آکادمیا کافه
راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- موضوع: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - alpachino10 - 19-12-2013

دوستان میشه لطف بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید:
1)توی یه قسمت از فرمها نوشته:
[font]Have you ever had to withdraw from or repeat a term at any educational institution?[/font]
من یک ترم مرخصی تحصیلی گرفتم. آیا این هم شامل این سوال میشه یا حساب نیستش؟

2)نوشته که اگه فاند میخواید یه سری فرم ها رو پر کنید. حالاتوی این فرمها ازم کلی سوال پرسیده، در مورد اینکه درآمد سالانه تون چقدره ، چه منابع مالی دارید، چه املاکی و چه ماشین هایی دارید و اینکه اطلاعات قیمتی ریز به ریزشو ازم خواسته! من خوب در حال حاضر منبع درآمدی مستقل خاصی ندارم و ازطرف خانواده ساپورت میشم. به نظرتون چی بگم؟ بگم از طرف خانواده ساپورت میشم؟ و بعد در مورد مقدار درآمد های سالانه ازم پرسیده. حقیقتش نمیدونه اینو چی جواب بدم. اگه مقدارشو زیاد عنوان کنم بعدا خب میگن که این اصلا نیاز به فاند نداره و شاید بهم فاند ندن. اگرم کم عنوان کنم که بعد باز ممکنه بگن شما نمیتونی ثابت کنی که توانایی مالی کافی برای تحصیل رو داری (آخه توی سایتش نوشته که شما باید بعدا مدرک بیارید که در صورت نیاز میتونید سالانه 20000 دلار afford کنید) . حالا من چکار کنم به نظر شما؟ چه مبلغی رو عنوان کنم؟

ممنون از وقتی که میزارید.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Babak - 21-12-2013

(19-12-2013, 10:08 AM)'alpachino10' نوشته: دوستان میشه لطف بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید:
1)توی یه قسمت از فرمها نوشته:
Have you ever had to withdraw from or repeat a term at any educational institution?
من یک ترم مرخصی تحصیلی گرفتم. آیا این هم شامل این سوال میشه یا حساب نیستش؟
2)نوشته که اگه فاند میخواید یه سری فرم ها رو پر کنید. حالاتوی این فرمها ازم کلی سوال پرسیده، در مورد اینکه درآمد سالانه تون چقدره ، چه منابع مالی دارید، چه املاکی و چه ماشین هایی دارید و اینکه اطلاعات قیمتی ریز به ریزشو ازم خواسته! من خوب در حال حاضر منبع درآمدی مستقل خاصی ندارم و ازطرف خانواده ساپورت میشم. به نظرتون چی بگم؟ بگم از طرف خانواده ساپورت میشم؟ و بعد در مورد مقدار درآمد های سالانه ازم پرسیده. حقیقتش نمیدونه اینو چی جواب بدم. اگه مقدارشو زیاد عنوان کنم بعدا خب میگن که این اصلا نیاز به فاند نداره و شاید بهم فاند ندن. اگرم کم عنوان کنم که بعد باز ممکنه بگن شما نمیتونی ثابت کنی که توانایی مالی کافی برای تحصیل رو داری (آخه توی سایتش نوشته که شما باید بعدا مدرک بیارید که در صورت نیاز میتونید سالانه 20000 دلار afford کنید) . حالا من چکار کنم به نظر شما؟ چه مبلغی رو عنوان کنم؟
ممنون از وقتی که میزارید.

۱. مرخصی تحصیلی شامل موارد پرسیده شده نمی‌شه. به مرخصی تحصیلی leave of absence می‌گن و در این سوال در این مورد چیزی نپرسیده. در نتیجه پاسخ سوال خیر هست.

۲. این مساله همیشه جای بحث داره، اما بسیاری از دانشگاه‌ها، به خصوص برای مقطع دکترا، فاند رو بر اساس شایستگی تخصیص می‌دهند نه بر اساس نیاز. در نتیجه، در مورد این که خانواده شما رو ساپورت می‌کنند، واقعیت رو بنویسید و اگر واقعا توانایی این رو دارید که حداقل سالی ۲۰ هزار دلار پرداخت کنید، بنویسید. اگر این توانایی وجود نداره هم باز می‌تونید بنویسید، اما همون طور که خودتون هم اشاره کردید، اگر بنویسید که این توانایی رو ندارید و دانشگاه هم ببینه که نمی‌تونه به شما فاند بده، به احتمال زیاد پذیرش نخواهید گرفت.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Leopold - 22-12-2013

اگه نمرات تافل و GRE قبل از اینکه فرآیند اپلای یک دانشگاه شروع کنیم به دانشگاه مقصد برسه آیا نگهشون میدارن تا بلافاصله پس از تکمیل فرم اپلای در پرونده داوطلب قرار بدن؟ یا باید ایمیل بزنیم و ازشون بخوایم که این کار بکنن؟

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - yousi - 22-12-2013

(22-12-2013, 11:38 PM)'Leopold' نوشته: اگه نمرات تافل و GRE قبل از اینکه فرآیند اپلای یک دانشگاه شروع کنیم به دانشگاه مقصد برسه آیا نگهشون میدارن تا بلافاصله پس از تکمیل فرم اپلای در پرونده داوطلب قرار بدن؟ یا باید ایمیل بزنیم و ازشون بخوایم که این کار بکنن؟

سلام
بله دوست من معلومه که نگه میدارن. شما ذهنتو درگیر این مسائل نکن. فقط به خود امتحان فک کن که نمره خوب بیازی

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - alpachino10 - 24-12-2013

دوستان راهنمایی میفرمایید لطفا؟
1-فرق بین Foreign Resident not Living in US و Alien Resident چیه؟ ازم خواسته Citizenship رو انتخاب کنم. خب من الان ایران هستم. کدومشو باید انتخاب کنم؟
2- این ZIP Code که بعضی جاها می نویسن همون کد صندوق پستی هستش یا نه؟ با P.O.Box چه فرقی داره؟ الان یه فیلدی هست که ZIP Code میخواد. کد صندوق پستی رو بزن یا نه؟
خیلی متشکر

دوستان یه سوال دیگه:
من که رشته ام برق بوده، برای فرم مربوط به مدرک دانشگاه لیسانسم باید Bachelor of Electrical Engineering رو انتخاب کنم یا Bachelor of Scinece رو؟ هر دو تاش رو داره، نمیدونم کدومشو باید انتخاب کنم.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Torkan - 24-12-2013

(24-12-2013, 02:32 PM)'alpachino10' نوشته: دوستان راهنمایی میفرمایید لطفا؟
1-فرق بین Foreign Resident not Living in US و Alien Resident چیه؟ ازم خواسته Citizenship رو انتخاب کنم. خب من الان ایران هستم. کدومشو باید انتخاب کنم؟
2- این ZIP Code که بعضی جاها می نویسن همون کد صندوق پستی هستش یا نه؟ با P.O.Box چه فرقی داره؟ الان یه فیلدی هست که ZIP Code میخواد. کد صندوق پستی رو بزن یا نه؟
خیلی متشکر

فرق:
اولی از راست: فرد خارجی (بیگانه) که در امریکا زندگی نمیکنه
دومی از راست:فرد بیگانه که الان در امریکا زندگی میکنهresident alien = non US citizen that is living inside the US
residentیعنی مقیم
foreign:from, in, or characteristic of a country or language other than one's own
شما که مقیم نیستی در امریکا ب عنوان یه خارجی؟
گزینه ی دیگه ای نداره؟!..مطمینی تو قسمت apply international داری ثبت نام میکنی؟
اگه اره که اولی درسته.
zip code:همون کد پستی 10 رقمی (یا هر چند رقمی) رو میزنین میره...منظور کدپستی محلی هست که ادرسش رو نوشتی

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - alpachino10 - 24-12-2013

(24-12-2013, 03:08 PM)'Charming' نوشته:
فرق:
اولی از راست: فرد خارجی (بیگانه) که در امریکا زندگی نمیکنه
دومی از راست:فرد بیگانه که الان در امریکا زندگی میکنهresident alien = non US citizen that is living inside the US
residentیعنی مقیم
foreign:from, in, or characteristic of a country or language other than one's own
شما که مقیم نیستی در امریکا ب عنوان یه خارجی؟
گزینه ی دیگه ای نداره؟!..مطمینی تو قسمت apply international داری ثبت نام میکنی؟
اگه اره که اولی درسته.
zip code:همون کد پستی 10 رقمی (یا هر چند رقمی) رو میزنین میره...منظور کدپستی محلی هست که ادرسش رو نوشتی

خیلی متشکرم. بقیه گزینه هاش به من نمیخوره: US Citizen و ... . فقط بین اون دوتا شک داشتم. شما جواب اون پست بعدی ام رو نمیدونید احیانا؟ Bacheor of Science یا Bachelor of Electrical Engineering؟

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Torkan - 25-12-2013

(24-12-2013, 05:04 PM)'alpachino10' نوشته:
خیلی متشکرم. بقیه گزینه هاش به من نمیخوره: US Citizen و ... . فقط بین اون دوتا شک داشتم. شما جواب اون پست بعدی ام رو نمیدونید احیانا؟ Bacheor of Science یا Bachelor of Electrical Engineering؟

بله چرا ندونم!
MSc رو كسائي ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي تحقيقاتي علاقمندن تا پروژه هاي عملي به قول دانشگاه ها by research هستن. يعني حدود نصف كورس هايي كه MEng ها ميگذرون رو بهشون ارائه ميكنن و ما بقي research هست. اينها فاند هم دارن البته اگه بتونيد بگيريد يعني شما به ازاي پژوهشي كه انجام ميديد فاند دريافت مي كنيد ...
MEng رو كساني ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي عملي علاقمندن تا تئوري و by couse هستن . يعني كليه كورسها در كلاس ارائه ميشن مثل مقطع كارشناسي خودمون به همين دليل اينها فاند ندارن و دانشجويان اين نوع رشته ها بايد هزينه هاي تحصيل رو خودشون متقبل بشن ...
یعنی شما bachelor of science
بااحترام

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - alpachino10 - 25-12-2013

(25-12-2013, 09:35 AM)'Charming' نوشته:
بله چرا ندونم!
MSc رو كسائي ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي تحقيقاتي علاقمندن تا پروژه هاي عملي به قول دانشگاه ها by research هستن. يعني حدود نصف كورس هايي كه MEng ها ميگذرون رو بهشون ارائه ميكنن و ما بقي research هست. اينها فاند هم دارن البته اگه بتونيد بگيريد يعني شما به ازاي پژوهشي كه انجام ميديد فاند دريافت مي كنيد ...
MEng رو كساني ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي عملي علاقمندن تا تئوري و by couse هستن . يعني كليه كورسها در كلاس ارائه ميشن مثل مقطع كارشناسي خودمون به همين دليل اينها فاند ندارن و دانشجويان اين نوع رشته ها بايد هزينه هاي تحصيل رو خودشون متقبل بشن ...
یعنی شما bachelor of science
بااحترام

خیلی متشکرم از توضیحات کاملتون. اما اینا که شما فرمودید برای MSc هستند. آیا برای Bachelor هم همچین چیزهایی وجود داره؟ یعنی فرق بین bachelor of science و bachelor of electrical engineering مثل فرق بین MSc و MEng هستش؟ آخه ما که کلا تو ایران واسه لیسانس پژوهش محور نیستیم، در واقع کورس پاس میکنیم. با این حساب پس یعنی من مدرک لیسانم bachelor of electrical enginieering هستش ؟!

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Torkan - 25-12-2013

(25-12-2013, 10:10 AM)'alpachino10' نوشته:
خیلی متشکرم از توضیحات کاملتون. اما اینا که شما فرمودید برای MSc هستند. آیا برای Bachelor هم همچین چیزهایی وجود داره؟ یعنی فرق بین bachelor of science و bachelor of electrical engineering مثل فرق بین MSc و MEng هستش؟ آخه ما که کلا تو ایران واسه لیسانس پژوهش محور نیستیم، در واقع کورس پاس میکنیم. با این حساب پس یعنی من مدرک لیسانم bachelor of electrical enginieering هستش ؟!

سلام
The Bachelor of Engineering emphasises practical aspects of science and technology, while the Bachelor of Science emphasises fundamental principles.
فکر کنم منظورم رو رسونده باشم.
It seems that the difference depends on what school you go to. Some schools offer both. Some only one ore the other. The difference at schools that offer both tends to be that the BE is more practical where as the BS is more theoretical. So for the BE you take more lab type classes and for the BS you take more conventional classes. Also, at some schools you have to write a thesis for a BS but not for a BE. The BS is by far more common in the United States.
یعنی BS همون افرادی که تز لیسانس نوشتن هست مثل شما.
بااحترام