آکادمیا کافه
مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک درباره نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های سوئد صحبت خواهد شد

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - shamin - 13-06-2013

سلام
من برای دکتری مدیریت در دانشگاه گوتنبرگ سوئد اقدام کرده ام.
آشنایی دارم که گفته حتی بدون داشتن مدرک آیلتس هم میتونم پذیرش بگیرم. فقط نمیدونم بدون آیلتس آیا باید اونجا دوره زبان بگذرونم یا نه.
اگه بله نمیدونین هزینه اش چقدره؟طول دوره به چه اندازه است؟  و در طی این مدت مشمول حقوقی که به دانشجوی دکتری میدن میشم یا نه؟

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(01-02-2011, 11:02 PM)'Faraz' نوشته: در این تاپیک درباره نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های سوئد صحبت خواهد شد

دانشگاه به دانشگاه  و رشته به رشته فرق میکند.
مثلا در دانشگاه چالمرز برای رشته های فنی و مهندسی ، آیلتس 6.5 آکادمیک الزامی است.
به نقل از دانشگاه چالمرز:
نقل قول:
The following language tests and minimum scores will be accepted
  • IELTS (academic training), 6.5 (with no part of the test below 5.5)
  • TOEFL (paper based): 575 (with a minimum of 4.5 on the written part) 
  • TOEFL (Internet based): 90 (with a minimum of 20 on the written part)
English language proficiency is also proven by the following
  • University of Cambridge ESOL Examinations (CPE or CAE)
  • University of Michigan (ECPE)
  • Michigan English Language Assessment Battery (MELAB): Minimum score 90
  • PTE Academic: Minimum score 62 (with a minimum of 61 on the written part)
Note
  • Chalmers will not make exemptions to the required test levels.
  • The TOEFL (Institution) code is available at [font]universityadmissions.se[/font] and the test results are received and registered by University Admissions in Sweden (not Chalmers).
  • The TOEFL report of scores is valid ONLY when received directly from the test center, copies are not accepted. However, Chalmers recommends to also enclose a copy of your test result in the application package.
  • Neither Institutional TOEFL, nor the TOEIC-test is valid for academic purposes in Sweden.
  • Certificates from universities are not accepted as proof of your English language proficiency.
نقل قول:

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(13-06-2013, 11:47 PM)'shamin' نوشته: سلام
من برای دکتری مدیریت در دانشگاه گوتنبرگ سوئد اقدام کرده ام.
آشنایی دارم که گفته حتی بدون داشتن مدرک آیلتس هم میتونم پذیرش بگیرم. فقط نمیدونم بدون آیلتس آیا باید اونجا دوره زبان بگذرونم یا نه.
اگه بله نمیدونین هزینه اش چقدره؟طول دوره به چه اندازه است؟  و در طی این مدت مشمول حقوقی که به دانشجوی دکتری میدن میشم یا نه؟

من تابحال نشنیده ام چنین چیزی
فقط بدانید هزینه آیلتس در اینجا حدود 2000 کرون است. ایران بگیرید خیلی بهتر است. چون احتمالا شما با زیان سوئدی آشنایی ندارید، اگر زبان انگلیسی خوبی هم نداشته باشید وضعیتتان مشکل تر میشود

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - amirfriendship - 20-02-2018

من آیلتس 6 دارم. با هر دانشگاهی مکاتبه کردم برای مستر آیلتس 6.5 می خوان. اما دانشگاهJönköping یک راهی بهم معرفی کرد به اسم Pathway and Master programme. با توجه به نمره آیلتس از یک پیش ترم تابستانی تا یک ترم کامل پیش نیاز در نظر میگیره. البته این و باید دایرکت از طریق خود دانشگاه اپلای کرد.من چون آیلتس 6 دارم و فقط نیم نمره کم داشتم بهم پیشنهاد پیش ترم تابستانی داد. منم اپلای کردم. حالا نمی دونم چقدر شانس پذیرش دارم و این طرح کلا چطوریه؟ آیا با این شرایط حتی در صورت پذیرش ویزا صادر میشه؟

آیا دانشگاه دیگری میشناسین که بشه با آیلتس 6 اپلای کرد؟ یا حداقل چنین شرایطی برای پذیرش داشته باشه؟

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - automotive - 21-02-2018

@amirfrienship

شما چرا پذیرش مشروط نم‌یگیرید؟
ارتقا نمره 6 به 6.5 کمتر از 2 ماه زمان نیاز دارد، چرا زحمت امتحان دوباره را به جان نمی‌خرید و به حالت معمولی پذیرش نمی‌گیرید؟
این موضوعی که شما اعلام کرده‌اید را تا به حال نشنیده‌ام، معمولا پذیرش مشروط می‌دهند و یا شما باید تا تاریخ مشخصی نمره جدید زبان خود را اعلام کنید (چه در ایران و چه در مقصد) یا اینکه در کلاس‌های زبان دانشگاه/کشور مقصد شرکت کنید).
به نظر من آزمون دوباره ریسک و هزینه پایین دارد و بسیار موثرتر از حالتی است که عنوان کرده‌اید.

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - Ahmadrea - 18-08-2019

(21-02-2018, 04:57 PM)automotive نوشته: @amirfrienship

شما چرا پذیرش مشروط نم‌یگیرید؟
ارتقا نمره 6 به 6.5 کمتر از 2 ماه زمان نیاز دارد، چرا زحمت امتحان دوباره را به جان نمی‌خرید و به حالت معمولی پذیرش نمی‌گیرید؟
این موضوعی که شما اعلام کرده‌اید را تا به حال نشنیده‌ام، معمولا پذیرش مشروط می‌دهند و یا شما باید تا تاریخ مشخصی نمره جدید زبان خود را اعلام کنید (چه در ایران و چه در مقصد) یا اینکه در کلاس‌های زبان دانشگاه/کشور مقصد شرکت کنید).
به نظر من آزمون دوباره ریسک و هزینه پایین دارد و بسیار موثرتر از حالتی است که عنوان کرده‌اید.
میشه لطفا دقیق تر توضیح بدید ممنون میشم