آکادمیا کافه
راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- موضوع: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد (بخش) خاصی در فرم (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - m.ost - 01-09-2012

(01-09-2012, 01:43 PM)Paradise4 نوشته: منظور از date of completion برای IELTS در application چیه ؟! یعنی دو سال به زمان امتحان اضافه کنیم ؟!
منظور تاریخی هست که امتحان میدین. (تاریخ امتحان کتبی که روی کارنامه هم میاد)

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - زهرا_ستاره_کوکب - 27-09-2012

سلام.
من رشته اقتصاد هستم و برای دانشگاه SIEGEN آلمان می خوام فرم پر کنم و کارم یه مقدار عجله ایه. یه سری سوال دارم که خیلی ممنون میشم اگه می تونید منو راهنمایی کنین.برای هر بخش سعی کردم عکس فرم رو قرار بدم .
1.در بخش زیر منظور ازعبارت داخل کادر قرمز -2nd major or1st minor subject- انتخاب رشته دیگری در همون دانشگاهی است که من دارم براش اپلای می کنم یا به طور کل میگه. بعد منظور جمله ای که با خط سبز در زیرش مشخص کردم چیه؟ چون با توجه به اون باید فیلدی رو که با دایره آبی مشخص کردم پر کنم .
در بخش 1.2 هم منظور از 2nd degree course باز هم در همون دانشگاه یا کلا داره میگه؟

2.در فیلد nationality باید بنویسم Iranian?
3.در بخش زیر منظور از حروف داخل دایره قرمز چیه؟ ایران zip code نداره دیگه درسته؟ postal district هم باید خالی بمونه؟ شماره منزل رو باید به این صورت بنویسم 0098021xxxxxx؟

4.در بخش زیر صرف نظر از تاریخ ها فیلد های مریوط به دوره های مدرسه رو درست نوشتم؟ در مورد دایره قرمزرنگ باید تاریخ دیپلم رو بنویسم یا مدرک پیش دانشگاهی و نوع مدرک هم باید بنویسم Diploma ؟ در مورد دایره زرد زنگ هم باید تاریخ شرکت در کنکور و به عنوان اسمش هم بنویسم university entrance exam؟

5.در بخش زیر مثلا می تونم طول دوره کارآموزی مرتبط با رشته ام و محل کارآموزیم رو بنویسم؟ همین توضیحات کافیه یا باید شرح هم بدم؟

6.در این بخش منظور از آزمون گفته شده در کادر قرمزرنگ چیه؟ و من به چه ترتیب باید به سوالات پاسخ بدم به خصوص دو سوال با دایره سبز رنگ؟ من تا به حال این آزمون رو نگذروندم و دانشگاه هم دراین مورد که نیازی به گذروندن این آزمون هست اشاره ای نکرده.

7. محل تولد فقط تهران بنویسم کفایت میکنه یا باید ایران/تهران بنویسم؟
عذرخواهی می کنم اینقدر پست طولانی شد از وقتی که میذارید واقعا ممنونم

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - Babak - 28-09-2012

۱. عنوان بند شماره یک داره مشخص می‌کنه که این اطلاعات مربوط به رشته‌ای هست که می‌خواهید براش اقدام کنید. منظور از 2nd major یا 1st minor هم رشته دومی هست که شما ممکنه بخواهید در همون دانشگاه بخونید. اون قسمت سبز رنگ هم داره می‌گه که اگر قبلا درس‌هایی رو پاس کردید که می‌خواهید منتقل کنید، بعد قسمت آبی رو باید پر کنید و بنویسید که برای چه ترمی (احتمالا بهار یا پاییز) می‌خواهید اپلای کنید. بخش 1.2 هم می‌گه که اگر رشته اول رو قبول نشدید چه رشته دیگه‌ای می‌خواهید اقدام کنید. طبیعتا باید در همون دانشگاه باشه.
۲. بله، Iran هم بنویسید کافیه.
۳. در قسمت c/o چیزی نمی‌خواد بنویسید. در قسمت postcode/zip code کد پستی منزل رو بنویسید. Town/City/Postal District اسم شهری که درش اقامت دارید رو می‌نویسید، مثلا تهران. شماره رو به این صورت بنویسید: 9821xxxxxxxx+
۴. مدرک پیش دانشگاهی رو بنویسید. عنوانش هم فکر Highschool Diploma باید باشه. قسمت زرد رنگ هم اطلاعات کنکور رو وارد کنید و فکر کنم عنوانش رو بهتره بذارید Nation-wide university entrance exam
۵. بله، فکر می‌کنم کافی باشه.
۶. نمی‌دونم این امتحان چی هست. شاید اگر در انجمن تحصیل در آلمان بپرسید، بچه‌ها بدونند.
۷. محل تولد احتمالا اگر ایران بنویسید باید کافی باشه.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - زهرا_ستاره_کوکب - 30-09-2012

ببخشید می خواستم ببینم جواب به این سوال در فرم پذیرش که "آیا رشته ای که در حال اپلای برای اون هستید در کشور خودتون هم ارائه میشه یا نه؟ " تاثیری در روند پذیرش داره؟ منظورم اینه که اگه بگیم بله نقش منفی که نداره؟

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - m0h3n - 30-09-2012

(30-09-2012, 06:37 PM)زهرا_ستاره_کوکب نوشته: ببخشید می خواستم ببینم جواب به این سوال در فرم پذیرش که "آیا رشته ای که در حال اپلای برای اون هستید در کشور خودتون هم ارائه میشه یا نه؟ " تاثیری در روند پذیرش داره؟ منظورم اینه که اگه بگیم بله نقش منفی که نداره؟

بنظر من اگر ارائه میشه بگید میشه.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - blur - 18-12-2012

مشکل از کجاست که به graduate office که میل میزنم این دو سه روزه جواب نمیدن؟!! خب راجع به اپلای سوال دارم...جواب نمیدن بعدش تعطیلات آخر هفته و بعدم تعطیلات کریسمس و گذشتن ددلاین...عجیبه به نظر! شاید بخاطر 21 دسامبره Big Grin ولی خب جدا موندم چی کار کنم!
مثلا اپلیکیشن آنلاینشون فقط یه سری اطلاعات شخصی و معدل و اینا می گیره. بعدشم گفته ریزنمرات و مدارک تحصیلی رو پست کنین. خب پس تکلیف SOP و ریکامها یا رزومه چی میشه؟

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - MaMi - 18-12-2012

(18-12-2012, 06:37 PM)blur نوشته: مشکل از کجاست که به graduate office که میل میزنم این دو سه روزه جواب نمیدن؟!! خب راجع به اپلای سوال دارم...جواب نمیدن بعدش تعطیلات آخر هفته و بعدم تعطیلات کریسمس و گذشتن ددلاین...عجیبه به نظر! شاید بخاطر 21 دسامبره Big Grin ولی خب جدا موندم چی کار کنم!
مثلا اپلیکیشن آنلاینشون فقط یه سری اطلاعات شخصی و معدل و اینا می گیره. بعدشم گفته ریزنمرات و مدارک تحصیلی رو پست کنین. خب پس تکلیف SOP و ریکامها یا رزومه چی میشه؟
در مورد توصیه نامه ها، اکثر دانشگاه ها این امکان رو دارند که هم به صورت آنلاین میشه پر کرد و هم میتونید ارسال کنید. فقط باید توجه کنید که در بعضی دانشگاه ها، بعضی دپارتمان ها فقط توصیه نامه کاغذی قبول میکنند (حتی اگر دانشگاه توصیه نامه آنلاین بخواد) در مورد SOP و رزومه، هم اکثرا محلی برای آپلود کردن یا نوشتن SOP و آپلود کردن رزومه دارند، ولی چند تا دانشگاه هم دیدم که اشاره کردند که باید SOP و رزومه رو هم همراه سایر مدارک ارسال کنید، مثل University of Idaho. بنظر شخصی من، برای اینکه ریسک ناقص بودن مدارک رو هم نداشته باشید، در دانشگاه هایی که باید مدارک تحصیلی رو پست کنید، از رزومه و SOP هم یک پرینت گرفته و در پاکت قرار بدهید.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - blur - 21-12-2012

دوتا سوال کوچیک دوستان: تو اپلیکیشن آنلاین تو قسمت دانشگاه های قبلی در مورد تاریخ این سه تا هست Degree date و دوتا تاریخ که از...تا.....
حالا اون اولی دقیقا چی هست؟ اون روزی که مدرک گواهی موقت صادر شده و گوشه مدرک می نویسن؟ (تو دانشنامه ذکر نمیشه!) بعد اون یکی دوتا هم از اول مهر فلان سال هست معمولا تا اون تاریخی که تو متن دانشنامه ذکر شده، درسته؟
بعد من که رشته م باغبانی بوده Bachelor of Science رو برا نوع مدرک باید انتخاب کنم و همین طور مستر هم به این ترتیب، اینم درسته؟

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - MaMi - 21-12-2012

(21-12-2012, 07:47 PM)blur نوشته:
دوتا سوال کوچیک دوستان: تو اپلیکیشن آنلاین تو قسمت دانشگاه های قبلی در مورد تاریخ این سه تا هست Degree date و دوتا تاریخ که از...تا.....
حالا اون اولی دقیقا چی هست؟ اون روزی که مدرک گواهی موقت صادر شده و گوشه مدرک می نویسن؟ (تو دانشنامه ذکر نمیشه!) بعد اون یکی دوتا هم از اول مهر فلان سال هست معمولا تا اون تاریخی که تو متن دانشنامه ذکر شده، درسته؟
بعد من که رشته م باغبانی بوده Bachelor of Science رو برا نوع مدرک باید انتخاب کنم و همین طور مستر هم به این ترتیب، اینم درسته؟
در قسمت Degree Date، تاریخ فارغ التحصیلی تون (Graduate Date) رو میتونید وارد کنید. در قسمت از... تا... هم تاریخ دوره تحصیلتون. به عنوان مثال، من از 1 مهر X تا 31 خرداد Y دانشجو بودم ولی تاریخ فارغ التحصیلی ام رو 20 مرداد Y ذکر کرده اند. برای رشته شما در مقطع کارشناسی، Bachelor of Science و در مقطع کارشناسی ارشد هم، Master of Science باید انتخاب بشود.

RE: راهنمایی در مورد پاسخ دادن به فیلد خاصی در فرم - blur - 21-12-2012

ببخشید یه راهنمایی دیگه: من تو یه دانشگاهی از دوتا استاد جواب گرفتم (بعد از مدت زیادی از میل زدن هردو بهم گفتن که اپلای کن و ما دنبال میکنیم و اینا...البته فقط در این حد و نه اینکه خیلی پیگیر باشن) بعد الان تو آنلاین اپلیکیشن یه جا هستIf applicable, indicate which faculty member withwhom you are interested in working.

اینجا باید اسم یکی رو بنویسم درسته؟ بعد اونوقت بد نمیشه؟