آکادمیا کافه
مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - javad90 - 26-09-2013

با سلام و تشکر بابت تمام اطلاعات مفیدی که توی این انجمن تهیه شده.
به نظرم یکی از مهمترین مولفه ها برای انتخاب بهترین دانشگاه ها برای هر شخص شناخت بیشتر شهرها هست. از اونجایی که به شخصه شناخت زیادی روی شهرهای آلمان ندارم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند تقاضا میکنم شهرهای پرجمعیت و بزرگ آلمان رو به همراه چند تا از دانشگاه های مطرحش و همینطور هزینه ها، آب و هوا و سایر ویژگی های اون ها معرفی کنن تا من و سایر بازدیدکنندگان اطلاعاتشون در این رابطه بیشتر بشه.
من و خانومم برای پاییز 2014 قصد ادامه تحصیل ارشد رو توی یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان داریم. چند تا سوال اضافی که به جواب کامل براش نرسیدم رو همینجا میپرسم، لطفا جواب بدین
1. حدودا برای آلمان تا کی زمان داریم تا اپلای کنیم، (فعلا در حال بررسی دانشگاه ها هستیم، چه بهتر که رایگان باشن!)
2. با توجه به اینکه رشته من نرم افزار و رشته همسرم صنایع غذایی هست، انتخاب دانشگاه یا شهری که هر دو رشته رو داشته باشه به نظر سخت میرسه. پیشنهادتون چیه؟
3. آیا در صورتی که دانشگاهی من رو قبول نکنه(یا برعکس)، می تونم با همسرم از آلمان ویزا بگیرم (ویزای همراه یا هر مدل دیگه)؟
4. اصولا شرایط سفارت آلمان برای ویزا دادن چجوریه؟ چون دیدم بعضی گفتن بی دلیل ریجکت شدن! امکانش هست در صورت پذیرش از دانشگاه سفارت یکی یا هردومون رو ریجکت کنه؟

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - Shihan - 26-09-2013

(26-09-2013, 03:48 AM)'javad90' نوشته: با سلام و تشکر بابت تمام اطلاعات مفیدی که توی این انجمن تهیه شده.
به نظرم یکی از مهمترین مولفه ها برای انتخاب بهترین دانشگاه ها برای هر شخص شناخت بیشتر شهرها هست. از اونجایی که به شخصه شناخت زیادی روی شهرهای آلمان ندارم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند تقاضا میکنم شهرهای پرجمعیت و بزرگ آلمان رو به همراه چند تا از دانشگاه های مطرحش و همینطور هزینه ها، آب و هوا و سایر ویژگی های اون ها معرفی کنن تا من و سایر بازدیدکنندگان اطلاعاتشون در این رابطه بیشتر بشه.
من و خانومم برای پاییز 2014 قصد ادامه تحصیل ارشد رو توی یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان داریم. چند تا سوال اضافی که به جواب کامل براش نرسیدم رو همینجا میپرسم، لطفا جواب بدین
1. حدودا برای آلمان تا کی زمان داریم تا اپلای کنیم، (فعلا در حال بررسی دانشگاه ها هستیم، چه بهتر که رایگان باشن!)
2. با توجه به اینکه رشته من نرم افزار و رشته همسرم صنایع غذایی هست، انتخاب دانشگاه یا شهری که هر دو رشته رو داشته باشه به نظر سخت میرسه. پیشنهادتون چیه؟
3. آیا در صورتی که دانشگاهی من رو قبول نکنه(یا برعکس)، می تونم با همسرم از آلمان ویزا بگیرم (ویزای همراه یا هر مدل دیگه)؟
4. اصولا شرایط سفارت آلمان برای ویزا دادن چجوریه؟ چون دیدم بعضی گفتن بی دلیل ریجکت شدن! امکانش هست در صورت پذیرش از دانشگاه سفارت یکی یا هردومون رو ریجکت کنه؟

دوست عزیز. در خصوص اطلاعات در زمینه شهرهای المان بسیار متعدد هست نمیشه دقیق گفت کدوم شهر رو در مد نظر دارید اما بد نیست به این لینک نگاه کنید.
در خصوص سوالات شما به ترتیب پاسخ میدهم.
1- اکثر دانشگاهها رایگان هستن. معمولاً دو بار در سال قبل از 15 ژانویه هر سال و قبل از 15 جون هر سال
2- از این وب سایت دنبال رشته خود بگردید: www.daad.de/en
3- بله ویزای همراه برای بردن همسر از طریق سفارت المان وجو داره
4- سفارت المان در مجموع خوبه. اما عالی نیست. به هر حال اگر مدارکتون کامل باشه نباید نگران چیزی باشی
ازاد اندیش باشی

چند سوال برای انتخاب دقیق تر دانشگاه در آلمان - javad90 - 01-10-2013

با تشکر از جوابتون. لینکی که از ویکی پدیا درباره ایالت های آلمان دادید خیلی خوب بود و کمکم کرد. ممنون
چند تا سوال دیگه دارم که اگه دوستان لطف کنن جواب بدن. قبل از پرسیدن سوال شرایطم رو کمی بیشتر توضیح میدم تا بهتر بتونید کمکم کنید.

من دانشجوی ترم (11)آخر کارشناسی نرم افزار با معدل حدود 14.5 هستم(البته معدل دروس تخصصیم و همینطور معدل دو سال آخرم خیلی بیشتر از اینه)، البته دلیل طولانی شدن دوره تحصیل من کار و شرکت در المپیاد مهارت بود (که در نهایت رتبه دوم کشور رو هم تو نرم افزار بدست آوردم. بدرد میخوره؟) رزومه مناسبی هم توی زمینه کامپیوتر و طراحی وب سایت دارم.
همسرم هم کاردانی صنایع شیمیایی رو با معدل 15 از دانشکده فنی ولیعصر تهران گرفته و در حال حاضر داره کارشناسی صنایع غذایی رو (ترم سومشه) میخونه که تا اینجا معدلش 19 هست.
حالا با توجه به این توضیحات ما هر دو قصد خوندن ارشد رو داریم. نیازی به توضیح نیست که حداقلش اینه که شهر محل تحصیلمون یکی باشه. بین گزینه های موجود آلمان یکی از مناسب ترین گزینه ها شد شاید مهم ترین دلیل انتخاب آلمان رایگان بودن و انگلیسی بودن اونه. حالا که می خوام دانشگاه های مورد نظر برای اپلای رو پیدا کنم کمی به مشکل برخوردم! چند تا از سوالاتی که الان برام مهمه:

1. اسم رشته صنایع غذایی یا علوم مرتبط با این رشته که همسرم بتونه بخونه به انگلیسی چی میشه!؟ هیچ دسته ای رو پیدا نکردم که کلماتی همچون food رو توش داشته باشه!
2. تو دانشگاه های آلمان برای رشته نرم افزار و کلمه food  جستجویی رو انجام دادم( با شرط رایگان بودن هزینه تحصیل و زبان انگلیسی برای آموزش ) که 10 نتیجه برای نرم افزار و 4 تا برای کلمه food بدست اومد که اشتراک اون ها دو تا دانشگاه زیر بود. حالا آیا این http://www.mastersportal.eu کامل و مورد اعتماد هست؟
3. نظرتون راجب دانشگاه University of Bonn با رنک 163 در دو رشته مورد نظر ما و شانس قبولی هر دو نفرمون؟
4. نظرتون راجب دانشگاه Technical University of Munich با رنک 53 در دو رشته مورد نظر ما و شانس قبولی هر دو نفرمون؟
5. آیا روش مناسب تری برای جستجو سراغ دارید؟ وب سایت daad از نظر امکانات جستجو ضعیفه.
6. آیا علاوه بر این 4 دانشگاه مرتبط با غذت دانشگاهی رو میشناسین؟
7. شهر بن برای زندگی چطوره؟ اگر آشنایی دارین لطفا توضیح بدین

با توجه به اینکه احتمالا خود شما هم روزی جای من بودین و به دنبال بهترین گزینه ها میگشتین، لطفا جواب هارو کامل بدین تا با توجه به زمان باقی مونده برای اپلای انتخاب مطمئن تری داشته باشم.

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - Shihan - 06-10-2013

دوست عزیز،
شما خیلی دقیق دارید انتخاب میکنید و این خوبه. اما یک بدی داره اون هم اینه که شرایط شما و همسرت متفاوته و این ممکنه شانس یکی از شماها را در شهر دیگری افزایش بده در صورتی که شما اصرار داری هر 2 نفر در یک شهر باشید.

- در خصوص رشته صنایع غذایی میشه به عنوانهایی چون food eng , food industry, nutrition اشاره کرد. سایت mastersportal وب سایت خوب و تقریباً بروزی است که رشته ها در اروپا رو پوشش میده. 
- دانشگاه بن یکی از بهترینهای کامپیوتر و علوم و ای تی می باشد اما شاید با ایلتس بالا بتونی واردش بشی. شهر بزرگیه و ایرانی زیاد داره. 
- اما صنعتی مونیخ کمی سخته با توجه به معدل شما. اینکه زندگی در مونیخ برای یک خانواده متاهل مخارج بالایی داره.
- وب سایت daad اتفاقاً خوب جواب میده بهتره علاوه بر سایت داد از خود سایت دانشگاه هم دیدن کنید.
- در پایان عرض کنم بهتره شهرهای با فاصله کم از خودتان و همسرتان را هم در نظر بگیرید. 

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - A.amiri - 15-09-2015

با سلام  و عرض ادب و احترام حضور شما بزرگوارانی که محبت می کنید و با راهنمایی های درست خودتون  در راه کمک به هم وطنانتون گام برمی دارید
من شرایط خودم را عرض میکنم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم ، من 36 سالمه دارای فوق دیپلم حسابداری  از دانشگاه آزاد رشت که رزومه خوبی از لحاظ کاری دارم  و دارای سابقه پرداخت بیمه 11 سال  می باشم من به اتفاق همسرم که دیپلم حسابداری هستن قصد داریم اگر شرایط مون اجازه بده بریم کشور آلمان شهر هانوفر در یکی از دانشگاه هایی که رایگان باشه یا هزینه کمی داشته باشه ویزا تحصیلی بگیریم البته یکی از اقوام ما هم در هانوفر مقیم هستند و تا حدودی از لحاظ محل زندگی می تونند کمک مون کنند ، در حقیقت برامون فرقی نداره چه رشته ای بخونیم فقط می خوایم ویزای تحصیلی بگیریم تا بتونیم بعد درسمون به امید خدا برای اقامت دائم اقدام کنیم حالا سوالتم رو مطرح میکنم
1- آیا به نطر شما شانسی برای رسیدن به هدفمون داریم ؟
2- بهترین راهکاری که پیشنهاد می کنن چیه ؟
3-اگه من موفق بشم پذیرش بگیرم آیا باز هم الزاماًخانموم باید  ویزا ی تحصیلی بگیرن ؟ یا به واسطه دانشجو شدن من ایشون می نتونن بیان پیش من زندگی کنند؟
اکه در ایالت هانوفر دانشگاهی رو می شناسید ممنونم میشم معرفی کنید
 با تشکر از محبتتون Angel Angel Angel Angel

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - Shihan - 15-09-2015

(15-09-2015, 02:24 AM)A.amiri نوشته: با سلام  و عرض ادب و احترام حضور شما بزرگوارانی که محبت می کنید و با راهنمایی های درست خودتون  در راه کمک به هم وطنانتون گام برمی دارید
من شرایط خودم را عرض میکنم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم ، من 36 سالمه دارای فوق دیپلم حسابداری  از دانشگاه آزاد رشت که رزومه خوبی از لحاظ کاری دارم  و دارای سابقه پرداخت بیمه 11 سال  می باشم من به اتفاق همسرم که دیپلم حسابداری هستن قصد داریم اگر شرایط مون اجازه بده بریم کشور آلمان شهر هانوفر در یکی از دانشگاه هایی که رایگان باشه یا هزینه کمی داشته باشه ویزا تحصیلی بگیریم البته یکی از اقوام ما هم در هانوفر مقیم هستند و تا حدودی از لحاظ محل زندگی می تونند کمک مون کنند ، در حقیقت برامون فرقی نداره چه رشته ای بخونیم فقط می خوایم ویزای تحصیلی بگیریم تا بتونیم بعد درسمون به امید خدا برای اقامت دائم اقدام کنیم حالا سوالتم رو مطرح میکنم
1- آیا به نطر شما شانسی برای رسیدن به هدفمون داریم ؟
2- بهترین راهکاری که پیشنهاد می کنن چیه ؟
3-اگه من موفق بشم پذیرش بگیرم آیا باز هم الزاماًخانموم باید  ویزا ی تحصیلی بگیرن ؟ یا به واسطه دانشجو شدن من ایشون می نتونن بیان پیش من زندگی کنند؟
اکه در ایالت هانوفر دانشگاهی رو می شناسید ممنونم میشم معرفی کنید
 با تشکر از محبتتون Angel Angel Angel Angel

دروود بر شما

شانس برای گرفتن پذیرش بستگی به رزومه شما و همسرت داره. اما چون سنت بالاست یکم ممکنه سفارت روی اون حساس باشه اما خب با داشتن سابقه کار و .... امکان گرفتن ویزا ممکنه مثبت باشه.
- شهر هانووفر در ایالت نیدرزاکسن در شمال غرب کشور المان قرار داره و در این ایالت شهرهای مهمی چون هانوفر ، ولسبورگ ، برانشویگ و گوتینگن قرار دارن و هر کدوم از این شه رها دانشگاههای مرتبط دارن.
- دانشگاه های شهر هانوفر میشه به خود دانشگاه هانوفر و موسسه علمی کاردبردی هانوفر و موسسه ماکس پلانک اشاره کرد.
- خانمت هم بعد از اینکه تشریف بردی بعد از 5-6 ماه میتونه بهت ملحق بشه

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - A.amiri - 15-09-2015

خیلی ممنونم که به سوالاتم پاسخ دادین ، میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟
1-با توجه به شرایطم که قبلا براتون توضیح دادم به نظر شما برای اقدام اولیه بهتر برای ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟
2-یا اینکه  راه بهتری سراغ دارین که بتونم به هدفم که رسیدن به آلمان و گرفتن اقامت  هست برسم ؟
 3-به نظر شما  می تونم برای ویزا کار  اقدام کنم البته یکی از اقوامم که تعبه آلمان هست در اداره پلیس ترافیک آلمان هم شاغل هست می تونه کمکی بهم بکنه ؟

RE: مقایسه شهرهای دانشگاهی در آلمان - Shihan - 25-09-2015

(15-09-2015, 09:35 PM)A.amiri نوشته: خیلی ممنونم که به سوالاتم پاسخ دادین ، میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟
1-با توجه به شرایطم که قبلا براتون توضیح دادم به نظر شما برای اقدام اولیه بهتر برای ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟
2-یا اینکه  راه بهتری سراغ دارین که بتونم به هدفم که رسیدن به آلمان و گرفتن اقامت  هست برسم ؟
 3-به نظر شما  می تونم برای ویزا کار  اقدام کنم البته یکی از اقوامم که تعبه آلمان هست در اداره پلیس ترافیک آلمان هم شاغل هست می تونه کمکی بهم بکنه ؟

ببین هیچ کدوم از سوالاتت به تاپیک مربوط نیست، بهتره در بخش ویزا مراحل رو پیگیری کنی ضمناً همه مراحل دقیق در تاپیک المان وجود داره وقت بذارید و مطالعه کنید.