آکادمیا کافه
رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - Davlish - 03-12-2015

با سلام دوستان یکم کمک میخواستم 

من کارشناسی و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات خوندم. میخواستم برای دکتری برم سوئد منتهی نمیدونم کدوم دانشگاه خوبه. از اون گذشته شنیدم که بعضی ها میگفتن ممکنه فناوری اطلاعات  یه رشته ی جدا نباشه برای همین باید computer science بخونی,با این اوصاف دکتری چی بخونم که مرتبط باشه با فناوری اطلاعات؟؟؟
 خواهشا دانگشگاهی که معرفی میکنین زبان اموزشیش انگلیسی باشه 

ممنون

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - Matinking - 03-12-2015

(03-12-2015, 12:12 AM)Davlish نوشته: با سلام دوستان یکم کمک میخواستم 

من کارشناسی و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات خوندم. میخواستم برای دکتری برم سوئد منتهی نمیدونم کدوم دانشگاه خوبه. از اون گذشته شنیدم که بعضی ها میگفتن ممکنه فناوری اطلاعات  یه رشته ی جدا نباشه برای همین باید computer science بخونی,با این اوصاف دکتری چی بخونم که مرتبط باشه با فناوری اطلاعات؟؟؟

ممنون

سلام

در سوئد دانشگاه های خوب زیادی مثل KTH، Chalmers، Lund و ... هستند که رشته های حوزه CS رو ارائه می کنند...
منتها در مورد position های دکترا در اروپا چیزی که عملا مهم هست تطبیق تجارب شما برای meet کردن background لازم برای پروژه در دسترس هست، نه عنوان رشته... شما باید پروژه ها و vacancy ها رو چک بفرمایید.. در مواردی که علاقه شما و تجاربتون حرفی برای گفتن دارند، با استاد مورد نظر وارد مکاتبه می شید و اگر اون استاد شما رو برای اون position مناسب دید، رشته شما همون رشته ای خواهد شد که در دپارتمان اون استاد ارائه میشه...

به هر حال در سوئد رشته های متنوعی ( مثل machine learning، networking، ICT و ...) در حیطه CS هست که همونطور که عرض کردم، انتخاب رشته بیشتر در مقاطع B.Sc. و M.Sc. موضوعیت داره تا Ph.D.

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - Emir - 03-12-2015

(03-12-2015, 12:12 AM)Davlish نوشته: با سلام دوستان یکم کمک میخواستم 

ممنون

(03-12-2015, 03:19 AM)Matinking نوشته: سلام

در سوئد دانشگاه های خوب زیادی مثل KTH، Chalmers، Lund و ... هستند که رشته های حوزه CS رو ارائه می کنند...
منتها در مورد position های دکترا در اروپا چیزی که عملا مهم هست تطبیق تجارب شما برای meet کردن background لازم برای پروژه در دسترس هست، نه عنوان رشته... شما باید پروژه ها و vacancy ها رو چک بفرمایید.. در مواردی که علاقه شما و تجاربتون حرفی برای گفتن دارند، با استاد مورد نظر وارد مکاتبه می شید و اگر اون استاد شما رو برای اون position مناسب دید، رشته شما همون رشته ای خواهد شد که در دپارتمان اون استاد ارائه میشه...

به هر حال در سوئد رشته های متنوعی ( مثل machine learning، networking، ICT و ...) در حیطه CS هست که همونطور که عرض کردم، انتخاب رشته بیشتر در مقاطع B.Sc. و M.Sc. موضوعیت داره تا Ph.D.

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام .
بسیار ممنون از جناب matinking بابت راهنمایی کامل ایشون . من حیفم اومد اینو نگم . دوست من بهترین کشور در اروپا برای رشته های کامپیوتر و ای تی با بودجه و فاند های هنگفت فنلاند هستش . بهترین موقعیت ها برای دکتری اونجا هستش . اینوگفتم که اونجا رو هماز دستندید . 
درباره سوید هم همونطور که دوست عزیز گفتن . لوند , kth و...... وجود دارند . 
موفق باشین

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - Davlish - 03-12-2015

(03-12-2015, 10:28 AM)Emir نوشته: سلام .
بسیار ممنون از جناب matinking بابت راهنمایی کامل ایشون . من حیفم اومد اینو نگم . دوست من بهترین کشور در اروپا برای رشته های کامپیوتر و ای تی با بودجه و فاند های هنگفت فنلاند هستش . بهترین موقعیت ها برای دکتری اونجا هستش . اینوگفتم که اونجا رو هماز دستندید . 
درباره سوید هم همونطور که دوست عزیز گفتن . لوند , kth و...... وجود دارند . 
موفق باشین

اولین بار میشنوم که فنلاند خوبه,منتهی قصده من بعد از رفتن برگشت نیست یعنی رفتم,رفتم برای همیشه.برای همین یکم بیش از اندازه حساسیت نشون میدم. برای همین دودل هستم که برای دانشگاه فنلاند اقدام کنم

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - delbina - 10-03-2017

ببخشید ممکنه لیست دانشگاههای سوئد رو که رشته فنی مهندسی دارند رو اینجا بزارین
ممنونم

RE: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد - automotive - 11-03-2017

@delbina
سلام
تعداد دانشگاه‌های سوئد زیاد نیست و به راحتی می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت دانشگاه‌های سوئد از این مهم مطلع شوید.
لیست دانشگاه های سوئد
لینک 1
لینک 2

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - ehsan-B - 15-04-2017

سلام
دانشگاه های خوب سوئد که تحت تایید وزارت علوم باشن برای علوم ارتباطات ،  و تبلیغات کدوما هستن؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - Miladsalarzadeh - 11-06-2017

سلام
واسه مهندسي پزشكي ، چه رشته هايي در مقطع ارشد وجود داره كه بشه ادامه داد ؟
ممنون مي شم كسي از دوستان كمك كنه

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - amirfriendship - 27-12-2017

در مورد این دانشگاه کسی اطلاعی داره؟
  Linnaeus University, Location: Växjö

شانس پذیرش در اون چقدره؟ 
رنکش چطوره؟
شهرش چطوره؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در سوئد - automotive - 27-12-2017

(27-12-2017, 08:10 PM)amirfriendship نوشته: در مورد این دانشگاه کسی اطلاعی داره؟
  Linnaeus University, Location: Växjö

شانس پذیرش در اون چقدره؟ 
رنکش چطوره؟
شهرش چطوره؟

996 جهانی
لینک

به طور کلی در سوئد، در شهر هایی که دانشگاه وجود دارد، بیشتر جمعیت شهر را دانشجوها تشکیل میدهند.
جمعیت سوئد کمتر از 10 میلیون نفر است. اطلاعات شهر: لینک