنم 36 تایی هم دیدم!)
شما چون در سیستم اروپایی درس می خونید واحدهاتون در European Credit Transfer and Accumulation System محاسبه میشه و فکر کنم هر 5 واحد شما یک واحد حساب میشه!
theses هم درس تحقیقاتی به حساب میاد و باید واحد هاشو بنویسید.
واسه تبدیل واحد بیشتر جست و جو کنی بد نیست چون من مطمئن نیستم.

لینک های زیر رو یه نگاه بندازی بد نیست:
لینــــک 1
لینــــک 2

================
تعدا واحد های شما رو اگر تبدیل کنیم میشه 24 واحد!

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Babak - 20-11-2011

soilman عزیز
به نظر من واحدها رو به همین ترتیبی که آرش گفته تبدیل کنید و براساس واحدهای تبدیل شده درس‌ها رو وارد کنید. دانشگاه مقصد احتمالا خیلی راحت‌تر متوجه واحدهای تبدیل شده خواهد شد و بهتر می‌تونه متوجه بشه که چقدر از درس شما مونده و چه پیش‌نیازهایی رو گذروندید.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - vahidcafe - 21-11-2011

سلام به دوستان
در فرمی که من می خام پر کنم برای یه دانشگاهی تو آمریکا از من سوال زیر را کرده
What are your educational goals in graduate school
یه راهنمایی می خاستم تا بدونم چطوری باید به این سوال جواب بدم. منظورم فرمت خاصی داره یا همون2 یا 3 خط کافیه.
البته تو فیلد دیگه SOP هم از خواسته که سابمیت کنم با سوال describing your scientific interests and professional goals
. کسی از دوستان میتونه در مورد پاسخ دادن به سوال اول منو راهنمایی کنه.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - m.arash - 21-11-2011

(21-11-2011, 10:28 PM)vahidcafe نوشته: سلام به دوستان
در فرمی که من می خام پر کنم برای یه دانشگاهی تو آمریکا از من سوال زیر را کرده
What are your educational goals in graduate school
یه راهنمایی می خاستم تا بدونم چطوری باید به این سوال جواب بدم. منظورم فرمت خاصی داره یا همون2 یا 3 خط کافیه.
البته تو فیلد دیگه SOP هم از خواسته که سابمیت کنم با سوال describing your scientific interests and professional goals
. کسی از دوستان میتونه در مورد پاسخ دادن به سوال اول منو راهنمایی کنه.
سلام
فرمت خاصی نداره فقط شما باید اهدافتون رو خلاصه و مفید در چند خط ذکر کنید یا به صورت لیست وار بیارید. توجه داشته باشید که اهدافتون رو ابتدا روی کاغذ بیارید و سپس تعدادی از مهم ترین اون ها رو ذکر کنید نه همشون! اهدافتون رو هم سعی کنید منسجم ارائه بدید.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - ice - 22-11-2011

در خیلی از فرم ها نام دانشگاه های دیگری که قرار است اپلای کنیم را خواستند. بهتره این قسمت رو پر کنیم و اگر پر کنیم همه دانشگاه های مورد نظر را بنویسیم یا فقط دانشگاه های همون کشور؟
با سپاس

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Pejman - 22-11-2011

(22-11-2011, 10:13 AM)ice نوشته: در خیلی از فرم ها نام دانشگاه های دیگری که قرار است اپلای کنیم را خواستند. بهتره این قسمت رو پر کنیم و اگر پر کنیم همه دانشگاه های مورد نظر را بنویسیم یا فقط دانشگاه های همون کشور؟
با سپاس
اگه دانشگاه هایی که قبلاً اپلای کرده بودید رو می پرسید من توصیه می کردم همه رو بنویسید. اما جاهایی که می خواهید اپلای کنید با توجه به اینکه هنوز اقدام نکردید و حتمی نشده می تونید چیزی وارد نکنید. کسی هم براش سوال باشه، می تونید بگید هنوز جای دیگه ای قطعی نشده و مد نظرم نیست. البته این نظر شخصی من هست.